Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:51 17.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Шри Чинмой  
Автор Ян (непознат )
Публикувано07.01.07 19:56



Вижте какво открих днес:

АУДИО: Чуй
Принтирай Изпрати


От няколко дни опасният индийски гуру Шри Чинмой и негови сподвижници са във Варна. Навсякъде в града са разлепени афиши, които приканват гражданите към масова медитация на 13 януари. Справка на Варненската и Великопреславска митрополия в Дирекцията по вероизповедания показа, че шричинмойците нямат разрешение да извършват религиозна дейност в България.

Последователите на Шри Чинмой се отричат от материалния свят и работят единствено в заведенията на своя гуру, който е богат бизнесмен. Забранено им е да се женят и да правят секс. В сектата на бенгалския индус преди време попада и синът на Михаил Цеков от София, който за Дарик радио каза: „Нито иска да работи, нито иска да учи, преди 4-5 години едва изкара 3 години следването си в СУ - прекъсна. Не е ходил войник, в университета и всичко останало не му е интересно."

Запознати твърдят, че Шри Чинмой практикува йога, при която се натоварва само десния канал от симпатиковата нервна система. Това обърква движението на енергията Кундалини, заключена в основата на гръбнака, и води до душевен дисбаланс.

От Дирекцията по вероизповеданията определят движението на Шри Чинмой като деструктивен култ. Хората, попаднали в обкръжението на бенгалския индус, пропадат духовно. Вероятно индийският лъжегуру промива мозъците им чрез хипноза в момент на масова медитация и така ги прави свои слуги.



Тема Re: Шри Чинмойнови [re: Ян]  
Автор Ян (непознат )
Публикувано07.01.07 19:59



Брахман,какво е мнението ти за Шри Чинмой?И той ли е от мушмороците?





Тема Re: Шри Чинмойнови [re: Ян]  
Автор Red.Buddha (непознат)
Публикувано07.01.07 20:26



само с Брахман ли искаш да си говориш? - за това си има други средства.

само исках да кажа още един факт
Шри Чинмой ги кара да медитират върху снимката му! само такава медитация препоръчва!
това е достатъчно, за да разберете, що за човек е и какво методи използва


Редактирано от Red.Buddha на 07.01.07 20:31.



Тема Re: Шри Чинмойнови [re: Red.Buddha]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано07.01.07 21:47



Какви?


Аз примерно медитирам върху снимката на Ошо, без да ме е карал. И?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Шри Чинмойнови [re: Ян]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано07.01.07 22:10



Това е новина за мен! Значи докарали са го. Абе каква сме такава загубена страна, първо докарваме лайната в България, а след това трябва да ги чистим?

Думата Лайно много подхожда на въпросният свами. Той се слави с това че вдига по 7 тона с една ръка. Документирано на филми, документирано със китапи всякъкви, научни изследвания и прочие. Е това че само баламите в България му вярват (Кайли и бай Оро между тях) не е голям недостатък. Все пак нали му пълнят кисията?

Ей го тук героя къде е вдигнал във въздуха големите тежести






Глупости е правил и продължава да прави, има толкова много в този сайт, не ми се превежда но може да погледнете ако желаете:




Само за да обобщя ще използвам думите на неговият най известен ученик, който е бил с него близо 10 години. Това е певецът Карлос Сантана. Та той казва за бившият си учител:

"This shit is not for me--I don't care how enlightening it is."
Carlos Santana


Това гомно не е за мен - не ме интерисува колко е било просветлено

Добре казано като обобщение, и също така добре като заключение

Редактирано от Brahman_ на 07.01.07 22:14.



Тема Re: Шри Чинмойнови [re: Brahman_]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано07.01.07 22:17







Тема Хей Кайлинови [re: Kaily]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано07.01.07 22:31



Хей Кайли ставаш ми симпатична. Сега да медитираш върху снимката на Ошо е леко казано идиотска работа. Аз също имам на снимка Ошо и си го слагам по някога за развлечение. Така както мога да си сложа една снимка на Чарли Чаплин или на Айнщайн. Просто симпатични ми са по една или друга причина. Ошо е стар мръсник, но разбира от материята и ме е научил на доста неща, а и ме кефи да го слушам. Така че защо не? Може да има човек снимка, ама пък чак да я използва за медитация? Хмммм... хайде бе, не се изсилвай.

Както и да е, имам предложение, я да се сдобрим и да почнем по една конструктивна и делова работа с теб. Щом обичаш Ошо, значи ще може да намерим общ език. Сигурен съм че го четеш и го разбираш погрешно, но вината за това не е твоя, вината е Ошовска. Той съзнателно подвежда в последният момент на много места, остава вратата към мистицизма отворена, така че който му се иска да влезне в дупката. Та какво имам предвид, ти беше споменала преди че искаш филми на Ошо. Ами аз от тогава насам намерих няколко, нямам нищо напротив да ти ги дам, или дори да обменим ако и ти имаш също. Кво жъ кайш АААА????





