Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:27 30.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: образованост, азбука ...нови [re: svetozar]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано15.01.07 13:52



ОК имам подобна слабост, подобно незнание. Зле съм с граматиката, и с правописа. Но това не ми пречи да съм добре с други неща. Всеки е силен в своята област. Например Братята Грим са били скарани с правописа. Но въпреки това са оставили нещо в световната литература. Та ти гледай и чети не точките и запетайките, а това което искам да кажа.

И мисля, че това което искам да кажа въпреки лошият си правопис, го казвам доста по ясно от теб. Опитай се да кажеш и ти нещо, и ще видиш че съм прав





Тема Re: Компютърна неграмотностнови [re: lmago]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано15.01.07 14:06



"Основната пречка е не компютърната и интернет грамотност, а страхът, че винаги ще се намери някой, който да е по-голям умник от тебе. "

Уважаеми д.ф.н. /Дървен Философ Номенклатурко/ и к.и.д. /Книжна Изсушена Дървеница/ прав сте, че в този клуб вашият себеподобен к.и.д. Юли Тенекиджиев пишман "Брахман" влага цялата си енергия в......... словоблудства и търсене на вербални сражения с всекиго. За да доказва на своят Гуру цар Ум, че е най-големият умник.

Има 2 свята:
Светът на Тези, които движат човешкият прогрес и Еволюция - Просветлени Души с мисия.
Светът на празнодумците-словоблудци, които ги одумват и тълкуват и изопачават и какво ли не....... с думи и концепции.

Вие и двамата принадлежите на вторият свят.

Вашият живот е базиран на непрестанните словоблудства и обсъждания и тълкувания на ТОВА КОЕТО СА КАЗАЛИ ИЛИ НАПРАВИЛИ ПРОСВЕТЛЕНИТЕ ДУШИ-МЕСИИ ОТ .....ПАМТИ ВЕКА ОЩЕ. И всеки от вас макар и анти-гуру и анти-йога бидейки атеисти-атависти се смята за НАЙ-НАЙ-Най сведущ, най-просветен, най-чел, най-словоблудствал и най-разбрал. Верни и коленопреклонни роби на своят Гуру Цар Ум /но не се усещате за това...../ вие сте като някакви латерни, роботи, играчки програмирани да повтарят едни и същи глупости и вярвания и лишени от всякакво природно и здраво разумно мислене и осъзнаване на нещата.



Какво ли би станало ако в един момент ви дойде и на двамата просветлението:



Хайде стига словоблудства и борби за вербално надмощие над другите.
Я да взема ДА ПРАКТИКУВАМ СПИРАНЕ НА УМА И ИНТЕЛЕКТА И СЛИВАНЕ НА МОЕТО ИЛЮЗИОРНО ИНДИВИДУАЛНО СЪЗНАНИЕ С ТОВА НА ТВОРЕЦА.......И ДА ПОЛУЧА НА ПРАКТИКА ТОВА ПРОСВЕТЛЕНИЕ ЗА КОЕТО ГОВОРЯТ ВСИЧКИ ДРЕВНИ ПИСАНИЯ. ДА ГО ИЗПИТАМ САМ - ВМЕСТО САМО ДА ГО ОБСЪЖДАМ И ПРЕДЪВКВАМ КАТО ИЗТЪРКАНА СТАРА ДЪВКА.





Eдна древна мъдрост:

"Истината е скрита от плътната завеса на мислите. Когато умът спре да произвежда нон-стоп мисли, тази завеса се вдига и Истината блясва в цялото си Великолепие пред човека"






Когато отвратените напуснат, кои ще останат? Отвратителните!

Тема Re: Музиканови [re: lmago]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано15.01.07 14:08



Имаго писа:
Е по това си приличате с Awaken. Той също смята, че не е достатъчно да си просветлен, за да усвоиш една или друга професия, умение, вид знание. Трябва труд, труд и труд. А и талант.

Ами аз произлизам малко от музикално семейство, макар че самият аз не съм музикант

И знам че за да стане човек що годе професионалист музикант е нужно поне едно 2 часа на ден свирене на инструмента. Да не говорим за добрите музиканти които свирят и по повече от 8 часа на ден!! Ами това ако не е труд тогава кое? Бай Оро го знае това отлично, няма начин да не го знае.

