Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:13 26.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: До практикуващи сексуални практики...нови [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано11.07.07 19:29



Нали ти намекнах няколко пъти, че се е случвало и това превъзхожда всички напъни с мускули, които съм правил. Дали ментално е точният термин, не знам.





Тема Re: До практикуващи сексуални практики...нови [re: Darth_Vader™]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано11.07.07 19:31



Главоколянната насочва прана към коксиса, което има резон.





Тема Re: До практикуващи сексуални практики...нови [re: Darth_Vader™]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано11.07.07 19:33



Ти си един от малкото хора с които се разбираме какво пишем, че чак няма какво да си пишем.



И аз смятам, че по желание е невъзможно.



Тема Re: До практикуващи сексуални практики...нови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано11.07.07 19:49



За жалост не съм чел Джао и нямам практически опит.

От даоизма съм си взел моя максимум, за което вечно ще съм благодарен на човека, който ме запозна с книгите и практиката на г-н Мантак Чия. Вечна признателност и на самия г-н Чия, че ми даде шансът да имам шанс.

___________



Тема Re: До практикуващи сексуални практики...нови [re: Darth_Vader™]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано11.07.07 19:51



Колко вида Ин енергия има?



___________



Тема Re: До практикуващи сексуални практики...нови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано11.07.07 20:00



Не познавам практиките и търсените резултати в Тантра.
Специално в даоизма, търсеният резултат при сексуалните практики е само един - алхимично преобразуване на Дзин в Ци.

Всякаква обвързаност и чувства към партньора са противопоказни за алхимичния процес.

___________



Тема Re: До практикуващи сексуални практики...нови [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано11.07.07 20:00



Ха-ха, сигурно отстрани изглеждаме като налагащи един на друг собственият си мироглед и практики.



Радвам се за теб и пътят, по който вървиш. Неусетно си взимам по нещо. Както и имам възможност да осветлявам чрез разговора, моята информация и практика.



Тема Re: До практикуващи сексуални практики...нови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано11.07.07 20:04



И пак не стана ясно какво точно се е случило и какво имаш в предвид.

Спирането на спермата става с физическа преграда, защото се спира физическа субстанция, а изтеглянето на жизнена енергия става чрез съзнанието, защото се борави с нематериална субстанция. Друг начин не ми е известен.

___________



Тема Re: До практикуващи сексуални практики...нови [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано11.07.07 20:08



Определено чувствата са противопоказани при алхимичният процес. До колкото може да се даде рецепта за осъществяването му, това е празнотата.



Тантристите, за разлика от нормалните школи са взели това, от което всички бягат, включително и най- недостойното. Някой мислят, че в Индия някои аспекти на Тантра са на почит. Напротив, в Индия тези садхаци са е неравнопоставено положение и често даже отхвърляни.
Но както и да е, важното е, че накрая всички се събират на едно място... В смисъл, че човек едва ли може да бъде нещо повече от това, което Е.

Според мен алхимичният процес, след ци продължава към шън и Златният зародиш. Нали не е забранено да мислим за непостижимото.



Тема Re: До практикуващи сексуални практики...нови [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано11.07.07 20:11



Интересно, няколко пъти съм го описвал, но вероятно си го взел за бръщолевене и просто си го подминал.



Понякога хората казват съкровенни неща, които изглеждат като налудничави...

Ще имам предвид пак да опиша, освен ако Вейдъра не го направи преди това.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.