Тема Re: Шри Чинмой Той бил и музикант бе??нови [re: Brahman_]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано07.01.07 22:43




Като щракнете на линка изчакайте няколко минути докато се даунлодва клипа, супер ясно се вижда какъв гений е той в музиката!!

Де е голямата сопааа!!! Да го почне човек и бой бой ама не е луд тоя дето яде баницата а тоя дето му я дава



Тема Re: Хей Кайлинови [re: Brahman_]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано07.01.07 22:45



Ошо ми е учител и ми е алфата и омегата на всичко.
А че е лисица спор нема-щом и на такова дърво като теб е успял да влезе под кожата.



Обаче не си и въобразявай, че ще ти позволя да ставаш коментатор на коментароте на Ошо, просто забрави. Всеки пие от него колкото може да поеме.
Ако ти наистина си разбрал Ошо, щеше знайш какво е пандит-дървена тиква пълна с инфо и грам разбиране като тебе.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Линка с музиката го взет от тукнови [re: Brahman_]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано07.01.07 22:45



[url=http://www.srichinmoyconcert.org/bg/index.html]Линка с "музиката" на Чинмой го взех от тук[/url]





Тема Re: Хей Кайлинови [re: Kaily]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано07.01.07 22:56



Кайли писа:

Обаче не си и въобразявай, че ще ти позволя да ставаш коментатор на коментароте на Ошо, просто забрави. Всеки пие от него колкото може да поеме.
Ако ти наистина си разбрал Ошо, щеше знайш какво е пандит-дървена тиква пълна с инфо и грам разбиране като тебе


Ох познавам много разбирачки като теб на Ошо

Пълно е по света



Тема Re: Хей Кайлинови [re: Brahman_]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано07.01.07 23:04



аз пък понявга медитирам върху "снимката" на Шанкара, Шива или Кришна, това прави ли ме луд за връзване (падам си и по Буда, разбира се)?



evolve if you can!


Тема Re: Шри Чинмойнови [re: Brahman_]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано07.01.07 23:10



малиийййй Брахмане, много ти й голяма устата на тебе! Ше зема да се помоля на Всевишния да земе да ти даде едно самадхи пък ако ще и савикалпа да е за два-три дена, та да оставиш невинните форумджий и вярващите на мира барем за малко



evolve if you can!


Тема Re: Шри Чинмойнови [re: Brahman_]  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано07.01.07 23:20



Коментарът на Витаминко беше най-оригинален - човекът практикувал щанга-йога, а методът на Патанджали е отрицателен, ащанга-йога.





Тема Имаго все се каня да ви питам....нови [re: lmago]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано07.01.07 23:26



Иска ми се да направим нещо като справочник на лъжегурвоците във вашият сайт. Но от друга страна разбирам че това може да ви създаде неприятности от страна на някой секти в България които са доста организирани както виждам вече. Та бихте ли ми дали разрешение да започнем с публикации на различни лъжегурувци. Мисля че е добре да има един сайт на български където хората да могат да прочетат нещо по критично по отношение на гурувците и гурувщината. Все пак не всеки владее чужди езици и не всеки може да провери какво е писано за някой известни Остап Бендеровци в сверата на "духовните учения". Та какво мислите по този въпрос??

Редактирано от Brahman_ на 07.01.07 23:51.



Тема Re: Имаго все се каня да ви питам....нови [re: Brahman_]  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано07.01.07 23:49



Като едното нищо. Английската версия се готви вече две години. Прави я един будист от Сингапур. Домейнът е запазен, както му се полага -





Тема Re: Имаго все се каня да ви питам....нови [re: lmago]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано07.01.07 23:54



Чудесно, чудесно, прекресна работа

Няма да бързаме полека лека ще пиша това онова, главно за тези "тарикати" които се подвизават в България Разбира се всеки който има време е добре дошъл да се включи. Материали има мнооого



Тема Re: Шри Чинмой :Всичко е относително..нови [re: Ян]  
Автор ***AГAPTA*** (оммммммммм.....)
Публикувано08.01.07 20:39



както казал Айнщайн.

Дали Шри Чинмой е шарлатанин?!?!?!?!?!?!
Въпрос с повишена трудност.

Аз познавам лично Перица Георгиев (Пепси). Той е ученик на Чинмой, живял е 12 години в Индия.
Когато общуваш с Пепси, оставаш с усещането за.......За онова, което идва от Пепси ...:Неописуемото, онова, към което се стреми всеки духовно търсещ човек, онова , в основата на което стои ЛЮбОВТА.
Очите на Перица сияят.У него съм срещнала и най- голямото усвоено смирение.
Въобще.....важни са резултатите на един Учител.А те, значи, могат да бъдат разнопосочни, в много разцветки.
Така че, дайте да не оплюваме, само и само да си чешем езиците.



