Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:15 27.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Капаните на духовността  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано13.07.07 19:29



Днес гледах един филм за "Евангелието на Юда", как е било открито, неговата история и изследване. Както може да се предположи, той е бил очернен малко по- късно и с определена цел, като изкупителна жертва.
За него Лазарев казваше още преди, че всъщност е бил най- напредналият ученик на Исус. Но понеже духовното съдържа огромно количество енергия, доближаването до него изявява всичко, което имаме в душата си. Както казваше Кайли, това, което тук е лека пукнатина, по- горе е цяла пропаст.

И така, за да има човек духовното и досега с висшите полета, той трябва да притежава огромен запас от любов в душата си, за да преодолее собствените си капани. В противен случай се отприщва саморазрушителна агресия, която го погубва в крайна сметка. За да се спаси от нея, човек бива блокиран с различни унижения, било чрез травми, било чрез унищожаване на съдбата или деградация и неморално поведение. Това сваля агресията.

Юда се е докоснал до много тънки структори на вселената и е понесъл удара им. В много по- малки размери се наблюдава този принцип във всяко духовно общество. Различните практики отварят подсъзнанието и духовното идва малко в повече от възможностите за трансформация. Затова ще видите вътре в различните духовни общества, предимно крамоли, съревнование и вътрешни проблеми.

От една страна е земното, в противовес на което е духовното. Балансът, всъщност е интегриране на духовното в земното.



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: huanji]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise pleasure)
Публикувано13.07.07 20:18



Хуанджи, приятелю, ще трябва да проясниш.

Защо вдигането нагоре да е свързано с агресия.

По-скоро недочистеното съзнание, бързащо към висши енергии, които не може да овладее се изкушава да ги ползва по незрял начин или в края на краищата те пробиват и се проявяват филтрирани през недъзите на старите егозаблуди.

Така или инак, смятам че е въпрос на изчистеност.



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: huanji]  
Автор elzet_bg (непознат )
Публикувано13.07.07 20:30



Исус, освен всичко друго е и пророк (виждащ бъдещето). Той е знаел всичко, което ще стане: " До първи петли, ще се отречеш 3 пъти от мене ...."
"Един от вас ще ме предаде."
И дванадесетте са знаели, че ще стане точно тъй. И са треперили : "Дано не съм аз."
Един е разбрал, че това е предназначение, съдба.
За да има възкресение, трябва и кръстна смърт.
Питате ли се , какво му е било в решението да е точно той?
Най-истинският ученик, ... повярвал в пророчеството.



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано13.07.07 20:39



Основното нещо е да разбираме процесите в психиката. Ако не схващаме напълно различните привързаности и обсебвания всякакви "окултни" приказки са лишени от смисъл.

Става въпрос за осъзнаване във всеки един момент, не за сляпо следване на някакви морални предписания, или пък за сляпо следване на "окултни" и "загадъчни" учения, пускани на пазара с комерсиална цел, за да впечатлят търсачите на нещо "свръх" и да ги зарибят с фантасмагории.

Основата на т.нар. духовен начин на живот е да се вгледаме в себе си, да познаем себе си, вкл. всички възможни обуславяния, които моделират съзнанието и поведението. Всички натрапени вярвания, предразсъдъци, пристрастия, стремежи, страхове, напрежения и т.н.

Щом разбираме его-процесите, проявяващи се в съзнанието, самото виждане, разбиране (което не е интелектуално разбиране, а моментно осъзнаване) създава енергия, която ги унищожава. Това освобождава човек от оковите, които сам си е сложил. Добре е, ако се случва от момент на момент, във всеки един момент. И тогава може би любовта, добродетелта, състраданието и т.н. започват да се проявяват като нещо съвсем естествено и спонтанно, което дори не се нуждае от култивиране.



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано13.07.07 20:44



Иначе каква е била наистина ситуацията с Юда, можем само да гадаем.

Чел съм остатъците от "Евангелие на Юда" и виждам там много интересни неща, представящи Исус в съвсем различна светлина, в сравнение с изпълнения със суеверия начин, по който е представян от демагогията на популярното християнство.

Може би най-разумно е да се въздържим от каквито и да било предположения относно какво се е случило с Юда.



Тема Re:нови [re: huanji]  
Автор KREDOR (кирилизатор)
Публикувано13.07.07 21:23



Този филм може ли да се свали от някъде?



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано13.07.07 22:19



В отговор на:

Защо вдигането нагоре да е свързано с агресия.


Защото агресията е енергия в излишък! Разликата е, че излишъкът може да е породен от невъзможност да се усвои енергията, или от неправилно движение на енергията.

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Darth_Vader™]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise pleasure)
Публикувано13.07.07 22:45



Не знам защо, ама никак не съм съгласен!



Имам предвид, че все пак, необходимо е освен просто излишък, да има и напрежение, а освен него разни кофти неща в съзнанието.

В противен случай, просто се казва свръхенергийност и просто се оправя с повече циклене, лъскане, бегане сутрин по дъбравата или смех.

Ако тече по сгрешен начин...... става кофти, дори не искам и да помисля. Но това е само когато има грешка в развитието, а не просто изобилие от енергия и бърза еволюция.
Това разбира се според моите виждания.



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Darth_Vader™]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано14.07.07 12:02



Между другото, какво лошо има в агресията? Всяко нещо, което е балансирано, върши работа. Включително и агресията.

Тя е неделима част от цялото.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.07.07 12:14



Не ме разбра - имах предвид неканализирана (непреобразувана) енергия, оято в слчая се явява излишък, защото не се изплзва.
Предплагам си имаш представа с промяната на съзнанието, вследствие енергетчен излишък. И не става въпрос за кофти неща, а за безцеремонност, породена от лична сила, коят погрешно се тълкува като агресия.

P.S.
Нека не бъркаме тази "агресивност" с вечно недоволните тип "сърдито старче", или "стара мома". Тяхната агресия е следствие чуството за слабост и злоба, а енергийно породената "агресия" - от чувство за сила. И поради невъзможност да бъде разбрана с безцеремонни действия се пести ценно време от безсмилени разговори...

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: BlackWolf]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.07.07 12:19



Кой е казал, че е лошо? Ако го е казал някой, то това не съм аз!
Агресията е вид целеустременост, която е неразбираема за дребните душички с дребни проблем.


Без агресия няма напредък, важното агресията да се синхронизира с цялостното намерение на индивида и да го води напред.
Ви животните - те са естествени и истински - най-добрите учители на хората! Тяхната агресия е живтотоспасяваща. Хората, които живеят в един социално-илюзорно защитен свят, въобще си нямат и представа за дълбините и мъдростта на агресията...

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: huanji]  
Автор astral_buddy ()
Публикувано14.07.07 12:43



Привет



Да, има смисъл и според мен в това, което казваш. Акумулираната ни любов в сърцата ни, към всички хора (не само близките ни) е мерило за това колко духовни сме. Не знанията са определящи, щото ако ги имаме, заучени от тук и таме, но не живеем в синхрон с тях, си е като заучен урок на изуст.

Колкото повече любов, толкова повече смиреност и състрадание, които са антиподи на себелюбие изразено във всяка форма на ЕГО-центризъм, а от там и агресия. Видях че няколко хора изразиха подобно мнение, което ме радва как по сходен начин се усещат нещата .

Това за което говориш: "...човек бива блокиран с различни унижения, било чрез травми, било чрез унищожаване на съдбата или деградация и неморално поведение. Това сваля агресията..." си е много вярно, щото по този начин живота ти помага да се принизиш ниско по тревата, щото тази агресия поражда самовъзгордяване, както и последното поражда агресия, те са си взаимносъдържащи се.

Освен липсата на любов в сърцата ни (погледнато то Християнски мироглед), през светогледа на будизма, всякакви привързаности, страсти и увлечения пораждат и затвърждават връзката ни с илюзорната действителност в света на относителностите, в които понастоящем живеем. И живота си има противовъздействащи механизми да ни оттърси от тези привързаности, чрез "унижения на съдбата", травми и ходене по мъките...

