Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:08 01.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Хоратанови  
Автор ivko_pivko (непознат )
Публикувано25.07.07 22:34



Някой знае ли какво казва йога за произхода на хората кога,как и зашто защото например има намерени картина на дърво на човек в поза лотос от преди 500 000години а и йогите твърдят че тирумулар е живял 70 мл години а това не се връзва с Дарвиновата теория. :)



Тема Re: Хоратанови [re: ivko_pivko]  
Автор Ckpoмeн Kopekтop (пратеник)
Публикувано26.07.07 00:45



Първото условие, за да се осъществи общуване с другите е...... да овладееш езика и неговите граматични и литературни правила преди да почнеш да го употребяваш !

"Някой знае ли какво казва йога за произхода на хората кога,как и зашто защото например има намерени картина на дърво на човек в поза лотос от преди 500 000години а и йогите твърдят че тирумулар е живял 70 мл години а това не се връзва с Дарвиновата теория. :)"

Някои по-груби правописни грешки:

"Някой знае ли какво казва йога за произхода на хората кога, /след запетая се остава място преди следващата дума !!!/как и зашто /не се пише "зашто" - а "заЩо" !!!/ защото например има намерени картина на дърво на човек в поза лотос от преди 500 000години /пише се 500,000 години и се поставя запетая преди "а"!!!/ а и йогите твърдят /преди "че" се поставя запетая !!!/че тирумулар / ако това е име на човек - то се пише с главна буква !!!/ е живял 70 мл години /пред "а" се поставя запетая !!!/ а това не се връзва с Дарвиновата теория. :)"



Научи се да УПОТРЕБЯВАШ родния си език правилно. Това тук е ЗЛОУПОТРЕБА с него !!!



Тема Re: Хоратанови [re: Ckpoмeн Kopekтop]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise pleasure)
Публикувано26.07.07 09:03



Oрко, това ти ли си бе? Недей се заяжда с момчето ми най му отговори на въпроса, ако си вещ по него. Останалото е метабазис.



Тема Re: Хоратанови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Ckpoмeн Kopekтop (пратеник)
Публикувано26.07.07 11:35



Ако за тебе да изискваш от всекиго да овладее правописа на родния си език - първо и основно задължение на всекиго обитаващ тази страна и общуващ с другите чрез писане..... е "заяждане" - много съжалявам!!!

По-точната дума е "Задължение"

Това, че ти и другият мод също не сте овладели правописа - къде сте били, когато учителката ви е преподавала в прогимназията, а ? Това не означава,
че грамотните българи трябва да следват вашия пример. Пример, образ, модел за подражание трябва винаги да бъде - По-красивото, По-съвършенното, По-точното, По-коректното, По-адекватното, По-напредничавото, По-съвършеното, а не...... обратното.
Еволюцията води към Съвършенството на всеки план. И всеки трябва да се наблюдава и се самоусъвършенства всеки ден, всеки миг. Правописът е една от основните области в живота, която трябва да се усъвършенства.

Аз лично не живея от около 30 год. в БГ и не общувам с българи изобщо.... с изключение, когато се връщам през лятото в БГ. И си служа с..... 8 езика. И смея да твърдя, че моят български е по-правилен и по-литературен от този на болшинството юзъри в Клубове, които не са мръднали навън от БГ дори за един ден...... Защо? Защото аз самият се заех и работих в/у езика ми и си оправих грешките с постоянни усилия.

П.П. Използувам случая, за да ти повторя отново, че тази снимка на това момиче, която съпровожда всяка твоя тема и постинг Е ЕДИН АБСУРД И АНОМАЛИЯ, КОИТО ГОВОРЯТ ЕДИНСТВЕНО ЗА ТОВА, ЧЕ ТИ..... СИ НЯМАШ И ХАБЕР ОТ ПОНЯТИЕ ОТ ЙОГА И НЕЙНИТЕ ПРИНЦИПНИ ПОЛОЖЕНИЯ - НА НЕПРИВЪРЗАНОСТ КЪМ НИЩО ЗЕМНО. Ти демонстрираш! Демонстрираш нон-стоп с тези снимки РАЗНИ ПРИВЪРЗАНОСТИ КЪМ ВСИЧКО ДРУГО.... НО НЕ И КЪМ ЙОГА И СЕБЕРЕАЛИЗАЦИЯТА.