.............................


Тема Re: Шри Чинмой :Всичко е относително..нови [re: ***AГAPTA***]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано08.01.07 23:00



Ъхъ, в интерес на истината не нещо друго, а Пепси ме научи поне на поносимост.
Досега си мислех, че благодарение на разни практики от процесинга и не само.
Но чак сега ми просветлява, че от Пепси го взех.
той наистина е смирен и сияещ, въпреки че до мен стигна само способноста да имам поносимост към дървените тикви и вся остальная.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Шри Чинмой :Всичко е относително..нови [re: Kaily]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.07 07:56



Пепси е минал през най- различни практики и учения. Нещата са му се случвали спонтанно, обаче не е знаел как да ги предизвика и поддържа. Всъщност, Шри Чинмой го е научил.

В крайна сметка, никой не може да ти даде нещо, което нямаш. Може само да ти помогне да го изявяваш като естествено състояние.





Тема Въпрос към Агартанови [re: ***AГAPTA***]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 10:24



Ето това е един хубав постинг. Човека си подържа своето мнение и се обосновава. Мисля че след едно две подобни разменени мнения и всичко ще си дойде на местото. Или аз ще повярвам в Шри Чинмой, или Агарта ще се откаже от него, или всичко ще си остане все така същото.



Агарта писа:
Дали Шри Чинмой е шарлатанин?!?!?!?!?!?!
Въпрос с повишена трудност.


Добре Агарта това е твое мнение. Да те питам:

Ти вярваш ли че Шри Чинмой може да двигне с една ръка 7 тона? Вярваш ли че той е вдигал там разни слонове, влакове, камиони и т.н.? Интересно защо не е отишал на олимпийските игри тогава да спечели поне един златен медал за Индия! Нали знаеш Индия няма дори един златен медал до сега. Или може би там изискванията са други, трябва специални условия за него, трябва да има малък кран зад гърба му който да не се вижда от публиката, като на мистър Сенко?

Моето мнение е че това е лъжа, рогата дърта лъжа. Същата която е характерна за Сай Баба, който пък материализира златни яйца с диаманти. Та пак те питам ти как мислиш вярно ли е това според теб?

Аз съм говорил с много хора и в Индия също, с известни гурувци, далеч на по голяма почит, далеч по известни и никой не е могъл да демнострира никакво чудо. Нещо повече, истинският гуру отрича подобни чудеса. Тези чудотворства в Индия се смятат официално за забавление на простолюдието, на шудрите, които са наивни и вярват в глупости. Никой свестен човек дори и в Индия не вярва вече на подобни идиотщини.

Колкото за Пепси хммм.... колкото повече стоя тук, толкова повече научавам за този човек. Първо понаучих че е последовател на Сай Баба, от снимките които Мулето пусна. Сега пък научавам, че е последовател и на Шри Чинмой. Ами за мен повече от това не е нужно, става ми ясно що за птица е Пепси. Любител на чудесата, на свръхестествените и паранормални способности, всичките измишльотини от индийските тарикат гурувци.

Тези неща винаги са били използвани за да се зарибява езерото на дребните тарикат гуру в Индия, да му се пълни кошарата, да привлича народа. Нищо чудно че Пепси ги използва, нали това му е професията. До колкото разбирам, професия Гуру

Затова че очите му сияят, няма как? Той явно има богат опит и знае как да говори на другите хора за да им се харесва. Явно е че той е от този тип хора които са "душата на копанията" знае как на всеки да каже "добра дума" така че да му погъдаличка егото, да го поласкае, да му каже това което на ония му се иска да чуе. Всеки обича себе си, всеки обича да му казват "ангелче", "цветенце", "зайче", "котенце" Всеки иска да му казват колко е умен, колко е знаещ, колко е можещ. Всеки иска да му кажат че има "рай", че "бог се грижи за него", че един ден и той ще стане "супермен".

И аз също обичам подобни неща НО..... ВНИМАВАМ! Има осторожност, има будност в мен. Когато чуя подобни ласкателства и си казвам:

Аха става опсано, някой ми гъдаличка егото, някой ме занася, някой се опитва да ме манипулира, някой се опитва да ме използва

Ласкателството е като бутон, който като го натиснеш и другите хора ти се подчиняват, слушат те, вървят ти по гайдата. Пепси е май от тия?

