Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:59 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Избори за модератор - гласуване  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.07 08:35



При положение, че няколко човека оспориха легитимността на модератора, както и на правилника, в последните няколко седмици се въздържах от намеса в клуба. Празниците минаха благополучно и предлагам да уредим тези делови за клуба въпроси.

Можете директно да гласувате в темата за съответният човек, под поста с кандидатурата, като посочите името или имената конкретно за да не стане объркване.

Модератора ще е длъжен да спазва правилника, който ще бъде гласуван после. Така, че личните виждания не са на дневен ред.

Кой може да гласува:
тъй като само двама човека се определиха за истински йоги, то всички останали са неистински. Няма как гласуването да се състои от двама човека, следователно и ще гласуват всички, които по някакъв начин са съпричастни към клуба. Времето на писане не е от значение, с изключение на еднодневните никове с по 1-2 мнения в профила, за които е трудно да се докаже, че са на определен човек. Така ще се избегне злоупотребата, един човек да гласува с повече никове от различни адреси. Но мисля, че ние се познаваме за толкова време и сме наясно кой, кой е.

Тази тема е само за гласуване, желателно е да не се пълни с излишни мнения. Ако някой има нещо против, по- удачно ще е да се изкаже в друга тема.



Тема Wasserbundlei*Ustenheim , titiksha_ , huanjiнови [re: huanji]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.07 08:37



Давам заявка за кандидатура от името на трима човека –Wasserbundlei*Ustenheim, titiksha_ и huanji, т.е. предлагам модераторски екип. Съображенията ми са продиктувани от няколко причини:
Първо - модераторът не бива да се занимава само с реда в клуба и правилника, а и с полезна работа. Заглавната тема трябва да претърпи развитие и да има кой да се грижи за качването на линковете и други полезни дейности. Сам човек не може да отделя винаги време.
Второ – живеем в динамични времена и се налага често пътуване, отсъствие или заетост. Поради това смятам, че трима човека са за препочитане пред един.
Трето – ако се наложи намеса, би следвало ако е прекомерна или слаба, колегите да дадат мнение и решение по важните въпроси да се взима с мнозинство. Трима човека мислят по- трезво от един.
Четвърто – предлагам на колегите да има само един модераторски профил. При това положение, клуба няма да се пълни с ненужни модераторски символи след никовете. И най- вече, ако един модератор вземе неадекватно решение, друг ще може да го отмени. Това е някакво обезпечение. Бележките към модератора ще могат да се четат от тримата, за да се спести излишно разказване.

Евентуалните ми колеги са толерантни и могат да се контролират в голяма степен при общуването си с другите. Настроени са позитивно и подхождат с ентусиазъм по принцип, което на фона на мрачната обставновка в клуба напоследък, е желана черта.



Тема Re: Wasserbundlei*Ustenheim , titiksha_ , huanjiнови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано09.01.07 09:54



За какво предлагаш да се гласува:

- за модератор по принцип;
- за модератор или екип от модератори;
- за конкретните никове;
- за идеите ти за клуба...да не ги изреждам една по една....

Какво стана с направените предложения преди Нова година? кога ще се гласуват?

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Re: Wasserbundlei*Ustenheim , titiksha_ , huanjiнови [re: Drona]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.07 09:59



Гласува се за модератор на клуба, както бях обещал.
Аз участвам с екип от трима човека, които ще работим заедно.

Правилата ще се гласуват веднага след избора за модератор.



Тема Re: Wasserbundlei*Ustenheim , titiksha_ , huanjiнови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано09.01.07 11:23



ТЪй като в първият постинг се правят доста разнообразни предложения предлагам гласуването да е в следния ред:

1. Гласуване за брой модератори: 1,2,3 и т.н.
2. Гласуване за никове; ако се реши да са повече от 1 - тогава при гласуването на номинираните - първите с най-много гласове колкото там се реши че ще са да сформират екипа ....

Предлагам също така на този етап да не се разводнява гласуването с други теми защото имаше предложения за правила на клуба от преди празниците, които не бяха гласувани.

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Re: Избори за модератор - гласуваненови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 11:26



Това е отлична идея да се направи колектив от хора които да следят работата в клуба.

Предлагам да се избере колектив от модератори който да е следният:
Дива Орхидея, Дрона, Wasserbundlei*Ustenheim, titiksha, Имаго, Витаминко, Миро, Раджа и Брахман.



Тема Mое моенови [re: huanji]  
Автор Цap Изpoд (Велики)
Публикувано09.01.07 12:09



Или всички получават модераторски права или модераторски екип от трима души (тези, които са единствените действителни йоги в клуба) - Урко, Барман и Яго Дзвера!





Тема Re: Избори за модератор - гласуваненови [re: Brahman_]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.07 13:22



Wasserbundlei*Ustenheim и titiksha, автоматично отпадат, тъй като присъстват вече. Ако искаш да предложиш други, по- добре първо говори с тях.



Тема Re: Wasserbundlei*Ustenheim , titiksha_ , huanjiнови [re: Drona]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.07 13:24



Ами то като се гласува за предложенията, ще се гласува едновременно и за нещата, които предлагаш. Пък и много гласуване ще стане.



Тема Re: Wasserbundlei*Ustenheim , titiksha_ , huanjiнови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано09.01.07 13:32



Много предложения - много гласувания ..... лошо няма.

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Re: Избори за модератор - гласуваненови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 14:04



Wasserbundlei*Ustenheim и titiksha, автоматично отпадат, тъй като присъстват вече. Ако искаш да предложиш други, по- добре първо говори с тях.


Ти не говори от тяхно име, нека те сами да си кажат, иначе може да стане така че те да отпаднат от твоя списък





Тема Брахман, Витаминко и Аюснови [re: huanji]  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано09.01.07 14:16



Предлагам за комодератори на клуб Йога Брахман, Витаминко и Аюс.

Брахман е наясно с формите на Йога поне в три традиции - Патанджала, Веданта и будизма. Практикувал е в Индия, живее в Англия и ще е гарант, че клубът няма да затъне в провинциална ограниченост, еготерминаторство и преливане от пусто в празно в търсене на булевардно просветление.

Витаминко ще поддържа духа на взаимно уважение и зачитане на чуждото мнение, при условие че е мнение, а не флейм и спам. Той е доказал, че милее за клуба и може твърдо да отстоява принципни позиции.

Аюс е човек, който е еднакво наясно както с теорията, така и с практиката на Йога. На него дължим прекрасната подборка и редакцията на повечето от книгите, с които ни радва издателство Изток-Запад.

С тези трима модератори ще бъдем сигурни, че тук ще се обсъждат истински проблеми на Йога. На всички клубари, които търсят само моабета, предлагам да си направят собствен клуб



П.П. Моля да не бъда спряган за модератор, защото цялото ми време отива главно за реализирането на няколко англоезични проекта.



Тема Re: Брахман, Витаминко и Аюснови [re: lmago]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.07 14:27



Ако господата нямат нищо против, да кажат.
Именно затова казах на Брахман и а на теб, предлагайте само когато сте говорили с хората. Ако Брахман смята да кандидатства в това трио, неговото собствено предложение отпада от гласуване.

Инак не е лошо, двама модератори от твоят форум плюс Витаминко. Добро предложение.



Тема Re: Избори за модератор - гласуваненови [re: huanji]  
Автор vitaminko ()
Публикувано09.01.07 14:33



Гласувам за Брахман.

********************************************************************************


Тема Re: Избори за модератор - гласуваненови [re: vitaminko]  
Автор Цap Изpoд (Велики)
Публикувано09.01.07 14:48



Гласувам против Брахман!





Тема Re: Брахман, Витаминко и Аюснови [re: lmago]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано09.01.07 15:03



Имаго, аз много та уважавам, наистина, но трябва да разбереш, а и Брахман и всички, че това е любителски клуб за йога в любителският Дир БГ.

НИКЪДЕ НЕ ПИШЕ ЧЕ ТЕЗИ ДИРСКИ КЛУБОВЕ СА ЗА ПРОФЕСИОНАЛИСТИ ЙОГИ И ЗА ДОКТОРИ И ПРОФЕСОРИ!

ако беше така, поне 70 процента от пишещите нямаше да са тук в този клуб, включително и аз, защото ми е ПИСНАЛО от многознайковци дето си махат титлите пред носа ми, а твоите форуми задоволяват научният глад на всеки, така че всички би трябвало да са доволни - и плебса и хай тек йогите, които знаят всичко за йога и искат да си обменят познанията и да се съгласяват взаимно един с друг.


Според мен трябва да гласуваме не за йогведи, а за хора, които ще опазват доброто отношение между пишещите.


evolve if you can!



Тема Re: Брахман, Витаминко и Аюснови [re: Wasserbundlei*Ustenh]  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано09.01.07 15:31



Е точно затова предложих клубът да се казва Ню Ейдж. Иначе е много подвеждащо. Хората наистина ще вземат да си помислят, че това е клуб за Йога.



Тема Re: Брахман, Витаминко и Аюснови [re: lmago]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано09.01.07 15:35



пак не е правилно да е Ню Ейдж.

Ще трябва да е нещо като Източни философски традиции за любители, съкратено Йога



evolve if you can!


Тема Re: Брахман, Витаминко и Аюснови [re: Wasserbundlei*Ustenh]  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано09.01.07 15:45



Че тук само аз и Брахман пишем за източните философски традиции, съкратено йога. Хуанджи тачи Сахаров, Титикша е поклонник на Пепси и суфиите, много са последователите на Блаватска и теософията, Кайли изригва ронхабърдизми, безпътния пише морализаторски труизми в духа на Френското просвещение, Оро един йогийски термин не е научил от Прем Рават, за другите дребни рибки, които идват тук само за да разместват електроните в Интернет, изобщо да не говорим. Това, скъпи, не е Йога. Това си е парекселанс Ню Ейдж, при това в най-жълто булевардната му форма.



Тема Re: Брахман, Витаминко и Аюснови [re: lmago]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано09.01.07 15:58



и така да е, по-лесно е просто да оставим старото име.
аз когато исках да се основе клуб за танатология, админът ми каза - опитайте в Магия пък ако стане, ще го преименуваме...- както виждаш не стана, защото админът не пожела да го преименува, макар много да бяха съгласни.

което ще рече, че админът не би се съгласил и на преименуване на Йога в нещо друго.... може би от леност, може би от консерватизъм... не знам.


evolve if you can!



