Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:47 09.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Так держать!  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано15.02.07 09:28



Браво на модераторите за ефикасното прилагане на правилника!

Остава обаче неизяснено отношението към постове, в които се критикуват изказвания на хора или учители, които не са участници в клуба. Засега правилникът изключва единствено "обидни думи към други юзъри" и проявата на "враждебно или подигравателно отношение към някого от събеседиците".

* * *

::

Редактирано от lmago на 15.02.07 09:40.



Тема Re: Так держать! [re: lmago]  
Автор Solemn*DirgeМодератор (славний*V*)
Публикувано15.02.07 10:23



Kaзваш какъв е проблемът и го опавяме.



Тема Re: Так держать! [re: lmago]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано15.02.07 10:58



Да се концентрираме върху идейте, философията и практиката, а не върху личностите. При това без обидни квалификации за когото и да било.

Разчитам на разбиране, както и отнасяне на подобни въпроси в темата за "Предложения и оплаквания". Но първо ще трябва да я почистим от мнения или да пуснем нова на нейно място. Оставям колегата да прецени.



Тема Не на цензурата и на цензорите! [re: lmago]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано15.02.07 11:35



Остава обаче неизяснено отношението към постове, в които се критикуват изказвания на хора или учители, които не са участници в клуба.

Много интересно!

Ако някой, подобно на Брахман, заяви, че Сай Баба е педофил и дори посочи източниците на тази информация, какво ще го правим?

Или ако някой критикува личността и някои изказвания на лама Оле Нидал?!

Я моля ви се без такива коварни опити за пробутване на цензура в клуба!!!

Смисълът на правилника е ясен - да се гарантира нормалния ход на дискусията във форума, а не да се пази реномето на този и онзи учител или пишман-учител!

Да се критикуват изказвания на хора или учители в този клуб не само може, но и трябва!

На цивилизован език естествено.

Лично аз ви говоря на "вие" само за да не ви дразня ненужно егото ви, но ако още веднъж пуснете подобни идеи, достойни единствено, за един цензор по призвание, съвсем съзнателно ще започна да ви говоря тук на "ти".

Във вашия добре подреден, но доста безжизнен форум, можете да правете каквото си искате, но не забравяйте, че тук е свободен клуб, в който вие сте простосмъртен юзър като всеки друг.

Ако някой иска да ви приеме за авторитет по нещо, да ви приема!

Ако пък ли смята, че сте много далеч от същността на тези учения, за които така авторитетно пишете, това също си е негово право!

Тук, приятно или не, вие сте само юзърът Имаго и нищо повече!

Ако искате да сте авторитет за нас по някакъв въпрос, трябва да най-напред да успеете да ни убедите, че сте такъв.

А ако не желаете да ни убеждавате, не сте длъжен да го правите!

Не е необходимо въже, когато хората сами се обвързват.


Тема Re: Не на цензурата и на цензорите! [re: Aлekc]  
Автор BrandofAmber (горд таласъм!)
Публикувано15.02.07 11:40



Абе съгласен съм, само че не виждам къде слагаш разликата.
Ако аз кажа, че някой потребител според мене е кретен, защо ще се трие?
Може наистина да мисля така, за него може да е обидно, но за мене ще е факт. Съответно ми се трие личното мнение, защото е обидно за някой. Ако това не е цензура не знам кое е.

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho


Тема Re: Не на цензурата и на цензорите! [re: BrandofAmber]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано15.02.07 11:49



За тази работа си има наказателен кодекс. Ако наречеш публично някого "кретен" има право да те даде под съд за обида.

Тъй като тук сме анонимни, такъв въпрос не стои, но поне е редно да не се наричаме помежду си идиоти и кретени, дори и да сме си такива.



Не е необходимо въже, когато хората сами се обвързват.

Тема Re: Не на цензурата и на цензорите! [re: Aлekc]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано15.02.07 12:01



Идеята на Имаго не е за цензура, явно не го разбрахте.

Мисля, че нещата са ясни, критика - да, обидни квалификации - не.
Практиката показва, че всяка обида води след себе си последствия и се отваря верижна реакця на противопоставяне, което няма край...

Ако питаш мен, не реномето е важно, а самото учение, философия, практика. Това са относително сигурни неща. За някои наклонности не съм сигурен обаче. Всеки може да бъде натопен, както пред властите, така и в интернет. Както и да бъде превъзнасян, а всъщност наистина да е с явни проблеми. Схващаш ли, малко е хлъзгава тази почва да се правят квалификации, че този е педераст, педофил и какво ли не. Не съм сигурен, че знаем кой е убил Кенеди, дето е станало пред очите на всички, какво остава за личният живот на този и онзи.



Тема Re: Не на цензурата и на цензорите! [re: huanji]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано15.02.07 12:29



Имаго не е от тези, които не умее да се изказва точно.

Той ясно и недвусмислено е написал:

Остава обаче неизяснено отношението към постове, в които се критикуват изказвания на хора или учители, които не са участници в клуба.

Освен това, ако твърдението, че Сай Баба е педофил, звучи недопустимо обидно, то то твърдението "Сай Баба е разследван във Индия по обвинение в педофилия." е съвсем коректно информационно твърдение.



Всяка ПУБЛИЧНА личност, поне по приетите международни стандарти, не може да протестира за това, че е обект на критично публично отношение към себе си.

Разбира се тук не е мястото да разискваме дали Сай Баба е педофил или не, ано пък е мястото където можем да дискутираме дали великите духовни Учители могат и трябва да бъдат критикувани и дори, ако се наложи и съдени, за извършени от тях престъпления.

Надявам се, че името на бившия голям будистки учител, признат за такъв от Далай лама и от редица лидери на Тхеравада - Шоко Асахара, не ти е съвсем непознато.

В библиотеката си имам негови книги по будизма, а той в момента лежи в японски затвор със смъртна присъда за предприетата атака със зарин в токийското метро...

Само такова чудо не бяхме виждали: международно признат будистки учител да се окаже терорист и масов убиец!

Ама на, случват се понякога и такива работи.

Затова, нека да бъдем и занапред бдителни и критични към многобройните продавачи на Истината по света и у нас.

Не е необходимо въже, когато хората сами се обвързват.

Тема Re: Не на цензурата и на цензорите! [re: Aлekc]  
Автор koбpaO8 (зеленочерна)
Публикувано15.02.07 12:35



Не стоят точно така нещата Алекс,
за обидите и прочие по интернет.
Преди време прочетох подобна тема
в клуб 40-50 пусната от Пътника.
Та там се цитираше, че една американка
с адвокатите си осъдила за обида по интернет
друга потребителка от форум
за 1 000 000 долара,
От тук заключението- има начини
да се установи кой "анонимен" ник
си позволява да обижда и съответно
да си заплати РЕАЛНО за това свое "удоволствие".



Редактирано от koбpaO8 на 15.02.07 12:38.



Тема Re: Не на цензурата и на цензорите! [re: koбpaO8]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано15.02.07 13:18



Америка е царството на адвокатите и на прецедентното право.

Тук сме царството на законите и на тяхното заобикаляне.

Ако си права Брахман и Имаго ще погнат бедния Оро в уредена Норвегия и ще му съберат бая парици срещу дървеници.



Не е необходимо въже, когато хората сами се обвързват.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.