Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:15 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Безконтролната власт е нож с две остриета!нови  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано04.06.07 20:47



Прави впечатление, че всички баннати напоследък (Оро, Аутсайдер и Витаминко) са били санкционирани главно защото са се заяли с модераторите.

Наистина, това е сериозен мотив, но все пак главната задача на модераторите е да защитават не себе си и своето достойнство, а участниците в клуба и тяхното достойнство.

Поне така пише и в Правилника.

Според мен е крайно време всички потребители, заинтересовани от спазване на Правилника на клуба да обединят усилията си и да установят постоянен мониторинг на действията на модераторите.

Който от потребителите е готов да ми съдейства за постигането на тази цел, нека ми пише на "Бележки", за да обсъдим нашите бъдещи действия.

Използвам случая да благодаря на Витаминко и на Оро за предложението им да стана модератор и го разглеждам главно като подкрепа не лично на мен, но на моя принципен подход към проблемите на клуба.

Искам ясно да подчертая, че не само че нямам подобно намерение, но и никога досега и насън не ми е хрумвало да се кандидатирам за модератор на един клуб, посветен главно на "Йога".

Разбира се някой може да предложи други кандидатури, но лично аз смятам, че подобни рокади не са подходящото решение за такъв тип проблеми.

Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.


Тема Re: Безконтролната власт е нож с две остриета! [re: Aлekc]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано05.06.07 00:02



Преди малко нашият модератор Coorhagen*Willendorf ми писа следното в темата Предложения и оплаквания:

Именно Витаминко и Оро имат нужда най-много от мониторинг.


Ще бъде забавно - модераторите следят да не се изпуснат потребителите, потребителите следят да не се изпуснат модераторите. Накрая никой не пише по същество, тоест за Йога.


Идеята ти клони към фанатизъм. Аз самият съм за законност и ред, но изглежда съм по-балансиран във възгледите си. Дефакто ти искаш полицейски форум, а не йога форум.


Имайки предвид, че тази тема се почиства редовно от двамата модератори, реших да отговоря на това сериозно обвинение и тук, за да всеки потребител сам да може да прецени какви са аргументите на двете страни:

Как можа да кажеш такова нещо?!

В момента и аз, и останалите тук, сме беззащитни юзъри, по които вие, модераторите-полицаи могат да "стрелят", да "баннват" когато решат.

Откога желанието да ограничиш полицейския произвол се тълкува като фанатизъм?!

Това е основен принцип във всяка съвременна правова държава и общност.

В момента вие ми приличате на полицаи, които защитават главно себе си.

Защото на мен нито Витаминко, нито Оро ми пречат.

Но фактът, че банвате който ви хрумне и за колкото време ви хрумне в разрез със всякакъв правилник е абсолютно неприемлив за мен.

Запомни: един клуб може без модератори, но без юзъри не!

Моята цел е да ви направя излишни като модератори.

От това и потребителите, и администрацията на Дир.бг, пък дори и вие самите само ще спечелите.

Защото не мисля, че мечтата ти е да бъдеш виртуален полицай в йога-клуб.


Възнамерявам да предложа на всички постоянни и не дотам постоянни членове на клуб "Йога" да занапред да обсъждаме тук не Оро или Витаминко, а нашите вироглави модератори.

Впрочем, в момента е точно полунощ.

С други думи понеделник изтече.

Интересно дали Оро все още има бан?

Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.


Тема Re: Безконтролната власт е нож с две остриета! [re: Aлekc]  
Автор Eternity... (непознат)
Публикувано05.06.07 00:29



Банът на Оро продължава и внимавай, защото критикувайки тези нарушители на правилника сдобили се с пагон.....можеш и ти да получиш подобен "вечен" бан.





Тема Re: Безконтролната власт е нож с две остриета! [re: Eternity...]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано05.06.07 01:04



Аз бях инакомислещ и преди промените в България.

И тогава, и сега отстоявам една и съща кауза: законите трябва да са задължителни и еднакви за всички.

Присъствах на смъртта и погребението на доскоро изглеждащия непоклатим комунистически строй.

Надявам се да надживея и тава миришещо на мухъл непохватно авторитарно модераторство.

Впрочем защо Awaken все още има бан?

Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.


Тема Aлekc [re: Aлekc]  
Автор KREDOR (кирилизатор)
Публикувано05.06.07 09:13



Какво искаш всъщност, съжалявам не разбрах точно?



Тема Какво предлагам? [re: KREDOR]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано05.06.07 10:13



Причините да протестирам са следните:

1. Модераторите злоупотребяват с Правилника и не вдигат наложените банове, веднага след като те изтекат.