Тема Има ли други предложениянови [re: huanji]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.07 16:27



До сега освен предложението - Wasserbundlei*Ustenheim , titiksha_, huanji, няма други сигурни. Уточнете и ако някой реши, че ще кандидатства да го заяви ясно. Независимо длаи ще е сам или с още някой.

Казвам, за да няма после приказки.





Тема Re: Има ли други предложениянови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано09.01.07 16:30



Витаминко предложи Брахман.

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Re: Брахман, Витаминко и Аюснови [re: lmago]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.07 16:32



Добре, каза си. Остави сега хората да си решат, какво искат.



Тема Re: Има ли други предложениянови [re: Drona]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.07 16:35



Брахман нали беше с други хора.
Я всеки да се предложи сам или ако са 2-3 да говори от тяхно име след предварителна уговорка. Не може да се предлага някой, който въобще не е чул или не смята да се занимава.

Според мен Брахман е най- удачното предложение като опонент, но да си го заяви поне и да вземем, че да гласуваме.





Тема Re: Има ли други предложениянови [re: Drona]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 16:36



Той ще ги изтрие другите предложения, не се притеснявай.





Тема Re: Има ли други предложениянови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 16:40



Хуанджи писа:
Я всеки да се предложи сам или ако са 2-3 да говори от тяхно име след предварителна уговорка.

Хехе няма такова нещо, хайде без задкулисни игри. Прямост трябва в йога. Всеки да си каже това което има да каже.

А моето предложение си остава!!!! Не съм се отказал от него!! Така че не се занасяй и не го пренебрегвай





Тема Re: Брахман, Витаминко и Аюснови [re: lmago]  
Автор Anon (минаващ)
Публикувано09.01.07 16:40



Ако мога и аз да кажа нещо, като човек с няколко хиляди мнения все пак в директорията "Религия и мистика" (ако ще и непрофесионални; а йога професия ли е?), и като практикуващ асани все още:

Не разбирам какъв е проблема това да е клуб за срещи на хора, които се занимават с йога повече или по-малко, сериозно или не чак дотам, и на хора, които са им приятели или искат да се запознаят с тях? И от тази гледна точка защо да не се казва йога?

Защо това тук трябва да се превръща в копие на един друг йога- и източни традиции- клуб, и съответно да се обезлюди максимално?



Тема Re: Има ли други предложениянови [re: Brahman_]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.07 16:43



Какво искаш, Титикша и Вилендорф, специално да ти кажат, че не участват в този списък ли?



Тема Re: Има ли други предложениянови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 16:48



Не специално на мен, а на всички, и защо не. От къде на къде ти ще гласуваш за тях? И как мога да знам че те са ти казали това което ти разправяш? Някък си не става нали?



Тема Re: Има ли други предложениянови [re: Brahman_]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.07 16:51



Желанието ти ще бъде изпълнено. След което очаквам да предложиш някаква кандидатура.



Тема Re: Има ли други предложениянови [re: Brahman_]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано09.01.07 16:53



ние сме дали съгласието си.

разпитай тез, които ти предлагаш за мод партийка, дали са съгласни да работят заедно и тогава ги обяви, дотогава предложението ти ще е някак висящо във въздуха, представи си че те не искат да модераторстват.


и спазвай морални норми, скоро ще имаме мод, свободно избран, което включва и от настоящите недоволни!


evolve if you can!



Тема Добре щом искаш така тогава може...нови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 16:53



Хуанджи писа:

Какво искаш, Титикша и Вилендорф, специално да ти кажат, че не участват в този списък ли?


Добре де няма смисъл да ми пишат лично. Аз от своя страна трябва да каже че Имаго, Аюс, Витамнико, Дива Орхидея, Раджа, Миро, Харе Шива, Дрона, Патанжали, Яго Савера, Търсачи, и Бай Оро ме подкрепиха мен





Тема Re: Добре щом искаш така тогава може...нови [re: Brahman_]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано09.01.07 16:56



Оро те е подкрепил?!!!! ТОва е наистина забележително!!!!

АКо е така, празнувай брамине, празнувай, дойде деня на твоето Махасамадхи!!!


evolve if you can!



Тема Re: Добре щом искаш така тогава може...нови [re: Brahman_]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.07 16:57



Казах, ще получиш лично тяхните потвърждения.

Аман от простотия. Дори да загубиш не си достоен!



Тема Re: Има ли други предложениянови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 16:58



Аз вече предложих за кандидатурата съответните имена.
Това са Аюс, Витаминко, Дрона, Дива Орхидея, Раджа, Миро, Брахман. Ако някой от тях откаже, той или тя автоматичн отпадат, както това стана с Имаго. Но в същото време ако те решат, ще са добре дошли отново да се включат в списъка.



Тема Re: Добре щом искаш така тогава може...нови [re: Wasserbundlei*Ustenh]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.07 17:00



Не го е подкрепил, говори, че както съм казал, че сме екип с теб и Титикша, пък не сте го потвърдили, така и той можело да си говори каквото си иска. С тази разлика, че за разлика от него, не бих излъгал никога за такива неща. Дори не бих си го помислил.





Тема Re: Добре щом искаш така тогава може...нови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 17:00



Не съм задкулесен интригант, обичам премите хора.





Тема Re: Добре щом искаш така тогава може...нови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 17:01



Не става въпрос за лъжи, става въпрос за ЗАДКУЛЕСНИ ИНТРИГАНТСКИ истории



Тема Re: Има ли други предложениянови [re: Brahman_]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.07 17:03



Админа няма да пусне повече от трима. Сведи ги до тази цифра. Избери си двама и ги напиши.




Редактирано от huanji на 09.01.07 17:04.



Тема Re: Брахман, Витаминко и Аюснови [re: Anon]  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано09.01.07 17:04



Хм, ако знаех, че просветленци и окултисти ще ми се лепнат на главата, изобщо нямаше да го правя оня форум.



Тема Re: Има ли други предложениянови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 17:06



Аюс, Витаминко и Брахман



Тема Re: Брахман, Витаминко и Аюснови [re: lmago]  
Автор Anon (минаващ)
Публикувано09.01.07 17:11



Имате всички права там, чистете си го както си знаете, от участници и от мнения.



Тема Re: Добре щом искаш така тогава може...нови [re: Brahman_]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.07 17:11



Поне се дръж с достойнство и се кандидатирай. Нали ти искаше избори и вдига месеци врява, че е нелегитимен модератора. Сега ще трябва да се уреди въпроса и да се приключи.





Тема Re: Има ли други предложениянови [re: Brahman_]  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано09.01.07 17:14



Това беше моето предложение, което Хуанджи не благоволи да забележи. За разлика от неговото, моето е обосновано с кратка мотивационна справка за всеки един от номинираните.

Ако Витаминко и Аюс не си направят официален отвод, значи са съгласни. Такива са правилата на демократичния централизъм. Всеки има право да гласува и бъде избиран в ръководните органи на партията.



П.П. Купонджиите и транзитните да нямат право на глас.



Тема Re: Има ли други предложенияО'кнови [re: Brahman_]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.07 17:15



О'к, значи Аюс, Витаминко и Брахман са втората триада.



Тема Re: Има ли други предложениянови [re: lmago]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.07 17:17



Брахман си беше предложил други хора и затова исках да го чуя от него.

Глас имат всички, които смятат, че имат отношение към клуба.



Тема Re: Брахман, Витаминко и Аюснови [re: Anon]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.07 17:20



Ми то вече не остана за чистене...и дойде тук да чисти.





Тема Re: Добре щом искаш така тогава може...нови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 17:20



Да но първо ти трябва да спреш да бъдеш модератор за да не може да манипулираш хората. И да спреш да викаш тук твоите приятели модератори от другите клубове да гласуват за "старата агитка".

Вие си знаете че сте няколко човека които искате да ограничите останалите хора, и мисля че Киро трябва да му е ясно това. Защото вместо да има няколко човека, ще има далеч повече, когато ви се спрат болните амбиции да триете безраборно постинги!!



Тема Re: Брахман, Витаминко и Аюснови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 17:24



Хаха единствените болни амбиции да се чисти, и да се ограничава са твоите. Успя да изриташ от клуба неудобните за теб хора, и си върна обратно твоята "агитка".

Но знаеш ли какво, те самите не те обичат много, не си им в полза, няма какво да научат от теб. Ще бъде пълна загуба и за тях, да им ставаш модератор, и да им говориш неща които те знаят вече по добре от теб



Както и да е дано Киро разбере че ако сложи теб като модератор, това означава край на клуба йога. Може да се казва Йога, но ще бъде Ню Ейдж, и ще остане само твоята агитка да се будалкате тук. А стотици хора ще трябва да търсят друго место, така както ти вече успя да направиш с някой



Тема Re: Има ли други предложениянови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 17:28



Ами във момента в клуба са останали само няколко човека от твоята агитка, другите ги изгони. Кой друг да гласува



Киро дано да разбере че ако ти бъдеш избран за модератор, това на практика означава че няма да има повече йога в йога клуба, ще останат хора които не разбират нищо от йога, и ще цари фанатизма и откачалническата теория за кармата на Лазарев Той Киро се страхуваше от Нирамала, но Лазарев е по откачен



Тема Re: Брахман, Витаминко и Аюснови [re: Brahman_]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано09.01.07 17:29



но други места има безброй, защо не се пренесат нататък, към тях - специализираните сайтове?

който иска да си ходи, щом не се чуства у дома си.


evolve if you can!



Тема Re: Добре щом искаш така тогава може...нови [re: Brahman_]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.07 17:32



Не съм пипал нищо от седмици. В този смисъл, ти не се дръж като модератор. Не можеш да определяш кой има право и кой няма право. Кой е йога и кой не е йога. Ако две трети си искат клуба еди какъв си, той ще бъде точно такъв, независимо от амбициите на няколко човека. И независимо дали били модератори в други клубове, миячи на чинии и прочие...

Щом имат отношение към клуба, той е обществен и ще си дадат вота. Ограниченията при Имаго. Той е назначил всички модератори, но никой не мисли да му спори.



И не обиждайте хората. Става ли? Щото все някога тази надменност ще рефлектира в отношението на околните. Всеки има право да си следва пътят и никой няма право да му държи сметка, каква точно йога харесва и от кого точно да я учи.



Тема Re: Брахман, Витаминко и Аюснови [re: Brahman_]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.07 17:37



Брей, види ми се просто си засегнат.


И досега бях модератор, а това не повлия на хората. Но засегнах няколко невъзпитани възрастни господа, по- скоро двама. Лошо няма, но се дръжте прилично поне.



Тема Re: Има ли други предложениянови [re: Brahman_]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.07 17:47



Ами добре, ама как да го разбирам, претиснен ли си нещо?