Има е още нещо което не разбрах от Хуанджи. Пепси ли му е казал че когато се медитира, трябва да се диша равномерно като махало на часовник? Ако това го е казал Пепси, много жалко. Значи той е или много тъп и нищо не знае, или много ловък мошеник. Защото "равномерното дишане като махало" се използва за внушение, за хипнотизация. Когато някой учител по йога иска да ви пробута някоя глупост, най добре е да ви създаде ритъм особено на дишането, тогава умът става годен за всякъкви внушения. И може да ви се пробута каква ли не глупост на която да повярвате.

При медитация е много важно да не се създава никакъв ритъм, а да се наблюдава само. Ако има ритъм - ОК, ако няма ритъм - пак е ОК. Човек само наблюдава!

Та и теб да питам, това за равномерното дишане от Пепси ли го научихте???



Тема Re: Шри Чинмойнови [re: Ян]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано09.01.07 11:54



Днес прочетох във вестника, че Православната църква в лицето на местния владика на Варна е протестирала срещу провеждането на концерт на Шри Чинмой.

Този владика по принцип протестира срещу какво ли не и е на път да стане по-върл заклеймодавец от някои представители на руската православна църква (като оня московски поп, който беше отказал да опее загиналите в театъра зрители-заложници защото видите ли заслужено били загинали защото посещавали небогоугодни зрелища) .... та наред с концерта вестникът ме информира че същия бил протестирал и срещу някаква пиеса, която минала незабелязано в театъра в Ловеч. Започвам да си мисля, че владиката взема по някой лев за черен пиар за да прави реклама.

Иначе, кой в БГ щеше да знае за "великата " визита на тоя "чой-мой"...??? - Никой!!!

Звъняха ми по празниците едни мои познати - да си честитим и между другото ме питат - "щял да идва някакъв във Варна. Да знаеш за кого става дума, че сме поканени да идем да го види"..... Т.е. предполагам че доста хора са щели да идат като на зоопарк да гледат някой, на който не му знаят името, но бил индиец и известен по света ....

На Агарта искам да напомня, че Шри-то е освободил Пепси от себе себе си ....

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Re: Въпрос към Агартанови [re: Brahman_]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано09.01.07 12:19



равномерното дишане, брамине, се нарича рибъртинг; и да, Пепси помага на медитиацията по рибъртинг, но не той го е измислил. Измислил го е Ленард Ор, но има и други, които са стигали до него. Дори се твърди, че самият Бабаджи възхвалява рибъртинга.

Едно е сигурно, рибъртинга действа, бързо, бавно не е от значение. Важно е дишането.

А като познавач на йога ще знаеш, че пранаямата изисква ритъм и правилен цикъл, така че драги ми какви глупости плещиш?
Рибъртинга е пранаяма, не медитация, но се превръща в медитация, както всяко нещо, в което съзнателно упорстваш и се концентрираш.


evolve if you can!



Тема Re: Въпрос към Агартанови [re: Brahman_]  
Автор Red.Buddha (непознат)
Публикувано09.01.07 12:19



не забравяй, че Пепси и ребърдинг правил!

може би с този начин на дишане
а освен това се увличал и по суфите, ако не знаеш
а пък сестра му - да не казвам...



Тема Въпрос към Red.Buddha нови [re: Red.Buddha]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 12:46



Ха кажи нещо за сестра му, преди аз да кажа нещо друго, което ще е в отделна тема, защото е важно!



Редактирано от Brahman_ на 09.01.07 13:06.



Тема Re: Въпрос към Агартанови [re: Brahman_]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.07 13:30



Въобще не знаеш какво точно съм казал. Казах, че ще дам повече пояснения в отделна тема и там ще разбереш от къде и защо. Не бъди нетърпелив.



Но нека минат изборите.



Тема Re: Шри Чинмойнови [re: Drona]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.07 13:33



Така е, Шри Чинмой се е обадил преди време на Пепси и го е освободил като негов ученик. Но Пепси го обича и винаги говори много топли неща за него.



Тема Re: Шри Чинмойнови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано09.01.07 13:43



Важни са причините, които са довели до това.

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Re: Шри Чинмойнови [re: Drona]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.07 13:48



Чувал съм нещо по въпроса, но не съм се сещал да го питам, нито ме е вълнувало. Мен и Шри Чинмой не ме вълнува по принцип. Неговият път не е моят път.



Тема Re: Въпрос към Агартанови [re: Brahman_]  
Автор BrandofAmber (минаващ)
Публикувано09.01.07 14:10



Би било тромаво. Ако искаш да вкараш в транс дадена група хора ще е доста по-неудобно да ги караш да спазват даден ритъм, отколкото с mirroring да им го наложиш ти. Защото иначе колкото и ритмично да дишат ще трябва тепърва да правиш същото за да ги вкараш в ритъм със себе си.

