Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:30 30.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Пепси молим те-от името на най обикновените хора!нови [re: ***AГAPTA***]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано14.01.07 22:22



AГAPTA писа:
Ти срещал ли си на живо Пепси?!Разговарял ли си с него?!

Не не съм го срещал. Но съм срещал доста хора които си слагат портрета на Сай Баба и Чинмой. Нито един от тях не е нормален!?



AГAPTA писа:
Кво да ти кажа...Звучиш ми като радиоточка!Говориш, говориш, говориш...Байгън, бе.
Намери Пепси, ако толкова те вълнува.Намери Титикша.УСЕТИ излъчването им и тогава говори.


Абе какво да ти кажа, като теб съм. И ти си мерудия на всяка манджа ама... Като си толкова безпристрастна защо не разкритикува Титикша когато говори против Имаго? Или както си мълча подличко тогава, замълчи си и сега, не се меси там където не ти е работата. Не говоря с теб, говоря с Титикша. Къде се буташ там където не ти е работата.

Аз знам от къде започва всичко. С теб не се разбираме от самото начало защото си върла дъновистка. Аз критикувах няколкократно селският поп Дънов и на теб от тогава ти хвърчат чивиите

Както и да е. Поне малко следвай здравият разум. Имаго и Аюс са двама българи които са направили много за разпросранение на Йога в България. Всеки който се интерисува поне малко от йога има поне една книга от тях!! За теб не знам, ти си върла дъновистка и може и да нямаш. Но ти не се интерисуваш от йога така че... нищо чудно. И когато Титикаша се подиграва с тези хора, ти проявяваш пристрастие и си мълчиш и злорадстваш. Но когато някой критикува Пепси, веднага скачаш като убодена?!? Хмм...???

AГAPTA писа:
Пепси е човек, който ще седи в ъгъла най-скромно и няма гък да ти каже, ако ти не го заговориш.Понял?това е Пепси.Камо ли да поучава.И защо мислиш, че непременно трябва да пише в форумите?!Форума тук ли е най-важното?!Глупости на търкалета.

Точно така, пепси си стои в ъгъла, дори в сандъка, в избата, на скрито. Една дума не казва. Защото ако каже и ще се изложи. Той просто няма какво да каже. Говорят тези които имат какво да кажат. Пепси знае че няма какво да каже. Той не знае нищо, гола вода, това което знае, не е сигурен в него. Знае че знае някой неща, и знае че има много неща за които АБСОЛЮТНО НИЩО НЕ ЗНАЕ. Но се прави че ги знае. Това му е проблема на Пепсито. ПРАВИ СЕ ЧЕ ЗНАЕ НЕЩА КОИТО НЕ ЗНАЕ! ПРАВИ СЕ НА ЧОВЕК КАКЪВТО НЕ Е! ЛИЦИМЕРНИЧИ! От къде знам? От тук знам, от това че не идва във форума да каже две думи. Духовното знание е такова знание, което изисква да бъде споделяно, да се дава на хората, не да се крие.

Знаеш ли колко големи учители има сега в момента в света? И те имат сайтове, имат места където пишат, споделят знанията си, не ги крият, не се спотайват в ъгъла, не мушморочат. Кажи ако знаеш английски да ти посочвам, има МНОГО, МНОГО подобни места. Защото един истински учител иска да сподели, иска да предаде знанието което има на другите хора. Не да го крие. Днес интернет предлага невероятни способности за комуникация. Свами Партхасарати например изнася лекции на живо по интернет!! Безплатно! Който иска може да слуша! Дори да задава въпроси! Същото е и със Свами Даянанда. Изнасят лекции навсякъде по света, по най известите университети. Влизат в дебати, разискват. Погледни сайта на Фуерщейн, този на който има преведена от Аюс и Имаго енциклопедията по йога. Човека не се крие, излиза открито, отговаря на въпроси. Не е като Пепси стои в ъгъла като насран защото няма какво да каже.

AГAPTA писа:
Титикша също го знам.Това е едно същество, от което се излъчва БЛАГОСТ, най-вече.Също скромен човек.