Тема Re: Добре щом искаш така тогава може...нови [re: huanji]  
Автор Anon (минаващ)
Публикувано09.01.07 17:57



"И не обиждайте хората. Става ли? Щото все някога тази надменност ще рефлектира в отношението на околните. Всеки има право да си следва пътят и никой няма право да му държи сметка, каква точно йога харесва и от кого точно да я учи."

Когато липсва това, което е по-дълбоко и по-високо от от интелекта, колкото повече расте интелектът, толкова повече се самозаслепява



Редактирано от Anon на 09.01.07 17:58.



Тема Има ли други предложения?нови [re: huanji]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.07 18:02



Оформят се две триади:
titiksha_ , Wasserbundlei*Ustenheim , huanji

И втората:
Brahman, Vitaminko , Aюс.

Така, има ли други предложения?



Тема ЗАЕДНО Хуанджи и Брахманнови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано09.01.07 18:10



Защо не се опитате вместо да се делите да групи, да работите ЗАЕДНО хората с различни възгледи? Ако има повече от един модератор, те трябва да са от РАЗЛИЧНИТЕ течения в клуба и решенията между тях да се взимат с консенсус.

За целта предлагам по 1 модератор от двете течения, които забелязвам да съществуват. Ако някой забелязва и 3то принципно течение (с поне 3-4 представители), да предложи и от него човек.

Погледнато още по-просто, от 1то течение предлагам Хуанджи и от второто Брахман (или Имаго).

Сигурно е много по-просто и лесно да се работи само с хора, които мислят като теб, но Йога (поне както аз я разбирам) е съединяване и сливане на различни крайности. Смятам, че си заслужава усилието. Още повече, ако модераторите не се разбират помежду си, те сами ще страдат от това и ще трябва да търсят разумния компромис.

П.П. С настоящето нито се предлагам за модератор, нито имам намерение/желание да ставам такъв.



Тема Re: ЗАЕДНО Хуанджи и Брахманнови [re: Mиpo]  
Автор Anon (минаващ)
Публикувано09.01.07 18:25



Здравей Миро :)

Такъв подход има един съществен практически недостатък. Подобен "екип" модератори трудно ще стигнат до решение в много случаи (слагам екип в кавички не случайно, 3 човека не правят екип от само себе си). Също, някой от тях може да изтрие нещо според собственото си виждане, защото другите ги няма в момента, ходи го възстановявай после ако те не са съгласни...



Тема Re: ЗАЕДНО Хуанджи и Брахманнови [re: Mиpo]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.07 18:28



Предложението отпада, въпреки, че е идейно.
Ако имаш друго, кажи го но без да се съдържат вече предложени хора.



Тема да усложним нещата ;-)нови [re: Mиpo]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано09.01.07 18:33



на същия принцип, може да изберем редакционна колегия, която да избира и решава, кои теми могат да бъдат допуснати до публикация или да останат и кои мнения да останат или да бъдат изтрити, след това изпълнители модератори - няколко на брой да изтриват или модерират темата/мнението.

Тоест да наложим нещо като парламентарна демокрация със съдии изпълнители.

Това би било изключително тромаво, но поне много демократично.
На това основание модератора няма да бъде цар, а просто изпълнител на парламентарните решения. В парламента ще можем да набутаме които си искаме потребители.
добре ще е от парламентьорите само един да е в модераторската колегия, все пак да има файда от поста.


Да си направим една МИНИРЕПУБЛИКА!!!



evolve if you can!



Тема Re: Има ли други предложениянови [re: lmago]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.07 18:43



Хер Имаго. Наясно ли си, че нямам нищо против да има академична част в клуба? Щото не се усетих, че май някой те е манипулирал яко. Купона си беше защото нямаше модератор, понеже се бях оттеглил. Но когато правилата влязат в сила, няма да има такова нещо. Има си тема за това, ако чак толкоз на някой му се играе. :)

Така, че за какво говорим? Аз съм за уважително отношение между клубарите. За коректни и цивилизовани отношения, както и по малко дисциплина в държанието. Държа да знаеш това. И смятам ако се приеме да го спазвам.

Модератора е светска длъжост и по никакъв начин не е обвързан с претенция за академичност на познанията. Да се меситам, където липсват първите 7 години. Щото на някои им липсват.





Тема Модератор - huanjiнови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано09.01.07 18:45



Да, човекът, когато си вършеше работата, се справяше добре със задачите. Клубът гласува определена тематична насоченост, кое ще се възприема като спам и т.н. Срещу общоприетото от клуба възрази например Брахман, което автоматично го превръща в недобър вариант за модератор. Като не вземем предвид и основната причина, поради която мисля, че не става - постоянните злобни заяждания, интриги и спам, сътворени от него.

Така че подкрепям настоящия модератор.



Тема Re: Модератор - huanjiнови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.07 18:48



Заедно с двамата съмодератори, надявам се.





Тема Re: Модератор - huanjiнови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано09.01.07 18:50



А кой ще е другият?

Ако ще има двама, то трябва да има най-малко 4 кандидатури според мен!





Тема За Wasserbundlei*Ustenheim , titiksha_ , huanjiнови [re: huanji]  
Автор Изrpeв (11)
Публикувано09.01.07 18:55



Считам, че те могат да бъдат екип и да изпълняват съвестно модераторските функции.

Относно така наречения "купон", който се заформи по празниците в клуба /стана ненарочно от моя страна, но много се радвах на спонтанното общуване/, той се случи ... Най-напредналите в йога първо имат искрено чувство за хумор, най-вече към самите себе си, не се приемат много насериозно, защото ЗНАЯТ. Те умеят да се радват на чудото ЖИВОТ.

Това е само моето скромно мнение.

Да не сме предубедени, а доколкото можем - обективни.





Тема Не съм съгласен - да си спомним гласа на клубанови [re: Mиpo]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано09.01.07 18:57



Не съм съгласен двамата модератори да са хуанджи и Брахман. Да не забравяме какво клубът гласува в

- така че модераторът трябва да споделя това виждане и да съблюдава спазването на този тип вече гласувани от клуба правила за отношенията.

Брахман е заявил, че не е съгласен с това, така че от тази гл.т. не става за модератор. Трябва да е някой друг, но в момента не се сещам.



Тема Re: Wasserbundlei*Ustenheim , titiksha_ , huanjiнови [re: huanji]  
Автор prema (отдаден)
Публикувано09.01.07 19:11



По-голяма толерантност, позитивно отношение - по-близко до духа на йога.. . Знанието е похвално, но не струва нищо, ако не се прилага на практика.

Лично мнение.





Тема Re: Брахман, Витаминко и Аюснови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 19:13



Знаем че имаш амбициите на старшина на рота

Първата ти работа беше да започнеш да триеш постинги, после се поуплаши малко, че прекаляваш и спря Сега гледаш дали Киро ще ти потвърди модераторството или не, за да продължиш да си задоволяваш чувството за малоценост и да триеш и "наказваш" с "банване"

Работата е там, че като изгониш другите хора от форума, и останеш сам с твоята агитка, те няма да те изтърпят и ще ти бият шута

Както и да е важното е да се разбере че с твоята политика форума като йога ще спре да функционира и ще остане една агитка която вече си знае всичко което може да си знае един за друг и няма какво да си кажат освен всекидневен мохабет който може да стане абсолютно на всякъде, и няма нужда да е под името йога. Това ще изгони и случайните хора които попадат от време на време тук. Просто няма да може да задържиш никой освен тези които се интерисуват от Троянската. Което не е лошо де Просто името на клуба няма да подхожда разбираш ли?



Тема Re: ЗАЕДНО Хуанджи и Брахманнови [re: Mиpo]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 19:18



Миро писа:
За целта предлагам по 1 модератор от двете течения, които забелязвам да съществуват. Ако някой забелязва и 3то принципно течение (с поне 3-4 представители), да предложи и от него човек.


Защо не, това е добро решение, и аз съм съгласен





Тема Re: Избори за модератор - гласуваненови [re: huanji]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано09.01.07 19:21



Идеята е добра и аз гласувам за екипа на Хуанджи!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Има ли други предложениянови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 19:21



Хуанджи писа:
Хер Имаго. Наясно ли си, че нямам нищо против да има академична част в клуба?

Не вярвам да е толкова ясно колкото ти го казваш. Напротив, от всичко което ти разправяш е ясно че ти си ПРОТИВ всяка академичност. За теб е важно само власта да трие постинги и да ограничаваш и гониш хората които се веселят не така както се весели твоята агитка





Тема Re: Добре щом искаш така тогава може...нови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 19:25



Хуанджи писа:
Ако две трети си искат клуба еди какъв си, той ще бъде точно такъв, независимо от амбициите на няколко човека.

Ами две трети

Ти остави само агитката тук, другите ги изгони По добре е да кажем на Киро да те махне като модератор за месец два, да може клуба да се нормализира и едва тогава да гласуваме



Тема Re: Избори за модератор - гласуваненови [re: Darth_Vader™]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 19:27



Ти нямаш право на глас





Тема Re: За Wasserbundlei*Ustenheim , titiksha_ , huanjiнови [re: Изrpeв]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 19:34



Относно така наречения "купон", който се заформи по празниците в клуба /стана ненарочно от моя страна, но много се радвах на спонтанното общуване/, той се случи ... Най-напредналите в йога първо имат искрено чувство за хумор, най-вече към самите себе си, не се приемат много насериозно, защото ЗНАЯТ. Те умеят да се радват на чудото ЖИВОТ.


Съмнявам се много че може да се радвате на живота. Напротив струва ми се че сте подтиснати и нещастни. Защо? Защото можете да се радвате само на хората от агитката. Има няма 10 тина човека?? Не можене ли да се радвате на всички хора? Не можете ли да живеете и работите в мир и с останалите?? Мисля че не можете?



Ето Миро предложи да се направят двама модератора, аз и Хуанджи. Но за вас това е немислимо! Защо, защото с други хора освен със "наште" не можете да живеете Просто не можете да понясяте другите хора. Единствено себе си. Помислете си. Светът е БИЛИОНИ хора, а вие сте 10 тина човека?



Тема Re: Избори за модератор - гласуваненови [re: Brahman_]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано09.01.07 19:37



Брахман няма нито право, нито сила да ограничава гласа на Шива! Нали знаеш продължението на историята?



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Избори за модератор - гласуваненови [re: Darth_Vader™]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 19:43



Не нито съм я чувал нито я знам, би ли казал за каква история става дума? Защото ми се струва че отново се показва абсолютно невежество и незнание. Кажи ми къде си чел за подобна история? Аз твърдя че подобна история НЯМА!!!