Отново тия страсти и себелюбие, привързаности към галене и задоволяване на егото си, ни тласкат към саморазруха, която скъсва в последствие тези прикрепености окови, които сами си изграждаме.

Това се наблюдава в много духовни общества и аз лично съм си напатил от такива личности. Където себеизявата като водеща мотивация е невъзможна за съществуване в унисон с висшите духовни енергии, при което се появява духовен колапс и на яве остава фалш и агресия, изразена в спорове и стремеж към надмощие...

Конкретно за Юда, не съм имал възможността да попадна на материали или на неговото евангелие, но със сигурност според мен има промивка на мозъка от Християнството (като изкупителна жертва, нали все някой трябва да е виновен и отсъден после), което да не забравяме че през вековете, като религия е служело на църквата да задоволява манипулативните си интереси, чрез власт, наложен данък, наложено мислене и модел на живеене.

Този филм има ли го някъде качен? хубав въпрос



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: astral_buddy]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.07.07 12:54



Акумулираната"любов" е изразена най-ясно чрез бича и шутовете, които е раздавал христос в храма. ето един яръ пример за агресията, за която говорех по-горе. Безсмислено е да говори, а направо действа!



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Darth_Vader™]  
Автор astral_buddy ()
Публикувано14.07.07 13:36



Абе де да знам, аз съм на различно мнение



Лъбов и агресия, не мога ги свържа щото са си много противоположни и нещо не си напасват заедно. Освен ако го обърнеш в креватен смисъл, ама сега не говорим за такава любов

А това че Христос раздавал бичове и шутове в храма е щото се е грижил за ближните си, пукало му е с любов, а агресията крие в себе си злоба брат, хайде да ги разграничим тия понятия...

Тоест говориш за различни прояви, това, че ти пука много и си участен за някого, не може да се каже агресия, освен ако не си обезверял, извън контрол ... А Исус мисля че е бил по-въздържан, като висш еволюирал дух. Вярно е че трябва и да си воин, като се бориш срешу злото, но агресията крие в себе си конотативност на ЗЛОБА, тъй че да не я приобщаваме към любов...

Но пък уважавам мнението ти, май си по-агресивен тип от мен (нищо лошо в това)

Редактирано от astral_buddy на 14.07.07 13:39.



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Darth_Vader™]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise pleasure)
Публикувано14.07.07 13:48



Агресията в психологията се свръзва с насилието директно.
Конкретно злонамерено поведение. Или поне поведение, което внася хаос и е със сигурност разрушително.

Та я пак, за каква агресия иде реч?



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: BlackWolf]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise pleasure)
Публикувано14.07.07 13:52



"агресия" е доста разгеливо понятие, защото има различни видове и нюанси. Мога да ти изброя може би десетки, които са много полезни и също толкова много вредни прояви на агресия.

Така че да се хващаме на недобмислени спорове, добра ли е или не агресията, без да сме и задали ясни параметри, е словоблудствено начинание.

По-скоро въпроса е на какво се дължи тя в духовното разивтие и как се проявява, ако това въобще се случва.



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Darth_Vader™]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise pleasure)
Публикувано14.07.07 13:57



Е, Христос е и човек. Той не е само Бог, според традиционните християни и просветлен човек според другите. Той е всъщност само човек.



Само Висшият Аз не проявява каквато и да била агресия. Цялата възможна агресивност и дисхармония произтича от навиците на съзнанието, самскари и други неща.



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.07.07 15:02



По-горе казах какви видове агресия има.
А тълкуванието за преднамерено зложелателно поведения е само една малка част от агресията.
Например без агресия в спорта няма никакви успехи. И не говоря само за колективните сппоретове, или където има двубои, а основно за това да се бориш сам със себе си.
Но явно проблема е в терминологията, по-точно в смилъла, който придаваме на думата агресия.
Но определено любовта тип "домашен любимец" е доста извратен начин да се обобщава що е любов.
Биохимията на човека най-добре описва какъв е смилъла на адреналина (ролята на пасивна овца) и норадреналина (оцеляващият агресивен хищник).



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: huanji]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано14.07.07 16:38



Имаше един готин лаф, че "хуя в путката е душата в рая са трудно съвместими"



И не е моя Силата и Славата, обаче парите са си мои

Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Darth_Vader™]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано14.07.07 16:41



агресията е част от всяко военно действие, не е необходимо да има излишък, за да атакуваш... ?
поне така мисля



И не е моя Силата и Славата, обаче парите са си мои

Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано14.07.07 16:42



нормалната психология е трудно приложима за окултизма...
цялото битие се състои от хаос цикли...



И не е моя Силата и Славата, обаче парите са си мои

Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано14.07.07 16:43



а унищожаването на първородните синове от Ейхова...
не си права нещо ?

И не е моя Силата и Славата, обаче парите са си мои


Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Anuel]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise pleasure)
Публикувано14.07.07 22:51



Йехова не е Висш Аз, а племенен лъже-бог на еврейското племе, може би егрегор или просто измишльотина за да не мине Мойсей за магесник, какъвто може би е бил.
За висшият аз ще напиша отделна тема, може би утре или други ден. Наблюдавай и ще видиш моята концепция за това.

Всъщност, полът е мъжки.



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано14.07.07 23:42



Интересно...



явно си готов да нагазиш в дълбоки гностични води!

Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.

Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Aлekc]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise pleasure)
Публикувано15.07.07 09:36



Всъщност в хавайската магия.





Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано15.07.07 11:08



На практика ти сам си дал прилично обяснение. :)
Представи си един религиозен човек, който иска да "помогне" на всички изпаднали, като ги вкара в правата вяра. Заради вярванията си, той е готов да подложи на сеч целият свят и накрая да останат само праведни. Ето това е агресия породена от духовността, която е насочена към големи групи хора. Под духовност, разбирам в случая висшите ценности и идеали.

Един бандит, може да те бастиса заради пари, но няма такива мераци за останалите хора. На практика той има по- малко агресия от един проповедник на "Божието слово", или човек, за когото идеалите са по- горе от Божественото.
Сега схващаш ли защо Христос казва, че бедните духом ще наследят Царството Божие. Висшите идеали, фините структори на Вселената са безпощадни и механизма е прост. Ако на земно ниво си готов да се обидиш леко и да простиш след време, то когато достигнеш фините полета, пукнатината тук, ще стане там пропаст. Всичко ще бъде стотици пъти по- изявено, разбирай и агресията.

Агресията е съзнателна и подсъзнателна. Подсъзнателната е още непроявена, която обаче залага програма за самоунищожение, на притежателят си или други хора. Тази програма си действа на подсъзнателно ниво и ако не се прекъсне източникът, няма да спре да действа, докато не постигне пълно унищожение.

Правилно на изчистеност, макар да трябват няколко пояснения. Някой го наричат със събирателното понятие - любов към Бога. Но съдържанието на това понятие е малко по- различно. Измерва се с готовноста човек да приема трудните и болезнени моменти в живота, загубата и независенето от нищо.
Т.е. ако някой е разрушил идеала ти за праведност, ще се породи агресия. Любовта всъщност е да приемеш краха дори на идеалите си, тяхното потъпкване и унищожение. Което не значи да си безучастен, но вътрешно да прощаваш и да си добронамерен дори към тези, които го унищожават.

Например Юда. Христос е трябвало да бъде предаден, за да се качи на кръста. Вероятно Юда е знаел това.

За да достигне до там, където другите не са могли и както му е казал Христос само на него, според Евангелието, той е трябвало да претърпи крах на идеалите и ценностите си, както и последвалото унижение след това. За да спечелиш Безпределното, ще трябва да загубиш всичко останало. Готовността, да го сториш е изява ан любовта, докато самата любов е невидима и нетленна.



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Darth_Vader™]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано15.07.07 12:12



Да го кажем по- разбираемо. Енергията е неутрална и добива вид и цвят, според това, което сме ние самите. Тя просто изявява това, което носим. Вади всички програми от подсъзнанието и направо ги взривява. Например гордостта не може да се изчисти с повърхностни усилия. Нужна е дълбока трансформация, което отнема години и трябва да се използват моментите, когато подсъзнанието е отворено, т.е. в моментите на унижение и разпадане на съдбата.