Тема Re: Хоратанови [re: Ckpoмeн Kopekтop]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise pleasure)
Публикувано26.07.07 20:32



Нито аз, нито който и да било друг не служа на съвършенството и точността. Те ми служат на мен и то само ако аз пожелая и им позволя.

Това е мнението на един адвайтист.

Както казах, словото ти досега е абсолютен метабазис (провери речника ако не знаеш думата) и няма отношение към темата, дори не е и качествен флуд.
За качествен флуд се обърни към Витаминко за пример.





Тема Re: Хоратанови [re: ivko_pivko]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано26.07.07 20:39



Какво е това дърво, запазено отпреди 500 хил. години

и кой е този човек в поза лосос?!?
Ти май се отнасяш прекалено сериозно към митологията на страната, от която произхождат някои наши мургави, миризливи и крадливи съграждани?
Приятел, преди 500 хил. години в Хиндустан са обитавали същества, каквито е имало и на други места. Наричат се архантропи. Малко по-ниски от нас, доста по-тежки (при ср. ръст 160 см. са тежали 80-90 кг.) - доста якички са били! И малко косматички. Но иначе май са били пичове и са били не по-глупави от нас.

Ако малко отворите съзнанието си, и се огледате, ще видите, че има и други учения, които в някои аспекти казват същите неща като йога, но с доста допълнения, за които йога даже не подозира - при това тези учения ги казват по много по-човешки и нормален начин, дават начин на живот, който позволява да се развиеш и да постигнеш хармония, като останеш нормален човек. За разлика от йога...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Хоратанови [re: Ckpoмeн Kopekтop]  
Автор mian (минаващ)
Публикувано27.07.07 12:35



Здравей, Скромен!

И какво от това?!

Шлифовал си правописа си - окей.
Но не го изисквай от другите.

Ми на pivko в това му е чара.



В йога няма по- по- най- ... май !

Редактирано от mian на 27.07.07 12:36.



Тема Re: Хоратанови [re: mian]  
Автор Ckpoмeн Kopekтop (пратеник)
Публикувано27.07.07 19:18




"И какво от това?!

Шлифовал си правописа си - окей.
Но не го изисквай от другите. "


Стремежът към съвършенство е вграден по дизайн във всеки човек.
Някои го наричат "Еволюция". Само един поглед в/у цялостната човешка история потвърждава това, което дори не биваше да става въпрос и се поставя под съмнение.

Най-трагичното е, че в страни като Българистан не Съвършенството се гони и цени, а..... простотията във всичките и форми и изяви.
Казваш "какво от това".....

Добре:
Страната се управлява от дървени нискоинтелигентни глави.....
Какво от това?
Народа гладува и се мъчи...
Какво от това?
Мафията краде и нарушава всеки закон и живее в разкош...
Какво от това?
Деца и болни и пенсионери страдат и едва оцеляват всеки ден....
Какво от това?
Беззаконието цари и простотията и низките страсти са на власт...
Какво от това?
Българите мъждукат с най-ниският жизнен стандарт в Европа и са 100 год назад от цивилизования свят....
Какво от това?


"В йога няма по- по- най- ... май"

Въпреки мъглата и дълбокият мрак, който наложиха двамата пишман-модератори в този клуб и убиха духът на йога с простотията си /и двамата са доста неграмотни правописно!!!/.....

Йога е Път към Съвършенството !!!









Тема Re: Хоратанови [re: Ckpoмeн Kopekтop]  
Автор mian (минаващ)
Публикувано27.07.07 21:10



Виж Скромен!
Ако този твой рефрен озагалвен "Какво от това" се отнасяше само за
България щеше да привлече вниманието на много хора с новината.

Но това, което си написал се отнася за още много много страни.

А има региони в света, където мизерията е много по-голяма - в Сомалия дечицата са с подути коремчета от недоимъкна храна, липса на питейна вода, хигиена и т.н.

Българите първо да благодарим на това, което имаме.

Да, интелигентните млади хора напускат страната, така е - но и с това не сме уникални.





Тема Re: Хората [re: ivko_pivko]  
Автор world_friend (приятел)
Публикувано27.07.07 21:12



Здравей, "ivko". Ако проявяваш интерес мога да ти препоръчам книгата на Ернст Мулдашев "От кого сме произлезли", мисля че е доста интересна и поучителна и мисля че ще ти хареса. С най-искрени пожелания, пожелавам ти успех в процеса на търсене на отговора...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.