Тема Re: За Wasserbundlei*Ustenheim , titiksha_ , huanjiнови [re: Brahman_]  
Автор Изrpeв (11)
Публикувано09.01.07 19:52



Ама ти защо ограничаваш общуването в рамките на този клуб?

Само малка част от времето си отделям за клубовете - да прочета нещо, да споделя, стига да има с кого.

Отворена съм да научавам от всеки човек, който е в състояние ненатрапчиво и позитивно да представи знания, умения, да сподели опит. Готова съм да приема всяка гледна точка, НО съм много чувствителна към всичко негативно и като го срещна, ако нямам вътрешната сила в момента да го трансформирам, отдалечавам се.

Моето мнение е, че този който не може да понася другите, той не може първо да понася себе си. Опитът ми това показва.

Никога не съм казвала за бялото черно, както и обратното. Който ме знае от времето, когато активно участвах в клубния живот, знае това. Няма такова нещо като наши и ваши. Казвам нещата както ги виждам.

Спокойна вечер на всички!





Тема Приятна вечер и на теб :)нови [re: Изrpeв]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 20:00



Изгрев писа:
Ама ти защо ограничаваш общуването в рамките на този клуб?

Мисля, че е точно обратното. Аз съм за разширяване на този клуб. Трябва да има свобода на мненията, дори и да са грешни. Освен позитивните трябва да има и негативни изказвания. Разбираш ли? Онова което е позитивно за едни, за други е негативно. Не знам дори дали може да схванеш това което ти казвам.

Пък и това да бъдеш позитивен не означава да казваш на другите това което те искат да чуят или това което им е приятно. Това го прави Пепси. Истински позитивно отношение означава да има отношение на добронамереност, желание да се помогне, желание да се търси истината. Това е истинският позитивизъм. Понякога може това да наболява!! НО е позитивно!

И обратно, когато се казват приятни за ухото неща, но в същото време са вредни, това е НЕГАТИВИЗЪМ!! И то опасен!! Например на някой дете което е болно от захарна болест. Ако му се яде шоколад, и ти му дадеш шоколада, това може да го убие, въпреки че му е приятно. Разбираш ли, кое е позитиввно и кое е негативно?

Важно е да има ДОБРОНАМЕРЕНОСТ към хората, и ГОТОВНОСТ да се помени собственото мнение, ако някой ти докаже че не си прав



Приятна вечер и на теб

Редактирано от Brahman_ на 09.01.07 20:06.



Тема ПРЕДЛАГАМ (ако ще са двама модератори):нови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано09.01.07 20:01



Ако ще са двама модератори:

1. Да се предложат първо най-малко 4 кандидатури.

2. Предложените кандидатури да отговорят на няколко изисквания:

а) да са съгласни с вече гласуваното от мнозинството (много повече от 50%) клубари в

и да го заявят категорично, както и разбира се в последствие да го спазват;
б) да са пускали интересни и предизвикващи интересен и съдържателен диалог теми, които да съответстват на тематичната насоченост на клуба през последните няколко месеца (година). Интересни теми, но не спам и интриги;
в) да са доказали досега, че умеят да водят нормален диалог и да бъдат коректни в общуването с останалите - като равни с равни, а не да си налагат мнението, отричайки правото на такова у останалите и оплювайки мненията, ученията, учителите и възгледите на другите хора;
г) да са били достатъчно активни през последните месеци (година).

3. След като се уточни, че дадена кандидатура отговаря на тези ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ според мен (а и не само) изисквания, тя може да се предложи и да се пристъпи към гласуване.



Тема Гласувамнови [re: huanji]  
Автор Mинyтa (60 секунди)
Публикувано09.01.07 20:03



и ако се наложи пак ще гласувам !
Това че не се обаждам, а само тихо си чета, не значи че ще се оставя ,да ме откажат да влизам в този клуб, разни йоги , пък били те и "истински".

Какво му е на стария модератор, че да го подменяме?! Че той още не се е изчерпал и уморил .
Така че му давам моя глас , за да продължи да се грижи това място в Dir-a да е приятно и поносимо за четене и писане .
Нали целта е да си общуваме ?! или бъркам
ГЛАСУВАМ за
huanji

Време е


Тема Re: Избори за модератор - гласуваненови [re: Brahman_]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано09.01.07 20:05



Според един мит по време на спора между Брахма и Вишну кого от двамата почитат за творец, пред тях изведнъж изникнал безкрайно голям сияещ линга. Опитвайки се да открият неговото начало и край, Вишну като глиган се спуснал под земята, а Брахма като гъсок излетял към небето, но и двамата не намерили нищо. Тогава те признали Шива за най-великия от боговете ("Линга пурана" I, 17; "Шива пурана II, 5, Ваю пурана 55,21-61).
А според друг мит със сияещия линга, направо им отсякъл главите!


Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: ПРЕДЛАГАМ (ако ще са двама модератори):нови [re: бeзпътeн]  
Автор Red.Buddha (непознат)
Публикувано09.01.07 20:10



ако имаш желание, защо не станеш ти? - съвсем сериозно



Тема Re: ПРЕДЛАГАМ (ако ще са двама модератори):нови [re: Red.Buddha]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано09.01.07 20:15



Нямам нищо против, стига някой да предложи и клубът да гласува, да.

Мисля, че бих бил обективен и не бих ограничавал правото на никой свободно да си изкаже мнението, стига да е коректно, етично и да отговаря на тематиката (т.е. да не е спам според вече гласуваното от клуба определение за "спам", което и аз подкрепих).

Но хората трябва да предложат първо и да гласуват кандидатурите.



Тема Важен урок!!нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 20:23



Аха знам за този мит който казваш. Той е в няколко варианта, както и всичко друго от пураните.

А сега слушай добре и се опитай да разбереш. Това е важен урок за теб!

Има голяма разлика между Брахман и Брахма. Потърси да научиш нещо, няма аз да ти казвам каква е разликата защото ти няма да приемеш нищо от мен. Задръстен си до дупка. Та потърси и ще видиш че разликата е ОГРОМНА!!!
Брахман това е безлично, безначално, неопределено, и т.н. Брахма това е бога на съзиданието. Има голяма разлика. Потърси. Разликата между двете е както разликата между светлината и тъмнината, ОГРОМНА РАЗЛИКА. Цял живот си мислил че това са едни и същи неща, и си чел книгите и не си разбирал, сега послушай съвета ми и опитай се да научиш каква е разликата между двете думи.

Дори ако искаш може да научиш още една дума "Брамин" тя е различна от първите две думи. За твое успокоение не си ти първият който прави тази грешка, много други хора я правят като теб





Тема Re: Важен урок!!нови [re: Brahman_]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано09.01.07 20:31



Брахман написа:
Брахман това е безлично...
Много добре знам колко безличен е Брахман ( а и всички клубари го знаят)

За твое успокоение, много добре знам разликата, но това безличното ме кефи да го чуя от теб...

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Важен урок!!нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 20:37



Ами научи се да правиш разлика между Брахман, Брахма и Брамин тогава!

Ще ти бъде полезно, и ще може да разбираш по правилно някой неща

Абе не е лошо за теб, днес само това да си научил достатъчно ти е



Тема Re: Важен урок!!нови [re: Brahman_]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано09.01.07 20:57



Нямам желание да се включвам в игричките ти да превръщаш клуб "Йога" в чат!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Брахман, Витаминко и Аюснови [re: lmago]  
Автор Anon (минаващ)
Публикувано09.01.07 21:04



Във връзка с този Ви отговор, както и с едно П.П. на друго място по-късно, бих искал да Ви припомня какво сте писали не толкова отдавна:

Имаго написа (28.11.06 12:14) :

Имам едно-единствено основно правило, което важи за всички форуми:
Обсъждай тезата на опонента, а не личността му.


Ако не можете да спазвате собствените си правила, не би трябвало да ги предлагате на другите, нали? И какво струват всичките Ви титли, интелект и занимания с йога, ако не можете да постъпвате съобразно с нещата, в които вярвате?

Сега си позволих за пръв път тук да наруша донякъде това същото правило, извинявайте за което, няма да се повтори.



Тема Re: Приятна вечер и на теб :)нови [re: Brahman_]  
Автор Изrpeв (11)
Публикувано09.01.07 21:21



Съгласна съм с това, което си написал.



ЗА ДОБРОНАМЕРЕНОСТТА И ТОЛЕРАНТНОСТТА.



Тема Re: Има ли други предложениянови [re: lmago]  
Автор vitaminko ()
Публикувано09.01.07 21:28



Благодаря за доверието, което ми гласувате, но за съжаление по лични, семейни и професионални причини няма да мога да отделям много време и считам себе си за слабо място в така предложената тройка модератори. На мое място предлагам Дива Орхидея. Така Вашето предложение може да стане:
Брахман, Аюс, Дива Орхидея. Предлагам нея защото тя има критично мислене, доколкото помня е психолог по образование и може да е полезна на клуба в този аспект, който е тясно свързан с предмета на Йога.



********************************************************************************

Тема Re: Брахман, Витаминко и Аюснови [re: Anon]  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано09.01.07 21:34



Окултист, просветленец и себереализатор са диагнози, в които няма място за обсъждане.



Тема Re: Приятна вечер и на теб :)нови [re: Изrpeв]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 21:45



Изгрев писа:
Съгласна съм с това, което си написал.

ЗА ДОБРОНАМЕРЕНОСТТА И ТОЛЕРАНТНОСТТА.


Чета това и си викам:
"Внимавай Брахмане! Тук се отварят вратите за ада! Не се подавай на изкушението да се радваш на съгласието на опонента ти! Победата не е твоя а нейна!"

Добра вечер и добри пътища Изгрев





Тема Re: Има ли други предложениянови [re: vitaminko]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 21:49



Разбира се Дива Орхидея, Миро и не на последно место ДРОНА!! Хора има





Тема Re: Важен урок!!нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 21:52



То е от ясно по ясно че имаш желание да правиш чат само в твоята групичка, този чат не ти е приятен

Разбирам те напълно Егото не ти позволява да чатваш за нещо от което трябва да си признаеш грешка. Както и да е, дали признаваш или не ти понаучи нещо Ето ти урока пак:
Брахман - това е неопределеното чисто съзнание.
Брахма - това е бога на съзиданието
Брамин - това е член на кастата на жреците

Ще го запомниш сигурен съм. и няма нужда да ми казваш благодаря Но може да гласуваш за мен вместо това



Тема Re: Брахман, Витаминко и Аюснови [re: lmago]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано09.01.07 22:00



За пореден път нарушаваш собствените си идеали! Къде в поста, на който си отговорили, Анон е писал за окултизъм, просветленец и себереализатор?



