Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:49 31.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Изцепка ама на Хуанджи - ПОДМОЛНОСТнови [re: Brahman_]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано11.01.07 12:59



ти не си прочел постинга.
Ред Буда е от онази групичка, която мътеше водата на форума . Инкогнита беше банната заради прегрешенията, Ред буда я зщитава непряко, аз изразявам крайното си недоволство от всякакви защити спрямо престъпилите законите на нормалното общуване.


Хуанджи няма нищо общо с моето недоволство от развитието (деградацията) на клуба - чистка трябва тук, истинска чистка!

evolve if you can!



Тема Не винаги съм бил откровен но...нови [re: Wasserbundlei*Ustenh]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано11.01.07 13:01



Wasserbundlei*Ustenheim писа:
О брамине, напук на любовта ми към теб, трябва да ти кажа, че още не си разбрал какво е да ругая и да псувам, сега се държа прилично, защото отстоявам кауза за прилично държане на форумците в клуба. Кажи ми ти защо плюваш така по всички ни и особено по тези, които не искат да мътиш своеволно водата в клуба, власт ли искаш, НА ВСЯКА ЦЕНА да си модератор лично на клуба?
Признай си го! Властта че човешко желание, няма лошо в него.
Този път ще бъда откровен с теб.


Миналата година тук пуснах една серия от постинги във връзка с Раджа Йога. Това ми помогна много по това време. Имах един мой превод на Сутрите за лично плозване, който беше в пълна неразбория. Все се канех да го подреда малко но не ми стигаше воля и желание да го направя. Но като почнах да пиша тук във форума, от време на време се появяваше по някой да прочете нещо. Това ми даваше мотивация да продължа да работя. Успях да го завърша накрая.

Щях да напускам клуба, тъй като мислих че ще си сменя работата. Сега се оказа че ще имам още няколко месеца по свободно време. За тези месеци мисля че ще е добре да преработя моята книга изложение на Веданта която отново е писана само за лично ползване. Нейната преработка ще ми помогне много разбира се. Искам отново да направя същото, да пусна тази работа тук във форума кактонаправих това със Сутрите. Мисля че ако някой друг човек чете тези неща, това ще ми бъде вид мотивация да продължа да работя и да свърша работа която иначе отлагам.

Но при наличието на модератор от типа Хуанджи подобно нещо не може да стане.

Ще ти кажа и друго. Готов съм за модератор да бъде избран Миро! Имаго, Аюс и Дрона ще бъдат чудесно допълнение ако решат да се включат!? Въпреки че ние имахме спор с Миро преди време, той е много коректен и не би ми попречил в никакъв случай на подобно начинание. Готов съм също да бъда съмодератор със Хуанджи но той освен неговата агитка не признава нищо друго.

Специално за теб, ако ти станеш модератор заедно с Хуанджи ще бъде все едно червен картон за мен

Това че си мушморок и си още аджамия и че си манипулиран от Хуанджи и не го осъзнаваш не е твоя вината. Вината е негова защото той ЗНАЕ какво прави



Тема Re: Изцепка ама на Хуанджи - ПОДМОЛНОСТнови [re: Wasserbundlei*Ustenh]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано11.01.07 13:02



Не се прави на три и половина Ред Буда пише до мен, не до теб или до хуанджи





Тема Re: Никога не си бил в този клубнови [re: Brahman_]  
Автор BrandofAmber (минаващ)
Публикувано11.01.07 15:04



Нали това е идеята. Точно поради изброените причини мисля, че имам основание да съм доста по-обективен от тебе например.

Защо пък реши че сам си питам и сам си отговарям?
Задавам конкретен въпрос(какви са твоите критерии които Imago покрива и всички изброени гурувци - не) и казвам как го виждам за момента. Очаквам ти да напишеш как ти го виждаш. Ако си забравил как го виждам докато четеш, то това си е твой проблем, въпроса си е съвсем валиден и не бих го питал ако не ми беше интересно какво ще отговориш.

Кой от редовните тук да искам да ми обясни?
Така като гледам повечето от тях са на същата позиция, но ти ги обвиняваш, че са се групирали с хуанджи. Съответно тези в клуба за тебе нямат значение защото са приятели на хуанджи, тези извън клуба нямат значение, защото не принадлежат на клуба, не знам какво точно очакваш да стане за да разбереш, че хората на твоята позиция не са мнозинство нито в клуба нито извън него. Което не е лошо, но има значение когато се избира модератор, най-малкото защото модератора трябва да преставлява клуба, а не двама човека в него.

