Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:47 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: хранене с прананови [re: Beдpocт]  
Автор vitaminko ()
Публикувано27.03.07 12:26



само дето не разбрахме какъв точно е метода



Тема Re: хранене с прананови [re: Beдpocт]  
Автор BrandofAmber ()
Публикувано27.03.07 14:02



откъсче от това което пише за нея в wikipedia
не е гаранция за нищо - разбира се
но и в нейната страница тя не отрича
че едно от нещата до което може да доведе
този метод е болест или смърт

имайки предвит че май няма доказателства
че някой го е довел до нещо друго
цялата работа ми се струва
доста странна


не искам да ти развалям ентусиазма
ако някой намери самата 21 дневна програма
ще ми е интересно да я пробвам
но не смятам да спирам да ям между временно :)

...
When the Australian television programme 60 Minutes challenged her to demonstrate how she can live without food and water, the supervising medical professional Dr Beres Wenck found that after just 48 hours, Ellen displayed the physical symptoms of acute dehydration, stress and high blood pressure. Ellen claimed that this was a result of 'polluted air'. On day 3, Ms Greve was moved to a mountainside retreat about 15 miles from the city, where she was filmed enjoying the fresh air she said she could now live on happily. However, as the filming progressed, her speech slowed, her pupils dilated and she lost over a stone (6 kg) in weight. After 4 days Ellen acknowledged that she had lost weight but stated that she felt fine, despite Dr Wenck telling her, "You are now quite dehydrated, probably over 10%, getting up to 11%". The doctor also announced, "Her pulse is about double what it was when she started. The risks if she goes any further are kidney failure."[1]

Ellen's condition did not thereby improve in the opinion of the medical professionals involved, despite her insistence to the contrary, and they decided that continuing the experiment would be highly dangerous and ultimately fatal. The film crew subsequently concurred with Dr Wenck's opinions and ceased the experiment, claiming that she was deluded. Ms Greve has since stated on her website that the program's presenter Richard Carleton, together with Dr Wenck and the program's producers, conspired to discredit her with fabricated evidence.

She is quoted by the Correx Archives as saying, regarding how much she eats:[2]

Generally not much at all. Maybe a few cups of tea and a glass of water, but now and then if I feel a bit bored and I want some flavour, then I will have a mouthful of whatever it is I'm wanting the flavour of. So it might be a piece of chocolate or it might be a mouthful of a cheesecake or something like that.

In many other interviews she has stated that she has lived on approximately 300 calories per day for the last twelve years and maintained full health through supplementing her fluid intake with cosmic particles or micro-food, also known as prana. She says she has not yet mastered the ability to be fluid-free for more than short periods. Several interviewers have found her house full of food, but she claimed the food is for her husband. They lived in a house in Brisbane's Chapel Hill. As of 2006, her fridge carries baby food for her grandchild's visits.

When challenged as to her claims that people could be nourished by an alternate internal energy source and be free from the need to eat physical food and water, she said: "Remember there was a time when we thought the sun circled the earth, and that the earth was flat and that man would never walk on the moon. New information and research often challenges the status quo."

The website www.jasmuheen.com contains a forum for readers to express their views, but persistent questioning from forum contributors Tim Dobson and John Hunsley throughout 2005 and into 2006 revealed that Jasmuheen will not agree to try and prove her claimed abilities to anyone, and ultimately Jasmuheen responded to such challenges by closing the forum to all users except herself, stating that it would re-open only if intelligent discussion that was respectful of all views could be held without abusive entries.

Jasmuheen was awarded the Bent Spoon Award by Australian Skeptics in 2000 ("presented to the perpetrator of the most preposterous piece of paranormal or pseudoscientific piffle").[3] She was also awarded the 2000 Ig Nobel Prize for Literature for her book Pranic Nourishment — Living on Light, "which explains that although some people do eat food, they don't ever really need to."[4]

Jasmuheen has claimed that her beliefs are based on the writings and "more recent channelled material" of the Count of St Germain.[5] She claims that her DNA has expanded from 2 to 12 strands, to "absorb more hydrogen". The extra strands of DNA have not, of course, been demonstrated, and in fact when offered $30,000 to prove her claim with a blood test, she stated that "you cannot view spiritual energy under a microscope." She claims that such a challenge is a deliberate attack on her beliefs, and refuses to act as an example of her claimed paranormal attributes.[2]


