Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:54 27.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Черен вълк или черна станция?!нови [re: astral_buddy]  
Автор Дyxът (Безмълвност)
Публикувано24.07.07 16:36



Почти няма отговор.Трябва да се промени съзнанието в което огромна част от днешното съсловие Земляни пребивава.
Някой пишат фермани за да се изкажат, че само Те знаят истината за Живота и Смърта.Фанатизмът и ксенофобията са най-страшния бич на тази цивилизация.




START NOW

Тема Re: Черен вълк или черна станция?!нови [re: Aлekc]  
Автор Дyxът (Безмълвност)
Публикувано24.07.07 16:38






START NOW

Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: huanji]  
Автор astral_buddy ()
Публикувано24.07.07 16:41



Хай! уакаримашта. Генки деска, Хуанджисан?



Аз ги приемам всичките състояния, каквито и да са, нали са все естествени отражения на това какви сме за момента. Остава да се наслаждаваме, в тишина сега, а после в приказки, а най-накрая да му мислим . И все пак:

От качествените неща,
не боли глава,
нали така




Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: Beдpocт]  
Автор astral_buddy ()
Публикувано24.07.07 16:53



Ми то е въпрос на усещане, и най-вече на състояние.
Според мен, когато изпаднеш в тишина и самовглъбяване, тогава усещаш духа си. Друг момент е в молитви, понякога ти идват в съзнанието такива възвишени идеи и неща, които не са от ежедневният живот и осъзнаваш че духът в теб се моли... Или пък когато се общува на високо интелигентни теми, понякога се "изплъзват неща" които осъзнаваш че толкова хубаво прозвучават, че сякаш някои друг ги казва в мен...

При мен лично се получава най-често когато искам да разбера нещо и същевременно се изключа от "логиката", тоест от ума. Тогава остава една ефирна мисъл, която я пускам сама да си тече и тя си идва от духа. Не знам как по друг начин да го изразя.

В повечето случаи, при общуване, на работа, в ежедневивто, всичко си е ум, няма какво да се лъжем. И в което няма нищо лошо



Според мен е индивидуално чувство. А ти как мислиш?



Тема Re: Черен вълк или черна станция?!нови [re: Дyxът]  
Автор astral_buddy ()
Публикувано24.07.07 17:01



Съгласен.
Да прибавим още че страхът и лицемерието, както и лъжата и егоизма са едни от най-вредните пагубни харакатеристики на настоящето човечество като цяло (слава богу има си и свестни изключения измежду хората).

Играта изглежда безмилостно жестока, но под водата всички части на айсберга си имат обяснения





Тема Re: Едно уточнениенови [re: Aлekc]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise pleasure)
Публикувано24.07.07 19:52



Мисля че разбирам.... то тогас съм съгласен.

Господарю на боговете





Тема Re: Едно уточнениенови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано24.07.07 20:06



Остроумно!



Това си е чиста адвайта!.

Дуалност има, но не ти си част от нея, а тя е част от теб.

Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.

Тема Re: Черен вълк или черна станция?!нови [re: astral_buddy]  
Автор Дyxът (Безмълвност)
Публикувано25.07.07 10:01



Изключения винаги има и то не малко.
Под Айсберга всичко си има обяснения, но там нещата се променят спрямо реалността.
Всъшност според мен може да се вземе за пример всяко едно заобикалящо ни естествено природно явление.




START NOW

Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: astral_buddy]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано25.07.07 15:42



Коничи уа!
Ее, от твоите уста в Божиите уши.



Не боли глава от умереното...най- вече.



Тема Re: Капаните на духовносттанови [re: astral_buddy]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано26.07.07 01:09



Не мисля, 4е е това, което си описал. Делиш въzвишените неща, 4е са от духа, а другите - от ума. Според мен, духът действа и 4реz ума. Понякога е нужно да те накара да мислиш много невъzвишени неща, zа да ти покаже нещо. Аz приемам, 4е вси4ко е от духа. Само трябва да си отворен и да внимаваш какво и zащо ти се каzва/покаzва нещо и да се въzполzваш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.