Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:14 21.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: huanji]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано17.07.07 18:21



Под агресия ти разбираш зло, а аз използвам темина целеустременост! Усещаш ли разликата във светогледа.
Агресията е единствената сила, която ни прави живи, която ни тласка към самоусъвършенстване.
Смирението и "любовта" в този вариант, в който се излага тук си е чиста наркомания и самовнушение.
Единствено агресията като действие и смирението като дух могат да да изведат човек напред - пълното смирение си е овча работа, а вълците се радват на овцете...



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Darth_Vader™]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано18.07.07 09:36



Май не си прочел предният пост.





Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано18.07.07 09:37



А ти да не искаш да ти боря мирогледа.


Нека си съществуват и двата паралено. Истината...ах истината, колко много чорбаджии има.



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: huanji]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise pleasure)
Публикувано18.07.07 10:09



Уел, наистина не е необходимо. Както казваш - вселената разкрива таз част от себе си пред нас, която можем да осмислим, подредим, разберем и най-вече понесем, за даденият момент.

Но приятелски раздумки няма причина да бъдат съвсем отбягвани.



Истината е........ особена жена. Не се дава лесно, а всъщност все ни се бута в ръцете.

Иди, че я разбери.... жени.



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано18.07.07 21:19



Добре, ще ти разкажа великата поема...или поне ще се заема. :)

Нали си чувал за потока от енергия, който минава през нас и не е наш. Лазо като казва, че колкото по- голяма готовност да отдава, има човек, толкова повече жизненост се влиза в него, не лъже.
Всеки един миг, през нас иска да тече енергия, която е част от всемирният космос и част от единното цяло, което се грижи и за еволюцията ни. И представи си, във всеки един миг, нашето подсъзнание взема решение да отдаде или не енергия, за всяко едно нещо.

Съжалявам, че ми идва пример, търде далечен от възвишениете философии тук, но представи си как се разхождаш из вас и виждаш неизмитите от готвенето съдове. Подсъзнанието моментално взима решение дали да ги измие, според потока на енергията или да се отдаде на наглсите и да предпочете леността. Последното просто спира свободната циркулация на този поток и тялото по някакъв начин губи свежест.

Може да не вярваш, но спомни си кога си бил в добра форма за духовни практики, когато си имал доста работа в службата , или когато не си работел и по цял ден си мързелувал.



Ако съм пропуснал жената, то е защото си имам, но ти не пропускай в никакъв случай. И бъди рахат.



Тема Не с тоя номер...нови [re: Aлekc]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано18.07.07 21:58



Виж си личните бележки.



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: huanji]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise pleasure)
Публикувано18.07.07 22:08



Хуанджи, ти си номер едно!

Разбирам и съм съгласен с теб, освен по един параграф......

Имам твърде голямо адвайтистко его - за мен всяка енергия съм АЗ и тя принадлежи на МЕН. (аз съм от онези адвайтисти, които не правят разлика между малкото его и голямото, защото е по-лесно и може би по-бързо води до целта, за разлика от онез, които виждат навсякъде разделение на низше и висше его (в смисъл- негативно и свръхпозитивно)



Ще я хвана, аз таз женичка. Няма само мъдреците да се радват на млади forever young невести!



Тема Дай все пак за начало някаква информация!нови [re: BlackWolf]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано19.07.07 00:26



Видях си ги.

Но от казаното там не става ясно кой е авторът на тайнствените материали, които твърдиш, че имаш.

Нали не са секретни?

Дай поне малко информация тук, кои са тези световно неизвестни тайнствени разобличители на баба Александра?

Да не би да са пак някои руски гении, като тези, които обявиха наскоро, че е открит оригинала на договора, който Адолф Хитлер е сключил лично със Сатаната на 30 април 1932 г. При това този договор е подписан собственоръчно от двете страни с кръв!

Не вярваш ли?



Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.

Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано19.07.07 21:53



Знам, че си адвайтист и харчиш егото. Затуй не искам да ти наливам различен акъл. Тей де и твоят подход не е лош. Проблемът само, според мен, е че требе и действията да са от тоз ранг, не само оправданията. Което доста задължава, ако не за пред другите, то за пред себе си. Но твоята орис ти ще си я носиш, аз нося само момата...



уточнявка: И утре да си включиш мобилният, че може да те изненадам.



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: huanji]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise pleasure)
Публикувано19.07.07 22:26



Добре, ще го държа на линия.
Възнамерявам утре да съм в кондиция, но това само утринта ще покаже.

Адвайтиста знае, че никога не може да сгреши - имаме цялото време пред нас да оправяме грешките си било то една по една, било то наведнъж, така че нека го давме по-леко и свободно.

(поне доколкото можем да предвкусим свободата)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.