Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:28 20.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема електричество и магнетизъмнови  
Автор Лилa (ведра)
Публикувано02.10.07 13:35



Добра среща



Майката Земя е магнитна по природа…

Расите, които са в хармония с нея, също са магнитни по природа (индианци, аборигени, ескимоси, тибетци и др.)

Останалите, които не са, са твърде електрични.

Въпросът е: В какво се изразява магнитността и електричността на един човек? Каква е същината на тези две енергии? Предполагам, че в някои учения са им дали и конкретни названия…?

И после: какво спомага за намаляване на електричността и съответно увеличаване на магнитността?

Дали баланс е нужен на тези две енергии или какво? Щото аз познавам хора, които в резултат на осъзнато съществуване, са предимно магнитни (по моето усещане) и определено ми харесват като излъчване. Може би са балансирани магнити?

Ще се радвам и на препратки и линкове към информация.





Тема Re: електричество и магнетизъмнови [re: Лилa]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано02.10.07 13:52



В отговор на:

Майката Земя е магнитна по природа…



Ето малко инфо за магнетизма:
Ето и нещо за човешкия магнетизъм:

Последното нещо, което бих мислил за една майка е, че е магнитна. По-скоро като за живо същество.

В отговор на:

Расите, които са в хармония с нея, също са магнитни по природа (индианци, аборигени, ескимоси, тибетци и др.)



Виждал съм по телевизията такива хора, но определено си боравиха с метални предмети без ядове. Ако бяха магнити щеше да им е трудно.

В отговор на:

Останалите, които не са, са твърде електрични.



Случвало ми се е да остана на тъмно с "белокожи", но нито те, нито аз светим.

Никой не е привилегирован по отношение на раса или религия. Дали е индианец, ескимос, тибетец или вегетарианец, то той има същите шансове като останалите хора. Абсолютно същите!

Преди време познати, които се занимават с Йога бяха посетили Индия и се върнаха много разочаровани. Бяха очаквали там всички да са йоги и да са просветлени, а вместо това са видели.. реалността. Същото е положението и с бойните изкуства - много хора смятат, че щом някой е жълт, значи "знае Кунг Фу".

Мисля, че единствения фактор, който да отразява някакво развитие на духа, това е нивото на осъзнатост. А както знаеш всички имаме съзнание.

___________



Тема Re: електричество и магнетизъмнови [re: mo32]  
Автор lncg ()
Публикувано02.10.07 14:01



вие освен на Wikipedia и на Google, на друго не се ли позовавате?



това е интернет-поколението...



Тема Re: защотонови [re: lncg]  
Автор lncg ()
Публикувано02.10.07 14:13



...защото интернет замества вече телевизията и се превръща много повече в средство за масова манипулация и внушения

много от статиите са посредствени,
а някой ако потърси нещо в Google, ще намери и твоите изказвания в клуб "йога"





Тема Re: електричество и магнетизъмнови [re: Лилa]  
Автор mian (член)
Публикувано02.10.07 18:00



Здравей Лила!

Радвам се, че си отново тук!

Вероятно имаш предвид оджас и теджас?!

Очертава се хубава тема, отдвана имаше идея да засегнем тези "аспекти" в йога.

Явно дойде времето за това.



Тема Re: електричество и магнетизъмнови [re: Лилa]  
Автор passion flower ()
Публикувано03.10.07 06:49



много Дънов четеш, вредно е



Тема Re: електричество и магнетизъмнови [re: mo32]  
Автор Лилa (ведра)
Публикувано04.10.07 12:08



Мо32: ”Никой не е привилегирован по отношение на раса или религия. Дали е индианец, ескимос, тибетец или вегетарианец, то той има същите шансове като останалите хора. Абсолютно същите!”

Ще ми се да е така, но нямам съответното знание.
Но съм чувала, че например физическата субстанция на индийците е много по-мека и възприемчива, отколкото на европейците. (Може би заради менталните кристализации на интелектуалните европейци) Някои могат да разпознаят вибрационно дали тялото е на индус или европеец.
Не е въпрос на привилегии, но със сигурност има генетични и, бих казала, вибрационни предпоставки.

Също така ми е интересно дали един неизроден индианец би ритнал куче и дали хвърля енергийни стрели?

Редактирано от Лилa на 04.10.07 13:14.



Тема Re: електричество и магнетизъмнови [re: mian]  
Автор Лилa (ведра)
Публикувано04.10.07 12:11



Здравей Миан, и аз се радвам. Когато пуснах темата, известно време получавах силни вълни на обич, след което обаче и други вълни



След като описах накратко какво имах предвид, ще е по-ясно. Аз самата не съм наясно с теджас и оджас и разбира се би било полезно да бъде обсъдено, още повече че вече виси във въздуха.





Тема Re: електричество и магнетизъмнови [re: passion flower]  
Автор Лилa (ведра)
Публикувано04.10.07 12:14



Не знаех, че Дънов е говорил за това… Надявам се да ми попадне нещо от него.

Какво му е вредното на това човек да чете Дънов?


след като каза А, ще продължиш ли с Б ?



Тема какво имах предвид?нови [re: Лилa]  
Автор Лилa (ведра)
Публикувано04.10.07 13:16



Едва след като пуснах темата, започнах да виждам малко по-ясно картината. Човешкият магнетизъм в случая от статията е израз на жизнената сила, прана, способността на човек да ВЛИЯЕ на другите.

Ето как виждам в момента магнетизма и електричеството. (не ми беше ясно, защото май магнитното поле е следствие от протичане на електрически ток, не си спомням добре науката, тогава за какво разделяне става дума?).

Магнетизмът по характер е КРЪГОВ, докато електричеството – ПРАВОЛИНЕЙНО. За електричеството са характерни заряди и разряди, токови удари, искри, нужен е проводник (средство за пренасяне на електрическия заряд, тоест енергиен канал)… Когато имаме в себе си много електричество, това и правим – постоянно се зареждаме и разреждаме (понякога с голяма сила, ударно), изпращаме наляво и надясно искри, поразяваме енергийните полета на околните и те нашите… Също така енергийните канали, които ни свързват с всичко живо и неживо (това, към което сме привързани), са като проводници на електричен ток, който постоянно влиза и излиза…

За какво е всичко това? … Някъде бях прочела, че в процеса на духовен ръст ставаме и е необходимо да ставаме по-малко електрични.

Духовно развитите хора (по мое наблюдение) са меки като усещане, общуват с другите без да ги поразяват енергийно…

Вероятно природата на духовната енергия е магнитна – като се замисля за усещанията след медитационни практики и когато вътрешното същество е на преден план…




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.