С това съм съгласен. И затова ми става жал като си помисля, че този човек е така яко подведен от мошеници.



Да знам с кого приказвам де??!!

Редактирано от Brahman_ на 14.01.07 22:50.



Тема хехехехехехех....Бармане...нови [re: Brahman_]  
Автор ***AГAPTA*** (оммммммммм.....)
Публикувано14.01.07 23:47



Харесва ми в теб, че имаш жива мисъл.....



Много си ми написал пак...Истинско увеселение....
Какво да ти кажа...Сега пък ме обявяваш за върла дъновистка....
Верно, бармане, Беинса Дуно е една от големите звезди в пътя ми...Ама не само той....
И що пък да не се разбираме с теб?!Я, какви диалози водим!
Обвиняваш ме, че нямам здрав разум....Недей така, бре!Ще ти кажа , че съм юрист, според другите - доста добър.Недей така ....
За Имаго - тоя човечец не го знам.А пък само от писанията му не мога да имам впечатление за него.Като не съм му видяла очите. Титикша обаче, го знам.
Ще ти кажа, че въобще не съм чела какво и кой е казал тук.Става въпрос межуу Имаго и Титикша.И не ме интересува.Книга от Имаго нямам.Не ми и трябва.Имам първата на Венцислав Евтимов, отпреди сто години.
За големите учители, дето пищели по нета - по-спокойно.....Много станаха бе...На кой майка, на кой мащеха....
Ти явно много се впечатляваш от форумите в нета....Това е голяма краста, да знаеш.Дали не си се пристрастил ?!Защото е вредно.
За Пепси няма смисъл да говорим.Не щеш да чуеш.Но да знаеш, че Пепси като си отвори устата, всиички замълчават,муха не бръмва.Защо, а?!Гледат и не мърдат.Включително и аз.Защо?Как мислиш?При такова голямо количество гурувци в днешния свят, та чак да ти се повдигне, защо мислиш, че замълчавам и слушам Пепси?!
Бармане, като че ли не си разбрал едно:Изкуственото си личи и се УСЕЩА.
То сега гурувци бол - ама кой ги слуша, а?!Не казвам, че Пепси е велик гуру.Той е обикновен човек...и въпреки всичко се захласваш по него.Помисли, защо се получава така...
А това за баба Милка...хехехехе....разсмя ме сега...Верно - аз го писах.Баба ти Милка е наистина дъновистка.Щото и там има два вида хора - едни , които вървят след Беинса Дуно, и другите - дъновисти.

Айде, чакам нещо свежо пак от тебе....



.............................

Тема Re: Пепси молим те-от името на най обикновените хора!нови [re: Brahman_]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано14.01.07 23:56





Не можеш ли да се усетиш, че като единствен представител на сектата атеисти-атависти и анти-йоги в клуба стана не само крайно досаден със словоблудствата и интригите си, но и....съвсем САМ...... не можеш да намериш дори опоненти с които да си чешеш езика и да водиш люти битки на ниво Гуру Цар Ум - необуздан, бесен и неукротим......

Аз вече удостоих твоят събрат ИмаГо-ХичГоНема с титлата "к.и.д" - Книжна Изсушена Дървеница и сега те удостоявам и тебе с тази титла.
С този DOS в биокомпа ти "Ум" не си дорасъл още, за да схванеш и да общуваш с тези които имат Windows и Multi Мedia. След няколко прераждания ще ти се отворят и на тебе очите за Светът на Духовното.

Дотогава айде по-кротко! Немой с рогите!




Това, което виждате тук е един животински вид преродил се за първи път в човешка форма. Атеист-материалист, анти-йога, анти-гуру и с най-примитивната възможна психика. Клуб "Йога" е окупиран от няколко броя от този тип. Доста прераждания трябва да се извършат, за да могат и те да се събудят за някаква духовност и йога и търсене на Истината.

В клуб "Окултизъм" се появиха доста неща, които могат да ти помогнат да си отвориш поне едното око за Истината......

