Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:40 27.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Предложениенови  
Автор MopraHKa (en el espejo)
Публикувано31.12.07 04:19



Що не си кръстите клуба убежище за страдащи от алиенация? УСА

Страхът почукал на вратата. Когато смелостта му отворила видяла, че няма никой. Никой!


Тема Re: Предложениенови [re: MopraHKa]  
Автор shafran (непознат )
Публикувано31.12.07 07:11



В йога има толерантност, разбиране, приемане, хармония, състрадание... и да не ги изреждам, че са много.

Ако както се вижда за щяло и не щяло се баннват хора, то говори за липса на здрав разум. Защо не моье да се види причината, за която са баннати тези хора?! Нека има факти!

А Бисерите на този Black Wolf се толерират, той май няма бан. Супер "реклама" прави този човек на йога и от него може много да се научи за атмосферата във форума ви.

Аз съм нов тук и засега ще следя подобни Бисери-изказвания на разни юзери, като Black Wolf.

С тези си изказвания се чудш как не ти се е изчерпала търпимостта да стоиш в този форум. Сдизъм ли е това, или какво, бе брат?!!!





Тема Re: Предложениенови [re: shafran]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано31.12.07 12:24



А бе защо нито един от хората, за които зная, че НАИСТИНА практикуват йога, не каза нещо за Черния вълк?



И защо след като изреди толерантност, разбиране, приемане, хармония, състрадание... и да не ги изреждам, че са много, започна да говориш за бан?

___________



Тема Супер! [re: shafran]  
Автор BlackWolf (ентусиаст)
Публикувано31.12.07 13:10



Обидените отидоха да плачкат дори в клуб "Православие"!

Там, както е известно, са горещи привърженици на йога...

Не разбирам само защо някои практикуващи йога толкова се засягат, когато им се кажат някои истина в очите? Наистина, аз го правя по провокативен (в повечето случаи преднамерено, но понякога дадена глупост предизвиква у мен и спонтанни реакции) и често грубичък начин... Но от благи приказки много хора не разбират.

В някои традиционни източни школи бамбуковата тояга играе на поразия. В съвсем пряк смисъл. Приемете, че аз в някои моменти изпълнявам тази роля.

В един съседен клуб написах следното:
По принцип реагирам когато срещна груба, безапелационна, фанатична и скудоумна пропаганда в чисто мисионерски стил. Не само на йога или вегетарианство (от тези пусти треволяци тръгнаха нещата), а на каквото и да е друго нещо. А за съжаление доста последователи на йога се опитват да пробутват учението си тъкмо по такъв начин.

А сега кажете, това не е ли вярно?

Впрочем в този клуб срещнах (не само виртуално, но и на живо) изключително интелегинтни и приятни хора, с които е удоволствие да се общува. Въпреки, че по някои въпроси очевидно имаме различно мнение.

Редактирано от BlackWolf на 31.12.07 14:04.



Тема Re: Супер!нови [re: BlackWolf]  
Автор MopraHKa (en el espejo)
Публикувано31.12.07 15:59



Абе те може и да са готини някои ама я ги виж кви са изтръпнали сектанти. Какво разбиране каква любов, виждал ли си ги как плюят в моя мил и роден клуб?

Страхът почукал на вратата. Когато смелостта му отворила видяла, че няма никой. Никой!


Тема Re: Супер!нови [re: MopraHKa]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано01.01.08 12:14



Привиквай ги, да видиш като им хареса анархията там, хубаво ли е!



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Супер! [re: Darth_Vader™]  
Автор MopraHKa (en el espejo)
Публикувано01.01.08 13:09



Aнархията си е супер за кастанедианци, ама не е ли извратено миролюбиво учение като йога и негови последователи да се кефят на анархия?



Страхът почукал на вратата. Когато смелостта му отворила видяла, че няма никой. Никой!

Тема Re: Супер!нови [re: MopraHKa]  
Автор BlackWolf (ентусиаст)
Публикувано02.01.08 12:47



Аз не съм останал с впечатление, че Карлос Араня пропогандира анархия. Докалкото съм чел, в сектата му (както във всяка тоталитарна секта впрочем), е имало строг ред...



Но да оставим литературните фантазии на г-н Араня. В шаманизма (вкл. мексиканския) просто е невъзможно да има анархия, защото нещата в Природата, в Космоса, с които борави един шаман, са подчинени на строго определен порядък.



Тема Re: Супер!нови [re: BlackWolf]  
Автор MopraHKa (en el espejo)
Публикувано02.01.08 14:08



говорех за клуб Кастанеда. Почети малко там и ще ти светне, че няма нищо с шаманизма в мексико.



Страхът почукал на вратата. Когато смелостта му отворила видяла, че няма никой. Никой!

Тема Re: Супер!нови [re: MopraHKa]  
Автор BlackWolf (ентусиаст)
Публикувано02.01.08 17:15



О, това се е техен проблем. Аз още навремето, когато тръгна клуб "Кастанеда" им казах, каквото имам да им казвам... Г-н Араня не ме интересува.






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.