Съответно ако искаш да им внушиш нещо няма никакъв смисъл да ги караш да спазват даден ритъм.
Виждаш в какъв ритъм дишат, започваш да дишаш по същия начин(говоренето не пречи, слизаш надолу при вдишване и вдигаш нагоре интонацията при издишване) и след като цялата група диша в същия ритъм ако вече не са влезли в транс просто започваш да говориш по-бавно с което те ще започнат да дишат по-бавно. Номера е изключително готин, изкарвали са хора от кататония с него(с mirroring-а). ;)

Разбира се изхождам от идеята, че в това да внушиш на някой нещо няма нищо лошо. Всеки внушава на другите неща непрекъснато, няма нужда от транс/хипноза за целта, просто повечето хора не знаят че го правят или по-конкретно не знаят на какви принципи го правят.

Ребърдинга мисля че е със съвсем други цели, но дори и пепси нон-стоп да се мъчи да внушава всякакви работи на тези около него, не виждам нищо лошо. Може би би било лошо ако иска да им внуши нещо което ще им навреди, ако обаче иска да им внуши нещо което да им помогне прави абсолютно същото което би направил всеки човек при нормален разговор.

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho


Тема Re: Шри Чинмойнови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано09.01.07 14:10



Така е.

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Re: Въпрос към Агартанови [re: BrandofAmber]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.07 14:13



При ребъртинг не се говори.





Тема Re: Въпрос към Агартанови [re: huanji]  
Автор BrandofAmber (минаващ)
Публикувано09.01.07 14:19



И от този който го води?
Защото ако той не говори не виждам как би могъл да внуши каквото и да било. Всъщност би могъл, но ще е доста по-трудно почти невъзможно.

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho

Редактирано от BrandofAmber на 09.01.07 14:27.



Тема Re: Въпрос към Агартанови [re: BrandofAmber]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 14:26



BrandofAmber писа:

Би било тромаво. Ако искаш да вкараш в транс дадена група хора ще е доста по-неудобно да ги караш да спазват даден ритъм, отколкото с mirroring да им го наложиш ти. Защото иначе колкото и ритмично да дишат ще трябва тепърва да правиш същото за да ги вкараш в ритъм със себе си.

Не знам какво разбираш под mirroring. Но гледам че си цитирал Ошо накрая! Ако имаш предвид това което има предвид Ошо, значи не разбираш изобщо за какво говори Ошо!

Ошо казва многократно в своите лекции, че истинския санясин трябва да бъде като "огледало" да отразява света. Той го е взел това от една зен история. В зен историята се дава пример с езерото. Езерото отразява това което има над езерото. Ако има облаци, то ги отразява, ако няма облаци то не ги отразява. Ако мине някой птица, то я отразява, ако няма птица то не я отразява. Ако птицата прелити отново над езерото то ще я отрази отново, такава каквато си е. Няма да и се разсърди ако не прелити. Няма да я отрази изкривено защото и е сърдито. Езерото си отразява. По същият начин и ума на Санясина, той отразява това което е пред него. Ако го няма, няма го и в ума му. Ума на санясина не бяга в миналото да създава отношения, нито пък казва че някой е лош или добър в зависимост от миналите спомени. Просто ума си отразява нещата ТАКИВА КАКВИТО СА!!

По същият начин е и с огледалото. Както езерото от зенската история. От там го е взел Ошо. За Ошо "отразяването като огледало" е характерна черта на чистото съзнание. Като личности ние днес сме тук утре на няма. Но като чисто съзнание, като принцип на отразяване, като потенциалност за отразяване, ние сме вечни, ние винаги сме.

В този смисъл Ошо казва:
The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho
Светът ще дойде до своя край но огледалото ще остане, отразявайки нищото

Чудесни думи, дълбоки думи, но... май не си ги разбрал





Тема Re: Въпрос към Агартанови [re: Brahman_]  
Автор BrandofAmber (минаващ)
Публикувано09.01.07 14:28



Хе-хе, защо пък реши че подписа ми има нещо общо с темата?

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho


Тема Re: Въпрос към Агартанови [re: BrandofAmber]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.07 14:31



Ама ти знаеш ли какво е ребъртинг въобще?


Нищо не се внушава, това е самостоятелна работа. Водещият само наблюдава някой да не получи криза, понеже се случва понякога, заради чистенето.

Това, което написах за Ритмичното дишане, няма нищо общо с ребъртинга. То просто е част от метода на хатха-йога, за овладяване на съзнанието.



Тема Re: Въпрос към Агартанови [re: BrandofAmber]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.07 14:33



Той по принцип вижда в другите, това за което си мисли.





Тема Re: Въпрос към Агартанови [re: huanji]  
Автор BrandofAmber (минаващ)
Публикувано09.01.07 14:36



Е аз го разглеждам като принципен въпрос как би могъл човек да внуши нещо на група хора практикуващи ребърдинг. Знам какво е ребърдинг, но не знам как го води пепси.

