Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:42 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Даоска алхимия - основни термининови [re: huanji]  
Автор huanji ()
Публикувано31.12.10 12:09



ако микроорбитата не е отворена има ли смисъл да се събира дзин-а? Или айде да го кажа по друг начин – сигурно ще е по-добре от нищо, но колко ще е по-добре?

Това е дилемата, първо микроорбитата, или първо дзин-а.


Ако микроорбитата не е отворена, дзин-а не може да циркулира и оттам да се задържи в тялото, но ако се тръгне от микроорбитата а няма дзин пак не става, защото е необходимо определено налягане на ци.

Мисля, че и двата варианта са изпълними, но при мен без микроорбитата нещата не се получиха по простата причина, че като не се изтегли добре възпроизвеждащата сила през нощта, започвам да ставам през 40 минути и накрая просто ми писва и спирам с тази практика.

Все пак е нужно известно съчетаване поне в това да се пази семето докато орбитата не пробие напълно. През нощта практикувам за да не се натрупва напрежение. Все пак отварянето се прави веднъж в живота и човек трябва да е достатъчно мотивиран да се лиши от някои неща за едни четири месеца.



Тема Re: Даоска алхимия - основни термининови [re: huanji]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано31.12.10 12:56



Подценяваш силата на себевнушението.



Тема Re: Даоска алхимия - основни термининови [re: lYl 13]  
Автор .:trinity:. (ली&)
Публикувано31.12.10 14:42



А-ха, и аз за това си мислих. И както казва Вейдъра, с изводите от някои практики трябва много да се внимава, иначе човек може да започне да си върти цели имагинарни звездни системи около орбитата...

Примерно, преди да си завъртя енергията по микроорботата не вярвах в това, че някаква енергия може да се усети и нямах и на идея, че единия поток по микроорбитата е горещ, а другия студен. След като я почувствах и завъртях, усетих разликата и ми казаха, че тя е нормална си помислих, че може би тук има нещо повече от автосугестия. Обаче, много време мина от тогава и все още не знам...

Хъм, използвала съм тази практика, за да постигна два различни конкретни резултата, за които ми казаха, че са постижими с нея. Получи се, ама мога ли да знам, че е нямало да се получи същия резултат, ако съм използвала някоя друга техника, примерно измислена от някои колега съвсем набързо. Няма откъде да го знам, но е много вероятно ефекта да е точно същия, щото много добре знам, че понякога правя пълни маймунджолъци и те ми работят, знайно и незнайно защо.

А, сещам се, чувала съм, че при даосите има практики за спиране на месечното кървене при жената /доколкото разбрах, защото тя от там губела енергия/. Тествах и успях да си го спра за 5 месеца само със самовнушение, после пак само със самовнушение го активирах наново. И понеже целта ми беше да проверя дали е възможно, вече знам - възможно е, и то само със самовнушение. Сега обаче, за да ме убеди някой, че това е чист ефект от практиките, ще ми трябва малко повече от 'еди-коя-си си спря цикъла с тази даоска техника'.

Та, по тези плоскости мисля, че човек трябва да се движи съвсем на пръсти. Другото е за религиозни...



Тема Re: Даоска алхимия - основни термининови [re: .:trinity:.]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано31.12.10 15:28



Самовнушението действа при всички религиозно-окултни практики. Първо човек си вярва, че нещо може да стане, после си програмира съзнанието така, че това нещо наистина да "стане", за да затвърди религиозно-окултните си предположения, като по този начин удовлетвори психологическите си инвестиции (вярвания, надежди, очаквания) в тези инициативи.

По този начин евангелистите започват да "говорят на езици" и "Светият Дух влиза" в тях, хиндуистите получават видения на Шива и Кали, католиците получават стигмата (какво по-крещящо доказателство за силата на автосугестията!?) и практикуват "екзорсизъм", за да изгонят демоните от "обсебените от демони", разни окултисти пътуват извън телата си в "други измерения", такива като хуанджи си въртят енергията по микроорбитите (жена му пък получавала халюцинации за Сай Баба, които идело да покажат колко духовен бил Сай Баба, щом ша и съ явявъ) и т.н. и т.н. безброй системи на самовнушения и генерирани по тази линия преживявания, затвърждаващи самовнушенията.

Човек, попаднал в капана на подобни религиозно-окултни внушения, първо вярва и в един момент вярата може да стане толкова силна, че обсебва сетивата на тялото и започва да генерира преживявания, които да "докажат" валидността на вярванията.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.