Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:54 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Има ли нещо гнило в клуб "Йога"?нови  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано14.04.07 20:37



От много време насам клуб "Окултизъм" се е превърнал в нещо като допълнителен свободен форум на клуб "Йога".

Почти всички участници, санкционирани от модераторите на клуб "Йога", започваха да пишат там надълго и нашироко против новите порядки в този клуб.

Но без особен успех.

Пишеха, пишеха - при това напълно свободно, и накрая преставаха да пишат.

Напоследък по обективни причини нямах време и възможност да пиша по виртуални клубовете и в частност в този клуб. За първи път едва преди два дена се включих в една дискусия в клуб "Окултизъм", посветена именно на клуб "Йога".

Става въпрос за темата "Попщината" на Дрона.


Ето как стартира тази тема:

Да виждате нещо общо между модераторството и попщината?

Или само на мен ми се привиждат такива работи???




Тъй като не бях съгласен с доста агресивния намек на Дрона, аз се опитах да "заземя" темата със следния постинг:

За мен модераторството би трябвало да бъде един вид виртуален КАТ - нито повече, нито по-малко.


Последваха следните реплики:

Че то си е виртуален кат. - ПЪTниk

Като знаем катаджиите колко са корупционни. - Мида

Катаджиите ги разбирам защо го правят... - ПЪTниk


Тук Дрона отново се намеси за да възвърне полемичния плам на темата:

Ако беше само КАТ (въпреки че намирам аналогията ти за неуместна) нямаше да се разиграват подобни батални сцени и ексцесии както в нашата директория...

Може би е крайно време да узреят някои хора, че има сфери, където волевото налагане е голяма вреда, а не преимущество...

Въпреки ентусиазмът ти, който нещо в последно време се изпари откъм писане, клубът Йога загуби много в последно време от стерилизацията, на която е подложен... и е на път да се превърне за дълго в безлично и кухо място...



След този недвусмислен и доста критичен постинг по повод именно на клуб "Йога" аз стигнах до извода, че мястото на тази дискусия е именно тук, а не в клуб "Окултизъм".

Затова реших да открия именно тук тази тема.


Що се касае до моето лично мнение по въпроса, ще повторя тук това, което написах вече в отговор на Дрона:

Ентусиазмът ми за писане се поизпари по обективни причини, които нямат нищо общо със самия клуб. И може би след време пак ще се появи.

По принцип аз пиша не толкова за тези, които също като мен пишат в клуб "Йога" (понякога изключително ценни и интересни неща), а за многото анонимни хора, които четат мълчаливо нашата продукция и понякога ми пишат лични писма само за да изразят удовлетворението си от прочетеното.

Не познавам лично никой от модераторите на клуба и поради това недоумявам за какво се вдига толкова шум?!

Писах много неща в този клуб, понякога и в остро полемичен стил, но никога съм нямал проблеми с модераторите.

И мога да уверя всеки, че ако не се опитва нарочно да се заяжда с тях, не се гаври с правилата на клуба и не издевателства по най-груб начин над другите участници, той също като мен няма да има проблеми с модераторите.



Смятам че е крайно време да се разруши мита за цензурата на мнения в клуб "Йога"!

А колкото до активното участие на един или друг участник в клуба, нека не забравяме, че законът на ритъма е основен в природата!

Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.

Тема Re: Има ли нещо гнило в клуб "Йога"?нови [re: Aлekc]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано20.04.07 04:51



Има ли нещо здраво в този клуб?

Или помен от най-далечен мириз на .....йога?



Тема Re: Има ли нещо гнило в клуб "Йога"?нови [re: Aлekc]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise)
Публикувано20.04.07 09:07



От много отдавна клуба беше една кошара с много кучета и кокошки, които се лаеха и квичеха едни на други. Модераторите бяха избрани за да се въдвори някакъв ред и мир между потребителите. Такъв се установи.
Много от джафкащите напуснаха или бяха баннати, защото повече надигаха вой отколкото комуникираха с останалите, други просто си излязоха изтощени от собствената си циничност.

Сега комуникацията може да протича нормално. Цензура на мненията в Йога няма, освен ако не са просто флуд, спам или личностни обиди.

Всеки е свободен да пише стига да спазва тези елементарни правила за нормално, човешко, цивилизовано общуване. Йогите са цивилизовани хора, освен може би капаликите и агхорите и каликите, но те са едно голямо изключение

.
Всеки от напусналите е добре дошъл да се върне и да попише, при условие че спазва онова, което всички трябва да спазват.

