Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:24 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: И към двете даминови [re: lncg]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано04.01.08 17:07



Колко надалече ще видиш, има значение, до къде си се качил.





Тема Re: Защо йогите не споделят?нови [re: Tъpcaч_]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано04.01.08 17:13



Какво друго да открием?
Нещата са такива откак свят светува.
Само че трябва да се правят, а не да се мислят.

Ако някой успее да превърне мисленето в правене, нека си мисли, важното е да прави.



What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.

Тема Re: И към двете даминови [re: huanji]  
Автор lncg ()
Публикувано04.01.08 17:16



гледай филма "Пролет, лято, есен, зима...и пак пролет", ако го намериш и там ще видиш как е показано всичко, как се гледа отвисоко и кога - след много страдания...
Ако не го намерите, ще го копирам с български субтитри и ще го пратя по пощата на който иска



Редактирано от lncg на 04.01.08 17:18.



Тема Re: И към двете даминови [re: lncg]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано04.01.08 17:19



Значи спокойно мога да гледам от десетия етаж.





Тема Re: И към двете даминови [re: huanji]  
Автор lncg ()
Публикувано04.01.08 17:28



само гледай да не паднеш





Тема Re: И към двете даминови [re: lncg]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано04.01.08 17:29



Няма, 20 години живея на 10-тия.





Тема Re: Защо йогите не споделят?нови [re: Kaily]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджа йога)
Публикувано04.01.08 17:57



Автор: Kaily
Само че трябва да се правят, а не да се мислят.

Крия, Крия, Крия.....



Тема Re: И към двете даминови [re: lncg]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджа йога)
Публикувано04.01.08 18:00



Автор: lncg
гледай филма "Пролет, лято, есен, зима...и пак пролет"

Влезнал ти е под кожата този филм, май?
Мен К-пакс повече ме вдъхновява.



Тема Re: Защо йогите не споделят?нови [re: Tъpcaч_]  
Автор Aye! ()
Публикувано04.01.08 19:10



Според мен споделянето на личната садхана е безмислено, то никому няма да свърши работа, защото е съобразено с особеностите на човека, който я изпълнява. Не защото има нещото тайнствено в самата садхана (и в практиките сами по себе си), а защото последната е съобразена с индивидуалните оосбености на последователя. Това, което върши работа на един, не е подходящо за друг.
Колкото до "високи" и "ниски" посвещения...в една здрава пътека няма подобна еволюция. Посвещенията са като отделни лъчи, като потоци и те се дават на различни хора, всеки от които на различно еволюционно ниво. Понякога е възможно по-напреднал в еволюцията си индивид да не си е взел следваща инициация. А следваща не значи висша, а друга, различна, с друг фокус. В никакъв случай посвещението не говори за вече реализиран потенциал (освен в някои случаи). То е помощно средство, нещо наистина много специално и скъпоценно, но човек може да го използва или да не го. Умът обаче (най-често западният) обича да има йерархичност в смисъл на "повече" и "по-малко" от другарчето.
Лично мен не ме впечатлява кой какви посвещения има, нито какво ми говори, а какво виждам да проявява човек директно в живота си. И тук изобщо нямам предвид познатите клишета за добродетелност и морал от комплексарски тип, а широта, свобода, Азовост в смисъл на живот в Себето. Също няма особено значение колко дълго човек е практикувал, а какво е прдобил в практиката си...Имам братовчед, хата йога е от както се помня, веган, ако не се лъжа, къпе се зимата в ледени води и пр. Ако бях разчитала на дългата му практика и резултатите, които е дала, следваше да съм стояла далеч от йога





Тема Re: Защо йогите не споделят?нови [re: Tъpcaч_]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано04.01.08 19:16



На въпроса съгласно темата: Защо йогите не споделят?

Мога да кажа, че поне аз не познавам йога, който не е отговорил на зададен към него въпрос, или да не е споделил част от опита си.

Това го знам от личен опит от присъствия на лекции по йога, които са водени от йоги.

Що се отнася до споделяне на познания от участниците в Клуба, това може би не е точно по темата: Защо йогите не споделят?




Никога не казвай никога!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.