Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:06 05.07.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Секс/Йоганови [re: бeзпътeн]  
Автор yogimax (непознат )
Публикувано18.07.07 14:28



И да и не. Да, защото преди 6 години срещнах Шри Шри Рави Шанкар, когото приемам за свой учител и до днес. Прекарвал съм известно време в ашрами на школата, срещал съм се лично с него. Даде ми доста добра основа, и този поглед, който имам е до голяма степен изграден от неговата школа. Не, защото не съм така да се каже максимално преданоотдаден на учението, не наблягам особено на служенето сева, позволявам си да надничам и встрани

например към Бялого братство, много уважавам и Петър Дънов. Но като цяло си имам ежедневен комплекс асани+пранаями+медитация, + правилен вегетариански начин на хранене, +лекции от гуру+пеене на санскрит, всичко това води като резултат=щастлив+ пълноценен живот с ясна посока.

Редактирано от yogimax на 18.07.07 14:31.



Тема Re: Секс/Йоганови [re: Aлekc]  
Автор SiainoNebe ()
Публикувано18.07.07 15:14



Много зряло мнение.



Тема Re: Секс/Йоганови [re: yogimax]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано18.07.07 15:30



Духовната опасност за теб идва не от това, че си решил да се откажеш от секса или от това че следваш свой път, а единствено от стремежа ти да постигнеш със сила нещо, което може да се получи единствено като дар.

Ако пък ли и ти си на това мнение, такава опасност за теб няма.



Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.

Тема Re: Секс/Йоганови [re: бeзпътeн]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано18.07.07 15:39



Затова и не смятам, че си на погрешен път.

Но също така не смятам, че това изобщо може да бъде път.

На доста хора спонтанно им се случват от време на време такива естествени неща, дори и без понятие да имат за това що е йога и що е медитация.

Само по себе си това няма общо с никакъв път.

Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.


Тема Re: Секс/Йоганови [re: Aлekc]  
Автор yogimax (непознат )
Публикувано18.07.07 15:43



Абсолютно на същото мнение съм. Токът протича по най-малкото съпротивление! И аз така

Всичко на този свят се дарява. Просто трябва да сме благодарни и да се отпуснем.



Тема Re: Секс/Йоганови [re: yogimax]  
Автор SiainoNebe ()
Публикувано18.07.07 15:45



Защо пък само ОШО изключваш?

Например преди време имах една книга (докато не дадох да я четат и не ми я върнаха) от Мантак Чиа и Дъглас Арава. Казваше се нещо като "Даоиска сексуална алхимия".
Там наистина имаше много хитри съвети, които определено действат, което мога да потвърдя и от личен опит. И като цяло книжката е добра.

А и цялата тая модерна около тантра изгъзица, не го ли броиш за йога?

И какво мислиш пък за брака между въздържащи се мъж и жена? Да речем да правят секс само заради деца или савсем като им загори междукрачието.
Май така е по-мъдро, не мислиш ли? От колкото човек да се изолира сам завинаги.



Тема Re: Секс/Йоганови [re: Aлekc]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано18.07.07 15:47



Така е.



Тема Re: Секс/Йоганови [re: yogimax]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано18.07.07 15:47





Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.

Тема Re: Секс/Йоганови [re: SiainoNebe]  
Автор yogimax (непознат )
Публикувано18.07.07 16:23



"А и цялата тая модерна около тантра изгъзица, не го ли броиш за йога?"

Не.


Тези са от по-на изток. Територията на класическата йога е малко по-близо до нас.



Тема Re: Секс/Йоганови [re: Aлekc]  
Автор yogimax (непознат )
Публикувано18.07.07 16:27



Мислех само да разлая кучетата като влязох в тази тема вчера, а то какво се оказа? Тръгнахме от противоположни позиции, а се намерихме на едно и също място. С абсолютно еднакви възгледи. Ценна опитност! Благодаря ви! А сега е време да отивам на сатсанг и крия...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.