В противен случай, отварянето на енергията, ще усили гордостта до степен да се атакува всеки, който е на друго мнение и пр. При това, възможностите за атака стават реални и дори да се пази човек на съзнателно ниво, на подсъзнателно ниво командата е дадена. След като имаме способността на подсъзнателно ниво да поддържаме този свят, какво остава за навреждане на определена част от него.

Проблемът е, че използвайки силата за користни цели, човек си вкарва автогол. Затова сидхите са пречка по пътя или пропускателен пункт.
Например, при изпитанията в храмовете в древността, са изпитвали ученика за две неща - сексуално подвеждане и след това използване на силата. Който е постигал независимост към тях, е можел да стигне до края. Иначе ще бъде във вреда на другите и на себе си.



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Darth_Vader™]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано15.07.07 12:27



По повод градивната сила за злото(общо казано). Вчера си мислех, колко тъмно нещо е бизнеса, няма място за сантименталност и ако ти не нанесеш удар, то със сигурност ще получиш такъв. И така, казах си - дяволска работа, но пък ако го нямаше бизнеса, нямаше да има конкуренция и технически достижения. Иронията е, че ние сме това, което сме и го дължим на тъмните сили.

Лошото и въобще силите на разрушението са лостове на еволюцията, колкото и болка да са донесли на света.

При навлизане в тънките полета, "стражите" се активират веднага и принуждават новодошлият да претърпи пълна загуба и поражение на всичко, за което се е захванал. Не случайно Христос казва, че за да се влезе в Царството небесно, ще трябва през иглени уши да се мине.

Оттук, се връщам на едно старо твърдение, че директно изживяване на истината получават най- лесно хора, нямаши никаква философия, незанимаващи се в духовни науки, не очакващи нищо, защото нямат изградена представа какво даочакват, както и не смятащи се за звани, призвани и постигнали. Т.е, колкото о- чист листа хартия е някой, толкова му е по- лесно директно да изживее истината, без преразкази и отживелици.
Какво казва Рамана Махариши - тишината е най- големият учител и най- голямата проповед.



Агресия може да е неспособността да се приеме краха на нещата в които вярваме и ценим най- високо.

Домашната овца е изкривена представа и Джао дава идея по въпроса, като говори за празнотата. Истинската празнота трябва да се вижда непразна, докато празнотата, която е празна не излъчва и е илюзорна. Т.е. истинското бездействие и слабост е изпълнено със сила, която може да обезсили и най- силният. Докато овцата е храна за вълка.



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Anuel]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано15.07.07 12:36



Хаос циклите са спиралата на еволюцията. Всяка следваща намотка е ново ниво на вибрация и знание. Хаосът е ред от по- висш порядък. За всяко долно ниво, той е неразбираем, но сам по- себе си е логичен.

Проблемът е, е че за да се мине в друго ниво на осъзнаване, трябва да се разруши старото. Ако скока е много голям, съзнанието не може да издържи и може да се сдуха. Същото се получава и когато се навлезе в тънките структори на вселената без да е изчистен човек. Неподготвеният не може да вижда лицето на Абсолюта директно, защото ще умре. Не случайно в древността не са изричали името на Бога, както и неговите истини не са гледани направо, а само чрез ехото са предавани. Малцина са имали силата да издържат директен контакт с тънките структори на вселената, нашата най- дълбока същност с която в общ център сме свързани всички.

Съзнанието е твърде слабо, затова при работа с духоните структори са разработени техники за влизане в друго ниво, различно от съзнателното. При тези състояния, контакта не загубва, защото се поема от подсъзнанието. Подсъзнанието опира до цялата вселена накрая и може да издържи.



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано15.07.07 12:50



Виж, за нея нищо не знам!

Освен, че я бива.



Имам само една книжка по Хуна медитация.

Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.

Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Aлekc]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise pleasure)
Публикувано15.07.07 14:45



Че тя малко ли е.

Освен нея, на българския пазар има още една - Основи на магията, на Шамбала.

А в мулето има поне още две.


Та темата ми ще е за това горе-долу.



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано15.07.07 14:49



Брей това Муле!

Какво ли няма.



Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.

Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: huanji]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise pleasure)
Публикувано15.07.07 15:09



Горе-долу съм съгласен.
Само че смятам, че идеята за загубването на всичко човешко и земно и въобще всичко, за да се спечели висшето съзнание на Абсолюта, Бог или бог знае каква друга гледна точка, е инспирирано само от човешкия страх и съответно напълно погрешен начин на мислене, че Самсара и Нирвана не са едно и също.


Както ще напиша в темата за хавайската магия тея дни, необременените с такива крайни възгледи кахуни, живеят съвсем спокойно незагубили нито отсамността на човешкото си битие, нито връзката си с най-висшите нива на битието, до които могат да стигнат, бидейки хора.

Все пак именно религията цели да ни приучи, че за да ни стане хубаво, първо трябва да ни е много лошо, или че за за достигнем Бог, първо трябва да премахнем изцяло себе си и това да ни боли. А съответно подсъзнанието, лапва тези съждения, първо защото се повтарят често и са лайтмотива на почти всяка световна религия и второ защото е много впечатлително, а и без туй църквите (независимо кои) са категорични в мнението си (това само по себе си влага допълнителен енергиен заряд в утвърждението "no pain- no gain").
Оттам, налапали въдицата на множеството комплекси съврзани с най-естествената ни възможност дефакто - вързката с висшите ни аспекти, вече преставаме да бъдем цялостни индивиди, ставаме личности и свършваме в йога, опитвайки се да се изчистим от всички възможни самскари, натрупани в този живот, а след това и в другите, като видиш ли през това време си товарим и обети за бедност, целомъдрие, още по-брутални концепции за морал и етика, които допълнително ни натоварват с комплекси за вина когато, ако не внимаваме ги престъпим, с което допълнително си натоварваме съзнанието с комплекси и танататък докато не се изчистим някак си напълно от цялата суета на ограничената псевдо-духовност, както и на светските си възгледи за морал.


С това се опитвам да кажа, че комплексите и агресията се дължи първо на кофти религията и след това на кофти образованието и никога (или почти никога) на нас. В най-изчистения случай (без комплексите насадени от религията и образованието и родителите), Бог може да дойде при нас без това да ни промени по какъвто и да било начин, освен да ни докара до екстаз и не би имало никаква агресия бъг или каквото и да било във връзката или медитацията.

Тоест извода ми е, Юда е пич, но е бил комплексиран.

Нито кръстната смърт е била нужна на развитието (само по себе си), нито великата жертва на Юда. Това са само залъгалки за ума, за да се счете за пречистващ се мъченик - ума на Юда, този на Исус и този на всеки вярващ, който желае всичко това да бъде негова мерна единица за израстване.


Прошката е важна, но само ако има за какво да се прощава.
Хуабвото (разбира се трудно се установява такъв навик) е че когато спреш да съдиш другите и те спират да те съдят - тогава нямаш проблем с обиди и скандали. Ако спреш да съдиш, дори и да те съдят, то съденето вече има друга перспектива и се осъзнава от несъдещия просто като другомислие. А всеки има право на свое собствено мнение и начин на мислене.


Хуанджи, приятелю, трудностите идват от нашата склонност да ги правим големи във фантазиите си и оттам навсякъде, където си мислим че ги виждаме.



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: elzet_bg]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано15.07.07 15:12



Гледал/а си филма. Да, такива изводи се получават.





Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано15.07.07 15:48



Това, което казваш не противоречи на текста в темата, защото всичко се свежда до "тук" и "сега" и подходящо отношение към случващото се.

На практика, повечето процеси в психиката са скрити. Ние дори не знаем какво има в подсъзнанието. Затова в Йога и други системи се практикува осъзнаване в момента и чрез правилно действие, развитие.

