Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:33 05.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: До практикуващи сексуални практики...нови [re: mo32]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано06.07.07 20:12



а, надцени ме - по принцип уча трудно



Или си идваш със спомените от Небесата или си търсиш Истината по Земята

Тема Re: До практикуващи сексуални практики...нови [re: Anuel]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано06.07.07 20:44



Ти се познаваш най-добре!



От опит зная, че най-голямата трудност са предразсъдъците, а не сложността на техниката. Дори един доцент по медицина ми беше казал навремето, че тоя метод е невъзможен, но дори и да е възможен, то могат да го направят само йогите в планините, които само с това се занимават, но не и за обикновенните хора.

"Рационалното мислене убива!"

___________



Тема Re: До практикуващи сексуални практики...нови [re: mo32]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано06.07.07 22:41



На този доцент да кажеш да си изяде дипломите...


Да не смее човек да отиде на лекар...

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: До практикуващи сексуални практики...нови [re: Darth_Vader™]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано07.07.07 07:38



Напротив - доцентът много точно защитаваше западната гледна точка - и медицинска, и физиологическа, и психологическа. Той ми разду, как спирането на еякулирането ще увреди простатата, срамно-опашният мускул ще закърнее, а от психологическа гледна точка, задържането на семето ще доведе до нервност и напрегнатост.



Жалко само, че нямаше никакъв личен опит или поне наблюдения върхо практикуващи хора. Пък и за него всички бяха йоги, макар че се съмнявам да знаеше какво точно е йога, които живеят в планините


Любимият ми пример, като доказателство, че ако мъжете не еякулират ще са нервни е, че инжектирали топло мляко в половите жлези на жабок и той бил "нервен" - това е от книга по сексология.

Но ако доцента е продукт на културната си среда и медицинско си образование, какво ще кажеш, за хора, които се занимават с духовни практики, но извън тях повтарят същото като доцента? За доцента гуру е медицината и всичко, което тя каже, значи това е вярно; за духовните хора, гуро е някой конкретен човек и всичко, което той каже, значи това е вярно; но и за двете групи, всичко, което е извън учението им е невъзможно
И съм разговарял с доста хора, които са на принципа на полицая - "Ти на мен ли ще вярваш или на очите си?!"

___________



Тема Re: До практикуващи сексуални практики...нови [re: mo32]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано07.07.07 10:58



тоя са го направили доцент явно по партийна линия, а не поради знания



Или си идваш със спомените от Небесата или си търсиш Истината по Земята

Тема Re: До практикуващи сексуални практики...нови [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.07.07 16:34



Предполагам, че достъпа и от двете места е към едно и също място, но от различен ъгъл.



Па много ясно, че менталните методи за изтеглянеса по- ефективни. Мисля говорихме в една друга тема за тях.

Напълно си прав за последното и съм подръжник на моногамията по тази и още много причини.

Джао например, смята, че е много по- ефективно, когато се сублимира първичнта енергия, още преди да се е превърнала в сперма. Мм, какво ще кажеш за този метод?

Редактирано от huanji на 07.07.07 16:39.



Тема Re: До практикуващи сексуални практики...нови [re: Darth_Vader™]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.07.07 16:37



Няма загуби при определени контракции, когато всичко се изтегли нагоре по центровете на гръбнака. Проблемът е, че чисто ментално не може да се предизвиква винаги по желание.





Тема Re: До практикуващи сексуални практики...нови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано07.07.07 18:29



В отговор на:

Джао например, смята, че е много по- ефективно, когато се сублимира първичнта енергия, още преди да се е превърнала в сперма. Мм, какво ще кажеш за този метод?



Ами прав си е човека. Дзин се съхранява в областта на корема и бъбреците и двата центъра - Тан Тиен и Мин Мън- са основни и базови в работата. Пък и сексуалните методи са за началните етапи на практика. После има много по-ефективни техники за работа с Дзин.

___________



Тема Re: До практикуващи сексуални практики...нови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано07.07.07 18:31



В отговор на:

Проблемът е, че чисто ментално не може да се предизвиква винаги по желание.



Че къде е пречката?

___________



Тема Re: До практикуващи сексуални практики...нови [re: huanji]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано08.07.07 07:58



Huanji na toz kurvalak da si monogamen si kat bjala vrana...



Или си идваш със спомените от Небесата или си търсиш Истината по Земята


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.