Самия ребърдинг в този му вид доколкото знам се изчерпва с даден начин на дишане(без пауза между дишане и издишане, наблягайки на вдишването и т.н.).
Начини да го представиш на група ми хрумват много, та това че при пепси е самостоятелна работа не значи, че навсякъде е. Не мога да отговоря за пепси, защото не познавам пепси, но пък мога да отговоря за теоритичната възможност някои водещ ребърдинга да "внушава" нещо на хората около него. Най-малкото ако не ви внушава, че след като свършите ребърдинга ще ви е по-добре, би било странно защо първия път сте се хванали да го правите.

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho


Тема Re: Въпрос към Агартанови [re: huanji]  
Автор BrandofAmber (минаващ)
Публикувано09.01.07 14:37



До момента не съм намерил нито един човек в клубовете който да не прави същото. От там нататък е въпроса колко човек е настроен срещу себе си. Колкото повече - толкова по емоционално пише. :)

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho


Тема Re: Шри Чинмойнови [re: huanji]  
Автор Цap Изpoд (Велики)
Публикувано09.01.07 14:41



Дали Шри Чинмой обича Пепси?





Тема Re: Шри Чинмойнови [re: huanji]  
Автор Цap Изpoд (Велики)
Публикувано09.01.07 14:42



"Неговият път не е моят път" - Значи га идеш в Варна да му изпееш:

"Моят път не е твоя, нека сам да вървя!
Нека с риск да пропадна, поне за миг полетя!"





Тема Re: Въпрос към Агартанови [re: Brahman_]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано09.01.07 14:42



ТИ! - Разбралият всичко!



не ме карай да се напикавам от смях, драги ми брамине, вземи си тояжката и иди да медитираш под някое сенчесто дърво. Направи услуга на всички ни и най-вече на себе си.

evolve if you can!


Тема Re: Въпрос към Агартанови [re: Wasserbundlei*Ustenh]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 15:01



Ти наистина ли си вампирясал талъсъм с китап от софийският университет по индология ??????????????????????????

ЛЕЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ Ако наистина е така

Ти тогава не си добре бе момче! Иди се прегледай на доктор



Тема Re: Въпрос към Агартанови [re: Brahman_]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано09.01.07 15:07



не, не съм, бъркаш ме с мои приятели, аз имам други специалности.

но продължавам да си държа на съвета - медитацията ще ти се отрази добре!

аз често я практикувам!



evolve if you can!


Тема Re: Въпрос към Агартанови [re: Wasserbundlei*Ustenh]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 15:12



Е виждам че знаеш много и си специалист. Аз вече съм писал какво е медитация според мен и според моите учители. Явно е че имаме различия, та ти обясни каква е ТВОЯТА МЕДИТАЦИ. Дай ми един урок





Тема Re: Шри Чинмойнови [re: Цap Изpoд]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.07 15:42



Ха-ха, ще го пропуснем пеенето.





Тема Re: Въпрос към Агартанови [re: Brahman_]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано09.01.07 15:44



първото, което трявба да се разбере е, че тя е изключително лесна

второто, е че се постига във състояние на покой

и третото е, че се характеризира със запазване на съзнанието и умножаването му по време на процеса.

но всеки знае да медитира, въпроса е колко често го прави и запазва ли медитативното си състояние колкото се може по-дълго след медитация и по време на ежедневните дейности.

Кажи ми ти правиш ли я често и оставаш ли спокоен колкото се може по-дълго през деня?
ако не, бягай да медитираш, джнана йога не изключва раджа йога



evolve if you can!


Тема Re: Въпрос към Агартанови [re: Wasserbundlei*Ustenh]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 15:51



Ами нищо не каза, и нищо не можеш и да кажеш.

Медитацията е чужда дума за теб. Както и думите като Раджа йога, и Джнана Йога. Хич хабер си нямаш нито от едното нито от другото.

Проверих между другото и видях, че си вампирясал таласъм, на години може да си пораснал, ама на ум си още на нивото на 3 годишно хлапе. Да отидеш да си хвърлиш дипломата по Индология на буклука, и да не разправяш на никой че изобщо си имал подобна диплома. Ще ти се смеят и децата



Тема Re: Въпрос към Агартанови [re: Brahman_]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано09.01.07 15:55



казах ти, че не е индология

и не съм казал нищо, понеже много неща са казвани в книги, от учители и така нататък.


стига сме обсъжали опитите на другите, да кажем нещо за себе си.

ти брамине, си сухар и не си медитирал въобще, по отношението ти към нещата, което виждам.


evolve if you can!