Що се отнася до гласуването не виждам много голямо значение в това дали ще ми се зачете гласа или не. Така като гледам повечето хора в клуба вече са гласували за същото. В случая го давам като ясен пример, че хуанджи и група приятели не са определящото, защото дори и "непринадлежащите" на клуба го виждат по същия начин, а дали ще е с един глас повече или не съвсем не ми се струва важно. Странно ми е че на тебе ти се струва важно, но това е друга тема.

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho


Тема Майка Тереза :)нови [re: Brahman_]  
Автор Изrpeв (11)
Публикувано11.01.07 15:08



Ако съдиш хората, няма да ти остане време да ги обичаш.



Тема Re: Не винаги съм бил откровен но...нови [re: Brahman_]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано11.01.07 15:57



Опасяваш се напразно, че някой от нас би ти трил темите, които ще пишеш.
Ще се трият само и единствено обиди, провокации и всички недисциплинирани коментари.

Не съм нито аз, нито Хуанджи твои истински врагове.

аз не съм мушморок, имаш искрената ми дума, но това че не се вписвам в представите на милия ни Орко за представител на йога е вярно. Моята йога и неговата се различават, както и твоята от моята и твоята от неговата и така с всеки друг. Все пак йога може да е една, но манаси и будхи няколко милиарда по този свят.


Аз лично се радвам на философските теми, които си пускал в клуба, това обаче не ми пречи да критикувам поведението ти, когато виждам че не се държиш почтено и все пак не се изкушавам да те окачествявам като непоправим.


evolve if you can!



Тема :)))нови [re: Brahman_]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано11.01.07 18:51



К'во стана :))) 'Тук' не може да се пише, 'там' не може да пише. Модерирани времена... :)))

Мисля че идеята на Миро си е най-смисленото предложение. И това, че huandji нямал желание да работи с теб (някъв пробив в еластичността) само по себе си не е достатъчно основание тя да се отхвърля. Но така или иначе huandji-то от много много време си модерира този клуб... Така че са налице достатъчните основания предложението на Миро, в какъвто и да е вариант, да не го бъде. Какво да правим, еволюция - не революция! :)))

Виж, ако световната история не ни беше научила на тоз закон щях да гласувам за едно малко ядро. Е, за Миро примерно не бих гласувала. Не защото не го обичам, напротив много го обичам. Абе, страшно го обичам :))) Но не бих гласувала за него, защото той си джитка предимно в други клубчета, а мисля, би било хубаво клуба да се стабилизира със собствени сили. Само заради това.

Съжалявам, че обстоятелствата направиха така че vitaminko да се оттегли. На него определено бих се доверила. Жалко, но щом така е преценил, такова е положението. Респект :)))

huаndji - така и не разбрах как можа да забие ето

на лицето на клуба. Знам ли, както му казах преди време, въпрос на стил...

Тити има разкошно изкрящи очи... А жена му има най-дълбоката прегръдка... И са страхотни, даже когато се караме за теб и Пепси на по няколко черни бирички - почти се шегувам :))) Но... Тити е много добър, той понякога е страшно чист и този тандем, просто не мога да го гласувам.

Wasserbundlei*Ustenheim е ангел :))) на смъртта :))) за него гласувам - но не във фиксираната комбинация.

Та ако не се бих загубила тези дни и не идвах сега, когато вече е късно бих предложила: теб, Drona и mian. И тримата сте сериозни, обичате йога, имате собствен път и го следвате изключително отдадено. А и никога не сте били обвързани в агитка, което е яко, но в случая без значение :)))

Но както и да е, днес сервирам чай

Spirit Horse, ride for me

Тема Re: :)))нови [re: diwa_orhideq]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано11.01.07 19:04



Щеше да бъде добре ако ти приемеш да си модератор. Тогава аз съм съгласен дори да се оттегля напълно.

