Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:24 26.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: BlackWolf]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.07.07 12:19



Кой е казал, че е лошо? Ако го е казал някой, то това не съм аз!
Агресията е вид целеустременост, която е неразбираема за дребните душички с дребни проблем.


Без агресия няма напредък, важното агресията да се синхронизира с цялостното намерение на индивида и да го води напред.
Ви животните - те са естествени и истински - най-добрите учители на хората! Тяхната агресия е живтотоспасяваща. Хората, които живеят в един социално-илюзорно защитен свят, въобще си нямат и представа за дълбините и мъдростта на агресията...

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: huanji]  
Автор astral_buddy ()
Публикувано14.07.07 12:43



Привет



Да, има смисъл и според мен в това, което казваш. Акумулираната ни любов в сърцата ни, към всички хора (не само близките ни) е мерило за това колко духовни сме. Не знанията са определящи, щото ако ги имаме, заучени от тук и таме, но не живеем в синхрон с тях, си е като заучен урок на изуст.

Колкото повече любов, толкова повече смиреност и състрадание, които са антиподи на себелюбие изразено във всяка форма на ЕГО-центризъм, а от там и агресия. Видях че няколко хора изразиха подобно мнение, което ме радва как по сходен начин се усещат нещата .

Това за което говориш: "...човек бива блокиран с различни унижения, било чрез травми, било чрез унищожаване на съдбата или деградация и неморално поведение. Това сваля агресията..." си е много вярно, щото по този начин живота ти помага да се принизиш ниско по тревата, щото тази агресия поражда самовъзгордяване, както и последното поражда агресия, те са си взаимносъдържащи се.

Освен липсата на любов в сърцата ни (погледнато то Християнски мироглед), през светогледа на будизма, всякакви привързаности, страсти и увлечения пораждат и затвърждават връзката ни с илюзорната действителност в света на относителностите, в които понастоящем живеем. И живота си има противовъздействащи механизми да ни оттърси от тези привързаности, чрез "унижения на съдбата", травми и ходене по мъките...

Отново тия страсти и себелюбие, привързаности към галене и задоволяване на егото си, ни тласкат към саморазруха, която скъсва в последствие тези прикрепености окови, които сами си изграждаме.

Това се наблюдава в много духовни общества и аз лично съм си напатил от такива личности. Където себеизявата като водеща мотивация е невъзможна за съществуване в унисон с висшите духовни енергии, при което се появява духовен колапс и на яве остава фалш и агресия, изразена в спорове и стремеж към надмощие...

Конкретно за Юда, не съм имал възможността да попадна на материали или на неговото евангелие, но със сигурност според мен има промивка на мозъка от Християнството (като изкупителна жертва, нали все някой трябва да е виновен и отсъден после), което да не забравяме че през вековете, като религия е служело на църквата да задоволява манипулативните си интереси, чрез власт, наложен данък, наложено мислене и модел на живеене.

Този филм има ли го някъде качен? хубав въпрос



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: astral_buddy]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.07.07 12:54



Акумулираната"любов" е изразена най-ясно чрез бича и шутовете, които е раздавал христос в храма. ето един яръ пример за агресията, за която говорех по-горе. Безсмислено е да говори, а направо действа!



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Darth_Vader™]  
Автор astral_buddy ()
Публикувано14.07.07 13:36



Абе де да знам, аз съм на различно мнение



Лъбов и агресия, не мога ги свържа щото са си много противоположни и нещо не си напасват заедно. Освен ако го обърнеш в креватен смисъл, ама сега не говорим за такава любов

А това че Христос раздавал бичове и шутове в храма е щото се е грижил за ближните си, пукало му е с любов, а агресията крие в себе си злоба брат, хайде да ги разграничим тия понятия...

Тоест говориш за различни прояви, това, че ти пука много и си участен за някого, не може да се каже агресия, освен ако не си обезверял, извън контрол ... А Исус мисля че е бил по-въздържан, като висш еволюирал дух. Вярно е че трябва и да си воин, като се бориш срешу злото, но агресията крие в себе си конотативност на ЗЛОБА, тъй че да не я приобщаваме към любов...

Но пък уважавам мнението ти, май си по-агресивен тип от мен (нищо лошо в това)

Редактирано от astral_buddy на 14.07.07 13:39.



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Darth_Vader™]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise pleasure)
Публикувано14.07.07 13:48



Агресията в психологията се свръзва с насилието директно.
Конкретно злонамерено поведение. Или поне поведение, което внася хаос и е със сигурност разрушително.

Та я пак, за каква агресия иде реч?



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: BlackWolf]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise pleasure)
Публикувано14.07.07 13:52



"агресия" е доста разгеливо понятие, защото има различни видове и нюанси. Мога да ти изброя може би десетки, които са много полезни и също толкова много вредни прояви на агресия.

Така че да се хващаме на недобмислени спорове, добра ли е или не агресията, без да сме и задали ясни параметри, е словоблудствено начинание.

По-скоро въпроса е на какво се дължи тя в духовното разивтие и как се проявява, ако това въобще се случва.



Тема Re: Капаните на духовността [re: Darth_Vader™]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise pleasure)
Публикувано14.07.07 13:57



Е, Христос е и човек. Той не е само Бог, според традиционните християни и просветлен човек според другите. Той е всъщност само човек.



Само Висшият Аз не проявява каквато и да била агресия. Цялата възможна агресивност и дисхармония произтича от навиците на съзнанието, самскари и други неща.



Тема Re: Капаните на духовността [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.07.07 15:02



По-горе казах какви видове агресия има.
А тълкуванието за преднамерено зложелателно поведения е само една малка част от агресията.
Например без агресия в спорта няма никакви успехи. И не говоря само за колективните сппоретове, или където има двубои, а основно за това да се бориш сам със себе си.
Но явно проблема е в терминологията, по-точно в смилъла, който придаваме на думата агресия.
Но определено любовта тип "домашен любимец" е доста извратен начин да се обобщава що е любов.
Биохимията на човека най-добре описва какъв е смилъла на адреналина (ролята на пасивна овца) и норадреналина (оцеляващият агресивен хищник).



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Капаните на духовността [re: huanji]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано14.07.07 16:38



Имаше един готин лаф, че "хуя в путката е душата в рая са трудно съвместими"



И не е моя Силата и Славата, обаче парите са си мои

Тема Re: Капаните на духовността [re: Darth_Vader™]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано14.07.07 16:41



агресията е част от всяко военно действие, не е необходимо да има излишък, за да атакуваш... ?
поне така мисля



И не е моя Силата и Славата, обаче парите са си мои


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.