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Важен урок!!нови [re: Brahman_]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано09.01.07 22:04



За теб няма никакъв начин да гласувам!

А ако не си разбрал вече гласувах

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Брахман, Витаминко и Аюснови [re: Darth_Vader™]  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано09.01.07 22:05



А защо смятате, че това е квалификация на Анон? Аз говоря за трети лица и не обсъждам личността на опонента.



Тема Re: ПРЕДЛАГАМ (ако ще са двама модератори):нови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.07 22:23



Не са двама, а трима. Предполагам не си прочел по- горе за кандидатурите.

Едната триада е: Wasserbundlei*Ustenheim , titiksha_ , huanji

А другата: Брахман, Витаминко(някой друг) и Аюс.

Не може да се приемат критериите, които предлагаш, понеже втората триада би следвало автоматично да отпадне. В такъв случай, няма да има интрига. А пък и аз държа Брахман да се запознае с реалната обстановка и съотношение на нещата. Стига е разправял, че групичката била от няколко човека. Май са повече.





Тема Re: Брахман, Витаминко и Аюснови [re: lmago]  
Автор Anon (минаващ)
Публикувано09.01.07 22:24



А аз говорех за клуба, а не за трети или четвърти лица.
Та някакъв отговор по същество ще получа ли?



Тема Re: ПРЕДЛАГАМ (ако ще са двама модератори):нови [re: huanji]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано09.01.07 22:26



Бе ти у ред ли си?
Даден ти е скиптъра, поти се там и управлявай, кво се дърпаш по средата на нищото, още не ти е изтекъл срока на наказанието.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Добре щом искаш така тогава може...нови [re: Brahman_]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.07 22:26



Ми кажи му, що ме занимаваш мен.



Клуба ще се нормализира едва, когато се спреш с простотията. И се надявам да е скоро.



Тема Re: ПРЕДЛАГАМ (ако ще са двама модератори):нови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано09.01.07 22:28



Защо чак трима? Мисля, че са прекалено много.

Критериите, които предлагам, ТРЯБВА ДА СЕ ПРИЕМАТ! Защото това не касае дали някой би отпаднал или не или дали би имало интрига или не (т.е. тези неща, които ми пишеш, са доста нелепи). А се отнася до вече приети неща, както и до съвсем естествени работи, касаещи нормалното човешко общуване.

Така че - замисли се реално и не преценявай дали критериите, които предлагам, са добри или не, от гледна точка на някакви смешни аргументи като наличие на интрига и дали задължително Брахман, Витаминко или който и да било трябва да бъде включен.

Трябва да се избере този, който е способен и заслужава, затова и критериите ми са много добри, айде не си криви душата и го признай!





Тема Re: Важен урок!!нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 22:29



Споко... знам че няма да гласуваш за мен

Не съм толкова мръднал



Тема Re: ПРЕДЛАГАМ (ако ще са двама модератори):нови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 22:33



От както изгони хората, май са повече мушмороците като теб

Затова казвам че трябва да ти вземат модераторството за 2 месеца, да се нормализира клуба, да дойдат пак старите хора и едва тогава да се гласува



Тема Re: Брахман, Витаминко и Аюснови [re: Anon]  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано09.01.07 22:38



В този клуб, ако не сте разбрали, важат единствено аргументите ад хоминем, а не правилата за форумите на вяра.орг, които очевидно са за същества от друга планета.

Човек трябва да пълен идиот, за да не постави безочливия и неграмотен нахалник на мястото му. Тук всички, в това число и аз, си мислим, че правим точно това.





Тема Re: Брахман, Витаминко и Аюснови [re: Brahman_]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.07 22:39



Ами добре, да видим. Но май повече за себе си се притесняваш.



Иначе сме се наслушали всички на кълненето ти, как щяли да ме изритат приятелите, как нам кво си. Трябва много добре да мислиш, когато не познаваш хората. Верно, че ти нямаш истински приятели и виждаш себе си, но ще дойде време и ще го разбереш.
В тези клубове, никой не се е просветлил. Като изключим информацията, която не е чак такъв проблем да бъде намерена в нета, единственото стойностно нещо, което остава са приятелите. И няма да мине номера, с опита ти за внушение, че тук не бива да има приятели. Напротив, това е похвално.

И кво толкова, ако хората искат това, за къде си тръгнал да се натискаш?



Тема Re: ПРЕДЛАГАМ (ако ще са двама модератори):нови [re: Kaily]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.07 22:49



То това наказание по принцип е безсрочно...


Нека да уредим нещата един път и да се приключи.



Тема Re: Брахман, Витаминко и Аюснови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 22:52



Хуанджи писа:
И няма да мине номера, с опита ти за внушение, че тук не бива да има приятели. Напротив, това е похвално

Нищо подобно не съм казал! Когато не ти изнася нещо и започваш да си измисляш. Онова което казвам е че трябва ти и твоята малка групичка да се научите да приемате и други хора. Светът е голям, не е само групата на Хуанджи. А това ако си завербувал Киро, това си е отделна работа. Тогава няма какво да се направи, Киро пак ще ти даде модераторството.

Другото което грешиш е за приятелството, грешиш и то много. Човек трябва да бъде с приятели на всякъде, а не само във форума на йога. Това че не може да си намериш другаде приятели, и ти е останал само един форум по йога, е много жалко за теб.

Онова което трябва да се научиш е че Йога форума е преди всичко за Йога, и след това за останалото. А такива общовалидни неща като приятелство, то се разбира от само себе си. И не трябва да се ограничава само в една малка групичка, групата на Хуанджи

Няма нищо полека лека ще започне да ти прещраква



Тема Re: Нормализациянови [re: Brahman_]  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано09.01.07 22:53



Вашите представи за нормално са може би от времето, когато сте напуснал България, а също и изградени от досега ви с чужди култури.



Тема Re: ЗАЕДНО Хуанджи и Брахманнови [re: Anon]  
Автор Mиpo ()
Публикувано09.01.07 22:54



Здрасти



Животът не е нещо лесно, но все някак го живеем . Ситуацията, която описа е чудесен пример как самите модератори ще трябва да се "напънат" и да разберат другата гледна точка. Като в семейството - трябва да се разбереш с човека до теб иначе и твоя живот няма да е лесен.

А ако някой модератор тръгне да трие безразборно и сам да е, все ще се омаже. Другият ще му е коректив, а от такъв определено имат нужда всички тук предложени.

А пък, ако не успет да се разберат, нищо не е вечно и други може да се пробват на тяхно място.



Тема Re: Брахман, Витаминко и Аюснови [re: Brahman_]  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано09.01.07 22:58



Нищо не пречи клубът Приятели на Хуанджи да се нарича Йога.

Я по-добре си направете отвод и оставете децата да се забавляват.



Тема Re: Избори за модератор - гласуваненови [re: Brahman_]  
Автор titiksha_ (Narayana das)
Публикувано09.01.07 23:03



Аз съм съгласен да работя с huanji и Wasserbundlei*Ustenheim.

ОМ НАМО НАРАЯНАЯ - Мантрата на Двапара Юга ;)

Редактирано от titiksha_ на 09.01.07 23:04.



Тема Re: ПРЕДЛАГАМ (ако ще са двама модератори):нови [re: huanji]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано09.01.07 23:04



Те са вече уредени и у приключено.
Не вади мъртвец, затвори темата и забрави за нови избори.
Носи си кръста и не се офлянквай, да не мислиш, че на леля и е лесно.
А на мен, де модерирам неофицЯлно и трите клуба?



Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: ЗАЕДНО Хуанджи и Брахманнови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано09.01.07 23:11



Коректното е да кажеш, че ТИ не си съгласен, а не да използваш разни безлични форми. Апропо, именно за това ти е нужен коректив, който да те подбутва като се успиш. А Титикша (който пише от дъжд на вятър) и Wasserbundlei*Ustenheim (който е още младо момче и лесно залита) трудно биха ти били такъв коректив.

Понеже мярнах някъде в началото, че искаш да си чист със съвестта (хубаво е, че тя се е събудила след 5 месеца), най-точното е да кажеш, че не искаш да работиш с другомислещи в клуба. Въобще, ако ти не искаш, може някой друг йога тук да е по-смел и да е готов да опита това.



Тема Re: ПРЕДЛАГАМнови [re: Kaily]  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано09.01.07 23:14



Любима и неизбежна Кайли-ма, ако станете ко-админ, Ви гарантирам, че при следващото Велики българи, ще сте най-малко във втората десятка.



Тема Re: ЗАЕДНО Хуанджи и Брахманнови [re: Mиpo]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 23:16



Миро писа:
Коректното е да кажеш, че ТИ не си съгласен, а не да използваш разни безлични форми. Апропо, именно за това ти е нужен коректив, който да те подбутва като се успиш. А Титикша (който пише от дъжд на вятър) и Wasserbundlei*Ustenheim (който е още младо момче и лесно залита) трудно биха ти били такъв коректив.

Понеже мярнах някъде в началото, че искаш да си чист със съвестта (хубаво е, че тя се е събудила след 5 месеца), най-точното е да кажеш, че не искаш да работиш с другомислещи в клуба. Въобще, ако ти не искаш, може някой друг йога тук да е по-смел и да е готов да опита това.


Това е много добре казано. Супер точно. Никой не може да му казва нещата така точно като теб, признавам те.

Но внимавай, той е доста злопаметен, няма да ти прости никога за това че си му казал някой неудобни истини! Преди беше казал само че се е отървал от теб защото ти си кавгаджията на Дира, ама сега кой знае





Тема Re: ЗАЕДНО Хуанджи и Брахманнови [re: Mиpo]  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано09.01.07 23:17



Пък може и да се заобичат. Брахман трудно се засяга (той е по дефиниция Незасегнат) и лесно прощава.



Тема Re: Нормализациянови [re: lmago]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 23:21



Ами гледам да не се обременявам с каквито и да е модели за "нормалност". По скоро ми се иска да няма изтривания на постинги и банвания които не са за общ форум като този. Нали тук сме всички за забавление





Тема Re: Брахман, Витаминко и Аюснови [re: lmago]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 23:23



Имаго рече:
Нищо не пречи клубът Приятели на Хуанджи да се нарича Йога.

Я по-добре си направете отвод и оставете децата да се забавляват.