[edit] Deaths
To date, three deaths have been directly linked to breatharianism and her publications. (See Breatharian for details.) Jasmuheen has denied any moral responsibility for this. In reference to the death of Lani Morris, for example, she said that perhaps Morris was "not coming from a place of integrity and did not have the right motivation."[6] After an investigation by the Australian and Scottish police, Jasmuheen was not charged in connection with these deaths. She was also fully investigated in 1999 by UK Cult Investigators who were unable and unwilling to label her a cult leader.[citation needed]

During a seminar she hosted in the village of Devesset in France in November 2005, however, Jean-Michel Roulet — head of the French government's Anti-Sect unit MIVILUDES — described the prolonged fasting preached by Greve as "aberrant", and went on in a statement to Le Parisien newspaper to say that Greve's group had used "a veritable attack on an individual's freedom by way of mental manipulation."

All of this has happened before, and all of it will happen again.


Тема Кефиш ме дърто Магаре максималнонови [re: Иkвooттoвa]  
Автор titiksha_ (Narayana das)
Публикувано27.03.07 16:46



Отдавна не съм те гушкал аз тебе но ще ми паднеш.
Слушай си тялото(знам че го можеш) и споко...

Значи да споделя нещо и за един мой познат - пълен вегетарианец от както починал баща му. Така си решил тогава...
Та той от десетелия не вкусва храна от животински произход освен понякога по малко Ги(Гхи) - претопено масло.Човека си е енергичен за петима , пише учебници, преподава , работи по международни проекти пътува зад граница да чете лекции и... гледа внуци.... или най-точно има си за внучка една малка принцеса...
Бе в контекста на темата ти - той е един от най- готините задници които познавам даже почти не е задник...



ОМ НАМО НАРАЯНАЯ - Мантрата на Двапара Юга ;)

Редактирано от titiksha_ на 27.03.07 16:49.



Тема Re: Кефиш ме дърто Магаре максималнонови [re: titiksha_]  
Автор Иkвooттoвa (минаващ)
Публикувано27.03.07 22:28




Кефя те, защото ме четеш рядко или просто, защото не си постоянно с мен!
Не съм удобен за тези, които са около мен, но ме търпят!
Без мен, ще е по зле, защото Мулето е кофти животно, но бачка за много и то почти безплатно!
И затова, защото е кофти същество, трябва да преживее и кофтите моменти,които са му отредени.И то без да се оплаква!
Медитирам върху състоянието си и си мисля, че отдалечих "крайната" точка, с това че започнах да консумирам сирене и да ми бият инжекции.
Състояние, което се променя с инжекции или под влиянието на такива неща, не е стабилно и истинско. То е Мая.
Може би, следваше да продължа "деградацията си"до края, да изнемощея до краен предел, да оглупея до краен предел......след което организът ми, сам следваше да намери изход от положението.
Или щеше да намери изход или.....щеше да "сдам палтето", което всъщност е без значение.
Кому е нужно някакво си Муле-философ?
Никой Йога или тези, които познавам с огромно уважение/Ошо или У-лят/, не са прибягвали до инжекционни шокове,които всъщност подпомагат Егото.
Ето обаче, че се поддадох и агресирах върху организма си, давайки повод на Агарта и на други подобни, да "разсъждават" с тъпите си мозъци, колко опасно било вегетарианството и как следва да се яде месо или поне млечни продукти.
Те просто търсят начини, да оправдаят себе си и негодността си, да се наложат над организма.
Те нямат воля.
Егати организма, ако не съм в състояние да го контролирам и управлявам.
"Йога" е път на насилие и подчиняване на организма, куп от техники,имащи за цел именно това- да подчинят организма, в името на някаква цел.
Йога е дисциплина и то такава, която е във всичко и над всичко.
Йога е жестока дисциплина и тези които пият, пушат, които си използуват пишките,са просто жертви на глупави илюзии и заблуждения.
Те са далече от Йога!
Мулето е трън в очите на много хора, които са обезпокоени от поведението, мисленето и това, което пише и мисли то.Най малкото е дразнещо!
Без да го искам и целя, ставам враг,защото имам различно мислене и поведение, различно мислене и различни ценности.
А в такъв случай, следва сравнението и избора, който ,раздвоението , кое е правилно и кое не!
Мулето поражда и стимулира мислене , напрежение и раздвоение.
То е естествен враг на овчедушните и овчедушието-
Колко е спокойно, всички около теб, да са като теб или в границите които са приемливи за теб.
Няма провокация-няма тревоги, овчедушие.
Всичко е ОКЕЙ!
Дори такива гледки се приемат нормално и не правят размисъл и впечатление:




