Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:50 26.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: До практикуващи сексуални практики...нови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано11.07.07 20:14



Въобще не ме вълнува как изглеждат нещата отстрани или по точно, как се възприемат. Получавам доста (анонимни)критики, но какво от това?



Практиките не са ничии, затова и свободно споделям скромният си опит. Знанието не може да бъде тайна и не може да се продава - който иска да се научи, ще положи нужните усилия. Единственото от което има нужда такъв човек, това е информация.

Така че подобни на нашата дискусии са полезни, защото дават част от тази информация и провокират любопитните да пробват.

За мен ползата е че виждам друга гледна точка и опит, и се уча.

___________



Тема Re: До практикуващи сексуални практики...нови [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано11.07.07 20:17



Точно така.





Тема Re: До практикуващи сексуални практики...нови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано11.07.07 20:17



...и накрая всичко завършва с Безсмъртие.



Дано все още има хора в Китай и по света, които да превръщат целият този процес в действителност, а не да слушаме с половин уста и недоизказано по семинари за мистичното Безсмъртие.

Малко в повече ми идва мистиката в даоизма.

___________



Тема Re: До практикуващи сексуални практики...нови [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано11.07.07 20:21



Съвсем не си правя илюзията, че някой ще стигне до там чак. Но пък, да усвои само част от процесите, пак не е малко.





Тема Re: До практикуващи сексуални практики...нови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано11.07.07 20:21



Явно наистина го приемаш лично, защото пак не спомена за какво иде реч. Може би прекалено лично.

А налудничави неща тук няма - реалността е прекалено голяма, за да може малкото и свито его да каже кое е нормално и кое не е. Границите на разума нямат място в духовните учения, така че спокойно можеш да разказваш каквото си искаш.

___________



Тема Re: До практикуващи сексуални практики...нови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано11.07.07 20:26



Хм, защо си поставяш сам граници? Мисля, че това е начинът човек да превърне всяка една реална практика в мистична.

По-горе бях описал случка с един доцент по медицина, за който сексуалните методи като Голямото изтегляне бяха невъзможни. Тогава се запитах - щом правя нещо, което е толкова лесно за изпълнение, не е ли разумът тоя, който ни ограничава, като ни казва, кое е възможно и до къде можем да стигнем?




___________



Тема Re: До практикуващи сексуални практики...нови [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано11.07.07 20:29



Винаги мога да разказвам каквото си искам, но не винаги имам подходящата енергия. Като да опишеш аромат...





Тема Re: До практикуващи сексуални практики...нови [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано11.07.07 20:34



След като не съм се отказал и не смятам...


Което не трябва да пречи на реализма.

Колегата разправяше за това как всяко откритие е правено най- често от хора, който не знаели, че е невъзможно. Например невъзможно било да се постигне абсолютен спирт, докато не се появил един, който не знаел, че това е невъзможно и го направил.



Тема Re: До практикуващи сексуални практики...нови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано11.07.07 20:50



Това ми хареса.



___________



Тема Re: До практикуващи сексуални практики...нови [re: mo32]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано11.07.07 22:44



Ин е една, но вибрациите и в различните хора са различни. А предполагам не ти трябва воденичен камък на шията, когато отиваш да плуваш, нали?



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.