Благодаря за чайчето, макар и виртуално, но е добро

Наздраве



Тема Re: :)))нови [re: Brahman_]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано11.01.07 19:21



не мога, съжалявам

наздраве :)))

Spirit Horse, ride for me


Тема Re: Много много съжалявам че се подведох с теб...нови [re: Brahman_]  
Автор titiksha_ (Narayana das)
Публикувано12.01.07 02:02



Наистина се изненадах че някой ми е отделил тема. Не смятам личноста си за чак толкова важна. Та дори да съм кандидат модератор. Все пак не ме избирате за духовен наставник на клуба, за поредния Далай Лама или Ачария на някоя Традиция.
Ти както винаги продължаваш да определяш кой какво прави и защо без първо да поразпиташ и разбереш. Може би бързаш от желание да изманипулираш отношение. Не знам а и няма значение толкова. Не отговорях до сега защото просто бях много зает. През деня е лудница с това влизане в Европейския съюз(заради промените във Информационната система на фирмамата в която съм сис-админ).

Идеята че Хуанжи има нужда от "кучета" ми се вижда смехотворна защото го познавам достатъчно добре и знам че предпочита сам да си върши работата. И наистина е много оправен във всяко отношение, за което му свалям шапка.
Ха, тука е мястото да изразя и изнендата, си която после прерастна в искрена радост от следния факт. Хуанджи волю или неволю направи така че да се обедените ти Брахмане, Оро и Миро срещу общия враг Хуанджи. Това, че почти си подадохте ръка ме накефи наистина и би било добре да продължи и след избирането на модераторите или модератора.

Дали Хуанджи ме манипулира? Ми не знам как би го правил освен чрез телепатия или чрез някакво друго тайно Хуанджево въздействие от разстояние...Казвам това защото последния път когато споменахме клуба беше преди няколко дена когато ме попита съгласен ли съм троицата да сформираме модераторски екип и аз се съгласих. От тогава не сме коментирали клубни въпроси или личности. Имаго за последен път сме го коментирали преди доста време. Питах го дали го познава и той ми каза че Имаго е голям специлаист по Санскрит.
И така за отношението Титикшево към Имаго.
Едно лирично отклонение първо. Брамане една съществена разлика между мен и теб в отношението ни към хората:
Ти постоянно търсиш лошото и слабостите у хората. Гледаш тях да извадиши да подчертаеш. Нима не знаеш че лошото не се трансформира с лошо? Аз по принцип приемам всички хора, с които контактувам и с които живота ме среща за добри, виждам доброто в тях и силните им страни , доброто търся , силнете им страни и ги намирам. За мен те са съществените.
Понякога прекалено идиализирам някои хора. Така може би се получи и с Имаго. Бях го издигнал прекалено високо. Преди доста време, може би година или повече съпругата ми превеждаше един материал за Йога Сутрите на Патандажали от английски. Попитаме за превод на български и/или за специалист за да се консултира. Веднага без да се замислям я посъветвах да използва преводите на Имаго. Тя даже доколкото си спомням се свърза с него по телефона.
Приемах го за много извисена личност след като превежда Патанджали.
И иведнъж тази извесена личност(или представата ми за него) само за няколко седмици по интензивно писане в дира ни спомена за "оная си работа". Наистина това ме стъписа...Преводач и коментатор на Патанджали ни спонменава за оная си работа.
Това е причината да реагирам точно така и точно на неговия постинг.
Сега разбарх че спросто си е обикновен човек с повече познания по санскрити други езици.
Сега за Пепси
Ох приятелю какво да ти кажа? Всеки път като пишеш за него ме развеселяваш с глупостите си(и от къде го измисли това мое пощръкляване и че ми ставало лошо - много се изхвърли тука). Ми запознай се първо с човека пък тогава го хули и преценявай дали се крие или не. Така или иначе според мен си доста обсебен от него. Ти едно си знаеш едно си баеш.... Крайно време е да дойдеш в Булгаристан и да се запознаете.
Между другото според твоята логика, твоята реакция , пощръкляване и юркане заради постинга ми към Имаго означава че ти си безкрайно обсебен от Имаго. Така ли е?



А да и накрая...Нима твоята дългогодишна практика не те е научила да си безпристрастен и да не се разочароваш. И нима ти и Имаго не сте разбрали че света окло вас е отражение на вашия вътрешен свят. Не е лошо да се замислите според вашите писания тук какъв свят виждате и какъв свят носите в себе си.

С това за мен поне темата за Титикша се изчерпва(леле що писане падна). Има ли смисъл да си хабиш енергията в опити да ме скараш и/или настроиш срещу Хуанджи. Използвай я за нещо конструктивно и положително поне доколкото можеш.
А Ти го можеш!

ОМ НАМО НАРАЯНАЯ - Мантрата на Двапара Юга ;)

Редактирано от titiksha_ на 12.01.07 02:04.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.