Нищо не пречи на всички да се забавляват включително и ние

Кой както намери за добре, но все пак да има една обща насока. Пък и какво друго остава живота е една игра ЛИЛА, спорт за забавление



Тема Re: да усложним нещата ;-)нови [re: Wasserbundlei*Ustenh]  
Автор Mиpo ()
Публикувано09.01.07 23:23



Виждаш ли как се оливаш и пишеш за неща, които въобще не съм казал, а някои те предлагат за кандидат модератор

. Не става въпрос за демокрация или република, а за КОРЕКТИВ на модератора, който като всички хора може да се успи или да се заинати като магаре на мост (настоящият е пример за това). А ако търсиш най-простото, то е да пишат samo хора с едно и също мнение или направо само един човек.



Тема Re: Нормализациянови [re: Brahman_]  
Автор Anon (минаващ)
Публикувано09.01.07 23:30



"По скоро ми се иска да няма изтривания на постинги и банвания които не са за общ форум като този"

Е хайде да се разберем все пак. Общ ли е искате с Имаго да форума, или специализиран? Не може ту така, ту иначе, според удобството в дискусията.



Тема Re: ЗАЕДНО Хуанджи и Брахманнови [re: Mиpo]  
Автор Anon (минаващ)
Публикувано09.01.07 23:34



Дано не съм прекален песимист, но ми се вижда доста по-вероятно дрязгите на ниво клуб да станат и дрязги на ниво модератори по тоя начин.



Тема Re: Брахман, Витаминко и Аюснови [re: lmago]  
Автор Anon (минаващ)
Публикувано09.01.07 23:39



Такава може да бъде гледната точка на растение, което трябва да се нагоди в съответната екониша или да умре. Но форумът не е среда сама по себе си, външна за участниците в него. Участниците го създават с това, което представляват самите те.



Тема Re: ЗАЕДНО Хуанджи и Брахманнови [re: Anon]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 23:41



Дразгите са необходими когато има различия. Ако хората имат повече култура, може и без дразги а с учтив спор, анализ на проблема, с уважение на другият и т.н. Когато няма нужната култура, когато има само желание да се наложи човек своето, да покаже че той е онбашията, той коли той беси, когато има менталноста на фатмака от ротата, тогава има дразги.

Но дори и с дразги може да се върви напред. Напред не може да се върви когато спре всякакъв диалог и единият се наложи над другият с помоща на връзките си.

Дразги на нивото на модератора може да доведат до осъзнаване на необходибоста на взаимно зачитане, на взаимно уважение, и на желание да се работи съвместно. Така както предлага Миро! Но за съжаление Хуанджи не може да се слуша в съвета му. По скоро той има алергия към Миро и би направил всичко възможно Миро да не е във форума.





Тема Re: Не съм съгласен - да си спомним гласа на клубанови [re: бeзпътeн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано09.01.07 23:43



Базовата идея е модераторите да са хора с различни гледни точки, които да са си взаимно коректив като така да са олицетворение на клуба, който е с също съвкупност от различни гледни точки. Не е задължително да са точно Хуанджи и Брахман заедно (има и други възможни), но намирам, че двамата са си много добър коректив един на друг, а и така на много идеи в целия клуб.



Тема Re: Не съм съгласен - да си спомним гласа на клубанови [re: Mиpo]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано09.01.07 23:47



Не, тази идея просто няма как да тръгне, защото са със съвсем различни възгледи как би трябвало да изглежда клуба (т.е. какво е спам). Затова виж темата, която пуснах днес, или нещата, които предлагам по-долу - какви трябва да са кандидатурите за модератори.



Тема Re: Не съм съгласен - да си спомним гласа на клубанови [re: Mиpo]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 23:47



Съгласен съм, и мисля че ти би могъл да се включиш в този тандем и да стане триада! Не се шегувам, така ще бъде чудесно за баланс между нас двамата

Мисля че имаш достатъчно здрав разум и чувство на безпристрастност за да свършиш подобна работа. Разбира се самият не съм абсолютно задължителен за този пост, и с удоволствие бих отстъпил на някой като Аюс.



Тема Благодаря Ви Имагонови [re: lmago]  
Автор titiksha_ (Narayana das)
Публикувано10.01.07 00:03



Предизвикахте весело настроение и искрена усмивка у мен с това:

"Титикша е поклонник на Пепси и суфиите..."

Да се каже че някой е поклонник на Пепси и суфите за мен е смехотворно и явно свидетелство за непознаване на Песи и суфите. И определено свидетелства за непознаване на Титикша.
Титикша - поклоник - Пепси и суфите не могат да съществуват в триединство

:
1. Ако Титикша(сиреч моя милост) е поклоник няма как да има нещо общо с Пепси и суфите поради тяхното естество и характер;
2. Ако Тити (отново за мен става дума и дори вече Тити по- ми харесва) поне малко се е докоснал до Пепси и суфите(а смея да твърдя че е така) няма как да остане поклоник;
3. Ако някой е поклоник на Пепси и суфите това няма как да е Тити(поради неговия характер и начин на мислене);

Благодаря Ви за веселбата!

P.S. И по някаква причина сте пропуснал темите, в които споменавам за интересите ми и заниманията ми с Крия Йога.

ОМ НАМО НАРАЯНАЯ - Мантрата на Двапара Юга

Редактирано от titiksha_ на 10.01.07 00:28.



Тема Re: ЗАЕДНО Хуанджи и Брахманнови [re: Brahman_]  
Автор Mиpo ()
Публикувано10.01.07 00:04



Не ми е нужно да ми прощава Хуанджи, нито ми пречи, ако е злопаметен. Това си е негова работа.

Ако обаче станете двамата заедно модератори и ти ще трябва да си по-гъвкав с него, както и с това, което искат доста хора от клуба. Въобще, ти показваш много залиталия на Хуанджи, но и той показва някои твои и е хубаво да си дадеш сметка за това.

Така че, ако ще работи заедно, то ще е с цел да търсите консенсус в името на клуба, а не да се карате непрекъснато изхождайки от различията в личните си гледни точки. Готов ли си на това?



Тема ;)Брахамане малко си поразместилнови [re: Brahman_]  
Автор titiksha_ (Narayana das)
Публикувано10.01.07 00:22



изреченията:

Вместо
Пък и това да бъдеш позитивен не означава да казваш на другите това което те искат да чуят или това което им е приятно. Това го прави Пепси. Истински позитивно отношение означава да има отношение на добронамереност, желание да се помогне, желание да се търси истината. Това е истинският позитивизъм. Понякога може това да наболява!! НО е позитивно!

А трябваше:

Пък и това да бъдеш позитивен не означава да казваш на другите това което те искат да чуят или това което им е приятно. Истински позитивно отношение означава да има отношение на добронамереност, желание да се помогне, желание да се търси истината. Това е истинският позитивизъм. Понякога може това да наболява!! НО е позитивно! Това го прави Пепси.

Виждал съм го яко да дялка трески, на някои хора даже чак им се е доплаквало. И на мен много ми е дялкъл треските(за което съм му безкрайно благодарен). Ох, а колко имам още за дялкане....



Ей ама и ти се извъди един познавач на Пепси....Супер!

ОМ НАМО НАРАЯНАЯ - Мантрата на Двапара Юга ;)

Редактирано от titiksha_ на 10.01.07 00:23.



Тема Re: ЗАЕДНО Хуанджи и Брахманнови [re: Mиpo]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано10.01.07 00:28



Миро писа:
Ако обаче станете двамата заедно модератори и ти ще трябва да си по-гъвкав с него, както и с това, което искат доста хора от клуба. Въобще, ти показваш много залиталия на Хуанджи, но и той показва някои твои и е хубаво да си дадеш сметка за това.

Дали ще съм модератор със или без Хуанджи аз трябва да стана по гъвкав, трябва да се уча повече за да върша работата. И това е едно безкрайно учение. В същност дали съм модератор или не, аз се уча по един или друг начин. Аз не вярвам в съществуването на ПЕРФЕКТНОСТ. Аз съм напълно съгласен с Ошо. Перфектност няма. Той казва нещо от този род:

Ако Бог искаше да ви направи перфектни, той би го направил до сега. Обаче Бог си знае работата, той никога не създава нищо перфектно, само неперфектни неща. Защото Перфектното означава застой, спиране на развитието. Само онова което не е перфектно, само то се движи, само то е във възход. Перфектното е като застояла вода, като блато. НЕперфектното е като планински ручей, чисто. Затова единствената перфектност е липсата на перфектност.

Аз в Бог не вярвам, но тази концепция че перфектното е постояно движение нагоре ми допада много. Пък и света се мени неприкъснато. Днес е едно, утре е друго. Дори да сме перфектни днес, утре светът е друг и ние трябва да се променим отново.

И още нещо. Това дали аз показвам залитанията на Хуанджи или на някой друг в крайна сметка няма никакво значение за мен. И дали те си вземат бележка от това или не, също не ми влиза в работата. Аз може да показвам нещо там, но какъв е резултата не е важно. Онова което е важно за мен, е аз да виждам своите грешки и да коригирам себе си. Това е важното за мен. И така трябва да бъде със всеки друг. Ние всички имаме право само върху себе си, не върху другите. Имаме отговорност за себе си само.



Тема Re: ;)Брахамане малко си поразместилнови [re: titiksha_]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано10.01.07 00:34



Прав си Тити! Не знам що за човек е Пепси. За сега знам само две неща за него, това че празнува рожденият ден на Сай Баба и това че е бил ученик на Чинмой. Но това не означава още нищо, абсолютно нищо. Защото аз не го познавам лично и сега. Знам факти които са може би стари.

Например аз преди години съм бил последователна на доста гуру които сега критикувам. Разбираш ли. Ако съдя сам за себе си сега, като гледам миналото си, ще се окаже че съм все още фанатик и психопат, сектант и т.н. Така че аз Пепси ще го разбера поне до някъде, само като се видим с него, ако се видим изобщо.





Тема Погледни малко по-дълбоконови [re: Anon]  
Автор Mиpo ()
Публикувано10.01.07 00:40



Вместо да си песимистично настроен погледни нещата не статично, а динамично и малко по-дълбоко. Преди повече от година настоящият модератор беше върло против наличието на модератор, въпреки че клубът беше пълен със спам и определено имаше нужда от такъв. И много от хората, които сега гласуват за модератор, бяха тогава против, въпреки че ситуацията беше принципно същата. И уж от позицията на свободата на словото, която е съществена в йога... Доста идваха просто да пуснат бюлетина за симпатичния им на тях човек без да изложат някакви виждания или да се включат в дискусия.