Тези идоти, са приети по добре от Мулето, защото не внушават опастност.
Но те не са ЙОГИ!
Те крещят с външността си, че не са йоги.
Кои крещят и парадират , че са йоги?
И те не са йоги!
И тези по долу, дето се излежават "спокойно" и приказват приказки на червеите, и те не са йоги:


И този, който управлява тази умираща държава , и той не е йога:

Йога е дисцирлина и самодисциплина, която ордата , наречена народ, не притежава.
Всъщност никой не знае какво е думата "Йога" и понеже няма кой да изчисти и защити този термин, по неин адрес се изливат маса глупости и много хора, вегетират върху незнанието на околните.
Как да се спасиш от илюзиите, ако не , като отидеш до техния край,където е границата на живота и смъртта?
Следва да отидеш оттатък точката на кипене или на смърт, нещо което Мулето пропусна, преустанови или го "премести" за по надалеч.
Има една жлеза, която се намира зад ушите на хората.
Тя издува черепа и се знае, че хората с издутини зад ушите, не са послушни, което значи че са жизнени, конфликтни са, енергични са, себични са.
Който няма такива издутини, не му стига енергияга.
Той е удобен за манипулация и управление!
ПРи Мулето , от едната страна, тази жлеза е по развита от колкото от другата страна и по слабата част е лявата му.
Цялото му тяло, от лявата страна е по слабо развито.
Това предопределя по силно надмощие на дясната/ментална/ част и по слаба лява/духовна и чувствена част/ на тялото.
И това е факт!
Горната устна на Мулето е права и отсечена, а долната е по силно , но не много силно развита.
Това потвърждава и показва най малкото ,изразена склонност към менталност,
философствуване , силно его,"инат", който понякога може да се нарече и воля!
Опасното е че Мулето не може да повярва на самото себе си!

Всеки извод, дори и този, който се прави в момента, може да е плод на Егото и на куп други глупости.
Хората с "пищни и чувствени устни", са запали-пишки и запали-къщи и са технологичен отпадък,защото там няма и няма как да има хармония между мисли и чувства.
Те не знаят това и не могат да го приемат.
Силно изразените уста, устни и чейнета, говорят за ненаситност, за сила на "червото" и на слабост на монтална основа!
Те не са йоги по рождение, по генетика!
Силните мисли се озаптяват от силни чувства.
Силните чувства се озаптяват от силни мисли.
А когато мислите и чувствата не са от подобен порядък, на какво може да се разчита?
Няма шанс за хармония.
Какво става с един орел, на когото едното му крило е по слабо от другото?
Ужас ти казвам!
Мулето се прави на сляп и глупав, защото така се избягнат ненужни конфликти.

Мулето е осъзнат слепец, който често се крие под масата, за да не вижда нещата такива, кавито са!
Ужас ти казвам.
Иначе, "болници" ли?
Болните- в гробищата!
Кому са нужни болни и сакати хора?
Та те са вампири , които вампирясват най близките си, а тези, вторите вампирясват околните, до които се докопат!
Нима е Йога, да медитираш в болница, между болните?
Нима е йога , да медитираш между идиотите ,манекените и кретените:




Къде е вярната насока?
Къде е верния отговор?
Йога!
Всичко останало, не е верния отговор и това го знае всеки нещастник!
А ти от кои си?


Живот "назаем", живот ли е?
Искаш да го върнеш, но няма на кого!




Тема Re: хранене с прананови [re: BrandofAmber]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано27.03.07 23:39



Така е, Бранди. 4овек трябва да внимава. А в интернет могат да се намерят напълно противоре4ащи си неща.

За съжаление не zная нищо пове4е по въпроса освен онова, което пише на онаzи страница, а и не бях 4увала zа жената преди това. Не намерих и самия метод описан в интернет (zа Витаминко, води се "21 day process", доколкото раzбрах). Засега нямам намерение да спирам да се храня. Но би ми било интересно да про4ета някой път пове4е zа това или най_добре ако някой сподели своите опитности свърzани с по_дълъг пост, гладуване или хранене с прана. Защо са го правили, колко дълго, как, какво са 4увствали по време на процеса, след това и т.н.

