Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:15 14.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Истинският лик на един "учител"  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано04.07.07 18:06



Ивестно е, че огромното болшинство от т.нар. индийски "духовни учители4, пред които се прекланят толкома много наивни (и плиткоумни) хорица по света, са отявлени мошенници.

Тъй като сйм оптимист, пък и мисля по принцип добро за хората, приемам, че между тези гурувци се срещат и малцина свестни хора (макар и заблудени - но то е от културната среда, традициите в Циган..., пардон, Хиндустан, и пр.).

Това обаче едва ли може да се каже за един от тези гурувци, който честичко гастролира в България. Става дума за Шибенду Лахири, родния чичо на който го нарича "международен мошенник".

Рано или късно мошенничествата лъсват - така лъснаха и тези на Лахири. Лъжите, манипулацията на наивните ученици, сексуалните попълзновения към ученички и пр.
Моята агентура докладва, че на провеждащия се в момента семинар (ритрит или както там му викат), е станал голем цирк и патаклама. Един възмутен последовател е изкарал истината за "учителя" на бял свят, а самият учител е започнал циганско-махленски разправии с него.
Аз нито за миг не се съмнявам, че всичко това отразява действителния духовен мир на йогите, но все пак... Смешно е, другари, смешно е...
Дерзайте!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от BlackWolf на 04.07.07 19:27.



Тема Re: Истинският лик на един "учител"нови [re: BlackWolf]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано04.07.07 18:17



Такива теми може да се напишат за всеки, без нищо конкретно и само по сведения неизвестни.





Тема Re: Истинският лик на един "учител"нови [re: huanji]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано04.07.07 19:25



Знам всичко в доста големи подробности (станало е онзи ден), но искам да оставя шибендовчетата да си признаят всичко.
И сами да разкажат...

Било е грандиозен цирк. По някои сведения, скоро ще се появи в Интернет. НАИСТИНА съжалявам, че не съм присъствал на това представление...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от BlackWolf на 04.07.07 19:29.



Тема Re: Истинският лик на един "учител"нови [re: BlackWolf]  
Автор ani bezant (непознат )
Публикувано04.07.07 20:24



Преди няколко години,на един от семинарите му бяха зададени дестина въпроса за летене,Атлантида и още нещо.Единственият нормален и адекватен въпрос,който му зададе едно момче го изкара от кожа,започна да се пени,и обяви,че човекът ,задал въпроса няма да получи просветление.Според мен го хвана страх.Начинът, по който беше зададен въпроса,вероятно загатваше ако не друго,поне информираност.Беше ясно ,че ще го подпукат пред цяла зала народ.Чест му прави,че разбра какво го питат, и в какво може да се забърка.Той несъмнено е умен,а струва ми се и искрен човек,в смисъл,че вярва в това,което говори,и мисля ,че го прави безкористно от финансова гледна точка.Дали това,което говори е истина или не,е съвсем различен въпрос.Останах с впечатление,че не търпи критика.
Всеки,който поне малко е попрочел от Кришнамурти,не може да не забележи,колко много прилича речника с този на Шибендо.Най забавното е , че на Шибендо не му стиска да е последователен до край-отрича всички изми-циганизми,но като се стигне до семейното имане,семейния ИЗЪМ изведнъж,дай ми портокалче и кинти ако ти се дават,или шепа орехи,че тогава да те посветя.Ниво едно,две,три.А малко преди това...нямало духовна еволюция..
Не знам някъде де е обявявял ,че е просветлен,но явно е получил всезнание.Мисля,че дори и историческия буда не си е позволявял да определя,кой ще получи просветление и кой не.Явно нещата са се променили и просветлението вече се връчва като медал например.Не е лесно да си потомствен светец,така че да се наредим на опашка,да мигаме парцаливо,пък току виж ни огряло.
Каква е тая работа с тоалетната,дето ви се е случила навремето???Аз си мислех,че Шибендо не ходи на такива места!





Тема Re: Истинският лик на един "учител"нови [re: BlackWolf]  
Автор ani bezant (непознат )
Публикувано04.07.07 20:33



Бре,то дявола бил черен по много параграфи!





Тема Re: Истинският лик на един "учител"нови [re: BlackWolf]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано04.07.07 21:19



Чудя се, какво не му харесвате на човека?!






Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.

Тема Re: Истинският лик на един "учител"нови [re: Aлekc]  
Автор iulii_ (новак)
Публикувано04.07.07 22:17



Няма излъчване на добър човек.
И има немалка доза позьорство в снимките използвани за обложки.
Прилича повече на амбулантен търговец на духовност.