Но нещата се променят. Преди половин година, бидейки избран служебно, настоящият модератор си направи своя програма и реши, че тя е единствено вярната и че няма нужда от никаква дискусия по нея. И всеки, който изказваше съмнение по нея (десетки постинги и теми), беше трит бързо и без коментар. Трябваше в друг клуб да се дискутира "задгранично" положението в Йога клуба докато, човекът се осъзнае.

Нещата обаче пак се променят и лека полека той, както и сивата маса, която само гласува без да изразя много мнение, приеха, че може да се дискутира, да се гласува и въобще да се срещат различни мнения...

Това са базови неща, но някой ден продължавайки така, може наистина да се засегнат и далеч по-дълбоки теми. Няма обаче революционни методи, съзнанието се развива еволюционно...



Тема Re: Не съм съгласен - да си спомним гласа на клубанови [re: бeзпътeн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано10.01.07 00:53



Ами и в клуба има хора с най-различни възгледи. Виж и ти това.

Иначе, в темата, която си пуснал не виждам никакви конкретни предложения на хора, има само някакви идеалистични пожелания. 4ма модератори на един клуб няма да се допуснат от администрацията (и с право).

Що се отнася до песимизма ти, тъкмо писах по-горе на Анон, че преди малко повече от година (теб те нямаше тъдява), болшинството гласуваше против модератор. Но нещата се променят. Надявам се някой ден модераторът в клуба да започне да обръща повече внимание на граденото и обединението, отколкото на сепарирането и триенето на другомислещите.



Тема Re: Не съм съгласен - да си спомним гласа на клубанови [re: Mиpo]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано10.01.07 00:57



Явно нищо не си разбрал. Не става въпрос за 4-ма модератори, а за (най-малко) 4-ма кандидати, от които да се изберат двама. И не са идеалистични пожелания, а принципи, които просто няма какво да се оспорват. Нито пък става въпрос за "триене на другомислещи", а за ограничаване на спама - за да съотвестват темите в клуба на тематичната насоченост и да не се разводнява от спам и интриги.

Просто и ясно. Прочети още веднъж какво съм писал и тогава отговаряй.





Тема Re: ЗАЕДНО Хуанджи и Брахманнови [re: Brahman_]  
Автор Mиpo ()
Публикувано10.01.07 01:03



Тези неща, които пишеш са точно така, когато изхождаш обаче само от твоята гледна точка. Но когато изхождаш от позицията на модератор, се изисква много по-голяма отговорност и гъвкавост, защото трябва да се грижиш за интересите на ВСИЧКИ хора в клуба, а не само на една част (била тя и преобладаваща). И това е доста различно от изразяването просто на личното си мнение... (нещо за което е нужно време да го осъзнае настоящия модератор).



Тема Re: Не съм съгласен - да си спомним гласа на клубанови [re: бeзпътeн]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано10.01.07 01:06



А ти прочети малко за историята на клуба, как са се развивали нещата преди, кои хора са напуснали и защо ги няма

Може би тогава ще си промениш мнението



Тема Re: Не съм съгласен - да си спомним гласа на клубанови [re: бeзпътeн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано10.01.07 01:08



Не видях обаче никъде твоите (най-малко) 4ма кандидати. И кои 2ма избираш ти от тях, просто и ясно.





Тема Re: ЗАЕДНО Хуанджи и Брахманнови [re: Mиpo]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано10.01.07 01:11



Нещата които писах са универсални, това са принципи които са от упанишадите. Изглежда че не съм ги обяснил добре, или нещо подобно. Възможно е и да не разбирам какво точно искаш да кажеш.

Защо мислиш че има противоречие между това което аз съм писал и това човек да бъде модератор?



Тема Re: Не съм съгласен - да си спомним гласа на клубанови [re: Mиpo]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано10.01.07 01:12



Ще дам списък утре сутрин, споко!



Но не знам дали не трябва отделна тема да се открие, в която всеки да дава предложения, защото в тази още не е уточнено колко модератори ще се избират, на какви изисквания трябва да отговарят и т.н. Липсващи брънки в обсъждането, затова и се постарах да ги запълня донякъде.

Може би утре ще пусна отделна тема с моите предложения (за кандидатури за гласуване, а не за модератори), в която всеки да дава и неговите. И да се одобри от всички накрая някакъв начален списък от кандидати, от които след гласуване да се изберат двама.



Тема Re: Не съм съгласен - да си спомним гласа на клубанови [re: бeзпътeн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано10.01.07 01:29



Представи си, че всеки пусне отделна тема за това какво той предлага/мисли за модераторстването... Ще запълним клуба за нула време



Понеже има времемен модератор и той е пуснал тема за това, а ти си за спазване на реда - пиши тук. Пък ако смяташ по-късно, че той не ти обърнал вниамние, отвори тогава отделна тема.

Лека медтиация за карето Асове и не забравяй, че карето е от различни цветове, колкото и да му се иска на някого да е едноцветно.



Тема Re: Не съм съгласен - да си спомним гласа на клубанови [re: Mиpo]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано10.01.07 01:35



ОК, но все пак отделна тема за предложения на кандидати трябва да се пусне. Сегашната не става според мен.

Лека нощ на всички! (тя медитацията по принцип е "лека", няма какво да я пожелаваме да е такава)





Тема компромисите на модераторанови [re: Brahman_]  
Автор Mиpo ()
Публикувано10.01.07 01:46



Защото е различно, когато човек изхожда от своя само гледна точка и когато изхожда от/в името на повече хора. Примерно аз, ако съм модератор, може лично да не съм съгласен с нещо, но ако голяма хора част от този клуб настояват за това нещо (въпреки моите обяснения, че примерно то е глупаво), ще се съобразя с тях. Или пък ще се откажа от това да съм им модератор.

Нали разбираш, тук говорим за модератор на един клуб Йога в ДИР.БГ, а не за някаква "абсолютната" Йога според Патанджали или Упанишадите. Т.е. някакъв баланс трябва да бъде намерен между човешката същност (често позаспала, но пък реална) и идеалистично изглеждащата същност на Йога.

Та те попитах дали си готов на компромиси, които биха били много повече като модератор, в сравнение, ако си пишеш само като обикновен член на клуба.



Тема Re: компромисите на модераторанови [re: Mиpo]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано10.01.07 02:15



Първо за компромисите които питаш! Ако става въпрос за компромиси, и за отстъпки когато се отнася до моето его, до моите недостатъци, или до моите положителни черти също, съм готов да правя винаги. Това са маловажни неща, и не държа на тях изобщо. Дали съм със този или онзи парфюм, дали съм облечен така или иначе, дали получавам 5 или 50 лири на час, това са неща за които съм готов да правя компромиси.

Онова за което не съм готов да правя компромиси са моите принципи по които живея. Тях съм готов да ги променя само ако някой ми докаже и то по най логически и разумен начин че не съм прав. Но ако няма доказателство за това че греша, не съм готов да правя компромиси с основните принципи.

В случая ми се стори че ти имаш проблем с това което съм писал преди, ще се цитирам сам:

И още нещо. Това дали аз показвам залитанията на Хуанджи или на някой друг в крайна сметка няма никакво значение за мен. И дали те си вземат бележка от това или не, също не ми влиза в работата. Аз може да показвам нещо там, но какъв е резултата не е важно. Онова което е важно за мен, е аз да виждам своите грешки и да коригирам себе си. Това е важното за мен. И така трябва да бъде със всеки друг. Ние всички имаме право само върху себе си, не върху другите. Имаме отговорност за себе си само.

Това е основен принцип от Бхагават Гита. Човек няма право да очаква резултати от своята дейност. Особено когато това се отнася до другите хора. Аз мога да се опитвам да направя само това което мисля че е добро, за клуба, за Хуанджи и който и да е. Но след като съм направил действието нямам право да очаквам каквито и да са резултати. Ние нямаме право на резултатите.

Например не мога да кажа на хората: "Аз така и така направих еди какво си за вас, сега вие сте длъжни да се промените, и вие сте длъжни да направите еди какво си."

И ако хората не са съгласни, аз не трябва да се "разочаровам" от това. Просто аз съм направил това което мисля че е правилно, а какво ще направят хората в последствие, как те ще реагират не е моя работа. Аз не мога да налагам върху другите това което аз мисля че е правилно. Дори и да следвам някакъв правилник, някакъв закон, някакъв устав. Дори и тогава нямам право да очаквам от хората че те ще "следват правилната линия". В този смисъл мен не ме "интерисува" какъв е резултата. Какво ще каже Хуанджи, какво ще кажат хората от клуба, как ще реагират. Аз имам право да мърморя единствено против себе си. В никакъв случай нямам право да мърморя за това какво е станало с другите, да ги обвинявам и т.н. В крайна сметка отговорноста за другите си е отговорност която всеки сам трябва да поеме за себе си. Аз мога само да върша това което ми е по силите, но нямам право да налагам. Хмм... не съм сигурен дали все още говорим за едно и също нещо?



Тема Re: Гласувамнови [re: Mинyтa]  
Автор Red.Buddha (непознат)
Публикувано10.01.07 06:13



а ти откога не си писал/а тука?
и какъв материал за йога си пуснал/а?

сега внимавайте: Хуанджи си събира стари клубари от всички клубове, писали някога, да гласуват за него



каквото обществото - такъв е и клуба
огледайте се, вие сте огледало на българското общество "масата"
и естестено влизат в сила "масовите" методи

хайде на масовката.....
атака....



Тема Re: Избори за модератор - гласуваненови [re: huanji]  
Автор Xaнa. (време е)
Публикувано10.01.07 06:46



Познавам Хуанджи и Титикша. Затова гласувам за предложения от него екип -

Wasserbundlei*Ustenheim, titiksha_ и huanji





Тема Re: Има ли други предложениянови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано10.01.07 09:07



Брахман е предложен официално от Витаминко.

Като си се хванал с тази работа - бъди коректен и безпристрастен.

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Re: Има ли други предложения?нови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано10.01.07 09:09



Държа пак да напомня че никой и никъде не е гласувал предложението да има повече от един модератор.

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Re: Има ли други предложения?нови [re: Drona]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано10.01.07 09:33



Още един е повод за ново глсуване.

И така - безкрайни глсувания!
Мисля, че ако някой изрично подчертава, че модераторски екип ще е по-добре от самостоятелен модератор и гласува за екипа, е достатъчен знак, че приема и това предложение!


Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: ЗАЕДНО Хуанджи и Брахманнови [re: Mиpo]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано10.01.07 09:38



Ами от къде да знам, че няма да ме разбереш.
Аз не искам да работя с Брахман. Това е конкретно, надявам се.