Струва ми се също, 4е zа да спре някой да се храни, то той трябва да има много треzва представа zащо го прави и да може ясно да раzли4и истинската при4ина от многото zаблуди, които моzъкът му предоставя като обяснение. Ина4е си е просто прикрит на4ин zа самоунищожение.



Тема Ти си си Муле, ма аз съм си цяло магаренови [re: Иkвooттoвa]  
Автор titiksha_ (Narayana das)
Публикувано28.03.07 00:21



дето се захванах с теб. И що ми трябваше?


Аз с добро а ти като ми отпра тоя шамар: "Ти от кои си?" Мани, мани...
Ходих да се гледам на огледалото:
устните ми дават някаква надежда за към Йога ма челюстите ми...хич не са йогични. Опитах се да ги възприема като малки и недоразвити ма не се получи добър резултат - ячки са и това си е.
А 9 месечното ми коремче и задника ми не са въобще за коментар
Ми ето от кои съм:

НО МЕ НАКАРА ДА СЕ ЗАМИСЛЯ И ЗАТОВА ТИ БЛАГОДАРЯ!

ОМ НАМО НАРАЯНАЯ - Мантрата на Двапара Юга ;)

Редактирано от titiksha_ на 28.03.07 00:23.



Тема Кефиш ме дърто Магаре максималнонови [re: Иkвooттoвa]  
Автор Цap Изpoд (титаничен)
Публикувано28.03.07 01:04



Кефиш, бате! Това е.





Тема Re: Ти си си Муле, ма аз съм си цяло магаре [re: titiksha_]  
Автор Иkвooттoвa (минаващ)
Публикувано28.03.07 08:25




Йогата е йога, живее, изглежда като йога,мисли като йога,чувствува като йога.
Ако е такъв, защо да парадира че е йога, когато излъчва навсякъде около себе си, посланието че е йога?
Тези които парадират че са йоги....лъжат.
Ето нещо за теб....Титикша,приеми го с нежност и усмивка:
Челото ти е по тясно от размерите на челюстите...хе хехе, затова се захващаш с мен.
Следващия път , не го прави!
И не ми пиши за "доброто", защото то ти липсва още!
Доброто, в комбинация с ръце и зъби, е нещо ужасно лошо и ти виждаш последствията в природата на това "добро"!
Та....
Виж сам, къде ти е силното място, а къде слабото...хе хе хехе
И не е случайно това,че имаш як корем и задник,защото те кореспондират със силно развитите , даже свръх развити челюсти.
Виж си ушите,измери ги, те следва да бъдат толкова дълги, колкото е носа, веждите и устата.
Ако не са равни по дължина, имаш проблем, който следва сам да осъзнаеш.
Лицето е мая!
Поставено на видно масто, за да може всеки да го види и да бъде заблуден от него или за да се пази от него.
За какво ти е паспорт или лична карта,когато имаш лице?
Наличието на лице,зъби и ръце, те прави особенно опасен хищник.
В природата няма същества, които да имат лице, нос, брада и ръце/не става въпрос за окосмението на лицето/.
Лицето е ограничено по квадратура и размери, което е доказателство, за това че практикуваш техники на ограничено мислене, чувствуване и други такива работи.
Това са факти!
Медитирай върху тях, като избягваш личните си емоции.
Те са като облак в небето, има ги, няма ги....илюзия.
Е, това със корема и задника е направо ужасно!
Питам една дебела , тлъста "бяла сестра" на Рилските езера:
"Абе как можа да си качиш този задник, толкова нависоко, сигурно не си могла да го сториш и си наела джип?Ама и на него му е било трудно!Защо всъщност си дошла тук, за да покажеш изделието, на такава височина"
Това със задника е притеснително
Не зная ти как го преценяваш, но всъщност, няма значение твоята и моята преценка.
Тези неща, които ти пиша, са факти- те нямат нужда от оценки и анализ.
Оценките и анализа идват после, след като фактите са налице.
А тогава вече е късно ...ужасно късно.
Можеш да пишеш колкото искаш тези мантри, които пишеш накрая на постовете си,но те не са твои мантри, те не отразяват теб.
Те мантри са за йоги, а ти си се прилепил към думите и мантрите, а не към същността , за която се отнасят тези думии мантри.
Ще ме извиниш за това, което ти пиша.
Ти си далеч от йогите още!
Пиша не от желанието да те обидя или да изпъкна.
ПРосто споделям ей така, най спокойно.
Зная че няма да се засегнеш, но ще се замислиш!
Когато някой се прави на йога, без да е такъв, той лъже.
А който лъже, страда.
Спестявам ти част от страданията.
И Мулето страда, защото е лъгало и сега лъже....хе хе хе хе
Ей затова са болестите,излъжеш някого или себе си и веднага си си поръчал нещо неприятно.
Виж се по внимателно и намери прилика между себе си и някакво животно.
Имаш такава!
Но не си като хипопотама, с много малък мозък,но с огромни преживни челюсти, приеми това като комплимент.
Имаш много по голям шанс.