Тема Re: Въпрос към Агарта - отговарям на Брахманнови [re: Brahman_]  
Автор ***AГAPTA*** (оммммммммм.....)
Публикувано09.01.07 17:04



Виж сега, в чудеса аз не вярвам.И знам, че истинския учител - не ги прави наяве.Един мой Любим - Беинса Дуно никога не е правил подобни неща например, а е можел.И не само той.
По принцип при много тренирана концентрация може би пък и това да е възможно - да вдигнеш 7 тона.Защо не?!Само че, никой истински учител няма да парадилра с това.Не знам защо го е направил Чинмой.
Аз обаче имам мнение за Пепси.И то е от най-добрите.Грешиш, като мислиш, че Пепси е ласкател - не е така.Просто у него се съзира изумително смирение.Такова, каквото много рядко се среща.Той разговаря непринудено, няма ласкателства.Много земен човек.
Спомням си, как на Рила той разговаряше с другите, и някой го попита, спазвал ли е Чинмой вегетариански режим.
Пепси,който е непоправим шегаджия му каза:"Една вечер, ставам аз късно през нощта и какво да видя?!Моя учител лапа торта!"
(Тази торта му я донесли през деня някакви хора.)
Всички прихнаха в смях и стана много задушевно.
Това е единственото, което съм чула въобще от него по адрес на учителя си.
Пепси е земен човек.И същевременно, изпреварил околните в духовното си развитие.
Относно дишането - какво да ти кажа.Аз не мога да кажа , че съм йога.По-скоро симпатизирам на йога.Но смятам, от мои наблюдения, че всичко е ИНДИВИДУАЛНО.
Може би на Пепси това дишане му пасва, а на теб - не.Аз не усещам дишането си когато медитирам, но това съм аз.А Пепси е друг свят, ти - също.

Така че, пак ти повтарям: Не знам много за Чинмой.Но знам за Пепси, който е бил 12 години при него.Знам го от преки впечатления.





.............................

Тема Re: Въпрос към Агарта - отговарям на Брахманнови [re: ***AГAPTA***]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 17:16



Агарта писа:
Виж сега, в чудеса аз не вярвам.И знам, че истинския учител - не ги прави наяве.Един мой Любим - Беинса Дуно никога не е правил подобни неща например, а е можел.И не само той.
По принцип при много тренирана концентрация може би пък и това да е възможно - да вдигнеш 7 тона.Защо не?


Виждала ли си подобно нещо? Подобно чудо? От къде знаеш че Дънов е можел да направи подобни неща, някой виждал ли го е или той сам го е казвал засебе си, без да го прави?

Но общо взето оставам с впечатление че ти вярваш че е възможно да се вдигнат с една ръка 7 тона??? Хмм.... малко ще ми е тудно да продължа да говоря сериозно с теб. Едниственото което ми остава е да ти кажа да се опиташ да мислиш малко по трезво. Досега никой никъде не е документирал подобни неща!!



Тема Когато фактите говорят и боговете мълчат.нови [re: Brahman_]  
Автор ***AГAPTA*** (оммммммммм.....)
Публикувано09.01.07 17:21



Абсолютно.

Но как пък ще ми обясниш ти:как жив човек може да яде стъкло?!Виждала съм го.
Как има циркове, в които йога легнал върху пирони и отгоре му минава джип?!
И още подобни случаи?!Обясни ми го научно.



.............................


Тема Re: Шри Чинмойнови [re: Drona]  
Автор lmago (йоговед-душелюб)
Публикувано09.01.07 17:32



искам да напомня, че Шри-то е освободил Пепси от себе себе си ....


По-скоро Пепси го е освободил от себе си (ако изобщо е бил при него). Обикновено така става с напускащите ученици.



Тема Re: Когато фактите говорят и боговете мълчат.нови [re: ***AГAPTA***]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 17:36



Ох някой неща са истина, но те не са чудеса!! Преди доста години имаше един англичанин който започна да яде колата си! Беше си поставил план да изяде собствената си кола за 12 години! Разправяха че бил оставил гумите за десерт накрая!??!!? Абсолютна истина е. Успял да изяде около три четвърти и ... умрял накрая от преяждане май??!!



А за пироните е нищо, тук гледах по телевизията едни англичани от тези дето се пробождат с разни обици. Та те забиваха в тялото си по 4-5 големи куки и се окачвака да висят така и дори си правиха мохабед. При това не бяха никакви йоги. Докторите казваха че те получавали дори удоволствие от цялата тази работа, защото мозъка произвеждал някъкви вещества за да спрата болката, и тези вещества били като наркотици и те се чувсвали отлично от цялата тази работа.

Подобни неща не са приоритет само на йогите, има ги във много народи и култури. Виж Шиитите, и някой Дервиши как се бичуват със вериги!! И сред християните също има мазохисти!

Но това не е йога. Или по точно това е само една от многото видове йога

Важното е че в това няма никакво чудотворство!!



