Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:30 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Открито писмо към "безпътен" и опозицията в клуба!  
Автор lnsider! (пробуден)
Публикувано18.03.07 13:35



"А ти, деди Ори, защо дори един последовател не намиргаш? "

Чакаш отговор, нали?

Получаваш не един - а няколко:

1.Я си представи, че някой ден и ти постигнеш този вътрешен контакт с т.н. Истина или Бог и можеш да спираш бесния бяг на ума си и изпиташ този Мир и Изпълненост НА ПРАКТИКА, а не на теория. И осъзнаеш, че всъщност за това са говорили всички месии и пророци и всички религии и учения и че е наричано Нирвана, Самадхи, Мукхти и Върховно Блаженство

Трудно, нали? Напълно невъзможно даже!

А това - въпреки цялата мъгла, която се спуска над йога в този клуб е НЕЙНАТА КРАЙНА ЦЕЛ - т.н. ПРОСВЕТЛЕНИЕ!

За такъв човек всичкото бърборене и словоблудства относно йога, какво са казали този и онзи гуру, как се тълкува тая или оная думичка, какво означава тази или онази мисъл...... се превръщат във...."вятър и мъгла" и губене на златно време. "Преливане от пусто в празно".
За какво би говорил такъв човек на хората?
Той не би цитирал разни мисли на тоя и оня. Не би ровил из нета да търси цитати и да се прави на .....начетен и корифей - както правеше Юли - пишман Браман и прави Имаго, а днес го прави Алекс и др. чат-пат.


Той мойто момче ЩЕ ГОВОРИ И РАЗПРАВЯ И ИНФОРМИРА ВСИЧКИ - ЗА НЕОПИСУЕМОТО ИЗЖИВЯВАНЕ ОТ ВЛИЗАНЕТО В КОНТАКТ С ТАЗИ СИЛА В СЕБЕ СИ. ЗАЩОТО ТОВА ИЗЖИВЯВАНЕ Е УНИКАЛНО И НАЙ-ВЕЛИКОТО, КОЕТО ЕДИН ЧОВЕК МОЖЕ ДА ИЗЖИВЕЕ В СВОЯ ЖИВОТ !!!!! И ЩЕ КАЗВА НА ХОРАТА, ЧЕ ТО Е ВЪЗМОЖНО ДА СЕ ИЗЖИВЕЕ ....НА ПРАКТИКА - А НЕ ВЪВ ФАНТАЗИИТЕ ИМ.
БЕЗ ДА СЕ ЧЕТАТ НИКАКВИ КНИГИ И ПИСАНИЯ, БЕЗ ДА СЕ ОБСЪЖДАТ ДРЕВНИ ИСТИНИ, БЕЗ МАНТРИ, БЕЗ ДИЕТИ И ЛИШЕНИЯ, БЕЗ ДА СТАВАШ РОБ НА НЯКАКЪВ ГУРУ, БЕЗ ДА МУ ДАВАШ И СТОТИНКА ДОРИ.
ЩЕ ИМ ГОВОРИ ЗА ПРЕЧИСТВАЩИЯТ ЕФЕКТ ОТ ТОВА ИЗЖИВЯВАНЕ. ЗА РАЗЧУПВАНЕТО НА ОКОВИТЕ НА МАЯ В КОИТО ВСЕКИ Е ОКОВАН И СТРАДА. ЗА ОСВОБОЖДЕНИЕТО ОТ ВСИЧКИ ЗАБЛУДИ И ДОГМИ И СХВАЩАНИЯ И РЕЛИГИИ И СЕКСТИ И УЧЕНИЯ.....
И ТОВА ТОЙ ЩЕ ПРАВИ - НЕ ЗА ДА СЪБИРА СВОИ ПОСЛЕДОВАТЕЛИ, /както по-примитивните глави си мислят/ А ОТ ЛЮБОВ КЪМ СВОИТЕ БРАТЯ И СЕСТРИ.

Това е съдбата на тези, които са постигнали СебеПознанието!
Да го разпространяват на другите. Без търсене на лични облаги. Така е било от сътворението на света и така е и днес.



