Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:32 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: хич не куцанови [re: lncg]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано09.12.07 17:25



Кой го е сътворил просто ей-така - "на игра"?

Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.


Тема Re: хич не куцанови [re: Aлekc]  
Автор lncg ()
Публикувано09.12.07 22:31



Аз



Тема Re: хич не куцанови [re: lncg]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано10.12.07 00:40



Знаех си аз, че си доста игрива, ама не предполагах, че чак такава беля си бнаправила като малка.



Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.

Тема Re: Пробуждането като планетарен процеснови [re: Aлekc]  
Автор Amitaba (непознат )
Публикувано10.12.07 00:54



В отговор на:

Примерът ти малко куца.

Дори всичко да е игра, децата се захласват по нея, поне докато трае, нали?

А тази "игра", която играем ние е започнала преди стотици хиляди години и май ще трае още стотици хиляди години...




Алекс, мисля че в примера със замъците акцентът е върху непривързаността и присъствието ТУК и СЕГА. Децата се забавляват ДОКАТО строят замъците, а не влагат надежди и очаквания в бъдещето. Когато дойде време за нещо друго, готови са да преминат към новото с лекота и без вкопчвания. Има на какво да се научим от себе си.



Тема Re: Пробуждането като планетарен процеснови [re: lncg]  
Автор Amitaba (непознат )
Публикувано10.12.07 01:00



В отговор на:

светът е сътворен на игра и така ще бъде унищожен




Нищо, което е реално, не може да бъде унищожено. Може да бъде "унищожена" илюзията. Ако сънувам един свят, да плача ли, че сънят някога ще свърши?

Ако вярам, че две 2+2=5 и ако в един момент разбера, че 2+2=4, значи ли че съм унищожил 2+2=5? Не, то просто е било илюзия. То не е съществувало. Значи не съм унищожил нищо. (Затова сложих кавичките по-горе.) От друга страна, 2+2=4 също не мога да унищожа. Мога само да го забравям и да си го припомням. Т.е. нито съществуващото, нито несъществуващото може да бъде унищожено. Само съзнанието може да минава от едното към другото, от Заблудата към Истината и обратно.

Ако нищо от това, което е, не е, какво тогава с прах ще се покрие?!

Редактирано от Amitaba на 10.12.07 01:26.



Тема Re: Пробуждането като планетарен процеснови [re: Amitaba]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано10.12.07 01:23



Ти явно напоследък не си наблюдавал деца.

Точно при тях вкопчването е много ярко и болезнено. Много често всичко завършва с голям рев.

Добре е поне, че те лесно заменят едно вкопчване с друго.



По-късно, когато външно порастнат и се увлекат по някой (или някоя) започват нови, далеч по-сериозни драми на вкопчвания от детски тип.

Но иначе съм 100% съгласен с теб, че човек има на какво да се научи от себе си. При това, да се научи от себе си на изключително важни неща.

Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.

Тема Re: Пробуждането като планетарен процеснови [re: Amitaba]  
Автор lncg ()
Публикувано10.12.07 08:35



много точно си отбелязал


и добре дошъл в говорилнята



Тема Re: Пробуждането като планетарен процеснови [re: lncg]  
Автор Amitaba (светъл)
Публикувано10.12.07 11:07



В отговор на:

и добре дошъл в говорилнята




Привет!

Благодаря! Бях сложил едно "Здравейте!" като за първо писане тук, но после го махнах. Някой (той си знае кой е) ми каза, че не било тук така в този форум - да си казват хората здрасти, било то и при самото идване. И си казах, айде да не нарушавам сега етикета на форума, пък и да не се отклонявам от конкретната тема, по която пиша...


Ако нищо от това, което е, не е - какво тогава с прах ще се покрие?

Редактирано от Amitaba на 10.12.07 11:13.



Тема Re: Пробуждането като планетарен процеснови [re: Amitaba]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано10.12.07 11:33



В отговор на:

Привет!

Благодаря! Бях сложил едно "Здравейте!" като за първо писане тук, но после го махнах. Някой (той си знае кой е) ми каза, че не било тук така в този форум - да си казват хората здрасти, било то и при самото идване. И си казах, айде да не нарушавам сега етикета на форума, пък и да не се отклонявам от конкретната тема, по която пиша...




Привет,

Не разбирам как някой ще ти каже подобно нещо? Тук си е като всяко публично място. Който е възпитан и има желание, поздравява. То и на други публични места хората се държат все едно им е бащиния, но това не значи, че възпитаните хора, трябва да им подражават и да не си имат уважение един на друг.

Даосите казват - към възпитания се дръж възпитано (все едно си гост в знатен дом), а към 'еснафите' с безразличие (като към сламени плашила; има и вариант като към торби с л@йна).

Така че: Здравей!



___________



Тема Re: Пробуждането като планетарен процеснови [re: mo32]  
Автор Amitaba (светъл)
Публикувано10.12.07 12:09



В отговор на:

Даосите казват - към възпитания се дръж възпитано (все едно си гост в знатен дом), а към 'еснафите' с безразличие (като към сламени плашила; има и вариант като към торби с л@йна).




Когато човек има вътрешно уважение и е добронамерен, това не се променя, независимо от външното му поведение. Разбира се, и обратният вариант важи. Може човек вътрешно всички да презира, да мрази, да им завижда или да се бои от тях (или всичко това заедно плюс още), а външното поведение да е според етикета и общоприетото. Ако е възпитан, възпитаните ще оценят неговите обноски. Ако е непосрествен, непосредствените ще оценят директността му.
Социално интелигентният човек променя обноските и поведението си според обичайното за средата и нужното в конкретната ситуация, т.е. ние всички го правим. Всеки от нас знае (усеща) кога да говори на "Вие", кога на "ти", кога да поздрави непознати, влизайки в общо помещение, и кога не и т.н.
Така че външното безразличие към "еснафите" би могло да е придружено с вътрешна любов, с вътрешно безразличие или с вътрешно презрение. Последното не бих предпочел (това за торбите).

Ако нищо от това, което е, не е - какво тогава с прах ще се покрие?


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.