Принципа на получаване на информацията е следният. Обикновенно в медитативно или друго състояние на променено съзнание, човек се докосва до определени неща и ги разбира директно на подсъзнателно ниво. Това е директно общуване с тънките полета. След това се опитва да прехвърли информацията в съзнанието, което неминуемо я изкривява. Накрая се опитва да е предаде с думи. Тъй като разбирането дори в малка степен води до голяма по обем информация, се налага тя да бъде компресирана. Например, написах три изречения в началото, но ако трябва да ги разясня, ще трябват няколкостотин страници текст, само за едно от тях. Това е защото всяко нещо, може да бъде възприето от четящият само в рамките на неговите лични възприятия и мироглед. И съответно е нужно едно и също нещо да се представи под различни ъгли и гледни точки, докато съвпадне с всеки мироглед насреща.

Затова хората са измислили медитацията и вместо да пишат големи книги в хиляди варианти за всеки един ум, те са започнали да компресират всичко в кратки строфи, които медитиращият може да декомпресира и спонтанно да изживее самата информация.

В този смисъл, тишината е най- големият учител, а текстовете и думите, повод за медитация. Става дума за определени текстове.

Знанието винаги е на външно ниво и може да стане част от нас, след като бъде интегрирано в живота.

Окултното само по себе си е част от процеса на разкриване на същността на този свят, на законите които действат в него. Проблема идва, когато хората сменят приоритета и вместо да използват това знание и сили, като едно допълнение, се вторачват в тях, като основни. А както каза Хуан, духът е само една проста фигура...





Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано15.07.07 16:02



Да, около 15 процента от текста липсва.

Идеята ми беше, чрез конкретен пример да изложа принцип. Реално погледнато, не е толкова важно какво е било, понеже историята на Исус е доста изкривена с времето.

Прокрадват се сведения, от аналите, че той е бил доста агресивен в проповедите си и е призовавал направо към бунт. Благ, става едва по- късно когато Христос или Духът на Земята се вселява в него. Предполагам, че е бил обикновен човек и свише чрез него е дадено Христовият дух да бъде достъпен за хората. Просто той е бил избраният. След като е бил осенен, се променя на благ и миролюбив.

Така е очертал и борбата на Новото време, чрез любов да се отвръща на всичко, защото Единният живее във всеки. Да се молиш и обичаш, този, който те обижда и вреди, значи да повдигаш еволюцията на себе си и на него. Но пък тука, се е появила голямата дилема- тази за послушната овца. :)
Нещата са различни. Родителят не бива да е безхаберен с децата си, щом трябва да е строг, но да ги обича. Вътрешното състояние ако е любов, то външната строгост помага. Така е и в отношенията. Друг е въпросът, кой смята, че може да определя за другите кое е правилно....



Проблемът е когато нещата станат лични и има вътрешна съпротива. Този свят е съвършен и се грижи за нас по най- безупречен начин. Да отхвърляме това, което ни се дава е нарушаване на хармонията. Да го приемем и по този начин да го трансформираме, както и себе си е по- добре.



Тема Re:нови [re: KREDOR]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано15.07.07 16:02



Не знам, гледах го по Нешънал Джиографик.





Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: astral_buddy]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано15.07.07 16:26





Остава само да повторим за любовта, че не е милият замечтан поглед на непукиста, а приемането с лекота на тежките и болезнени ситуации в живота. Хм, за хубавите и приятните, нищо не се казва...

Не случайно в Бхагавад-гита и въобще се съветва поелият по пътят да бъде като Йогина - еднакъв в добро и лошо, мраз и пек, и т.н.

Проблемите и унижението са лечебни. Агресията се снижава. Но това е за момент и ако човек не си промени мирогледа и не интегрира знанието, което повтаря външно в себе си, пак ще се появи. Природата винаги избира по- малкото зло, все пак. :)
Вчера един приятел ми разказа как е говорил с негов приятел за духовни неща. Причината е, че въпросният човек е получил тежко заболяване на гръбнака, поне според лекарите и смятат да го правят инвалид. И тогава моят приятел говори с него и му разказва за силата на човек да твори този свят. Как на подсъзнателно ниво, хората приемат, че са болни и по някое време го искат. Откъде да започне, т.е. от осъзнаването и т.н. Все неща за които този човек не би бил достъпен, ако нямаше проблеми. Живота просто го поставя пред дилемата или да се вземе в ръце или да се сдуха тотално.

Знаеш ли, нещата който ни се случват са си реални. Ако не вярваш удари си един шамар и е видиш. Просто самият свят е нереален, защото само външно изглежда плътен, а в същността си е 99 процента празно пространство. Самото му съществуване е гигантска визуализация на космическото съзнание. В умален мащаб ние можем да създадем ново съзнание, което да има свои собствен живот, макар и да е лишено от душа. Има такива практики в Тибет. Затваряш се за дълго в някоя пещера задидан и непрестанно визуализираш определен персонаж. Накрая той се появява и става видим и за околните. Проблемът е в неговият контрол, защото почти винаги деградира и става зъл...нещо като хората. После зор, докато се унищожи.

Изглежда, че при минаването в ново ниво на осъзнаване, егото търпи брулене, за да може да премине. А е трудно да не се привързваме и други неща от репертоара на "оковите". Предполагам, че и просветлените са били така, но са имали силата да приемат загубата на всичко.

Не знам за филма, не съм проверявал.



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: astral_buddy]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано15.07.07 16:29



Да не забравяме, че Исус също е бил човек и вероятно нищо човешко не му е било чуждо.





Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: huanji]  
Автор cuddly ()
Публикувано15.07.07 19:20



В отговор на:

В умален мащаб ние можем да създадем ново съзнание, което да има свои собствен живот, макар и да е лишено от душа. Има такива практики в Тибет. Затваряш се за дълго в някоя пещера задидан и непрестанно визуализираш определен персонаж. Накрая той се появява и става видим и за околните. Проблемът е в неговият контрол, защото почти винаги деградира и става зъл...нещо като хората. После зор, докато се унищожи.




привет, хуанджи!
това за Тибет, много интересно.
ама, от какъв зор някой ще се затваря в пещери и ще си сътворява такива "персонажи"?




Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: huanji]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано15.07.07 19:33



съгласен



И не е моя Силата и Славата, обаче парите са си мои

Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: cuddly]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise pleasure)
Публикувано15.07.07 20:40



Питай Александра Дейвид Неел. Тя пише за това в книгата си Магическият Тибет или нещо подобно.

Забавно книжле и може би много достоверно.


За жалост някои се съмняват в нея.



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано16.07.07 13:08



С риск да те разочаровам - абсолютно недосдтоверно. Последните проучвания показват, че леля Александра май въобще никога не е стъпвала в Тибет...


Книгите и се нещо като книгите на друг мистификатор - Лобсанг Рампа (забравих как беше истинското име на този английски водопроводчик, избрал писателската кариера), като мистификациите на бай Карлос и пр.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Черен вълк или черна станция?!нови [re: BlackWolf]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано16.07.07 13:46



Ама ти си бил голяма напаст!

В отговор на:

Последните проучвания показват, че леля Александра май въобще никога не е стъпвала в Тибет...






Тази глупост пък откъде я измисли?!

"Последните проучвания"...

Да не би случайно да са твоите лични проучвания?

Хайде иди, почети и погледай, Черни вълко, какво прават белите хора:



Виж

И не ми минавай с твърдението, че в Wikipedia всеки може да пише каквото му хрумне.

Наскоро по History имаше поредица филми за най-известните жени в света.

Първият филм беше точно за леля ти Александра.

Но какво са за теб фактите?

Не зная дали си Черен вълк, ама определено си черна станция!

Хайде сега, дай да видим какви са тези твои "последни изследвания"!

Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.

Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: huanji]  
Автор astral_buddy ()
Публикувано17.07.07 10:02



Интересно ми е да ти проследя мисълта... да я анализирам и да установя че, съм съгласен с всичко, самоче ако бях аз писал, щях да го изразя по съвсем друг начин, с различни примери или сравнения

. Как по различен начин проектираме мисълта си, обличаме я в думи, но ако се върнем в първообраза, (преди изразените думи), където остава духовното светоусещане за нещата, изолирани от ума, възприятията ни са сходни... Дори и при различия на мнения с други личности всичко това ми помага да осъзная (приведа в мисъл) нещо интересно - ние всички сме един общ организъм, който се е разпарчетясъл на билиони души в различни измерения, за да се опознае и изживее в цялото си разнообразие (сходства и различия)...

А сега малко по конкретно:
"...В умален мащаб ние можем да създадем ново съзнание, което да има свои собствен живот, макар и да е лишено от душа..." - В това съм убеден, имаме много примери в живота и в повечето случаи ние създаваме такива "същества" на подсъзнателно ниво. Те също си имат жизнен цикъл (както и живите същества) като например: създаване и развитие на блог, на изкуствен интелект във виртуална среда (бот), бизнес (инплантиран в система работи и живее самостоятелно), все реализирана мисъл. А всичко това си е чисто повторение на космическия разум (или вселената, като жива субстанция) както сме създадено по негово умалено подобие и така също сме способни да творим...

"...Изглежда, че при минаването в ново ниво на осъзнаване, егото търпи брулене, за да може да премине. А е трудно да не се привързваме и други неща от репертоара на "оковите". Предполагам, че и просветлените са били така, но са имали силата да приемат загубата на всичко..."

Егото ни е дадено, за да ни служи. То си е защитна система да ни съхранява и пази. Колкото повече преминаваме в по-високи нива на реалности, необходимостта от него намалява, фунцкиите му западат и то е ненужно. То се саморазпада, преживява нещо като смърт. В много случаи тежкото разделяне с него дърпа духовете обратно в по-ниските нива на реалности, докато не се оттърсят от него. Нещо като тежет, която те дърпа надолу...
Лошо е като си служим прекалено много на себе си и се затвърждаваме неусетно като егоисти. Това е прекалената полза от егото.

За другото нямам какво да допълня, усещам го по еднакъв начин брат



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: cuddly]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано17.07.07 10:37





Това са стари Тибетски практики. Нали знаеш, че там е доста разпространена магията. Едно такова същество може да бъде съюзник в мага в пъклените му дела, както и в добрите. Стига да може да го управлява...

Но се зазиждат в пещери и с други цели, като непрекъсната практика на Йога и иследване на Аза.



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: astral_buddy]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано17.07.07 11:02



Напълно си прав за изразните средства.


Определено без възникване на сходно усещане, думите остават кухи. Много съм мислил какъв е механизма и нямам отговор. Просто при някои хора се получава, а при други, не. Имам едни предположения, че доверието играе съществена роля и позволява директно да се предава и получава информация.

Доктора ме подсети за "Тайната на Златното цвете". В тази книга са обяснени малко по-добре едии отвлечени термини като Животински души и Разумни души, за които споменава и Джао. Ако се зачетеш в книгите на Лазарев, ще се чудиш какво значи да се ограничава животинското, за сметка на човешкото и накрая човешкото да се превръща в Божествено.
Животинското се подхранва от Животинските души, които са изява на Земята(материята) и се стремят към плътските удоволствия. След смъртта те потъват обратно в Земята.

Без его, няма свят. Явно е важно, но малко трудно става примерен служител.

Поздрави.



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано17.07.07 11:12



Великолепни, не искам да развалям красотата на различието, нали ме разбираш. Да живее и твоята гледна точка.



Между другото, моите споделяния за нещата не идват от философия само, а най- вече са описания на процеси, които са резултат от тоталната принуда на Космоса. Не мога да не го уважа, защото нямам избор.



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Anuel]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано17.07.07 11:14



То заради това сигурно, по някое време отделят душата завинаги и от двете.





Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: huanji]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise pleasure)
Публикувано17.07.07 11:27



Хмм.... винаги ме оставяш безсловесен и не напълно разбрал.





Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: huanji]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано17.07.07 18:21



Под агресия ти разбираш зло, а аз използвам темина целеустременост! Усещаш ли разликата във светогледа.
Агресията е единствената сила, която ни прави живи, която ни тласка към самоусъвършенстване.
Смирението и "любовта" в този вариант, в който се излага тук си е чиста наркомания и самовнушение.
Единствено агресията като действие и смирението като дух могат да да изведат човек напред - пълното смирение си е овча работа, а вълците се радват на овцете...



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Darth_Vader™]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано18.07.07 09:36



Май не си прочел предният пост.





Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано18.07.07 09:37



А ти да не искаш да ти боря мирогледа.


Нека си съществуват и двата паралено. Истината...ах истината, колко много чорбаджии има.



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: huanji]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise pleasure)
Публикувано18.07.07 10:09



Уел, наистина не е необходимо. Както казваш - вселената разкрива таз част от себе си пред нас, която можем да осмислим, подредим, разберем и най-вече понесем, за даденият момент.

Но приятелски раздумки няма причина да бъдат съвсем отбягвани.



Истината е........ особена жена. Не се дава лесно, а всъщност все ни се бута в ръцете.

Иди, че я разбери.... жени.



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано18.07.07 21:19



Добре, ще ти разкажа великата поема...или поне ще се заема. :)

Нали си чувал за потока от енергия, който минава през нас и не е наш. Лазо като казва, че колкото по- голяма готовност да отдава, има човек, толкова повече жизненост се влиза в него, не лъже.
Всеки един миг, през нас иска да тече енергия, която е част от всемирният космос и част от единното цяло, което се грижи и за еволюцията ни. И представи си, във всеки един миг, нашето подсъзнание взема решение да отдаде или не енергия, за всяко едно нещо.

Съжалявам, че ми идва пример, търде далечен от възвишениете философии тук, но представи си как се разхождаш из вас и виждаш неизмитите от готвенето съдове. Подсъзнанието моментално взима решение дали да ги измие, според потока на енергията или да се отдаде на наглсите и да предпочете леността. Последното просто спира свободната циркулация на този поток и тялото по някакъв начин губи свежест.

Може да не вярваш, но спомни си кога си бил в добра форма за духовни практики, когато си имал доста работа в службата , или когато не си работел и по цял ден си мързелувал.



Ако съм пропуснал жената, то е защото си имам, но ти не пропускай в никакъв случай. И бъди рахат.



Тема Не с тоя номер...нови [re: Aлekc]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано18.07.07 21:58



Виж си личните бележки.



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: huanji]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise pleasure)
Публикувано18.07.07 22:08



Хуанджи, ти си номер едно!

Разбирам и съм съгласен с теб, освен по един параграф......

Имам твърде голямо адвайтистко его - за мен всяка енергия съм АЗ и тя принадлежи на МЕН. (аз съм от онези адвайтисти, които не правят разлика между малкото его и голямото, защото е по-лесно и може би по-бързо води до целта, за разлика от онез, които виждат навсякъде разделение на низше и висше его (в смисъл- негативно и свръхпозитивно)



Ще я хвана, аз таз женичка. Няма само мъдреците да се радват на млади forever young невести!



Тема Дай все пак за начало някаква информация!нови [re: BlackWolf]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано19.07.07 00:26



Видях си ги.

Но от казаното там не става ясно кой е авторът на тайнствените материали, които твърдиш, че имаш.

Нали не са секретни?

Дай поне малко информация тук, кои са тези световно неизвестни тайнствени разобличители на баба Александра?

Да не би да са пак някои руски гении, като тези, които обявиха наскоро, че е открит оригинала на договора, който Адолф Хитлер е сключил лично със Сатаната на 30 април 1932 г. При това този договор е подписан собственоръчно от двете страни с кръв!

Не вярваш ли?



Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.

Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано19.07.07 21:53



Знам, че си адвайтист и харчиш егото. Затуй не искам да ти наливам различен акъл. Тей де и твоят подход не е лош. Проблемът само, според мен, е че требе и действията да са от тоз ранг, не само оправданията. Което доста задължава, ако не за пред другите, то за пред себе си. Но твоята орис ти ще си я носиш, аз нося само момата...