Когато отвратените напуснат, кои ще останат? Отвратителните!

Тема Пепси молим те-от името на най обикновените хора!нови [re: ***AГAPTA***]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано15.01.07 00:45



Така и предполагах, не си в течение на нещата и бързаш да вземеш отношение.



Ако наистина се интерисуваш от йога, вземи си купи поне "Енциклопедията по Йога" и "Бхагават Гита с коментарии от Шанкарачария". Сигурен съм че тук в клуба ще ти обяснят от къде и как.

Агарта писа:
За Пепси няма смисъл да говорим.Не щеш да чуеш.Но да знаеш, че Пепси като си отвори устата, всиички замълчават,муха не бръмва.Защо, а?!Гледат и не мърдат.Включително и аз.Защо?Как мислиш?При такова голямо количество гурувци в днешния свят, та чак да ти се повдигне, защо мислиш, че замълчавам и слушам Пепси?!

Мога само да спекулирам, не мога да ти кажа със сигурност. Най вероятното е че хора като Пепси, когато говорят, приказват някой известни историйки, кога от пураните, кога от суфите, кога от Зен, може дори и басните на Езоп и т.н. има ги безброй. Аз имам поне 10 хиляди подобни!! Та хора като Пепси обикновено разправят подобни истории, правят им анализ, вмъкват вътре някой от основните истини на духовният живот, омесват всичко това с известна доза мистицизъм, суеверие, предрасъдъци. Публиката им задължително е винаги готова да я подхранват с разни "чудесии" от рода на тези които правят Сай Баба и Чинмой. Кой материализирал някой златен часовник, кой вдигнал с една ръка 7 тона, на кой му казали да играе паневритмия и той не го направил и рода му се затрил от лошата карма - хихихииии ще ме умориш

Та публиката на Пепсиянците е точно такава. Зяпнали с отворени уста, мухите им влизат и излизат през носа, но те захласнати слушат. Ако Пепси е по умен, може и да не говори директно за чудесата, само от време на време да загатва там за нещо "свръх естествено" колкото да подържа тонуса в публиката. Така както прави Прем Рават например

Както и да е. Пак те питам, би ли казала на Пепси да дойде да сподели малко от своите знания тук на форума. Това ще бъде от ПОЛЗА независимо от това дали той знае или не знае. Нали?

Ако Пепси ни научи на нещо полезно, само ще му благодарим. Ако направи грешка, ще му я посочим. Може и да го "захапем малко" да видим как ще се държи когато го ухапят. Нали знаеш, всеки е светец, когато е във своите води, и когаго всеки го е зяпнал в устата и не смее дори да се изкиха. Но тук на форума, ще се види КАКВО Е ТОЙ В СЪЩНОСТ В ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ. Тук ще го разсъблечем, ще се покаже всичко което има за показване. Ако наистина е гений, ще го признаем, защо не. Ако е обикновен човек като нас, ще му избият чивиите и ще му падне реномето, ще му падне и дохода, но поне ще спре да хвърчи из въздуха и в главите на своите последователи. Това няма да е зле нали?



Тема Re: Пепси молим те-от името на най обикновените хора!нови [re: Brahman_]  
Автор BrandofAmber (минаващ)
Публикувано15.01.07 03:53



Не знам, ама това което виждам/чета е че ти пишеш за Пепси тук, а Пепси едва ли пише за тебе където и да било. Същото е за Чинмой и останалите гурувци. Съответно се получава, че ти правиш същото което и техните последователи. На практика и на тебе и на тях са ви ангажирали вниманието, или поне постовете тук.

За обикновенните хора - всички уж са обикновенни хора, ама и същите тези всички претендират и най-често на база на "необикновеност". За извисеност, за мъдрост, за уважение от другите или доверие...
Съответно разочарованието май се получава когато някой претендира, че е нещо(например че е извисен или че е стигнал духовни върхове с йога), а се държи по начин за който претендира, че е надживял.