Това е форум за хора, а не "Фермата" на Джордж Оруел, например.



Тема Re: Има ли нещо гнило в клуб "Йога"?нови [re: Aлekc]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано20.04.07 13:55



Клубът е супер. Обсъжда се йога и се следва стриктно тематиката, сектантските изблици отдавна са отживели, интригите също. Спамът е сведен до минимум.

Въобще това е пример за наистина добър форум. Където човек може да разбере доста неща относно йога.



Тема Клубът е супер.нови [re: бeзпътeн]  
Автор ***AГAPTA*** (оммммммммм.....)
Публикувано20.04.07 17:39



И аз мисля така.
В повечето време все съм заета, и не мога да пиша тук често, но ви чета редовно и почти винаги темите са интересни и полезни.





.............................

Тема Re: Клубът е супер кръчма за словоблудства.нови [re: ***AГAPTA***]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано20.04.07 21:24



Темата ти за Мульо психопата /който си няма и хабер от йога/
бе 1,000% СПАМ !!!!

Неговата тема след това бе 10,000 % СПАМ !!!


И трябваше и двете теми да се изтрият незабавно.

Като несъстоятелни за този клуб и тематиката му.







Тема Re: Има ли нещо гнило в клуб "Йога"? [re: Aлekc]  
Автор huanjiМодератор (непознат)
Публикувано21.04.07 18:24



Дискусията не беше посветена на Йога, мисля че Дрона го каза принципно. Но тук можем да повдигнем един друг въпрос. За различните видове мирогледи и лични истини.
Всеки човек има негова си истина за нещата и негово виждане. Затова няма начин за унифициране. Въпросът е как различните мирогледи да бъдат под един покрив. Образно казано един иска да препускат апахи с томахавки, а друг да си гила кротко, като отдих след напрегнат ден. Един иска да битува неговата си философия, която е еди каква си, а друг пък не ще и иска да наложи своята. Въпросът е, че никой не е в грешка, защото от неговата гледна точка, е напълно прав. Значи Дрона е права, Имаго е прав, Оро е прав и т.н. В този хаос не може да се намери пресечената точка на всичките мирогледи и очаквания. Технически не е възможно. Затова обществото е създало различни течения във всяка област, където всеки да намери себе си.
Неминуемо всеки един клуб, може да покрие само определени аспекти и да бъде осакатен спрямо други. Ние не можем да уважим всички виждания и изисквания, защото те взаимно се изключват. Все едно да очакваме всички да слушат само рок. Ами не, хората слушат десетки видове музика и посещават заведения с атмосфера и музика според това, което слушат.

Така, че клуба винаги ще е о'к за определени мирогледи и кофти за други. Ако сменим всичко в правилата, пак ще е така. Ние просто трябва да се научим да бъдем толерантни към чуждият мироглед и да се уважаваме малко повече. И ако някой иска да промени нещата, то той може да го направи не със сила, което винаги води до разрушение, а с любов и подходящо отношение. Само това ще промени дадена обстановка.



Тема Re: Има ли нещо гнило в клуб "Йога"? [re: huanji]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано21.04.07 23:55



Ще се опитам да обобща препоръката ти към нас:

Живей и остави и другите да живеят!

Правилно ли съм схванал посланието ти?!

Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.


Тема Re: Има ли нещо гнило в клуб "Йога"? [re: Aлekc]  
Автор huanjiМодератор (непознат)
Публикувано22.04.07 10:49



Всеки клуб си има плюсове и минуси. Ако е свободия, е добър за каляване на характера и работа върху егото. С модератор, е добър за обмен на информация и създаване на контакти.

За този клуб е добре да съжителстват различни мирогледи, без единият да се стреми да унищожи другите. Или както казва Ошо, "и това, и това". Тука става дума за философия, разбиране и практика. Личните конфликти не са съвместими с тази постановка на клуба и е добре да се изясняват другаде, където това е основен приоритет.

Общо взето не отричам нищо, само правя разлика между отделните насоки и ситуации. Всяко нещо трябва да го има, но няма как да е на едно място едновременно.





Тема Re: Има ли нещо гнило в клуб "Йога"? [re: huanji]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Praise)
Публикувано22.04.07 12:05



Ред и дисциплина.







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.