Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:29 23.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: huanji]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано15.07.07 19:33



съгласен



И не е моя Силата и Славата, обаче парите са си мои

Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: cuddly]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise pleasure)
Публикувано15.07.07 20:40



Питай Александра Дейвид Неел. Тя пише за това в книгата си Магическият Тибет или нещо подобно.

Забавно книжле и може би много достоверно.


За жалост някои се съмняват в нея.



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано16.07.07 13:08



С риск да те разочаровам - абсолютно недосдтоверно. Последните проучвания показват, че леля Александра май въобще никога не е стъпвала в Тибет...


Книгите и се нещо като книгите на друг мистификатор - Лобсанг Рампа (забравих как беше истинското име на този английски водопроводчик, избрал писателската кариера), като мистификациите на бай Карлос и пр.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Черен вълк или черна станция?!нови [re: BlackWolf]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано16.07.07 13:46



Ама ти си бил голяма напаст!

В отговор на:

Последните проучвания показват, че леля Александра май въобще никога не е стъпвала в Тибет...






Тази глупост пък откъде я измисли?!

"Последните проучвания"...

Да не би случайно да са твоите лични проучвания?

Хайде иди, почети и погледай, Черни вълко, какво прават белите хора:



Виж

И не ми минавай с твърдението, че в Wikipedia всеки може да пише каквото му хрумне.

Наскоро по History имаше поредица филми за най-известните жени в света.

Първият филм беше точно за леля ти Александра.

Но какво са за теб фактите?

Не зная дали си Черен вълк, ама определено си черна станция!

Хайде сега, дай да видим какви са тези твои "последни изследвания"!

Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.

Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: huanji]  
Автор astral_buddy ()
Публикувано17.07.07 10:02



Интересно ми е да ти проследя мисълта... да я анализирам и да установя че, съм съгласен с всичко, самоче ако бях аз писал, щях да го изразя по съвсем друг начин, с различни примери или сравнения

. Как по различен начин проектираме мисълта си, обличаме я в думи, но ако се върнем в първообраза, (преди изразените думи), където остава духовното светоусещане за нещата, изолирани от ума, възприятията ни са сходни... Дори и при различия на мнения с други личности всичко това ми помага да осъзная (приведа в мисъл) нещо интересно - ние всички сме един общ организъм, който се е разпарчетясъл на билиони души в различни измерения, за да се опознае и изживее в цялото си разнообразие (сходства и различия)...

А сега малко по конкретно:
"...В умален мащаб ние можем да създадем ново съзнание, което да има свои собствен живот, макар и да е лишено от душа..." - В това съм убеден, имаме много примери в живота и в повечето случаи ние създаваме такива "същества" на подсъзнателно ниво. Те също си имат жизнен цикъл (както и живите същества) като например: създаване и развитие на блог, на изкуствен интелект във виртуална среда (бот), бизнес (инплантиран в система работи и живее самостоятелно), все реализирана мисъл. А всичко това си е чисто повторение на космическия разум (или вселената, като жива субстанция) както сме създадено по негово умалено подобие и така също сме способни да творим...

"...Изглежда, че при минаването в ново ниво на осъзнаване, егото търпи брулене, за да може да премине. А е трудно да не се привързваме и други неща от репертоара на "оковите". Предполагам, че и просветлените са били така, но са имали силата да приемат загубата на всичко..."

Егото ни е дадено, за да ни служи. То си е защитна система да ни съхранява и пази. Колкото повече преминаваме в по-високи нива на реалности, необходимостта от него намалява, фунцкиите му западат и то е ненужно. То се саморазпада, преживява нещо като смърт. В много случаи тежкото разделяне с него дърпа духовете обратно в по-ниските нива на реалности, докато не се оттърсят от него. Нещо като тежет, която те дърпа надолу...
Лошо е като си служим прекалено много на себе си и се затвърждаваме неусетно като егоисти. Това е прекалената полза от егото.

За другото нямам какво да допълня, усещам го по еднакъв начин брат



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: cuddly]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано17.07.07 10:37





Това са стари Тибетски практики. Нали знаеш, че там е доста разпространена магията. Едно такова същество може да бъде съюзник в мага в пъклените му дела, както и в добрите. Стига да може да го управлява...

Но се зазиждат в пещери и с други цели, като непрекъсната практика на Йога и иследване на Аза.



Тема Re: Капаните на духовността [re: astral_buddy]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано17.07.07 11:02



Напълно си прав за изразните средства.


Определено без възникване на сходно усещане, думите остават кухи. Много съм мислил какъв е механизма и нямам отговор. Просто при някои хора се получава, а при други, не. Имам едни предположения, че доверието играе съществена роля и позволява директно да се предава и получава информация.

Доктора ме подсети за "Тайната на Златното цвете". В тази книга са обяснени малко по-добре едии отвлечени термини като Животински души и Разумни души, за които споменава и Джао. Ако се зачетеш в книгите на Лазарев, ще се чудиш какво значи да се ограничава животинското, за сметка на човешкото и накрая човешкото да се превръща в Божествено.
Животинското се подхранва от Животинските души, които са изява на Земята(материята) и се стремят към плътските удоволствия. След смъртта те потъват обратно в Земята.

Без его, няма свят. Явно е важно, но малко трудно става примерен служител.

Поздрави.



Тема Re: Капаните на духовността [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано17.07.07 11:12



Великолепни, не искам да развалям красотата на различието, нали ме разбираш. Да живее и твоята гледна точка.



Между другото, моите споделяния за нещата не идват от философия само, а най- вече са описания на процеси, които са резултат от тоталната принуда на Космоса. Не мога да не го уважа, защото нямам избор.



Тема Re: Капаните на духовността [re: Anuel]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано17.07.07 11:14



То заради това сигурно, по някое време отделят душата завинаги и от двете.





Тема Re: Капаните на духовността [re: huanji]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise pleasure)
Публикувано17.07.07 11:27



Хмм.... винаги ме оставяш безсловесен и не напълно разбрал.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.