уточнявка: И утре да си включиш мобилният, че може да те изненадам.



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: huanji]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise pleasure)
Публикувано19.07.07 22:26



Добре, ще го държа на линия.
Възнамерявам утре да съм в кондиция, но това само утринта ще покаже.

Адвайтиста знае, че никога не може да сгреши - имаме цялото време пред нас да оправяме грешките си било то една по една, било то наведнъж, така че нека го давме по-леко и свободно.

(поне доколкото можем да предвкусим свободата)



Тема Едно уточнениенови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано19.07.07 23:03



Ще си позволя едно уточнение: за адвайтистът няма време, за него винаги е "сега".

Още тук и сега, в този час, когато четеш тези редове, ти си сред Вечността и това, което не съумееш сега да си създадеш, никой Бог не ще може во веки веков да ти го даде...

Bo Yin Ra, Книга за щастието

Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.


Тема Re: Едно уточнениенови [re: Aлekc]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise pleasure)
Публикувано19.07.07 23:22



Тук Бо е прав.

Просто исках да отбележа, че ако искаме или ни се отдава по-лесно да грешим, то цялото "време" на света и в безкрая е наше, за да се наслаждаваме на "грешките" си и на "поправките" си.





Тема Re: Едно уточнениенови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано20.07.07 00:51



Опитай се да се наблюдаваш отстрани и мини на автопилот.

Ако успееш, ще наблюдаваш неща, които много ще те изненадат.

Например, че всички твои активности, подобно на тези на сомнамбул, могат безпроблемно да продължат и без твоя намеса!

И неизбежно ще си зададеш въпроса: "Кой всъшност съм аз и какво правя тук?'

Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.


Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: huanji]  
Автор astral_buddy ()
Публикувано20.07.07 08:22



Интересно



Според мен доверието има други функции, като опора, като затвърждаване и внасяне на сигурност във взаимоотношенията. Тук е друго нещо и ми е толкова познато, а ми е трудно да го изразя на думи . Възприемам го като нещо обичайно от миналото и в мен нахлуват спомени за работа в екип, където всички се настройват в един дух... знам че ме разбираш

Но съм съгласен че доверието внася скъсяване на изразните средства и по-пълно разбиране, с по-малко думи. Обаче ми се струва че е друго:
Мисля си, че се опира до енергина настройка, синхрон на усещания и впечатления, които са в последствие на сходни трептения на духовна енергия, която ни свързва с подобни на нас по някакъв начин. Всичко това ми напомня телепатия... А там знаеш, че мисълта се облича във форма и предава извън думите и изразните средства ... Нещо такова май се получава ...


А що се отнася до типовете души, според мен, ние всички сме били от едната до другата крайности през различните ни съществувания, въпроса е да се осъзнаем в този момент какви искаме да бъдем и как да го постигмем, със възможно по-малко лутания и заобиколки

Кой е "Доктора", между другото



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: huanji]  
Автор astral_buddy ()
Публикувано20.07.07 08:29



А бе де да знам, все ми се струва че Исус е бил пич и не мога да си го представя като "лош" или "агресивен", едновременно с толкова много любов към хората. Вярно че докато сме родени в плът на земята все грешим по малко или много, но все ми се струва че той е бил по различен от нас, обикновените човеци, още като е бил на Земята... или ми се иска да си мисля така, може и да греша



Ще го питам какъв е бил... Хахахаха шегувам се.



Тема Re: Едно уточнениенови [re: Aлekc]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise pleasure)
Публикувано20.07.07 08:56



Случвало ми се е, макар и не често.

Все пак обичам чуството за контрол над живота си.

Ние сме господари на реалността си. Опитвам се да живея според тази максима.

От време на време, се оставям на нещат да се случват от само себе си, но когато ги оставя обикновено жъна плодовете на онези моменти, в които съм бил господар. Така че предпочитам да съм си господар през цялото време. Достойно е за един бог.





Тема Re: Едно уточнениенови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано20.07.07 10:57



Явно не се разбираме. Аз нямам предвид да се "пуснеш по течението" за да видиш какво ще ти се случи, подобно на наркоман, а нещо съвсем друго: напълно буден и съсредоточен започваш да се наблюдаваш сякаш отстрани.

Чувството за контрол не се губи. Като един истински бог, наблюдаваш колко съвестно работят твоите слуги.



В края на краищата не е достойно за един бог сам да си оре и жъне нивата, нали?

Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.

Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: astral_buddy]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано20.07.07 13:54



въпроса е да се осъзнаем в този момент какви искаме да бъдем и как да го постигмем

И да искаш и да не искаш, ти си си това, което си, това е zа осъzнаване/приемане. И да се мъ4иш да постигаш/да бъдеш нещо е само насилие и ограни4аване на собствените ти въzможности. Но пък е нужно, zа да видиш ограни4ението и да го надско4иш.



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Beдpocт]  
Автор astral_buddy ()
Публикувано20.07.07 16:04



Аз пък си мисля, че ние сме творци и чрез изборите които правим се оформяме като характери, личности а така също и като духовни същества. Без да се насилваме над себе си за нищо.

Ако нямаш директива, нямаш насока и не знаеш какво искаш от себе си и от живота си, то тогава много не е на добре, щото се принизяваш животински, живеещ хей така, ден за ден, без стимули и мотивации.

От друга страна, трябва да се наслаждаваш на живота и да го приемаш такъв какъвто е, но не забравяй че е в следствие на твоите прояви в миналото. Ето защо по-добре да се вземеш в ръце сега и да се "осъзнаеш" кой си и какво целиш от себе си и живота си. Иначе се изгубваш в илюзията ...

И се старай да си положителено настроен/а, при всяка ситуация





Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: astral_buddy]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано21.07.07 01:02







Редактирано от Beдpocт на 21.07.07 01:21.



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Anuel]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано21.07.07 09:24



"И курец у дупе, и душу у раю." казват сърбите.

Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.


Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Beдpocт]  
Автор astral_buddy ()
Публикувано21.07.07 10:17



Привет



На работа прочетах дългият ти коментар и тъкмо сядам да ти отговарям и гледам си го затрила целият, редактирала си го с някакъв линк...

Дано не ми се сърдиш, но смятам да ти отговоря все пак, имам ти писанията, преди да ги затриеш

"Умът съzдава цели светове, обяснява ги
и ни кара да действаме в тях. Но те са
иzмислици. Не можеш да спреш ума. Можеш
най_много да полудееш следвайки го в
каквато и да е посока , т.е. хващайки му
се на иzмислиците. "


Съгласен. Обаче защо си мислиш, че аз следвам умът, а не духа си?

"Можеш оба4е и да го иzмамиш. Той е
строго логи4ен, трябва просто да се
придържаш към логиката. Ако съzдадеш реалност,
която му отнема правомощията.
Запо4ваш да вярваш в нещо висше, каквото и да
било, някаква сила, която е раzумна,
която движи вси4ко, която отговаря zа
вси4ко и ти си 4аст от нея. И следва да се
придържаш към логиката и на4ина на живот
на таzи реалност. "


За създаването на реалност, чрез мислите и ума... правим го често и в повечето случай неозъзнато. За съжеление, някои затъват в техен си свят, който дори няма нищо общо с обективната реалност. Умът не винаги е логичен, това зависи от набора характеристики/качества които притежаваш. Може и да си абсолютно алогичен, ако се поддаваш на сетива например на енергийно ниво и ги приемаш в ума си за дадености, просто такива каквито са, без анализ и логичен синтез. Всъщност в много случай като се сблъскаш с паранормално или нещо неоткрито от науката, там логиката понякога отсъства и преминаваш на друго възприемане и мислене... същото се отнася и за духовно просветление.

С останалото, което ми написа съм съгласен нямам какво да добавя, единствено че моите усещания в живота не са водени емоционално от ума, а от духа ми, там намирам истината за себе си.

А ти намерила ли си своята истина ?



