Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:48 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Упражнение за дискова херниянови  
Автор alkor1 (член)
Публикувано14.06.07 11:06



Здравейте ,минах през физиотерапия ,мануална терапия и нищо ... на 23 съм ,имам дисков ахерния от 1 г в лумбалната област , скоро четох за упражнения за подобряване на слуха (което ще ми трябва ) ,а сега се замизлих дали за хернията има лек в йогата ?!



Тема Re:нови [re: alkor1]  
Автор KREDOR (кирилизатор)
Публикувано14.06.07 12:30



За какво питаш конкретно?



Тема Re: Упражнение за дискова херниянови [re: alkor1]  
Автор alkor1 (член)
Публикувано15.06.07 16:09



Значи кръст аме боли от изтичане на течност от междупрешленните дискове , може би ще посетя Павел баня но там само се облекчава , питам за алтернативни методи , сега почнам да медитирам (естествен чигун) пък дано помогне .

В йогата има ли методики при които се увеличава умственият потенциал (другите 90%) ,като телепатия ,ясно чуване ,ясновидство ,телекинеза ....



Тема Re: Упражнение за дискова херниянови [re: alkor1]  
Автор Цap Изpoд (титаничен)
Публикувано15.06.07 21:14



В отговор на:

кръст аме боли от изтичане на течност от междупрешленните дискове

В отговор на:



Каква течност изтича бе пич???

Просо шайбата между прешелените, която е хрущял, се деформира и започва да натиска нервния щранг, който минава през гръбнака (за това прешлените имат дупка по средата). Това чудо преди година и половина го проворих покрай трудовия ми ентусиазъм с една лопата. Асаните от йога по принцип са супер за тази цел. Най-добрите са полускакалец, скакалец, кобра и лък. Ако си бил на свестен рехабилитатор би трябвало да ти е показал накои от тези упражнение или техни вариации... Но за мен най-доброто си остава хиперекстензията от наклонен лег! Неопбходимо е да се заздрави мускулатурата, защото тя трябва да носи тежестта на тялото, а не хрущялите... това е проблема на отседналия живот на съвременния човек...

Айде поздрави и се оправяй!



Тема Re: Упражнение за дискова херниянови [re: Цap Изpoд]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.06.07 09:19



За предпазване от подобни травми и аз съм на това мнение.



Тема Re: Упражнение за дискова херниянови [re: Цap Изpoд]  
Автор alkor1 (член)
Публикувано16.06.07 09:39



Ами показа ми 6-7 упражнения които всеки ден ги правя , едната беше кобра ,рало , а другите нз как се казват , може ли да ги опишете?



полускакалец,
скакалец,
кобра
лък
хиперекстензията от наклонен лег

Редактирано от alkor1 на 16.06.07 09:40.



Тема Re: Упражнение за дискова херниянови [re: alkor1]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.06.07 09:48



Ако вече си направил дисковата херния, то ще ти трябва истински специалист по тази част. Не мисля, че трябва да правиш асаните проста така, защото може да се получи още по- голям проблем.

Йога е идеална и замислена основно като профилактика на бъдещите заболявания, но като лечебно средство трябва да се спазват общите изисквания на медицината.



Тема Re: Упражнение за дискова херниянови [re: huanji]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано16.06.07 15:35



'Йога е (идеална и) замислена основно като профилактика на бъдещите заболявания' хихихии



Spirit Horse, ride for me

Тема Re: Упражнение за дискова херния [re: diwa_orhideq]  
Автор alkor1 (член)
Публикувано17.06.07 10:57



Еми ще почвам яко медитация ,и каквото ми е казал да правя ...



Тема Re: Упражнение за дискова херниянови [re: alkor1]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано17.06.07 12:17



Ако ще правиш асани е добре да те следи някой компетентен, защото (както ти каза и хуанджи) в твоето състояние никак не е добре да се шегуваш с гръбначномозъчните нерви. И не забравяй принципа на ненасилие - ако усетиш напрежение или болка спираш и го караш по-леко. Можеш също да вмъкнеш малко 'медитация' в самите асани. Примерно правиш рало, до където можеш, без да се напрягаш, задържаш малко и визуализираш светлина в лумбалната област.

Spirit Horse, ride for me



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.