Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:43 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Ин, Ян, ДАО и... Кабаланови [re: BrandofAmber]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано13.02.07 13:41



Има го в Википедия.

Там статиите очевидно са написани от автори на школата на Лайтман:

Каббала



Древо Жизни



Не е необходимо въже, когато хората сами се обвързват.

Тема Re: Ин, Ян, ДАО и... Кабаланови [re: BrandofAmber]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано13.02.07 13:43



То пък остава и мен да критикуваш



Както ти казах, аз нямам почти никакъв опит в тази област.

Не е необходимо въже, когато хората сами се обвързват.

Тема Re: Ин, Ян, ДАО и... Кабаланови [re: Aлekc]  
Автор BrandofAmber (горд таласъм!)
Публикувано13.02.07 13:54



Не разбирам руски.


Сигурен ли си че Лайтман е писал статиите в уикипедиа?
Защото втората както видях дава точно вида на З.З.
Обаче дори и да е той, може там да е направил компромис - не знам, затова ми се иска ако попаднеш някъде в сайта на дървото кажи.

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho

Тема Re: Ин, Ян, ДАО и... Кабаланови [re: BrandofAmber]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано13.02.07 13:59



Еврейское слово "буква" также означает "импульс, вибрация", говоря нам о наличии энергетического потока. Ивритский алфавит превосходит религию, расу, географию, и даже само понятие языка.

Три буквы каждой комбинации обозначают эти духовные силы - отрицательный полюс, положительжный полюс, и сопротивление между ними - создавая таким образом замкнутую и работающую энергетическую цепочку.


Надявам се че въпреки че е на руски няма да те затрудни

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Re: Ин, Ян, ДАО и... Кабаланови [re: Drona]  
Автор BrandofAmber (горд таласъм!)
Публикувано13.02.07 14:18



Няма да ме затрудни!
Обаче не толкова, защото разбирам руски, колкото защото при по малки текстчета може да се ползва online translator. ;)

Буквите са им много интересни. Най-повърхностно погледнато всяка от трите букви майки(алеф, мем и шин) е свързана с един елемент(въздух, вода и огън) и напрактика всяка дума се оказва някакво съотношение между елементите.

По наскоро изкараха идеята, че всяка от 22-те им букви всъщност е етап от проявлението на източника. Малко е сложно само по себе си, но ако приемеш че източника е с геометрична форма като поничка(това е единствената форма която стабилно може да се получи от еднотипна материя - което пък се учи в хидродинамиката), то ако в тази поничка пуснеш спирала по златното сечение(или доста близко до нея, тук пак е сложно) се оказва, че етапите на протичане на тази спирала изглеждат 1:1 като еврейските бувки.

Съответно ако ги гледаш по страните на тетраедър описан около поничката.
Така предполагам, че звучи безсмислено, ако поровиш нета за flame letters мисля че ще го намериш обяснено свестно.

Например видях че тук го има, конкретно тази статия не съм я чел, но идеята явно е същата:



The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho

Тема Re: Ин, Ян, ДАО и... Кабаланови [re: BrandofAmber]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано13.02.07 14:38



Искам само да ти обърна внимание, че "третият" елемент - "съпротивлението" е равнопоставено между двата полюса - т.е. реално имаме не двоичен код - а троичен, като третият елемент е резултат от взаимодействеито на първите два ...



всеки миг всичко започва и свършва

Тема Re: Ин, Ян, ДАО и... Кабаланови [re: Drona]  
Автор BrandofAmber (горд таласъм!)
Публикувано13.02.07 15:39



Даммм... на втори опит видях какво имаш предвит. Ами мисля че е по-сложно.

От моя гледна точка той по начало си е троичен, но ако го разглеждаме по-подробно стават повече. Ин, Ян и ДАО са вътре в процеса. Съответно първите три букви от тетраграматон, които на долното ниво правят следващата буква - резултат от тяхната комбинация(йод, хе и вав - правят хе на долното ниво, което се събира със свойте си три и продължава до безкрай).

Ама то и в елементите си е така - огън и вода, свързва ги въздух, а трите заедно правят земя. Тоест мисля че минумума е 4. Ако изкарваш за съпротивление земята. Обаче има и още - например Дух, стават - 5. В разни книжки ги дават като геометрични форми - мисля че е по-удобно.
Ин и Ян от моя гледна точка са огън и вода, ци е въздух(то това си и значи), дао е земя(тоест реалното проявление на ин, ян и ци) и т.н.

Естествено китайците не го разглеждат така, но имам предвит херметичните елементи, не китайските.

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho

Редактирано от BrandofAmber на 13.02.07 15:46.



Тема Re: Ин, Ян, ДАО и... Кабаланови [re: BrandofAmber]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано13.02.07 15:49



"Три буквы каждой комбинации обозначают эти духовные силы - отрицательный полюс, положительжный полюс, и сопротивление между ними - создавая таким образом замкнутую и работающую энергетическую цепочку. "

Трите букви от всяка комбинация обозначават тези духовни сили - отрицателе полюс, положителен полюс, и съпротивлението между тях - създавайки по този начин затворена и работеща енергийна верига"

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Re: Ин, Ян, ДАО и... Кабаланови [re: Drona]  
Автор BrandofAmber (горд таласъм!)
Публикувано13.02.07 15:53



Аха, засякох го на втория опит и едитнах. Така като се замисля от гледна точка на елементите по-скоро би било въздух. Ама както си споменах и горе мисля че всичко не се изчерпва с това. Дори и от най-базовата гледна точка(тетраграмaтон) от тези трите трябва да излезе връзката за следващото ниво. Тоест в цялата система нищо не е затворено. Лично мнение, разбира се.

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho

Редактирано от BrandofAmber на 13.02.07 15:53.



Тема Re: Ин, Ян, ДАО и... Кабаланови [re: BrandofAmber]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано13.02.07 16:02



Това го постнах от едно мнение в клуба на завършилите Московския държавен университет. Статията се нарича "72 имена на Бога" и представлява таблица с 72 трибуквия. Сега ще дам линкчето за повече коректност+ превод ако се налага.

В този материал триединството ми направи впечатление. В Библията никъде не се споменава Троицата - като понятие и тълкувание .... Което ме заинтригува ..... и си задавах въпроса - триединството езическа някаква заемка ли е или идея разработена от евреите.

Тук получх потвърждение, че триединството не е нещо взаимставно отвън .... ако арзбира се авторът е коректен в тълкованието.



всеки миг всичко започва и свършва


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.