Не е лошо, всеки има право да си е какъвто иска, но ако твърдиш, че си стигнал върха на йога или поне, че си "авторитетен" йогист(йогин or whatever, аз за знания в тази материя не претендирам), се очаква да водиш определен начин на живот, а заяжданията по клубовете за доста хора не пасват. Ако питаш какво общо имат двете(йога-та и начина на писане по клубовете), ами имат. Както видяхме много йоги трудно преглъщат някой да пише едновременно в клуб вампири и тук, въпреки че се съмнявам, че някой от тях може да даде някаква обосновка, така че нещо като емоционално равновесие пък ми се струва съвсем важно, след като такива дребни неща имат значение за това колко "добър" клубен йога си.

Ако човек няма претенции няма проблем. Обаче ако претендираш за нещо, най-вече ако претендираш другите да те признаят за нещо, то трябва да спазваш някакви изисквания определящи нещото. Иначе винаги ще има разочаровани.


Не виждам причина да моля пепси да идва тук. Като имаш толкова ентусиазъм хвани се и ти ела. Живеем във време в което от повечето точки на света можеш да стигнеш до повечето други за няколко часа, максимум ден.

Щом имаш желание да го "разконспирираш" ела и го направи лично. От форума не е интересно, тук 90% от нещата не могат да се наблюдават, защото караме само на думички и усещания. Та ела лично на някое събиране, гарантирам че ако имам възможност не бих изпуснал опита за разконспириране face to face. 'щото с думички всеки може и за мене няма много голяма стойност, защото най-силно действащите неща са орязани от фактът, че четем нещата тук, а не се виждаме реално. Съответно ако искаш да си "мерите силите" с пепси, мисля че ще трябва ти да намериш начин, защото до момента не съм видял някой да е споменавал някакъв интерес от страна на пепси към тебе. ;)

Лично мнение, разбира се, но ако решиш все пак да последваш идеята за "личното разконспириране" кажи кога, защото мисля че какъвто и да е резултата няма да е за изпускане.

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho

Редактирано от BrandofAmber на 15.01.07 03:57.



Тема Беинса Дунонови [re: Brahman_]  
Автор ***AГAPTA*** (оммммммммм.....)
Публикувано15.01.07 11:23



Интересен диалог водим с теб и ей ме на - в кратка почивка съм тук, за да ти отговоря....


Казваш, да си купя Бхагават Гита.Имам я, от комунистическо време още.Много трудно бях се сдобила с нея.Помня, че струваше 50 лева, котио бяха тогава много пари.Аз бях почти дете, но успях да я купя.Разбрах обаче, че това не е моята книга.Спомням си, че тогава прочетох първата духовна книга, а именно - Йоганада и се чувствах като че ли , щях да полетя.....
Книги съм спряла да чета отдавна.Както казва Беинса, прекаленото много трупане на знания, може да бъде както преяждането с храна.Опасно е.А аз се чувствам пренаситена.Затова вече не чета.Сега съм се заела с по-важното - да прилагам.Там е истината.
За Беинса Дуно....Виждам, че не знаеш нищо за него.Вероятно , си правиш изводи за него от дъновистите, което е грешка.Някой път ще ти разкажа за него, неща, които не знаеш.Но само ако желаеш.Тогава, може би , ще го видиш в друга светлина, непозната за теб.
За Пепси повече не ми се говори.Аз няма да го търся, за да му предлагам да пише тук.Ако ти желаеш - направи го.

Засега толкова - че нямам време.
До скоро.



.............................

Тема Пепси молим те-от името на най обикновените хора!нови [re: BrandofAmber]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано15.01.07 11:54



BrandofAmber писа:
Ако човек няма претенции няма проблем. Обаче ако претендираш за нещо, най-вече ако претендираш другите да те признаят за нещо, то трябва да спазваш някакви изисквания определящи нещото. Иначе винаги ще има разочаровани.

Така си е. Титикша има претенции, че Пепси е многознайко и многоможещ. Пък и не само той, гледам че и Агарта се обажда със същите претенции. Дори и ти се намесваш във въпрос за който не съм те питал и не съм те канил. Самия ти си признаваш че нямаш отношение, ама изглежда просто така от "любов" към агитката и от солидарност се намесваш в диалога.