Аз ще ви напусна!
Всяко появявяне тук ми коствува поне 45 минути,време, което мога да употребя за друго.
Времето е мая за идиотите, зная това, но нали и Мулето е част от тази мая.
Тези неща, които ги пиша пред вас, първо съм ги осъзнал за себе си и съм ги приел,като ужасни или поне, много утежняващи обстоятелства!
Маята има начало:

Маята има и край!
Ето затова, следва да си постоянно щастлив, защото Маята има край!
Рано или късно, ще се оттървеш от нея.
А това е истинската "смърт", а не физическата такава.
Само си представи, че ще живееш такъв , какъвто си, безкрайно или поне още 300 години!
Ей това би било ужасно , мъчително проклятие!

Благодаря ви за вниманието!
Извинете ме за моето внимание.
Не вярвайте на хора със задници,чела, зъби и ръце!

Мулето в размисъл и медитация:


И кво от това?



Тема Re: "Оправданието" на Мулето, за глупостите на Агарт [re: Иkвooттoвa]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано28.03.07 09:05



Тялото си има интелигентност. Част от това да си зънателен е да умееш да се вслушваш в това, което тази интелигентност ти говори.

От всички тела физическото тяло е най-старо и най-развито.

Тялото го разболяват нашите мисли и чувства:
- радостта раболява сърцето;
- тъгата разболява черния дроб;
- страха - бъбреците;
- тежките мисли - стомаха;
- омразата и недоволството от себе си - цялата имунна система.

Хората позлват безброй диети и начини на хранене - от напълно вегетариански, до напълно месоядски ..... но и тук както във всяко друго нещо е валиден принципа на съответствието ....

В Сахара където хората живеят при много оскъдна диета, но физически здрави внесли от Белгия консериврани храни за да нахранят гладните ..... гладът изчезнал замсетен от тежки заболявания ..... храната подхпдяща за живеещите в Белгия не е подходяща за жителите на Сахара .....

Осъзнаване на изборите, които правим по отношение на храната; на обусловеностите, които формират нашия вкус и предпочитания ..... отлична практика бих казала ....

Според Аюрведа предпочитанията към даден вкус са следствие от доша на тялото ( т.е. комплекса от генетика и емоционалност) ....

Голяма заблуда е разбирането че тялото както и емоциите могат да се владеят волево ..... не е така ..... получава се потискане, което избива впоследствие като травми ...физически и емоционални .... Тялото може постепенно да се тренира ... но в момента, в който тренирането спре дори за кратко ...тялото губи тренираността си ....

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Re: хранене с прананови [re: Beдpocт]  
Автор BrandofAmber ()
Публикувано28.03.07 14:15



и според мене :)
а системи по въпроса има много
50% от модераторския колектив тук
би трябвало да могат да ни светнат
за храненето през слънцето

от няколко седмици се бъзикам с него
струва ми се че е възможно да действа
защото нещо определено се натрупва
но пак се оказва че всички изследвания по въпроса
могат да се намерят само на страницата на 'основателя'
а всички последователи освен него
не са искали(или не са можели?) да ги е изследват по някаква причина :(

та пак няма гаранция
но ми се струва че може би работи

иначе има и пранично дишане
и там в някакви моменти съм го усещал
достатъчно концентрирано за да мисля че може да 'храни'
но трудно се подържа в такъв вид(поне от мене)

ако някое от нещата даде ефект и престана да ям
ще изчакам няколко месеца за да видя дали
няма да се трупирам
и ако още съм жив ще спомена някъде тук
за момента ме съмнява :)

21 дневния процес е описан в първата и книга(THE PRANA PROGRAM)
като в следващите след смърта на тримата 'читатели'
прави процеса доста по дълъг
като доколкото разбирам в 21 дневната
първите 10 дни не се яде нищо
докато в по новите няколко месеца си се яде, само не месо и т.н.
но и аз не можах да намеря цялата система в нета :(

All of this has happened before, and all of it will happen again.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.