Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:13 22.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Как се раждат религиозните басни и легендинови [re: Aлekc]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано24.05.07 14:57



Друго, което искам да отбележа е, че не познавам нито един "дъновист", нито съм се интересувал от неговото учение. Така, че оценките ми са само върху написаното във въпросната книга.

Също така, не бих модъл да съдя за учението на който и да било, само по неговите последователи. Имам достатъчно нагледни примери, за учения, които ми допадат и се старая да опознавам, но част от последователите са за лудницата. В крайна сметка духовното израстване е у самите хора и според конкретния човек, а не у 'съвършенството' на учението, което той се опитва да следва(а понякога видоизменя до собствените си тесни граници).

Въпросният г-н Кришнамурти, ми печели уважението, само поради изказването, че истината е над религията и всякаква организираност.
Дори бих казал, че учението е като рак пустинник, който си намира черупка/форма, а религията е само черупка, без съдържание.

Та така, ако някой следва учението на Дънов и искрено се опитва да го приложи като неделима част от живота си, то той заслужава уважение. И обратно - ако някой се интересува от учението на Дънов, само и единствено защото велики личности са го били признали за техен учител, следователно това е най-великото учение, то тоя човек може да буди само съжаление за наистина инфантилните си разбирания - само децата сляпо вярват, че техния татко е най-най-най.


Мисля, че това е валидно и за всяко друго учение.

Що се отнася до разбирането на нещата - спорът, който се разгоря по-горе - то разбирането е винаги индивидуално и никога не може да се натрапи. Не случайно източните народи казват, че учителя е само пръст, който сочи пътя. И от ученика зависи до къде ще стигне по тоя път.

Между другото - Весел празник! Все пак пишем на наш си роден език, което не е малко!!!



Тема Re: Всичко за Кришнамуртинови [re: бeзпътeн]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано24.05.07 15:06



Просто исках да разбера дали знаеш нещо повече за "суетата" на Кришнамурти.

И за това вече е писано доста от



Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.

Тема Re: Дъновчетатанови [re: бeзпътeн]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано24.05.07 15:10



Фомално оценката ти е напълно адекватна.

Но беше доста подвеждаща.

Още повече, че ние говорихме с него за Дънов и Кришнамурти, които също не се самоопределят като йоги.

Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.


Тема Re: Как се раждат религиозните басни и легендинови [re: mo32]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано24.05.07 15:14



Напълно си прав!

Никак не е малко.

Весел празник и на теб, и на всички останали!



Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.

Тема Re: Как се раждат религиозните басни и легендинови [re: Aлekc]  
Автор equinox (непознат )
Публикувано24.05.07 15:34



важи,
защото си безмозъчна заблудена оца

и такъв ще си останеш...





Тема Re: Всичко за Кришнамуртинови [re: Aлekc]  
Автор ani bezant (непознат )
Публикувано24.05.07 16:56



Благодаря за хубавия линк.Ако имате и за"Lives in the Shadow With J. Krishnamurti".... не се свенете да го пуснете





Тема Re: Всичко за Кришнамуртинови [re: ani bezant]  
Автор ani bezant (непознат )
Публикувано24.05.07 17:10



Палавник...?
"There were two Krishnamurtis. One was the persona presented to the world through lectures and books; a man without ego who led a sanctified life of celibacy and high moral purity. The other Krishnamurti was a shadowy, self-centered, vain man, capable of sudden angers and enormous cruelty to friends. He was also a habitual liar. Krishna, as his friends called him, freely admitted his compulsive lying. He blamed it on simple fear of having his deceptions detected."





Тема Re: Всичко за Кришнамуртинови [re: ani bezant]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано24.05.07 19:21



Ето ви още интересни



С книгата нещата са по-сложни.

Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.

Тема Re: Всичко за Кришнамуртинови [re: ani bezant]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано24.05.07 19:29



Аз никога не съм разглеждал самият човек Кришнамурти като източник на тази мъдрост и светла енергия, която струи от думите му и понякога направо се усеща.

струва ми се, че и самият той е бил винаги на същото мнение.

Както самият Кришнамурти е казал към края на живота си: "Моят живот беше планиран."

Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.


Тема Re: Как се раждат религиозните басни и легендинови [re: equinox]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано24.05.07 19:31



Чул те Господ!

Дано никога не стана умен и прозорлив като теб.



Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.