Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:02 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: И към двете даминови [re: mo32]  
Автор lncg ()
Публикувано04.01.08 14:28



опитността до никъде не води
опитностите са объркващи
те са от ума
те са само преживявания, които са вече в миналото
и да ги разказваш, е голяма глупост, каквито те всъщност са

Всички приказки са концепции, но понякога са пътеводители за някои, които са готови





Тема Re: И към двете дами [re: lncg]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано04.01.08 14:36



В отговор на:

опитността до никъде не води



Лично аз предпочитам, ако ми се наложи, да отида при лекар с опит, а не при такъв, който може да ми рецитира учебниците. Не виждам причина защо това да не важи и за "духовните лекари" Духовните практики са не по-малко отговорни от физическото лечение.


Нямам никакво доверие на теоретици но съм убеден, че "100 грама практика, струват повече от тонове теория"

___________



Тема Re: Защо йогите не споделят?нови [re: mian]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджа йога)
Публикувано04.01.08 14:48



Автор: mian
Не мога да споделям с някой, който е с "по-ниско" посвещение. Единствено споделям само с някой, който е стигнал "моето" ниво.

Това кой го казва? Твоето Его или твоя Дух/Атман-истински Аз/?
Откъде занеш, какво е твоето ниво и какво е нивото на другия?
Не е ли това нова кастова с-ма?



Тема Re: Защо йогите не споделят?нови [re: бeзпътeн]  
Автор padedxo (новак)
Публикувано04.01.08 15:08



Нещата зависят много от това кой стои пред учителя. Дали е човек, който е решил само да пробва; човек, за който друг път вече няма; човек, който е чул, но не е доразбрал......варианти колкото щеш. На човек, който е дошъл от любопитство, или с погрешна мотивация - какво може в тоя случай да бъде споделено? С човек, който идва с един куп очаквания - какво може да бъде споделено? Той винаги ще нагласява нещата според собствените си очаквания.
С това не искам да кажа, че учителите работят избирателно (така е само когато се стигне до етап да бъдат ползвани висшите техники на медитация) - това, от което може да се тръгне- те го споделят. И пак се появява проблем - ако ти самият си готов, вземаш това, което би ти свършило работа и започваш така да се каже да експериментираш сам. И мозайката започва да се подрежда. Ако не си готов - каквото и да бъде казано, показано, споделено - нищо няма да ти е от полза. Единственото, което остава в този случай е да се оставиш на естествената еволюция , докато стигнеш момента да си готов.
Винаги е много хубаво, когато човек има възможност да получи техника непосредствено от учител. Първо - от изключителна важност е директната възможност за общуване. Второ - учителят, ако е истински (защото има и много шарлатани за жалост) - може да те наблюдава, да види къде грешиш, да те насочи бе з да усетиш по краткия път. Не с насилие, не с принуда - ти даже няма да разбереш как това ще стане. И трето - пред себе си имаш примера на някой, който е постигнал. А щом някой е постигнал, даже да е един-единствен - каква е пречката да се получи и при теб? Няма пречка.
Това е що се отнася до учителите. Колкото до хората, които пишат в клуба - причините да не споделят са доста. За мен най-важната е, че техниката, която ми е помогнала да достигна до готовност да оставя медитацията да се случи - може да помогне и на още някой, но в това няма никаква гаранция. Лично аз бих предпочел човекът да е в директен контакт с мен. Никакво споделяне от разстояние не може да помогне. Как да му обясня какво е медитация? Как да му обясня, че тя просто се случва и ти не вземаш никакво участие в случването? И че когато веднъж се случи, цялото ти същество вече интуитивно знае как и тя се случва отново и отново. Това са все неща, които логически не могат да бъдат обяснени. За тях умът няма никаква интерпретация. Значи остава само да се помогне на първият етап - когато трябва да се приложи усилие. За да бъдат променени старите навици, за да се научиш на търпение, на доверие. ....И един ден се стига до момент, когато вече няма нужда от каквото и да е усилие, нещата се случват. Никой не действа и точно в недействието - то се случва. Тези, които обаче си мислят, че дно такова състояние е краен процес - бъркат. Развитието, познанието - е процес, без край.
Само техники - тантра, крия, мантра и т.н. могат да бъдат споделяни във форума. Въпросът е дали това ще е от полза, или ще се използва само за празни дискусии и губене на време?



