Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:43 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Шри Чинмойнови  
Автор Ян (непознат )
Публикувано07.01.07 19:56



Вижте какво открих днес:

АУДИО: Чуй
Принтирай Изпрати


От няколко дни опасният индийски гуру Шри Чинмой и негови сподвижници са във Варна. Навсякъде в града са разлепени афиши, които приканват гражданите към масова медитация на 13 януари. Справка на Варненската и Великопреславска митрополия в Дирекцията по вероизповедания показа, че шричинмойците нямат разрешение да извършват религиозна дейност в България.

Последователите на Шри Чинмой се отричат от материалния свят и работят единствено в заведенията на своя гуру, който е богат бизнесмен. Забранено им е да се женят и да правят секс. В сектата на бенгалския индус преди време попада и синът на Михаил Цеков от София, който за Дарик радио каза: „Нито иска да работи, нито иска да учи, преди 4-5 години едва изкара 3 години следването си в СУ - прекъсна. Не е ходил войник, в университета и всичко останало не му е интересно."

Запознати твърдят, че Шри Чинмой практикува йога, при която се натоварва само десния канал от симпатиковата нервна система. Това обърква движението на енергията Кундалини, заключена в основата на гръбнака, и води до душевен дисбаланс.

От Дирекцията по вероизповеданията определят движението на Шри Чинмой като деструктивен култ. Хората, попаднали в обкръжението на бенгалския индус, пропадат духовно. Вероятно индийският лъжегуру промива мозъците им чрез хипноза в момент на масова медитация и така ги прави свои слуги.



Тема Re: Шри Чинмойнови [re: Ян]  
Автор Ян (непознат )
Публикувано07.01.07 19:59



Брахман,какво е мнението ти за Шри Чинмой?И той ли е от мушмороците?





Тема Re: Шри Чинмойнови [re: Ян]  
Автор Red.Buddha (непознат)
Публикувано07.01.07 20:26



само с Брахман ли искаш да си говориш? - за това си има други средства.

само исках да кажа още един факт
Шри Чинмой ги кара да медитират върху снимката му! само такава медитация препоръчва!
това е достатъчно, за да разберете, що за човек е и какво методи използва


Редактирано от Red.Buddha на 07.01.07 20:31.



Тема Re: Шри Чинмойнови [re: Red.Buddha]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано07.01.07 21:47



Какви?


Аз примерно медитирам върху снимката на Ошо, без да ме е карал. И?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Шри Чинмойнови [re: Ян]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано07.01.07 22:10



Това е новина за мен! Значи докарали са го. Абе каква сме такава загубена страна, първо докарваме лайната в България, а след това трябва да ги чистим?

Думата Лайно много подхожда на въпросният свами. Той се слави с това че вдига по 7 тона с една ръка. Документирано на филми, документирано със китапи всякъкви, научни изследвания и прочие. Е това че само баламите в България му вярват (Кайли и бай Оро между тях) не е голям недостатък. Все пак нали му пълнят кисията?

Ей го тук героя къде е вдигнал във въздуха големите тежести






Глупости е правил и продължава да прави, има толкова много в този сайт, не ми се превежда но може да погледнете ако желаете:




Само за да обобщя ще използвам думите на неговият най известен ученик, който е бил с него близо 10 години. Това е певецът Карлос Сантана. Та той казва за бившият си учител:

"This shit is not for me--I don't care how enlightening it is."
Carlos Santana


Това гомно не е за мен - не ме интерисува колко е било просветлено

Добре казано като обобщение, и също така добре като заключение

Редактирано от Brahman_ на 07.01.07 22:14.



Тема Re: Шри Чинмойнови [re: Brahman_]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано07.01.07 22:17







Тема Хей Кайлинови [re: Kaily]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано07.01.07 22:31



Хей Кайли ставаш ми симпатична. Сега да медитираш върху снимката на Ошо е леко казано идиотска работа. Аз също имам на снимка Ошо и си го слагам по някога за развлечение. Така както мога да си сложа една снимка на Чарли Чаплин или на Айнщайн. Просто симпатични ми са по една или друга причина. Ошо е стар мръсник, но разбира от материята и ме е научил на доста неща, а и ме кефи да го слушам. Така че защо не? Може да има човек снимка, ама пък чак да я използва за медитация? Хмммм... хайде бе, не се изсилвай.

Както и да е, имам предложение, я да се сдобрим и да почнем по една конструктивна и делова работа с теб. Щом обичаш Ошо, значи ще може да намерим общ език. Сигурен съм че го четеш и го разбираш погрешно, но вината за това не е твоя, вината е Ошовска. Той съзнателно подвежда в последният момент на много места, остава вратата към мистицизма отворена, така че който му се иска да влезне в дупката. Та какво имам предвид, ти беше споменала преди че искаш филми на Ошо. Ами аз от тогава насам намерих няколко, нямам нищо напротив да ти ги дам, или дори да обменим ако и ти имаш също. Кво жъ кайш АААА????





Тема Re: Шри Чинмой Той бил и музикант бе??нови [re: Brahman_]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано07.01.07 22:43




Като щракнете на линка изчакайте няколко минути докато се даунлодва клипа, супер ясно се вижда какъв гений е той в музиката!!

Де е голямата сопааа!!! Да го почне човек и бой бой ама не е луд тоя дето яде баницата а тоя дето му я дава



Тема Re: Хей Кайлинови [re: Brahman_]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано07.01.07 22:45



Ошо ми е учител и ми е алфата и омегата на всичко.
А че е лисица спор нема-щом и на такова дърво като теб е успял да влезе под кожата.



Обаче не си и въобразявай, че ще ти позволя да ставаш коментатор на коментароте на Ошо, просто забрави. Всеки пие от него колкото може да поеме.
Ако ти наистина си разбрал Ошо, щеше знайш какво е пандит-дървена тиква пълна с инфо и грам разбиране като тебе.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Линка с музиката го взет от тукнови [re: Brahman_]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано07.01.07 22:45



[url=http://www.srichinmoyconcert.org/bg/index.html]Линка с "музиката" на Чинмой го взех от тук[/url]






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.