Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:14 17.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема самадхинови  
Автор nonetheless (ентусиаст)
Публикувано11.10.07 21:59



Преди около пет века е не е имало автомобили, но самадхи е имало. Преди около един век не е имало телевизори, но самадхи е имало. Преди около тридесет години не е имало мобилни телефони, но самадхи е имало.

Променят ли се състоянията самдхи с времето ?



Тема Re: самадхинови [re: nonetheless]  
Автор parvatipati (shakti)
Публикувано11.10.07 22:26



едва ли..

само начините за достигането до. но всяко бъбрене за самадхи е излишен разход на енергия, смятам..щот умът няма привилегията да може да се произнася по такива не умни въпроси

Om namo Parvati pataye hara hara maha deva

Тема Re: самадхинови [re: parvatipati]  
Автор nonetheless (ентусиаст)
Публикувано11.10.07 22:35



Да, но преди 500 години не е било възможно състояние "телевизор", освен....

пътуването във времето,
но все пак е по-трудно от реалната илюзия



Тема Re: самадхинови [re: nonetheless]  
Автор parvatipati (shakti)
Публикувано11.10.07 22:43



е ти се изказа..."състоянието телевизор" срещу "състоянието самадхи"...


но пък, знаеш ли, може би си прав донякъде, ама без да си даваш сметка в кое точно, а именно - умът се развива и дава на самадхито различни интерпретации, като с времето всяка надгражда и дообогатява предходните. минават ми други мисли, някак по- екстремно анархистични, ама ще се въздържа, за да не събудя клубно презрение и набаденост в йогийска тъпота


Om namo Parvati pataye hara hara maha deva

Тема Re: самадхинови [re: parvatipati]  
Автор Coorhagen*Willendorf (for love of god)
Публикувано11.10.07 22:46



Ooo, не ще се случат такива неща, кажи си всичко, което ти й на сърцето.



Аз с любопитство ще слушам.



Тема Re: самадхинови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор parvatipati (shakti)
Публикувано11.10.07 22:49



е за теб знам, ама всеки ли, мислиш, е тъй широко скроен и аморфно разлят в многообразието, че да съумее да побере, интегрира и оцени мъдростите ми



Om namo Parvati pataye hara hara maha deva

Тема Re: самадхинови [re: nonetheless]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано11.10.07 22:51



Преди около пет века не е имало автомобили, но телепортиране (предимно на йоги) е имало и ще продължава да има.

Преди около век не е имало телевизори, но е имало ясновидство и ще продължава да има.

Преди около тридесет години не е имало мобилни телефони, но е имало телепатия и ще продължава да има.

А състояние на самадхи наистина е било постигано от йоги в различни времена и ще бъде постигано и занапред.

Ще бъде!



Никога не казвай никога!



Тема Re: самадхинови [re: paparosko]  
Автор mian (член)
Публикувано11.10.07 22:56



амин





Тема Re: самадхинови [re: paparosko]  
Автор nonetheless (ентусиаст)
Публикувано11.10.07 22:58



Случи ми се нещо интересно и затова пуснах темата. Умът ми ме трансформира в метална пътна табела

, дори скоро разбрах че такива състояния се наричат самахди.

Интересното беше времето, което се виждаше от табелата - времето се движеше, поне 15 пъти по-бавно гледано от металът и пространството изглеждаше в жълто-зелен цвят.





Тема Re: самадхинови [re: parvatipati]  
Автор Coorhagen*Willendorf (for love of god)
Публикувано11.10.07 23:26



Аххх, сладкодумна Шакти! Пей и смело изложи светотворческите си станси и сутри....
мъдростта ти е несъмнена и оценена от всички, с които сме пили преди седмица, другите да се редят на опашка за аудиенция






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.