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: astral_buddy]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано21.07.07 23:28



Една от при4ините, да го zатрия дългия коментар бяха и 4астите, които си копирал. Всъщност, мисля 4е сме на едно мнение, само ми е трудно да се иzраzявам напоследък. А както го бях написала иzлиzаше иzкривено и нето4но. Не съм и говорила конкретно zа теб. Но ти благодаря, 4е ми отговори, zащото ми даде въzможност да си формулирам мислите наново.

Това zа логиката ми е било странно. Според мен, това 4е аz не виждам логиката, не zна4и, 4е я няма. И иzкаzвания от вида, 4е някой си действал нелоги4но, според мен каzват, 4е каzалият го не вижда логиката. Или действащият не zнае много неща и поради това действа нелоги4но zа някой, който ги zнае. В твоя пример, просто логиката, която следва някой е таzи на сетивата. Но логика има. И то4но zащото я има, zатова може да бъде раzбрана и да се говори zа нея. Затова е трудно да говорим zа такива огромни неща, които ни се слу4ват - примерно просветлението, zащото ни е трудно да обхванем логиката. Ако схванеш смисъла, ве4е можеш да говориш zа него. Може да е трудно, тромаво или каквото и да е, но е въzможно.

Всъщност логиката е подценявана, zащото не е добре раzбрана. А от наша нормална гледна то4ка, истинската логика е напълно нелоги4на. Но както и да е. Това са просто умствени премятания.

За истината...
На4ините ни zа ираzяване са доста zабавни понякога. Как zву4и иди да се намериш? Или търся себе си. Ами много хубаво. Щом ти си тук, тогава къде си тръгнал да търсиш? Да намеря собствената си истина. Ами ти си собствената си истина. Остава ти само да я иzраzиш. Вси4ко се свежда до едно иzраzяване. Или как му викат в книгите - манифестация? Хех, като на първи май . Само дето и zа иzраzяването не е нужно да правиш нещо. То ти е в природата. Както е в природата на цветето да цъфти.

Трудността (според ума) идва от това, 4е на умът му се струва, 4е това не е достатъ4но, zащото не може да го обхване. Търси нещо в неговия си обхват. Само 4е, то не е. Все едно 4ерният дроб да се опитва да раzбере тялото.

Но раzумът не е в ума.* И е хубаво всяка 4аст да си zнае мястото и да си работи по нейните zада4и. Затова умът се у4и на раzли4аване, zа да не се меси там, където не му е работата.

Ако можеш достатъ4но да се концентрираш и да zадържаш реалност, можеш да навлеzеш навътре в нея. Техники zа какво ли не, бол. А една илюzорна реалност е 4аст от 4истата реалност. 4истата действа 4реz илюzорната.

Но ти** си такъв, какъвто си. Не ти вzемаш решението, какво и как да направиш. Какво да zабележиш или не и как да се раzвиваш или не. Ако си zадълбал в животинското, както го нари4аш, не е zащото си тъп или подобно. Духът си има цел и си я следва. И кой си ти, който ще съди дали е правилно или не.



* Все пак и умът има раzум или раzумът се иzраzява и 4реz него.
** Тук под "ти" имам предвид стандартното умствено ти.



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Beдpocт]  
Автор astral_buddy ()
Публикувано22.07.07 15:12



Здравей



В отговор на:

Това zа логиката ми е било странно. Според мен, това 4е аz не виждам логиката, не zна4и, 4е я няма. И иzкаzвания от вида, 4е някой си действал нелоги4но, според мен каzват, 4е каzалият го не вижда логиката. Или действащият не zнае много неща и поради това действа нелоги4но zа някой, който ги zнае. В твоя пример, просто логиката, която следва някой е таzи на сетивата. Но логика има. И то4но zащото я има, zатова може да бъде раzбрана и да се говори zа нея. Затова е трудно да говорим zа такива огромни неща, които ни се слу4ват - примерно просветлението, zащото ни е трудно да обхванем логиката. Ако схванеш смисъла, ве4е можеш да говориш zа него. Може да е трудно, тромаво или каквото и да е, но е въzможно.




Разбирам какво имаш предвид. Според мен обаче логиката е нещо друго: Онзи мисловен алгоритъм, научно обоснован с познатите ни досега методи и способи, където всичко е навързано в последователност, по дадена формула или зависимост, така че всяко следващо звено е обосновано на базата на предходното.

Логиката е инструмент, който ние хората сме си изобретили, за да разбираме по-добре закономерностите и събитията които ни случват в живота. Много често тя ни ограничава само до познатите ни от науката и открити до момента постижения. Тя е изява на ума в рамките на физическо-материалната ни същност. Не можеш да търсиш логика например в изпитанията и трудностите на духа в даден континиум, защото тя няма познавателен характер в духовен план и е неприложима.

Или това което ти имаш предвид под "ЛОГИКА", ти го отъждествяваш с "ОБЯСНЕНИЕ", а тe са различни понятия според мен. Твърдиш, че ако не виждаме обяснение в нещо, то не значи че няма логика и обратно. Аз не съм съгласен тук. Много често определена същност има двойствен характер, дори много противоположен. Разглежда се и се обеснява в два различни аспекта на съществуване*. Ако се търси логика, то тя не съществува, защото следвайки математическа конюнкция + дезюнкция (и/или) метода е неприложим, което води до противоречие. Ето един пример за тясното ни мислене чрез логика, която ни е тласнала по един доста праволинеен и ограничен начин на възприемане и мислене (за разлика от висши цивилизации).
Айде стига за логиката, че доста се отплеснах май

За истината и за задържане и навлизане в реалност, нямам коментари, усещам ги нещата по сходен начин

Обаче:

В отговор на:

Но ти си такъв, какъвто си. Не ти вzемаш решението, какво и как да направиш. Какво да zабележиш или не и как да се раzвиваш или не. Ако си zадълбал в животинското, както го нари4аш, не е zащото си тъп или подобно. Духът си има цел и си я следва. И кой си ти, който ще съди дали е правилно или не.




Съгласен с "Духът си има цел и си я следва." Обаче успоредно ние взимаме решения какво и как да направим. Понякога са от духа, но в повечето случай са от ума.


Не можем да съдим дали нещо е правилно или не, защото понятията правилно и неправилно, както и добро и лошо са крайно субективни и това са създадени от нас измерения в дадена реалност. Извън това те просто не съществуват и губят смисъл. Въпроса е каква функция (използваки тези понятия) ние придаваме към общоприетата такава (като "човешка гравитация") в духовно-енергиен план. Нещо като мерило, за да си сверим часовниците, да се доближим до общата реалност, причислявайки тази, която ние сме си създали.

А има кой да ни съди, не можем сами да се съдим; Но можем да вярваме и да творим реалности по този начин


Всичко добро


____________
*Нека да разгледаме следният конфликтен пример: "Всичко главно в живота ни е предопределено, начертано"; В опозиция на "Чрез нашите избори които правим, ние сформираме бъдещите си съществувания".
Няма логика тук нали , обаче и двете тези са вярни. И към двете тези има обяснения, но не и логика.



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: бeзпътeн]  
Автор Дyxът (Безмълвност)
Публикувано22.07.07 18:13



Да се въздържим.Мъдро




START NOW

Тема Re: Черен вълк или черна станция?!нови [re: Aлekc]  
Автор Дyxът (Безмълвност)
Публикувано22.07.07 18:15




Толкова време е тук, че не може без него.

Редактирано от Дyxът на 22.07.07 18:15.



Тема Re: Черен вълк или черна станция?!нови [re: Дyxът]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано22.07.07 19:11



Че аз изобщо не му се сърдя!



Откъде да знам дали не ни тества нарочно, за да провери колко ни е акъла?

Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.

Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: astral_buddy]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано23.07.07 02:35



Здравей,

Прав си. Иzполzвам думата "логика" погрешно. За мен то4но нещата, които си написал най-отдолу са напълно логи4ни (макар и zву4ащи противоположно). Грешката ми идва, 4е свърzвам веднага раzумното с логи4ното, което не би трябвало да е така.

