Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:30 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Избори за модератор - гласуваненови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 14:04



Wasserbundlei*Ustenheim и titiksha, автоматично отпадат, тъй като присъстват вече. Ако искаш да предложиш други, по- добре първо говори с тях.


Ти не говори от тяхно име, нека те сами да си кажат, иначе може да стане така че те да отпаднат от твоя списък





Тема Брахман, Витаминко и Аюснови [re: huanji]  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано09.01.07 14:16



Предлагам за комодератори на клуб Йога Брахман, Витаминко и Аюс.

Брахман е наясно с формите на Йога поне в три традиции - Патанджала, Веданта и будизма. Практикувал е в Индия, живее в Англия и ще е гарант, че клубът няма да затъне в провинциална ограниченост, еготерминаторство и преливане от пусто в празно в търсене на булевардно просветление.

Витаминко ще поддържа духа на взаимно уважение и зачитане на чуждото мнение, при условие че е мнение, а не флейм и спам. Той е доказал, че милее за клуба и може твърдо да отстоява принципни позиции.

Аюс е човек, който е еднакво наясно както с теорията, така и с практиката на Йога. На него дължим прекрасната подборка и редакцията на повечето от книгите, с които ни радва издателство Изток-Запад.

С тези трима модератори ще бъдем сигурни, че тук ще се обсъждат истински проблеми на Йога. На всички клубари, които търсят само моабета, предлагам да си направят собствен клуб



П.П. Моля да не бъда спряган за модератор, защото цялото ми време отива главно за реализирането на няколко англоезични проекта.



Тема Re: Брахман, Витаминко и Аюснови [re: lmago]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.07 14:27



Ако господата нямат нищо против, да кажат.
Именно затова казах на Брахман и а на теб, предлагайте само когато сте говорили с хората. Ако Брахман смята да кандидатства в това трио, неговото собствено предложение отпада от гласуване.

Инак не е лошо, двама модератори от твоят форум плюс Витаминко. Добро предложение.



Тема Re: Избори за модератор - гласуваненови [re: huanji]  
Автор vitaminko ()
Публикувано09.01.07 14:33



Гласувам за Брахман.

********************************************************************************


Тема Re: Избори за модератор - гласуваненови [re: vitaminko]  
Автор Цap Изpoд (Велики)
Публикувано09.01.07 14:48



Гласувам против Брахман!





Тема Re: Брахман, Витаминко и Аюснови [re: lmago]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано09.01.07 15:03



Имаго, аз много та уважавам, наистина, но трябва да разбереш, а и Брахман и всички, че това е любителски клуб за йога в любителският Дир БГ.

НИКЪДЕ НЕ ПИШЕ ЧЕ ТЕЗИ ДИРСКИ КЛУБОВЕ СА ЗА ПРОФЕСИОНАЛИСТИ ЙОГИ И ЗА ДОКТОРИ И ПРОФЕСОРИ!

ако беше така, поне 70 процента от пишещите нямаше да са тук в този клуб, включително и аз, защото ми е ПИСНАЛО от многознайковци дето си махат титлите пред носа ми, а твоите форуми задоволяват научният глад на всеки, така че всички би трябвало да са доволни - и плебса и хай тек йогите, които знаят всичко за йога и искат да си обменят познанията и да се съгласяват взаимно един с друг.


Според мен трябва да гласуваме не за йогведи, а за хора, които ще опазват доброто отношение между пишещите.


evolve if you can!



Тема Re: Брахман, Витаминко и Аюснови [re: Wasserbundlei*Ustenh]  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано09.01.07 15:31



Е точно затова предложих клубът да се казва Ню Ейдж. Иначе е много подвеждащо. Хората наистина ще вземат да си помислят, че това е клуб за Йога.



Тема Re: Брахман, Витаминко и Аюснови [re: lmago]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано09.01.07 15:35



пак не е правилно да е Ню Ейдж.

Ще трябва да е нещо като Източни философски традиции за любители, съкратено Йога



evolve if you can!


Тема Re: Брахман, Витаминко и Аюснови [re: Wasserbundlei*Ustenh]  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано09.01.07 15:45



Че тук само аз и Брахман пишем за източните философски традиции, съкратено йога. Хуанджи тачи Сахаров, Титикша е поклонник на Пепси и суфиите, много са последователите на Блаватска и теософията, Кайли изригва ронхабърдизми, безпътния пише морализаторски труизми в духа на Френското просвещение, Оро един йогийски термин не е научил от Прем Рават, за другите дребни рибки, които идват тук само за да разместват електроните в Интернет, изобщо да не говорим. Това, скъпи, не е Йога. Това си е парекселанс Ню Ейдж, при това в най-жълто булевардната му форма.



Тема Re: Брахман, Витаминко и Аюснови [re: lmago]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано09.01.07 15:58



и така да е, по-лесно е просто да оставим старото име.
аз когато исках да се основе клуб за танатология, админът ми каза - опитайте в Магия пък ако стане, ще го преименуваме...- както виждаш не стана, защото админът не пожела да го преименува, макар много да бяха съгласни.

което ще рече, че админът не би се съгласил и на преименуване на Йога в нещо друго.... може би от леност, може би от консерватизъм... не знам.


evolve if you can!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.