Ама си мисли че само със музиката е така. В същност знанието в областа на духовното изисква не по малко труд. Само когато човек е готов да хвърли тези усилия, само тогава за него се отварят вратите на истинското знание. Без труд е невъзможно.

Талант е нужен ако човек иска да стане нещо наистина изключително в дадена област. Тогава е нужен и талант. Но отново без труд ъъ-ъъ- тц не стааа

Та приличаме си с Оро в това отношение съгласен съм.



Тема Re: Бхагавадгита-бхашянови [re: Wasserbundlei*Ustenh]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано15.01.07 14:14



Би ли обяснил накратко каква е ролята на тази картинка:




1.Какво ти харесва в нея?
2.Защо се идентифицираш с нея?
3.Не можеш ли да дишаш без нея?
4.Защо я набиваш в гаванките на всички - какво целиш с тази пропаганда и манипулиране?
5.Каква е връзката на твоите перверзни картинки с клуб Йога и неговата същност?





Когато отвратените напуснат, кои ще останат? Отвратителните!

Тема Моят въпрос към теб е...нови [re: Awaken]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано15.01.07 14:23



Бай Оро не мога да повярвам че задаваш такъв въпрос. То си е от ясно по ясно всичко. Човека си пада по такива картинки. Все още се намира в стадия на малчуганите които си слага портрет на своите любими естрадни изпълнители в детската стая. Имат си кумири там и си въобрязяват с детския ум глупости. Това им е нужно за да могат да функционират правилно в "техният свят", да докажат на другите че са в тон с модата, да покажат някой глупава идея, да покажат някой привързаност, някой увлечение. Нали така се разпознават един друг?

Моят въпрос към теб е:
Ти защо се дразниш от детските истории. Те ще си ги израстат децата един ден. На теб за какво ти пука



И ми се струва че има само един единствен отговор. Ти самият не си израстнал над тези глупости. Сигурно в твоята стая все още стои портрета на някой поп звезда от 50 те години на която ти на времето си се възхищавал. И сега гледаш една друга снимка която не като твоята и това те дразни



Тема Re: образованост, азбука ...нови [re: svetozar]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано15.01.07 14:30



"Брахман,
Чета темите във форума от известно време. Така и теб те чета, понеже си доста активен. Искам, без лоши чувства, да ти кажа, че е търде самонадеяно да повдигаш въпроса са образованост, азбука и прочее и в същото време да демонстрираш такова небрежно отношение към правописа в българския език. Постовете ти са пълни с неслучайни, повтарящи се, груби правописни грешки. Кажи ми как може да се имаш за образован и знаещ, а в същото време писанията ти са в такъв ужасяващ конфликт с граматиката, А?"


Този Словоблудец №1 и Интригант №1 в клуба страда от сериозно психическо заболяване и няколко грандомании.
1.Мъчи се да убеди всички, че е живял в Индия и изучавал Веданта там - Нещо за което няма никакви доказателства!
2.Преписал и превел е сутрите на Патанджали, но като заклет първосигнален атеист-атавист НЕ Е ВНИКНАЛ В СМИСЪЛА ИМ. Цитира и проповядва морал и етика КАТО НА ВСЯКА КРАЧКА ГИ НАРУШАВА ТОЙ САМИЯТ.
3.ТОЙ НЕ Е ЙОГА А АНТИ-ЙОГА:


Цитирам го:

„Аз съм против йога!! Не четеш внимателно това което пиша.
Йога е тъпа религия както и всички останали религии.
Аз съм против тях!!”

„С каква наука се занимавам!!!! Хммм популяризиране и осъвременяване на някой стари учения като йога и веданта и будизъм например. Очистването им от предрасъдъците, и да станат годни за ползване от съвремената наука”

Юли Тенекиджиев


Неотдавна клонира ника на един друг негов опонент Jago Savera и пусна некролози на Оро в клуб "Окултизъм"






Тласкан от един необуздан болен ум да напада, да отрича, да се гаври с всички и да води люти битки за.....словесно надмощие, тоя неграмотен селянин без никакво домашно възпитание /първите 7 год/ дерибейства в този клуб и окото му не мигва..... Макар че губи всяка словесна битка и става все по-жалък и по-смешен в амбициите си на диктатор в този клуб.