Както и да е. Мисля че няма нищо лошо в това Пепси да сподели малко от своя богат личен опит, да даде малко знания, да не бъде егоист и да ги държи за себе си. Е вярно е че тук на форума никой няма да му плати, и никой няма да му напълни джоба за това че дава знание, но нали трябва да се проявява и малко алтруизъм. Пък и ако е вярно това което разправят тук Агарта и другите, че Пепси е такава обаятелна личност, толкова магнетичен и каризматичен

какво лошо има тогава да се появи тук за малко и да въздейства с магическите си способности върху нас "обикновените хора" да ни донесе малко от неговият вътрешен мир и ведрина

А когато дойда в България, непремено ако имам време ще гледам да се срещна с Пепси. Макар че не съм сигурен дали той ще пожелае дори да говори с мен. Ако той има повече опит в това отношение, и ако е достатъчно утвърден и известен, той в никакъв случай не би се съгласил да говори с който и да е случаен човек. Така както правят неговите "колеги по тарикатлък" в Индия. Там някой такъв гуру "чудотворец" който има невероятни способности никога не се среща с хора които "се отнасят със съмнение" към неговите "дарби" Нали може да го разобличи някой и да му подрони авторитета. Обикновено те отклоняват всякакъв въпрос от случайни хора и си позволяват да говорят само с хора които ги възхваляват. Това е много умна тактика. Така авторитета им е цял, и славата им расте. Еее... "знанието" им остава под въпрос, и техните действителни възможности никога не надхвърлят посредственоста, но кой ти гледа за подобни подробности? Нали бизнеса им върви, нали си имат публика която да им ръкопляска и да им разнася славата по света?

Не отричам че може и да греша. Възможно е да има наистина знания, въпреки че се занимава с чудотворство. Ошо например е такъв. Използвал е наивноста на хората за да ги привлича. Но е давал и знание в същото време. Който може да пресява Но Ошо не се е крил в ъгъла, в миша дупка. Напротив водил е спорове с много хора и е доказал че наистина МОЖЕ Нека да видим Пепси, поне за малко. Предполагам че няма да му се СЧУПИ ОНАЯ РАБОТА!!! ако дойде тук във форума и сподели

За най голям ужас и разочарование на Титикша употребявам отново израза:
На Пепси няма да му се счупи оная работа, ако напише няколко постинга във форума за месец два и започне един диалог с хората

Може би Титикша съвсем ще се "разочарова" от мен



Тема Re: Пепси молим те-от името на най обикновените хнови [re: Brahman_]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано15.01.07 11:58



Пепси едва ли знае за твоето съществуване и съществуването на форума ни. Той май въобще не се занмава с интернет и компютри, не му е никак интересно, на това основание и ние не бихме му били, както и нашите разбирания за него.

evolve if you can!



Тема Re: Фойерщайннови [re: Brahman_]  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано15.01.07 12:14



Преводът на Енциклопедията е изцяло дело на Аюс.

Преди три години помогнах на Георг да направи сайта си yrec.info. Човекът търпя две години, отговаряше старателно и обосновано на всички, но накрая нервите му не издържаха и той закри целия сайт заедно с форума.

Досега не съм виждал просветлени учители да участват във форуми. Не е техният формат на комуникация. Те са свикнали да вещаят от подиум и избягват да влизат в дискусии, защото не владеят елементарната логика на аргументация, а най-често не могат и да пишат правилно на езика, на който вещаят.

Да не говорим за това, че повечето от тях имат фобия от компютрите.



Тема Re: Бхагавадгита-бхашянови [re: ***AГAPTA***]  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано15.01.07 12:23



Бхагавадгита-бхашя на Шанкара е издадена през 1994 г., намира се все още по книжарниците и онлайн магазините за около 10 лв.

И естествено няма нищо общо с поезията на Владимир Левчев.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.