Поzдрави





Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: astral_buddy]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано23.07.07 16:32



Доколкото го разбирам, това, което се е случило на него е достъпно за всеки един. А, докато всеки един трупа опитност, неминуемо греши или попада в най- различни състояния.



Но ти все пак го попитай лично, най- добрият ход.
Макар според мен да няма същесвено значение. Много добре знаем какво трябва да правим и така, то е за нас, а другите са си за тях.



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: astral_buddy]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано23.07.07 16:36



всички се настройват в един дух...
Мисля си, че се опира до енергина настройка, синхрон на усещания и впечатления, които са в последствие на сходни трептения на духовна енергия...

Мисля, добре изрази какво се получава като резултат. А доверието е желанието да го направим.



Поздрави.



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Beдpocт]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано23.07.07 16:49



Това е валидно, когато човек си поставя цели и ги приема за духовни жалони, които трябва да постигне. Извън тях остава естественият ход на нещата, от който никой не може да се отрече, защото би било еднакво, като да си поставя извънредни цели.

А кое си това, дето си?





Тема Re: Черен вълк или черна станция?!нови [re: Aлekc]  
Автор Дyxът (Безмълвност)
Публикувано23.07.07 22:02



Просто наблюдение.Всичко което ни заобикаля в един момент може да се окаже, че съдбата ни тества нарочно





START NOW

Тема Re: Черен вълк или черна станция?!нови [re: Дyxът]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано23.07.07 23:39



Определено е така!

Може би не нарочно, но всичко, което ни заобикаля в даден момент представлява тест за нас.

Изобщо животът си е един голям и продължителен тест.



Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.

Тема Re: Черен вълк или черна станция?!нови [re: Aлekc]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise pleasure)
Публикувано23.07.07 23:44



Въпросът е .....тест за какво?

какви са нашите бонуси или се бъхтаме залудо......

и т.н.




П.С. май сичко е залудо



Тема Re: Черен вълк или черна станция?!нови [re: Aлekc]  
Автор Дyxът (Безмълвност)
Публикувано23.07.07 23:57



А представяш ли си какво е всъшност дълбоката реалност зад която се крие идеята за съществуването на всички съзнателни форми.Нещо като сега виждаме само върха на айсберга а под повърхността се крие съшността на творението.Или по точно казано по-голямата му част.




START NOW

Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: huanji]  
Автор astral_buddy ()
Публикувано24.07.07 09:49



Нямам търпение брат


Ше има да се говорят приказки по самурайски...
[Хубавото е че няма да има битка, нито път харакири за оцелелите в плен накрая...]



Тема Re: Черен вълк или черна станция?!нови [re: Дyxът]  
Автор astral_buddy ()
Публикувано24.07.07 10:04



Много хубаво казано, тъкмо си мислех за същото



Как всичко ни се случва с определен замисъл до свръхпрецизност издържан и колко сме ограничени да разберем и осъзнаем какво всъщност става на свръхестествено духовно ниво, клонящо към абсолютната перфектност и порядък от най-висш клас...

Невероятно интересна игра... кога ли ще излезем от нея, разшифровайки я?! - май това е доста индивидуален въпрос



Тема Re: Черен вълк или черна станция?!нови [re: Дyxът]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано24.07.07 11:10



Честно казано не мога да си го представя.

Но в отделни моменти мога да го усетя.

Не с ума, а с не-ума. и не като знание, а като не-знание, по-дълбоко и от най-дълбокото ни земно знание и разбиране.

Предполагам, че и с теб положението е същото.



Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.

Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: astral_buddy]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано24.07.07 13:12



Оо, уакаримасу ка, Анджинсан. Твърдо додзо.



Това обаче съвсем не изключва наличието на други въртоглави състояния.



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: astral_buddy]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано24.07.07 13:30



Съгласен с "Духът си има цел и си я следва." Обаче успоредно ние взимаме решения какво и как да направим. Понякога са от духа, но в повечето случай са от ума.

Как ги раzли4аваш?



Тема Re: Черен вълк или черна станция?!нови [re: astral_buddy]  
Автор Дyxът (Безмълвност)
Публикувано24.07.07 16:36



Почти няма отговор.Трябва да се промени съзнанието в което огромна част от днешното съсловие Земляни пребивава.
Някой пишат фермани за да се изкажат, че само Те знаят истината за Живота и Смърта.Фанатизмът и ксенофобията са най-страшния бич на тази цивилизация.




START NOW

Тема Re: Черен вълк или черна станция?!нови [re: Aлekc]  
Автор Дyxът (Безмълвност)
Публикувано24.07.07 16:38






START NOW

Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: huanji]  
Автор astral_buddy ()
Публикувано24.07.07 16:41



Хай! уакаримашта. Генки деска, Хуанджисан?



Аз ги приемам всичките състояния, каквито и да са, нали са все естествени отражения на това какви сме за момента. Остава да се наслаждаваме, в тишина сега, а после в приказки, а най-накрая да му мислим . И все пак:

От качествените неща,
не боли глава,
нали така




Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Beдpocт]  
Автор astral_buddy ()
Публикувано24.07.07 16:53



Ми то е въпрос на усещане, и най-вече на състояние.
Според мен, когато изпаднеш в тишина и самовглъбяване, тогава усещаш духа си. Друг момент е в молитви, понякога ти идват в съзнанието такива възвишени идеи и неща, които не са от ежедневният живот и осъзнаваш че духът в теб се моли... Или пък когато се общува на високо интелигентни теми, понякога се "изплъзват неща" които осъзнаваш че толкова хубаво прозвучават, че сякаш някои друг ги казва в мен...

При мен лично се получава най-често когато искам да разбера нещо и същевременно се изключа от "логиката", тоест от ума. Тогава остава една ефирна мисъл, която я пускам сама да си тече и тя си идва от духа. Не знам как по друг начин да го изразя.

В повечето случаи, при общуване, на работа, в ежедневивто, всичко си е ум, няма какво да се лъжем. И в което няма нищо лошо



Според мен е индивидуално чувство. А ти как мислиш?



Тема Re: Черен вълк или черна станция?!нови [re: Дyxът]  
Автор astral_buddy ()
Публикувано24.07.07 17:01



Съгласен.
Да прибавим още че страхът и лицемерието, както и лъжата и егоизма са едни от най-вредните пагубни харакатеристики на настоящето човечество като цяло (слава богу има си и свестни изключения измежду хората).

Играта изглежда безмилостно жестока, но под водата всички части на айсберга си имат обяснения





Тема Re: Едно уточнениенови [re: Aлekc]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise pleasure)
Публикувано24.07.07 19:52



Мисля че разбирам.... то тогас съм съгласен.

Господарю на боговете





Тема Re: Едно уточнениенови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано24.07.07 20:06



Остроумно!



Това си е чиста адвайта!.

Дуалност има, но не ти си част от нея, а тя е част от теб.

Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.

Тема Re: Черен вълк или черна станция?!нови [re: astral_buddy]  
Автор Дyxът (Безмълвност)
Публикувано25.07.07 10:01



Изключения винаги има и то не малко.
Под Айсберга всичко си има обяснения, но там нещата се променят спрямо реалността.
Всъшност според мен може да се вземе за пример всяко едно заобикалящо ни естествено природно явление.




START NOW

Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: astral_buddy]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано25.07.07 15:42



Коничи уа!
Ее, от твоите уста в Божиите уши.



Не боли глава от умереното...най- вече.



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: astral_buddy]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано26.07.07 01:09



Не мисля, 4е е това, което си описал. Делиш въzвишените неща, 4е са от духа, а другите - от ума. Според мен, духът действа и 4реz ума. Понякога е нужно да те накара да мислиш много невъzвишени неща, zа да ти покаже нещо. Аz приемам, 4е вси4ко е от духа. Само трябва да си отворен и да внимаваш какво и zащо ти се каzва/покаzва нещо и да се въzполzваш.



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: huanji]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано26.07.07 01:19



Целите са хубав предлог zа това, което всъщност правим. Беz тях сме zа никъде.

Във всеки момент умствено съм това, с което се идентифицирам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.