Тема Re: Има ли други предложения?нови [re: Drona]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано10.01.07 09:46



Кандидатите са две тройки и вече се оформиха, и се гласува.

На практика, всеки, който гласува за дадена триада е съгласен с това модераторите да са три. Всъщност не разбирам какъв е проблема? Нужни са избори до дупка, докато се откажат всички да гласуват ли?



Тема Re: Има ли други предложения?нови [re: Darth_Vader™]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано10.01.07 09:49



Взе ми думите от устата...





Тема Защо Хана не трябва да Гласува!нови [re: Xaнa.]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано10.01.07 10:52



Твоя глас също не се брои, гледай си твоя форум, тук е друг форум.

Точно това искам да кажа на Киро, това трябва той да разбере. Една групичка която иска да окупира форума на Йога. Абе това не е само за вас. Вие сте добре дошли във форума Йога, но форума йога не е ваш. Нямате право да го обсебвате за себе си. Идвате тук, измисляте си ваш модел на "йога", ваш модел на "правила" налагате ги на другите, изгонвате всички които не са с вас, изгонвате и всеки случайно попаднал в клуб йога който има различно от вас мнение. Отказвате да работите заедно с другите, да се кооперирате с другите!

Нямаш право да гласуваш





Тема Re: Има ли други предложения?нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано10.01.07 10:58



Не е така. Въпрос на организация.

Поставя се за гласуване 2 въпроса:

1. Брой на модератори
2. списък с ников

Дир позволява анкета. Модераторът следи да не гласува един и същ човек с различни никове. темата няма как да се разводни защото се гласвуа автоматично.

След краен срок се обявява резултата. просто, лесно и съвсем достъпно ако има желание и добросъвестност.

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Re: Защо Хана не трябва да Гласува!нови [re: Brahman_]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано10.01.07 10:59



Май нямаш властта да определяш тези неща. Нещо много си присвоихте права с Имаго, да определяте кой имал право. Хе-хе.





Тема Re: Благодаря Ви Имагонови [re: titiksha_]  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано10.01.07 11:00



Сигурно съм я пропуснал, защото виждам само обявите Ви за Пепси в София

Искрено се извинявам, ако съм Ви обидил с това "последовател на Пепси".





Тема точно таканови [re: Drona]  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано10.01.07 11:01



Вижте моето предложение в новата тема за гласуване.



Тема Re: Благодаря Ви Имагонови [re: lmago]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано10.01.07 11:10



Доста хули изсипахте, което не ви прави чест. Покрай Брахман ще загубите и малкото авторитет, които имате. Говоря съвсем сериозно.



Тема Re: Благодаря Ви Имагонови [re: lmago]  
Автор titiksha_ (Narayana das)
Публикувано10.01.07 11:36



Ей ма тва философите са големи играчи

. Ирата с думи за нищо я нямате. Не стига това ами и слагате думи в устата на хората:

Че тук само аз и Брахман пишем за източните философски традиции, съкратено йога. Хуанджи тачи Сахаров, Титикша е поклонник на Пепси и суфиите,

а сега:

Искрено се извинявам, ако съм Ви обидил с това "последовател на Пепси".

Никаде не съм казвал че съм обиден - аз не се обиждам, още по-малко на един философ от българска и международна величина, прводач и издател когото уважавам и ценя заради тези му дейности. Но ми стана смешна тази комбинация:"Титикша е поклонник на Пепси и суфиите,". А и сега това като издигане ли да го приемам или обратното - от поклоник на последовател. Така или иначе тези две думи за мен са различни.
А и накрая, присъединявам се към предложението на huanji да не се излагате и да подронвате сам авторитета си.

ОМ НАМО НАРАЯНАЯ - Мантрата на Двапара Юга ;)

Редактирано от titiksha_ на 10.01.07 11:42.



Тема Гласувамнови [re: huanji]  
Автор The White Rider ()
Публикувано10.01.07 11:47



Мине не мине и вместо темите за йога да нарастват в клуба, нарастват само темите за гласувания. Но нейсе, гласувам за хуанджи, васербундлай и титикша

Защо? Може би от носталгия или може би защото ми се намират 10 минути на ден да прочета какво пише в клуба. Силно се надявам да ги увеличите поне тройно повече

Never mind, Light happens

Тема Re: Благодаря Ви Имагонови [re: huanji]  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано10.01.07 11:57



Дреме ми на оная работа дали неграмотници и заблудени хора ще ме уважават. Тоест хора, на които им липсват не само първите седем, но и следващите 12 години.





Тема Re: Благодаря Ви Имагонови [re: lmago]  
Автор The White Rider ()
Публикувано10.01.07 12:01



предвид възрастта ви и поведението ви напоследък и да ви дреме на оная работа и да не ви дреме разлика няма. отдали сте се на разложение май.

Never mind, Light happens


Тема Re: Благодаря Ви Имагонови [re: The White Rider]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано10.01.07 12:10



Предвид твоята възраст и поведение не ти подхожда да говориш така с хора които не само са по възрастни от теб, но и са постигнали далеч повече от теб



Защото ако отидеш в Индия, и се опиташ да говориш с някой човек от статута на Имаго, ще трябва да чакаш ред една седмица и когато влезнеш при него ще му лягаш в краката преди дори да го питаш как е със зравето. В същност това не е само твой проблем, това си е проблем в България. Хората като Имаго и Аюс се жертват, за да ви налеят малко ум в главата. И то не заради нещо друго, а защото е пълно с фанатизъм и сектарианство, и защото те знаят че това са неща вредни за обществото като цяло.

Както и да е, вижда се от твоя сайт който рекламираш на какво умствено ниво си Нали ти казвам, ако ти се случи да отидеш в Индия, ще ти се наложи да чакаш една седмица за да ти позволят да говориш дори.



Тема Re: Благодаря Ви Имагонови [re: lmago]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано10.01.07 12:11



Тогава не се учудвайте, че почти никой не ви подкрепя.
Както се казва, всеки сам е ковач на собствената си съдба. Разбира се, мога и на латински.





Тема Re: Благодаря Ви Имагонови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано10.01.07 12:24



Хуанджи писа:
Както се казва, всеки сам е ковач на собствената си съдба. Разбира се, мога и на латински.

Знаеш пет думи на латински и бързаш да се ИЗФУКАШ

А на санскритски можеш ли? Все пак санскрит е езика на йога.

Представям си каква фукня щеше да бъдеш ако беше постигнал дори една хилядна от това което е постигнал Имаго



Тема Re: Благодаря Ви Имагонови [re: lmago]  
Автор titiksha_ (Narayana das)
Публикувано10.01.07 12:24



Успяхте да ме изненадате неприятно.
А в изказването:

"Дреме ми на оная работа дали неграмотници и заблудени хора ще ме уважават. Тоест хора, на които им липсват не само първите седем, но и следващите 12 години."

наред с грубоста виждам явен признак за липса на първите седем години и не само и при Вас също....



ОМ НАМО НАРАЯНАЯ - Мантрата на Двапара Юга ;)

Тема Re: Благодаря Ви Имагонови [re: Brahman_]  
Автор The White Rider ()
Публикувано10.01.07 12:30



хаха сам ще се опазя от подобно наливане на ум в главата. и в индия ако отида няма да питам никого дали да говоря или не. игрите на гуру, както и борбите срещу гуру са за твоето поколение. изглежда сами двамцата се поставяте на пиедестал и си мислите, че някакво по-вулгарно или арогантно поведение е позволено или запазено само за вас... е, не е. приеми го като безплатен урок без да се налага да ми мълчиш една седмица.

Never mind, Light happens


Тема Re: Благодаря Ви Имагонови [re: Brahman_]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано10.01.07 12:32



Това беше шега, която ти явно не си схванал.



Никой не знае къде точно се намира. Запиши си го някъде...може и на български.



Тема Re: Благодаря Ви Имагонови [re: Brahman_]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано10.01.07 12:34



Брахманеее, продължаваш да падаш в очите на всички ни, всички които са съзнателни.

Има една проста истина, докато не почнеш да уважаваш всички същества, те няма да се интересуват от теб, ако ще и да си Второто Пришествие на Христос или на Кришна.

Това явно е урок и за двама ви с Имаго.
Ами научете си го.
Всеки може да се изучи и да пише книги, но не всеки може да се помири с всички, нещо за което ти определено си роден сакат!


evolve if you can!



Тема Re: Благодаря Ви Имагонови [re: lmago]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано10.01.07 12:36



а трябва да ти пука, имаш всички качества на ума за да бъдеш уважаван, само трябва да култивираш душата си, всъщност е изключително просто, просто бъди добронамерен.

evolve if you can!



Тема Re: Благодаря Ви Имагонови [re: Wasserbundlei*Ustenh]  
Автор The White Rider ()
Публикувано10.01.07 12:40



най-неприятното при поведението на брахман и имаго е двойният стандарт, което е много елементарна грешка. запазили са един тип поведение за себе си, а скачат като ужилени, когато някой демонстрира същото отношение към тях. ако брахман се беше отдалечил малко от прашните книги щеше да осъзнае колко много прах има по себе си, но уви той и средата му са еднакви и няма как да направи разликата.

Never mind, Light happens


Тема Re: Благодаря Ви Имагонови [re: The White Rider]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано10.01.07 12:47



честно казано, за Имаго съм сигурен че разбира от източна философия, но смятам Брахман за абсолютно самоук самозванец, който поразбирва нещичко.
Така че не знам, защо Брахман си мисли, че е на нивото или дори само няколко нива под Имаго.....

Докато Имаго просто трябва да се ангажира по-човешки с комуникацията си с потребителите на форума, то Брахман има и да учи много за правилно поведение и за познание.



evolve if you can!


Тема Re: Благодаря Ви Имагонови [re: Wasserbundlei*Ustenh]  
Автор The White Rider ()
Публикувано10.01.07 12:56



друг път ще го коментираме ако трябва, за брахман не съм си и помислял друго, за мен винаги е бил много тривиален. имаго има интересни за мен попадения в книгите си и ме е карал да се замисля, но дали той живее думите си или само ги говори?

Never mind, Light happens


Тема Re: Благодаря Ви Имагонови [re: Wasserbundlei*Ustenh]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано10.01.07 13:00



Освен това, Имаго от край време има политически амбиции. Малкият клуб не е чак толкова по- различен от големият клуб на живота. Може пък клуба да му е ценен с нещо, все пак.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.