Защото дори и Прем Рават не плаче за ученици-роби а посланието Му е кратко и ясно:

"Това, което търсиш отвън в света - е вътре в теб /дотук това са думи на Сократ и много други месии/ И ако ми позволиш аз ще ти помогна да направиш този контакт." /това е ролята на Прем Рават/


Това, че ще се появи една тълпа скимтящи и джафкащи недорасли инфантили против това Послание - НЕ Е ПРОБЛЕМ. Винаги ги е имало и ще ги има.

А сега си напъни малко въображението и си представи, че:

1.Не всяка тема и постинг в този клуб Е ПОСВЕТЕНА НА ТЕБЕ И ТВОЯ ВКУС. Че в този клуб влизат всякакви ..... и дори Истински ТЪРСАЧИ НА ИСТИНАТА И ИСТИНСКОТО СЕБЕ СИ. Че нито ти, нито Dirt Vader, нито Black Wolf и други зевзеци, които не сте узрели достатъчно и се лутате все още в мъглата на Мая НЯМАТЕ ПРАВО ДА ОТРИЧАТЕ, ДА ОТХВЪРЛЯТЕ, ДА ПОРУГАВАТЕ И ПРЕЧИТЕ ВСЯЧЕСКИ ЗА РАЗПРОСТРАНЕНИЕТО НА ТОВА ПОСЛАНИЕ ОТ БОГА. Ако не друго Правилника на клуба го забранява - защото сме в 21 век и уж вече и в БГ започна да намирисва на..... Демокрация тук-там и свободното право за изява и изказване на мисли, идеи и виждания.....

2.Ако не ти харесва това Послание - върви си по пътя и не се озъбвай с/у него.
СебеПознанието на Прем Рават е получило СВЕТОВНО ПРИЗНАНИЕ като Път към Вътрешният Мир и Изпълненост - не само от обикновените хора, но и от правителства, институции, организации, световно признати учени и водещи умове на планетата и Той получава непрестанно награди от най-висок ранг. Вкл. Награда за Мир на ООН.


Ти, Dirt Vader и др. инфантили НЕ МОЖЕТЕ ДА ГО НАТИКАТЕ В КАТЕГОРИЯТА "ГУРУ-МЕНТЕТА" мошеници и тарикати...... Не става мойто момче.

Този не е от тях !!!
Целият свят го узна!

Узнай го и ти!




Ако не ти харесва това Послание - просто го отмини.

АЗ ПИША ЗА ТЕЗИ САМО - КОИТО ЩЕ ГО УСЕТЯТ, ПОЧУВСТВАТ И ПРИЕМАТ.


Никакво насилие.



Аз чета всеки ден всевъзможни дивотии и глупости и заблуди - но много рядко реагирам. Много рядко! Защото знам, че за "всеки влак си има пътници" Дори и това, което ти пишеш и ми изглежда пълен боклук - може би за някой друг е нещо ново и ценно. За това не те нападам.

Ще го отречеш ли?

Ти си практикуваш там някакви си техники - твоя си работа. Продължавай и дерзай.... но ако ти писне, защото осъзнаеш, че не отиваш никъде и нямаш никакъв напредък - заповядай при Прем Рават и получи Ключът. При него са идвали и идват и йоги и будисти и мюсулмани и християни и зен-будисти и атеисти и всякакви "исти". Той не ги връща и отхвърля - защото Неговият Ключ отключва Вратата към Съкровището във всяко човешко сърце !!! Без значение на вярвания и убеждения.

Ти ме нападаш и........ вече ти стана навик.....


А този клуб НЕ Е ТВОЯ СОБСТВЕНОСТ, НИТО НА Dirt Vader, НИТО НА НИКОГО ОТ ЮЗЪРИТЕ.

ТОЙ Е ЗА ВСИЧКИ!!!

Анадъм? /ако не разбираш от българска дума/







Тема Re: Открито писмо... [re: lnsider!]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано18.03.07 15:25



Графоманията е страшно нещо... Дори в Интерент.



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от BlackWolf на 18.03.07 15:26.



