Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:40 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Мъдрецът и момчето-самоубиец  
Автор Дyxът (Безмълвност)
Публикувано04.09.07 20:53



Бихте ли ми казали от кой е възможно да бъде тази история?
Надраскъл съм я приблизително.Бях я чул преди време и сега ми се ще да узная повече.



Едно момче било изключително отчаяно от света.Разочарован и тъжен не можел да намери обяснение защо е толкова жестока съдбата.Нямал конкретна причина да бъде тъжен, но той бил повече от това.Решил, че не може да живее повече в тази мъка и отчаяние.И решил да се беси.
В града където живеело момчето имало много голям мъдрец-пророк.Той виждал причините на нещата.Имал огромна мъдрост и нищо казано от него не било случайно.
Момчета тръгнал да се беси извън града и по пътя срешнал въпросният мъдрец.
Още като го видял мъдрецът знаел какво се крие зад лицето на момчето.
-Какво става, попитал мъдреца
-Нищо, омръзна ми живота, отговорило момчето
-И какво си решил да правиш?
-Защо питаш мъдрецо, добре ще ти кажа , ще се беся.
-О това е много хубаво! отговорил мъдреца
-Така ли?Отговорило мимчето
-Ами да.Но аз искам да те помоля за една услуга преди да го направиш! казал М-а
-Каква услуга?-отговорило момчето
-Обещай ми, че ще ми изпълниш едно просто желание, преди да си сложиш край на живота.Моля те искам да те помоля за нещо.-казал М-а
-Какво?Какво ще ме молиш?Добре кажи какво искаш?
-Моля те да си оправиш стаята в която живееш, да подредиш всичко в нея, да я почистиш и проветриш.Само това те моля.След това прави каквото пожелаеш.
-Мъдрецо аз те познавам.Това което искаш е лудост но ще го направя преди да си тръгна от този свят.

Историята продължава така.Момчето се прибрало и подредило всичко в стаята си.Проверил и изчистил всичко в нея.И когато седнал на стола за да си почине осъзнал, че живота си заслужава и, че иска да живее повече от всякога.Не само забравил за обесването си, но и станал нов човек.

Мъдрецът се усмихла, макар и да не виждал момчето.Той знаел, че човек е сложен но винаги има прост изход и от най-сложните препятствия.






Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.