Тема Re: Защо йогите не споделят?нови [re: Tъpcaч_]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано04.01.08 15:34



Изпразваш си ума от мисли и почваш да ловиш директно божите промисли, какво има да се разправя?

What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.


Тема Re: Защо йогите не споделят?нови [re: padedxo]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджа йога)
Публикувано04.01.08 15:44



Автор: padedxo
Само техники - тантра, крия, мантра и т.н. могат да бъдат споделяни във форума. Въпросът е дали това ще е от полза, или ще се използва само за празни дискусии и губене на време?

Както виждаш, на някой хора им е ЗАБРАНЕНО не само в форума, но и на друго място да споделят техниките.
Всъшност, като не споделят наученото те ЗАБАВЯТ своето духовно развитие.
Принципа: Ако не дадеш, няма да получиш е в пълна сила.
Онези ОТГОРЕ не са балами.



Редактирано от Tъpcaч_ на 04.01.08 15:46.



Тема Re: Защо йогите не споделят?нови [re: Tъpcaч_]  
Автор mian ()
Публикувано04.01.08 16:27



аз говоря за конкретни неща, а не по принцип, както ти.

в Крия йога няма кастова система - ако си отделил достатъчно време и си направил ефективно практиките от съответното ниво, то е съвсем нормално при следващото идване на Учителя в Б-я да се явиш на по-високо посвещение и според негова преценка той би ти дал инициация. Всяко по-висше посвещение е всъщност навлизане все по-дълбоко в Крия йога и в процеса на чистене. Въпреки че основната практика си остава съпътстваща всички посвещения.

Това че аз имам най-високо посвещение не ме прави по-различен човек от останалите. След като ми е гласувано доверие от Учителя, значи съм го заслужила. Отделих няколко години от живота си, през които правих всичко много ревностно и спазвах точно всекидневната си садхана плюс всекидневни часове за медитация. А практиката в това висше ниво се прави няколко години. Така че, всичко е процес. За да се случи тази трансформация за която говорят мъдреците е нужно смирение и отдаденост на Крия процеса, за който имам инициация. А под отдаване имам предвид всичко - цялото си сърце и целия си живот да отдадеш на Висшата Интелигентност.

По отношение на споделянето това е от мен.





Тема Re: Защо йогите не споделят?нови [re: padedxo]  
Автор mian ()
Публикувано04.01.08 16:40



В отговор на:

Нещата зависят много от това кой стои пред учителя. Дали е човек, който е решил само да пробва; човек, за който друг път вече няма; човек, който е чул, но не е доразбрал......варианти колкото щеш. На човек, който е дошъл от любопитство, или с погрешна мотивация - какво може в тоя случай да бъде споделено? С човек, който идва с един куп очаквания - какво може да бъде споделено? Той винаги ще нагласява нещата според собствените си очаквания.




Повярвай ми хората сами се отсяват!

При изпълнението на техниките не може да има нагласяване на нещата. Самите техники са прецизни до математическа точност. Единствено има съобразяване с физиологическата особеност на всеки един организъм. Няма насилие, усилие, а съобразявне в тялото и по-точно в неговия капацитет.



Тема Re: Защо йогите не споделят? [re: Kaily]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджа йога)
Публикувано04.01.08 16:44



Автор: Kaily
Изпразваш си ума от мисли и почваш да ловиш директно божите промисли, какво има да се разправя?

Охххх.
Упокоих се. Мислех си, че сте открили нещо друго, а то всички правим едно и също.


Така де, що да го крием.
Нека пак да се върнем на мислите. Докато мислите заглушават божията промисъл намаме много шансове за напредък.
А пък някой си МИСЛЯТ: Мисля, значи съществувам!



Тема Re: И към двете дами [re: mo32]  
Автор lncg ()
Публикувано04.01.08 17:00



не взимай една част от постинга ми, за да ми отговаряш! поснА ми от манипулации !


опитността до никъде не води, както казах, защото е от ума, във ума, което значи в миналото

Истината е Тук и Сега, как тогава с ума и "опитностите", които са в миналото, ще я намериш?
А? - помисли с ума си, ако го имаш!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.