Тема Re: Открито писмо към "безпътен" и опозицията в клуба! [re: lnsider!]  
Автор Aelan ()
Публикувано18.03.07 17:34



Толкова хвалби за тоя Прем Рават а конкретно нищо. Що не постнеш "посланието" му или техниките които препоръчва и не оставиш хората да преценят колко са им полезни. Примерно AYP, EFT и много други системи са изложени безплатно и всеки може да прецени колко струват в неговия случай.



Тема Re: Открито писмо към "безпътен" и опозицията в кл [re: lnsider!]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано18.03.07 17:43



Ти (dirty)дърто, гледам пак си ма споменал нейде та да ти кажа че едиственият в опузициа си ти и никой друг. Та "откритото" писмо си е само за твоя консумация и за никои друк!
Но си интересен случай, колко време след един БанАн ти даржи докато пак си покажеш магарията....



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Открито писмо към "безпътен" и опозицията в клуба! [re: Aelan]  
Автор lnsider! (пробуден)
Публикувано18.03.07 18:00



"Толкова хвалби за тоя Прем Рават а конкретно нищо. Що не постнеш "посланието" му или техниките които препоръчва и не оставиш хората да преценят колко са им полезни."

Ти от небето ли падаш?

Аз тук пускам само информация - ПРЕДОСТАТЪЧНА И ЗА НАЙ-СКЕПТИЧНИТЕ.
Всеки може да прочете САМ и да прецени САМ дали е готов за това СебеПознание.

Хайде отново:







и за невладеещите английски






Дано ти/ви стигне тази информация.... като начало.





Тема Re: Открито писмо към "безпътен" и опозицията в кл [re: Darth_Vader™]  
Автор paparosko (непознат )
Публикувано18.03.07 18:08



Здравейте сърдити хора,

Мислех, че поне в този Клуб няма да има остри реплики - меко казано.

Вместо това Ви предлагам да сте толерантни и да се ОБИЧАТЕ.

Не се препъвайте на половината път до върха!

Бъдете вечно здрави!

Никога не казвай никога!



Тема Re: Открито писмо към "безпътен" и опозицията в клуба! [re: lnsider!]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано18.03.07 19:06



Няма проблеми, дедо Оро. Не съм против теб, нито имам намерението да те нападам.

Единствено, имам собствено виждане относно постоянното твърдение "Просветлен съм". Както писах в една тема преди, мисля, че е некоректно спрямо останалите хора да ги караш да ти вярват сляпо, че си изживял еди-какво си.

Ти обаче си на друго мнение. Добре, всеки с мнението си, няма нужда да спорим повече.



Уважавам те и мисля, че си свестен и добър човек (въпреки че не съм съгласен с някои неща, но това не е причина да изпитвам негативни чувства към теб). Не съм имал за цел да се заяждам постоянно с теб или с когото и да било, така че засега спирам със споровете!

Всичко най-добро!



Тема Re: Открито писмо към "безпътен" и опозицията в кл [re: paparosko]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано18.03.07 19:34



Да се сърди и недоволства е патент на съдътите и неудовлетворени от живота си нещастни старчета, които се опитват да налагат пенсионерските си възгледи на останалите. Без остри инстрименти, нема да стигеж до връха.



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Открито писмо към "безпътен" и опозицията в клуба! [re: бeзпътeн]  
Автор lnsider! (пробуден)
Публикувано18.03.07 19:54



"Единствено, имам собствено виждане относно постоянното твърдение "Просветлен съм". "

Такова "постоянно твърдение" НЕ СЪЩЕСТВУВА!!!
Ти си го измисляш!

Ако има нещо, което да се повтаря в моите писания то е:

"Всеки може да постигне СебеПознанието с помощта на Прем Рават!"







Тема Re: Открито писмо към "безпътен" и опозицията в клуба!нови [re: lnsider!]  
Автор Aelan ()
Публикувано19.03.07 16:38



От линковете които пусна излиза че първо трябва да се регистрираш след това след определено време не може без да ходиш на някакъв семинар. Един вид нещо на ТМ прилича. Good luck с намирането на последователи






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.