Никога не съм имал късмета който съм искал, но винаги съм имал късмета който ми трябва!


Тема Re: Истинският лик на един "учител"нови [re: iulii_]  
Автор ani bezant (непознат )
Публикувано04.07.07 22:36



Човекът просто си настройвал радиото,пък те взели,че го снимали!И така два пъти





Тема Re: Истинският лик на един "учител"нови [re: Aлekc]  
Автор ani bezant (непознат )
Публикувано04.07.07 22:44



Алекс,облекчете вълка!Ако го попитаме какво МУ ХАРЕСВА в човека,ще пише по-малко!И да разкаже какво му се е случило в тоалетната!Това си е езотерично преживявяне все пак..



Тема Re: Истинският лик на един "учител"нови [re: ani bezant]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано05.07.07 00:06



Случката съм я разправял неколкократно. Извинявай - не ми се повтаря пак.



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Истинският лик на един "учител"нови [re: BlackWolf]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано05.07.07 00:16



Извинявай, но ти досега не си изнесъл никакви конкретни факти против Шибенду.

Само намеци и епитети.

Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.


Тема Re: Истинският лик на един "учител"нови [re: BlackWolf]  
Автор ani bezant (непознат )
Публикувано05.07.07 00:44



Както е казал един чичко с мустаци-,,Търсете и ще ви намерят"


Black Wolf-
"Да ви разправя една случка. Гарантирам, че е абсолютно истинска.
Значи отиваме с едно приятелче в СУ, където се провеждаше една от първите лекции на Шибендо преди няколко години.

Честно казано, лекцията ми беше абсолютно безинтересна - исках да видя - и се позабавлявам, от гледката на събралата се уникална сган. Видях преди лекцията каквото видях и отиваме с приятелчето да пикаме. И както си пускаме вода, влиза в тоалетната нисък мургав човек. И застава до нас да пика и той. Изпика се излезе. Ние с приятелчето се изгледахме и си викаме - "Е това е да изпуснеш момента! Требваше да го мушнем и заключим в една от кабинките и да си ходим!"
И до сега си спомняме тази пропусната възможност...
Впрочем, приятелчето остана на лекцията, а аз си отидох...,,

Така е в живота - замота се човек и пропусне да извърши някое добро дело.Все пак да го мушнете...не е ли малко крайно?Сексуалното насилие не може да бъде решение на идейни противоречия.Балкански нрави,какво да правиш...



Тема Re: Истинският лик на едни балкански "търсещи"нови [re: ani bezant]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано05.07.07 10:21



Не мога само да схвана каква информация за Шибенду - все едно добра или лоша носи това дебелашко послание?

Научаваме как двама балкански примитива се терзаят между непонятни за тях духовни щения, ясната потребност да се изпикаят и вечния за тях въпрос: "Да го мушна или да не го мушна в тази, в този, в това или онова добиче?

В повечето случаи този въпрос е по-скоро риторичен - за приятен гъдел на душата. Нали все пак на никой не му се ходи за едното мушкане в пандиза, където най-вероятно вместо да мушка, него ще го мушкат други бабаити.

Какво обаче научаваме от тази пиклива история за спорния Шибенду?

В случая ние научаваме за този "нисък мургав човек" единствено това, че той чинно и културно се е облекчил в предвидената за тази цел мъжка тоалетна.

Не става ясно само дали след това си е измил ръцете или е решил по-бързо да измъкне от опасната близост с двамата балкански почитатели на йога и на йогите.



Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.

Тема Re: Истинският лик на един "учител"нови [re: iulii_]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано05.07.07 10:25



Аз само показвам как Шибенду харесва да бъде изобразяван на кориците на книгите си.

А изводите оставям за вас.



На някоя пък точно такъв Гуру може да и дападне.

Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.

Тема Re: Истинският лик на един "учител"нови [re: BlackWolf]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано05.07.07 11:37



Преди 3-4 години тук бяхме половин дузина дето бяхме учители само на себе си, ама май само почти само аз останах да драскам измежду форумите

Или си идваш със спомените от Небесата или си търсиш Истината по Земята


Тема Re: Истинският лик на едни балкански "търсещи"нови [re: Aлekc]  
Автор ani bezant (непознат )
Публикувано05.07.07 11:49