Когато отвратените напуснат, кои ще останат? Отвратителните!

Тема Re: Моят въпрос към теб е...нови [re: Brahman_]  
Автор Red.Buddha (новак)
Публикувано15.01.07 14:30



аз го разбирам така:
по същата причина, поради която ти се дразниш от Пепси
а между другото те много си приличат - играят си игрички, имитацийки
някои си играят на майки и бащи с кукли, други на старжари и апаши, а трети на гурувци да "пробуждат" другите





Тема ...нови [re: Brahman_]  
Автор svetozar ()
Публикувано15.01.07 14:32



Добре, нека да оставим точките и запетайките настрана...те наистина не са по-важни от това, което искаме да споделим.
Знаеш ли, започнах да чета темите тук преди около две години. Тогава, незнам дали само за момента, но теб те нямаше. И модератор нямаше. Нямаше и какво толкова да се модерира. По-късно се появи ти, борец за правда и за свобода, и започна да ръсиш огън и жупел върху всички знайни и незнайни гуровци на света, да критикуваш, да обиждаш, да заклеймяваш ... Ти замислял ли си се в крайна сметка кого се опитваш да спасиш? Дали Оро, дали Jago Savera или пък мен, неопитния анонимен читател? Ако е Оро и Jago си мисля, че ще ти е по лесно и ти да вдигнеш седем тона или да материализираш някое златно яйце. Ако ли пък си борбата ти е да спасиш мен, искам да ти кажа че няма, наистина няма нужда !!! Няма нужда да спасяваш никого, а и да искаш няма да успееш, ако не си спасил себе си.
Толкова много писане, толкова много мислене, толкова много врагове и войни имаш в главата си. Не ти ли е шумно? И след толкова години практика не ти ли стана все едно кой е прав и кой крив?
Мир. Нека има мир.



Тема А ти дразниш ли се от мен???нови [re: Red.Buddha]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано15.01.07 14:42







Тема Re: Моят въпрос към теб е...нови [re: Brahman_]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано15.01.07 14:43



Бай Оро не мога да повярвам че задаваш такъв въпрос. То си е от ясно по ясно всичко. Човека си пада по такива картинки. Все още се намира в стадия на малчуганите които си слага портрет на своите любими естрадни изпълнители в детската стая. Имат си кумири там и си въобрязяват с детския ум глупости. Това им е нужно за да могат да функционират правилно в "техният свят", да докажат на другите че са в тон с модата, да покажат някой глупава идея, да покажат някой привързаност, някой увлечение. Нали така се разпознават един друг?

Моят въпрос към теб е:
Ти защо се дразниш от детските истории. Те ще си ги израстат децата един ден. На теб за какво ти пука



Не би трябвало точно на тебе, който имаш великите претенции на сколар в областа на йога че ЕДНО ОТ НАЙ-ОСНОВНИТЕ ПОЛОЖЕНИЯ В ЙОГА Е

РАЗГРАНИЧАВАНЕТО

и

ОТКЪСВАНЕ НА ВНИМАНИЕТО И КОНЦЕНТРАЦИЯТА ОТ ВСИЧКО ВЪНШНО И ПРЕХОДНО

за да се насочи

НАВЪТРЕ В СЕБЕ СИ - В ТЪРСЕНЕТО НА ЕДИНСТВОТО И СЕБЕРЕАЛИЗАЦИЯТА.

ТОВА Е И ЕДИНСТВЕНАТА ИСТИНСКА МЕДИТАЦИЯ.


Чрез постоянното фокусиране в картинки и снимки напр. се постига не СебеРеализация а....... "фототация" - т.е. НИЩО.




Този инфантилен юзър може да си качи всякакви снимки над леглото и да им се радва......

Но в този клуб ТЕ СА НЕУМЕСТНИ, ИЗЛИШНИ И НЕЖЕЛАНИ! А тоя иска и мод да става освен това......

Когато отвратените напуснат, кои ще останат? Отвратителните!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.