Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:44 27.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Ей, йогите, какво мислите за аборта?нови [re: amrta]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано19.05.08 00:34



Знам и други подобни случаи, макар за щастие малко.

Някои жени имат една странна особеност. Те ужасно се страхуват да останат сами, а този, който ги чука и бие им се струва единственият човек, който наистина държи на тях.

Дори и в нашия ромско-австрийски случай:

срещаме такъв мотив.



Тема Re: Ей, йогите, какво мислите за аборта?нови [re: Aлekc]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано19.05.08 00:58



УЖАС!!!





Тема За някои загадки на човешката психиканови [re: amrta]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано19.05.08 01:17



Погледни и това:



Случаите, при които жертвата емоционално се сближава и дори се идентифицира със своя мъчител, са известни от над 30 години в психиатрията като

"стокхолмски синдром".

Американският психиатър Франк Окбърг ги сравнява със състоянието на безпомощно дете, което е зависимо от майка си за абсолютно всичко, и ги определя като "стратегия на оцеляването".

През август 1973 г. при обир на банка в шведската столица 32-годишният похитител взема четирима служители за заложници. Исканията му са за пари и за освобождаване на затворник. Между похитителя и някои от жертвите се заражда приятелство, една от заложничките се влюбва в него. По-късно те не се женят, но според слухове остават близки приятели.

Един от парадоксите на "стокхолмския синдром" е, че по напълно парадоксален начин жертвата развива омраза към полицията и властите, които определя като врагове на нейния мъчител.

"Жертвата е в тежък шок и в това й състояние остават да действат само най-примитивни инстинкти", обяснява психиатърът.

За най-прочут подобен случай се привежда примерът с Патриша Хърст. През 1974 г. отвлечената дъщеря на американския вестникарски магнат Рандолф Хърст се солидаризирала със социалреволюционните цели на нейните похитители и публично обявила, че минава на тяхна страна.

По-късно, заради участие в банкови обири, тя била осъдена на 7 години затвор




Тема Абортът нагледно [re: BlackWolf]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано26.05.08 22:15



This is abortion – така се нарича видеото в You Tube. Нужна е регистрация, която става елементарно.

Пробвайте тук -



или тук -



Но не е за хора с лабилна психика – кадрите са адски кървави и депресиращи. И за пореден път става така, че нещо подобно ми скапва настроението и духа.



Тема Re: Абортът нагледнонови [re: amrta]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано26.05.08 22:26



Защо точно на теб ти трябва да гледаш подобни кадри?

Не ти ли е ясно, че това, което реагира на подобни земни ужасии е също от земен произход и когато умрем ние завинаги ще се разделим с него.



Тема Re: Абортът нагледнонови [re: Aлekc]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано26.05.08 22:38



И аз не знам, Алекс.

Една част от мен осъзнава това, което ми казваш, но другата си остава дълбоко в блатото.



Тема Re: Абортът нагледно [re: amrta]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано26.05.08 23:30



Според една древна традиция човек не може да се изтегли от блатото сам за косите, но може да си избере средата на общуване, т.е. коя от протегнатите ръце за помощ да хване.





Тема Re: Абортът нагледно [re: amrta]  
Автор Coorhagen*Willendorf (O, mine Goth!)
Публикувано26.05.08 23:33



Друг въпрос е следния:

Защо си позволяваш да гледаш неща, които те разстройват, като знаеш че те ще те разстроят?

Този, който не обича насилието, не гледа филми на ужасите и не си пълни подсъзнанието с тях.
Който го е страх от мечки, не ходи в гората.

Ако не мислиш за съзнанието си, то поне мисли за душата и подсъзнанието си, те ще се зарадват на твоята съобразителност и ще ти върнат услугата поне трикратно.



Тема Re: Абортът нагледно [re: amrta]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано27.05.08 00:33



amrta, защо не се усмихнеш просто, вместо да си търсиш безброй причини да се отдаваш на депресии. По света иначе е пълно с какви ли не грозни гледки и извращения и ако човек ги приема прекалено тежко, по-добре да се самоубие.

Усмихни се. Ей така - без причина. Както се усмихват малките бебета, току що родени - не им трябва причина да се радват. Това е екстазът на Живота.



Тема Re: Абортът нагледно [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор kambam ()
Публикувано27.05.08 09:18



Така е - може по много начини да контролираш това което гледаш


Аз например съм забранил с FireFox-a вампирката от подписа ти




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.