Аз също се надявам на информация по същество.Споделих по-горе какво видях на единствената си среща с Шибенду,за мен лично си струваше.Беше много забавно,да се чуе анатема на тема просветление.Според мен голяма част от гуровците посещаващи България,подценяват аудиторията.Опитът ми е скромен,един тибетец,един Шибенду и Оле Нидал...по веднъж.Отличниците не повтарят.
Римпочето беше най-зле,ама там бая народ го набеждават от малък за учител и как да им се сърдиш.Вместо да си играят,зубрят по цял ден.То се родило за колбасар,пък те го набедят за прерожденец,та да се съхранят имотите и властта.Е има и изключения.Та най-дълбокото нещо, което чух от тибетеца беше,че е "добре да си добър и лошо да си лош"-цитат по памет.
Оле Нидал пък се хвалеше как скача с парашут и колко китайци вероятно е убил в миналия си живот, в качеството си на тибетски воин.Освен това вярваше в световния тероризъм и всичко лошо идва от ислямя.Белите са добрите.Междувременно милия обърка основни постулати в учението,като например определението за пустотата,обърка в смисъл на неверни неща,а не че го е казал със свои думи.Чак ми дожаля да го въпросирам.Вечерта след лекцията го хванах в шоуто на Слави където дума по дума си повтори репертоара.
За Шибенду вече споделих-панира се когато разговорът стане по същество а и да казваш "този човек няма да получи просветление" подсказва идеята,че ти държиш пълномощното,което си е болест,както и да го погледнеш.Смятах,че поне иначе е свестен,некорумпиран и несексуализиран-вече

,червеят на съмнението почна да гложди.Ябълката ли е развалена?



Тема Re: Истинският лик на едни балкански "търсещи"нови [re: ani bezant]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано05.07.07 11:55



То ако свестните духовни учители никнеха така бързо и лесно като гъби след дъжд, човечеството отдавна нямаше да има проблеми!

Лошото е, че сред гъбите има и доста отровни....

Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.


Тема Боже господи!нови [re: ani bezant]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано05.07.07 11:56



Какво сексуално насилие те гони?!? Или ти само за такова "мушкане" си мислиш?


Става въпрос да го мушнем в кабинката на кенефа и да го затворим там! Боже, боже, на йоги да поподнеш - и педал ще те изкарат...

Според "балканските нрави" (не става въпрос за турските), би било редно да му сменим физиономията, но не сме имали такива желания...

Нямам нищо против духовността, стига да е истинска, а не фалшива. А истинска духовност от Хиндустан и въобще от източната част на Азия не може да дойде. Цигания - да, но не и духовност.


Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Истинският лик на едни балкански "търсещи"нови [re: ani bezant]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано05.07.07 11:57



По принцип ми е чудно, как хора, които говорят за липса на обвързаности и на суета, ходят да се снимат и показват по телевизията, с удоволствие се отдават на хвалебствията на последователите, не търпят критика, обичат парите и т.н.?

Говоря по принцип, а не конкретно за някой.

Никога не съм си падал по гуровците като личности и за мен те са само приносители на някакво знание. Лошото е, че качеството на знанието зависи и от личността на приносителя - не може да се съхрани добре информацията, върху развалено DVD.

Най-изпитан метод, човек да не си създава идоли и кумири от живи хора, е да се срещне с тях, да ги опознае, доколкото е възможно, да ги прецени искрено и равнопоставено, както едно човешко същество друго, а не като ученик - учител, и тогава няма да има заблуди и проблеми. Проблемът обаче е, че човек винаги вижда това, което иска да види.



___________

Редактирано от mo32 на 05.07.07 12:00.



Тема Re: Боже господи!нови [re: BlackWolf]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано05.07.07 12:08



Явно не си бил правилно разбран.

Ставало е дума за агресивни балкански желания не с турски, а само със сръбски привкус...

Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.


Тема Re: Боже господи!нови [re: Aлekc]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано05.07.07 12:11



Не, драги, с български привкус! Тези мангали трябва да осъзнаят, че и най-тъпия българин е по-развит от най-просветления индийски гуру...



Впрочем, на твоя въпрос мога да дам абсолютно точен отговор. Мангалът НЕ си изми ръцете. Всъщност докато ние с моя приятел си ги миехме, осъзнахме каква възможност сме пропуснали.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от BlackWolf на 05.07.07 12:14.



Тема Re: Боже господи!нови [re: BlackWolf]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано05.07.07 12:20



Това просто не е вярно.

Дори и по времето когато, по думите на Ъпсурт, "Азис беше още само Васко педераса", това не е беше вярно.

А в момента още по-малко.



Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.

