Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:30 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Абсолютно! [re: cuddly]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.03.07 18:23



Не мога да си представя по едно и също време всички жени да са на едно и също мнение!




Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Абсолютно! [re: Darth_Vader™]  
Автор Цap Изpoд (титаничен)
Публикувано14.03.07 18:56



А ти като крякаш толкова, мислиш ли, че жените в "свободната природа" имат нужда от аборт?





Тема Re: Абсолютно! [re: Цap Изpoд]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.03.07 19:05



Де да знам, да не съм жена!



Крякам, защото по един и същи начин векове наред някой си присвоява правото да решава и определя живота на отделните индивиди!
А празноглавата цър ква има най-малко право на това!


Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Ето значи, че си съгласен с мен! [re: Darth_Vader™]  
Автор Цap Изpoд (титаничен)
Публикувано14.03.07 19:35



Проблема не е индивидуален, а обществен, защото не се придизвиква от индивида, а от обществото. Дали църквата ще е тази, която ще определя обществената норма или някоя друга институция не е важно тук. Фактът е, че проблема на аборта е болест на обществото, а не на индивида (защото никой не може да ме убеди, че на една жена в добро психическо здраве просто ей така ще и щукне да прави аборт, вместо да отгледа поколение) и би следвало да се лекува именно обществото, а не отделния индивид, който не е нищо друго освен жертва на натрапен "свисше" морал. Моето твърдение е, че в едно здраво общество всички участници биха се радвали, когато се роди нов член на същото това общество и всеки с радост би поел своя дял за грижата за младите индивиди, което автоматически превръща аборта в една безпредметна категория.

Разглеждам един граничен (идеализиран) случай, да така е. Но това ми помага да вникна по-добре в проблематиката. В противен случай спорът ще се свежда само до едно безкрайно прехвърляне на някаква вина от една институция на друга.

Аз съм готов да оправдая акта на аборта в съвременното общество, но той ме радва точно толкова колкото и акта на грабежа и насилието, които обаче не желая да оправдавам. Просто казвам, че ми оставя същия горчив привкус.



Тема Вече няма Църква и Партия, а само църкви и партии [re: Darth_Vader™]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано14.03.07 19:43



Доколкото ми е известно Църквата е институция, а не индивид. Днес една институция мисли едно, утре друго - това зависи единствено от текущото мнение на управляващия църковен елит, а то като всяко човешко мнение се променя. Наистина има църковни догми, но когато се наложи те спешно се реинтерпретират.

Проблемът не е в Църквата, а в авторитетът и. В редица тоталитарни държави, Партията или Държавата замества църквата и това е много по-лошо. В съвременните демократични страни отдавна вече няма Църква и Партия, а самоцъркви и партии. Държавата е светска и е отделена от Църквата (нашата Православна църква все още се опитва да се прави на специална привилигерована църква, но в ЕС място за привилигеровани държавни църкви няма и не може да има).

Днес църквите имат само морален авторитет и то само сред собственото си паство. Така че да воюваш днес с Църквата е равнозначно с това да воюваш с призраци от миналото.

Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.


Тема Абортът е обществен, а не индивидуален проблем [re: Darth_Vader™]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано14.03.07 19:47



Комично е да се твърди, че абортът е чисто индивидуален проблем.

Също както и СПИН-ът.

И в двата случая е въпрос на предпазни мерки да не се стига до подобни проблеми.

А сексуалната просвета и осигуряването на предпазни средства е обществен, а не индивидуален проблем, нали?

Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.


Тема Re: Ето значи, че си съгласен с мен!нови [re: Цap Изpoд]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.03.07 20:48



Изхождайки от тезата, че индивида е роб на обществото, то може да се каже, че съвременното общество има нужда да се самоподдържа изкуствено, като ограничава все повече и повече индивидуалните права.
А да лекуваш обществото е точно фашистко-комунистическата идея! Чрез насилие над индивида да се създаде съвършено общество!
Да, ама НЕ! - Точно приоритет на йога е чрез усъвършенстване на индивидите в обществото, да се създаде общество от усъвършенствани индивиди. Обществото е сумарен израз на индивидите в него!


Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Ето значи, че си съгласен с мен!нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Цap Изpoд (титаничен)
Публикувано14.03.07 21:19



В отговор на:

А да лекуваш обществото е точно фашистко-комунистическата идея! Чрез насилие над индивида да се създаде съвършено общество!




Това пък какво общо има с това, за което говорим? Одари ме, но не се сещам някъде да съм твърдял, че обществото трябва да се лекува чрез насилие над индивида. Ти на моя постинг ли отговаряш или плешиш спекулативни идиотщини на посоки??? Сега какво очакваш - да се оправдавам пред тежката ти параноя, че не съм прикрит фашист ли??? Осъзнай се, молим ти се!

Ако беше прочел постинга им мааалко по внимателно, щеше да видиш, че в него се съдържа и това: "Обществото е сумарен израз на индивидите в него". Въпреки това индивидите не се намират на едно и също лично ниво на развитие. Точно поради тази причина обществото не може и не бива да се отъждествява с всеки отделно взет негов индивид. Усещам, че се опитваш чрез хлъзгава софистика да ми пробуташ идеята, че общество и индивид е едно и също, но това просто не е вярно! Тъпият индивид ще следва догмите на обществото, защото няма да познава друг вариант. Развитият индивид може да излезе извън догмите на обществото и въпреки това (или именно заради това) да действа правилно.

А пък какво е приоритет на йога, аз честно казано идея си нямам. Но щом ти си разгадал приоритетите на йога, мога с чисто сърце да те поздравя!





Тема Re: Ето значи, че си съгласен с мен!нови [re: Цap Изpoд]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.03.07 21:30



Деликатно(и не чак толкова) се опитваш да се отречеш от думите си, че трябва да се лекува обществото. А моето мнение е , че трябва да се работи върху усъвършенстването на самите индивиди, а не на обществото, защото съвършеното общество на тъпаци, ще е съвършена тъпащина, а каквото и да е общество на еволюирали индивиди - ще е за предпочитане от измислени и нагласени социални стереотипи!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Ето значи, че си съгласен с мен!нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Цap Изpoд (титаничен)
Публикувано15.03.07 00:08



Абе не се прави на глупак ако обичаш. Разбира се, че една болест трябва да се лекува била тя индивидуална или епидемия! В този смисъл е редно и обществото да се лекува. Не съм загубил нито една дума относно методите за лечение. Ти просто си намисли някакви твои самонадеяни спекулации на принципа "Тоа требе да е некой идиот, а пък язе, язе съм си супер".

В отговор на:

А моето мнение е , че трябва да се работи върху усъвършенстването на самите индивиди, а не на обществото, защото съвършеното общество на тъпаци, ще е съвършена тъпащина, а каквото и да е общество на еволюирали индивиди - ще е за предпочитане от измислени и нагласени социални стереотипи!




Това е повече от очевидно! Ако вички клетки на един организъм за здрави (т.е ако при болест излекуваш всяка клетка поотделно) очевидно, че целият организъм ще е здрав. Т.е. това, което описваш също е метод за лечение (на обществото), което не виждам къде е в противоречие с идеята, че е редно обществото да се лекува.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.