2. Всички досега поставени от тях банове са за заяждане със самите тях. Но при тестовото ми искане към Хуанджи да отстрани очевиден спам от моя тема, още повече, носещ агресивен характер, той почна да ме увещава, че трябвало да си помисля, че имал резерви, че не трябвало да се втвърдявам и така нататък.

Аз личен спор с модераторите нямам. Дори и не ги познавам лично.

И не искам някакви специални привилегии за себе си, а единствено модераторите да спазват правата на нас обикновените потребители, така както са записани в Правилника.

Нека не забравяме, че един клуб може да съществува и без модератори, но не и без потребители.

Самият факт, че преди няколко месеца се състоя едно дълго, предълго обсъждане на бъдещия Правилник, в което и аз заедно с много други участници взех дейно участие.

Първата подигравка с нас беше, че малко след като Правилникът беше съвестно отредактиран и приет публично, той мълчаливо бе подменен от Хуанджи с друг подобен.

Въпросът не е в това кой Правилник е по-добър - нашият или на Хуанджи, а това, по какъв начин бе наложен.

Доколкото това не е гласуваният и одобрен от всички (включително и от Оро, който отстрани от текста дребни грешки), а правилникът на Хуанджи, то не е чудно, че той, като негов автор, се чувства напълно свободен да го прилага както намери за добре.


Какво предлагам:

1. Най-напред предлагам тези участници, които се чувстват и желаят и занапред да се чувстват членове на клуб "Йога" да влязат чрез "Бележки" в личен контакт помежду си.

Необходимо е най-напред да сформираме твърдото ядро на клуба.

2. Това твърдо ядро трябва да излъчи от себе си трима Арбитри.

Желателно е тези трима Арбитри да не са сред баннатите напоследък участници.

Всички решения на Арбитрите ще се вземат с консенсус.

По този начин Арбитрите ще се превърнат в официалните и публични говорители на клуба.

Те също така ще изработят и предложат на гласуване нов Правилник на клуба, който ще фиксира ясно правата и задълженията на модераторите, начина и срока за тяхното избиране и т.н.

Когато този нов Правилник бъде одобрен от клубните членове, той ще бъде предложен за утвърждаване на администрацията на Дир.бг.

В случай, че не се постигне разбирателство с нея клубът като цяло може да се прехвърли на друго, по-подходящо за неговите цели място.

След което и модераторите ще станат напълно излишни или ще бъдат прехвърлени да модерират клуб "Окултизъм".



Това е моят план.

Вероятно той може и ще бъде силно подобрен от останалите клубари.

Но се надявам, че поне за работен проект е напълно добър.

Аз предложих още един много по-прост вариант.

Дир.бг ни предоставя под наем нов клуб и ние начисто създаваме там тази самоорганизираща се и самоуправляваща се структура, която описах по-горе.

Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.

Редактирано от Aлekc на 05.06.07 10:14.



Тема Re: Безконтролната власт е нож с две остриета! *DELETED* [re: Aлekc]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise)
Публикувано05.06.07 10:42



Мнението е изтрито от coorhagen

Тема Цитирането е свободно и в България, и в този сайт!нови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано05.06.07 10:53



Откога цитирането на даден постинг стана нарушаване на правата на цитирания?

Това никъде го няма - нито в световнатта практика, нито пък в нашия Правилник.

Цитирах те изцяло, а не с линк например, защото утре линкът няма да работи и никой няма да може да разбере за какво става дума.

Така че, моля те, поеми достойно отговорност за твоите собствени, напълно коректно цитирани от мен думи и не се опитвай да злоупотребяваш за лични цели с дадените ти от администрацията на Дир.бг права!

Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.


Тема Re: Цитирането е свободно и в България, и в този с *DELETED*нови [re: Aлekc]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise)
Публикувано05.06.07 11:02



Мнението е изтрито от coorhagen

Тема Re: Цитирането е свободно и в България, и в този с [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано05.06.07 13:03



В момента това вече не е личен, а принципен спор.

Ти си модератор. И в своята тема пишеш като модератор. Или казано по-просто като служебно лице.

При това положение е абсурдно да искам разрешение да те цитирам, където намеря за добре!

Ако искаш да привлечем към нашия спор юристи, нямам против.



Както и социолози и журналисти.

Изобщо в този клуб се наблюдават редица интересни процеси, характерни за нашето общество.

Разбирам, че на теб не ти харесва това, че аз съм в състояние да запазя изказванията ти и да ги цитирам както и където намеря за добре, но това си е мое напълно законно и морално право!

Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.