Тема Re: Истинският лик на един "учител"нови [re: BlackWolf]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано07.07.07 13:47



Ей, приятелю, не се подвеждай по повърхностни и подвеждащи лъже-"информации".

Нищо от това, което си писал, не е вярно. В момента присъствам на ритрита, така че мога да го потвърдя от първа ръка, а не от слухове, какъвто е твоят случай.



Първо, нито един от чичовците на Шибенду не е използвал такива думи спрямо Шибенду.

Второ, познавам много добре този "възмутен последовател", това е най-обикновена и жалка интрига, сътворена от плитък и глупав ум. Човекът винаги се е стремял да доминира по някакъв начин, а не знае, че в крия йога власт не може да има. Когато не му се отвори парашута, явно е изпаднал в бяс и е съчинил едно писмо-"компромат", пълно с лъжи и глупости.

Така че, поне използвай достоверни източници, когато пускаш теми - "изобличения".

Шибенду е много сериозен учител, не е нито шарлатанин, нито мошеник...



Тема Re: Боже господи!нови [re: BlackWolf]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано07.07.07 13:56



А я уточни, ако обичаш каква "истинска духовност" има в "българо-индианството"?



Сори, ама това си е пълна идиотия, откъдето и да го погледнеш, така че не виждам откъде ти идват претенциите да разбираш кое било "истинско" и кое не.

Докато йога е древна наука, конкретно крия йога на Шибенду Лахири е нещо много полезно, както съм установил. А "българо-индианството" е някаква смехория, палячовщина мимолетна изгъзица, която няма как да просъществува дълго време.

Така че позицията ти да оплюваш йога, както многократно съм подчертавал, никак не е сериозна, напротив - смешна и нелепа. Дори и сега се подсмихвам като ти ги пиша тия неща.



Тема Re: Истинският лик на един "учител"нови [re: Aлekc]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано07.07.07 14:01



Кои снимки да се сложат на кориците - май такива въпроси не се решават от Шибенду, защото на него не му пука от книгоиздаване на негови лекции и т.н. Това е работа на учениците.



Тема Re: Истинският лик на един "учител"нови [re: iulii_]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано07.07.07 14:02



Толкова ги разбираш "излъчванията", бравос!

Гледаш нещата през собствените си предразсъдъци.



Тема Re: Боже господи!нови [re: BlackWolf]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано07.07.07 14:04



Е, едно е да ти се иска, друго е да можеш...

Не разбираш ли, че за някои неща си твърде слабичък и българо-индианските изгъзици не могат да помогнат.





Тема Re: Боже господи!нови [re: BlackWolf]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано07.07.07 14:09



А и много от т.нар. "мангали" разбира се са много по-интелигентни от "българо-индианците".





Тема Re: Истинският лик на един "учител"нови [re: BlackWolf]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано07.07.07 14:13



Нищо не знаеш, ето защо наистина трябваше да присъстваш.



Повече не се излагай по този начин, за да не се налага и да те затапвам отвсякъде, както стана в тази тема.



Тема Re: Истинският лик на един "учител"нови [re: Aлekc]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано07.07.07 14:23



Факти по въпроса не може и да изнесе, защото с такива не разполага. А аз знам много добре за какво става въпрос. Някакво писмо, което един обсебен от его-импулси последовател е написал, пълно с измислици и т.н. Шибенду отговори на това писмо и отговорът ще бъде публикуван, доколкото знам, скоро в интернет, така че всеки, който се съмнява, може да разбере за каква жалка интрига става въпрос.

Интересно е защо българо-индианчето така се е настървило срещу Шибенду до степен да се излага толкоз жалко. Барем да разполагаше с факти, а то цитира като "достоверни източници" обвиненията на някакви глупаци.

Да не би на българо-индианчето да не му е приятно, че българо-индианството е пълна идиотия в очите на нормалните хора и ще си остане пълна идиотия, не знам.



Тема Re: Истинският лик на едни балкански "търсещи"нови [re: ani bezant]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано07.07.07 14:26



Така както представяш нещата, са доста неясни и откъслечни. За да бъде цялостен примерът, който посочваш, кажи на какъв въпрос е отговорил Шибенду и по какъв начин.

Иначе да вадиш от контекста неща е подвеждащо.



Тема Re: Истинският лик на един "учител"нови [re: бeзпътeн]  
Автор equinox (новак)
Публикувано07.07.07 14:42



защо въобще пишеш тук? и какви йоги могат да бъдат тези? - модератора и обкръжението му

тази и зруги теми си заслужава да ги изведа в един друг клуб без модератор да си поговорим






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.