Тема Re: Шри Чинмойнови [re: lmago]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 17:38



Вярно е един учител никога не гони тези които му се подчиняват и го слушат, той се освобождава само от тези които са непокорни или тези които не му вършат работа, тъпи са, и т.н.





Тема Именно - няма чудотворство.нови [re: Brahman_]  
Автор ***AГAPTA*** (оммммммммм.....)
Публикувано09.01.07 17:53



Защо тогава мислиш, че е невъзможно мозъка да произвежда нещо , което да притъпява натиска от тежестта, макар и на 7 тона?!
По приницип говоря.



.............................


Тема Re: Шри Чинмойнови [re: Brahman_]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.07 18:23



Или тези за които е дошло време да поемат сами по пътя...



Тема Re: Именно - няма чудотворство.нови [re: ***AГAPTA***]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 19:04



Да притъпява болката ДА, възможно е мозъка да произвежда такива вещества. Но мозъка не може да произведе такива вещества с които да вдигне човек 7 тона, или да материализира златно яйце. Хмм.. до сега никой не е успял да докаже подобни твърдения. Аз съм склонен да вярвам на науката от колкото в пураните когато се отнася до тези неща. Но разбира се всеки сам може да избере в какво да вярва и какво не.



Тема Re: Именно - няма чудотворство.нови [re: Brahman_]  
Автор Red.Buddha (непознат)
Публикувано09.01.07 19:28



Брахмане, като гледам, за тия тука подходящ модератор няма,


освен тебе

но дали този, който наистина знае и е подходящ за модератор, ще се занимава в клубарите тук?



Тема Аз също предпочитам науката.нови [re: Brahman_]  
Автор ***AГAPTA*** (оммммммммм.....)
Публикувано09.01.07 20:56



И също съм склонна да вярвам на нея.
Не казвам, че вярвам, че може да се вдигнат 7 тона, но ДОПУСКАМ, по някакъв начин и това да става.Допускам мисълта, че може би мозъка е способен да контролира и това.Знаеш, че учените доказват, че мозъка в момента използва САМО 6% от капацитета си (ако не бъркам процентите).



.............................


Тема Re: Аз също предпочитам науката.нови [re: ***AГAPTA***]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 21:07



Повечето от фантазиите на ПУРАНИТЕ, повечето от нещата които са си мечтаели древните индийци и са ги писали в техните писания са си чиста измислица. Това че на повечето хора им се иска тези неща да са верни това е друг въпрос. Дори и на мен ми се иска подобни неща да са истина но... за съжаление поне до сега няма потвърждение. Все пак ако беше истина, въпросният гуру можеше да го докаже лесно. Но той никога не е доказвал тази си своя способност, само е демонстрирал пред хората които му вярват. Защо? Защото ако можеше да го докаже щеше да го докаже. Просто това е един ловък трик по всяка вероятност и нищо повече. Но е възможно дори да не е трик, просто се е снимал с едната ръка във въздуха и толкова



Ако не иска да докаже, тогава поне да не го демонстрира нали?



Тема Съгласна...:)нови [re: Brahman_]  
Автор ***AГAPTA*** (оммммммммм.....)
Публикувано09.01.07 21:23



Не съм му светила на Чинмой.Аз говоря по принцип.И на мен ми се иска да е вярно, но за едно си прав - не можем да твърдим нещо , което не знаем със сигурност.


Да е жив и здрав Чинмой.Може пък изпод трънката, заек да изскочи.



.............................

Тема Re: Аз също предпочитам науката.нови [re: Brahman_]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано09.01.07 21:35



аз упорито продължавам да вярвам в "чудеса"



evolve if you can!


Тема Re: Съгласна...:)нови [re: ***AГAPTA***]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 21:39



Съжалявам но не съм съгласен с теб

Прекалено дълго съм имал работа с този вид хора, гурувци, знам ги какво представляват. Просто няма как да вярвам на един и да пренебрегна другите. А като ги знам какви са

Някой пък ще разправя за два подобни случая.

Както и да е мисля че не трябва да им се дава зелена улица, а по скоро да им се отдрежат квитанциите, защото доста хора си губят времето само с тях, някой дори си залагат парите и дори живота и ... накрая разочарование само

Мисля че ако някой трябва да прави пари, поне да го прави честно, в смисъл да спазва законите на обществото, а не за сметка на лековерието и доверчивоста на другите.



Тема Стискам ти ръката, събеседнико.нови [re: Brahman_]  
Автор ***AГAPTA*** (оммммммммм.....)
Публикувано09.01.07 21:45



Поприказвахме си:Благодаря.
Аз оставам с прекрасното си мнение за Пепси, и почти без мнение за Чинмой.





.............................

Тема Re: Стискам ти ръката, събеседнико.нови [re: ***AГAPTA***]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 21:47



Благодаря и на теб!



Какъвто и да е Пепси, какъвто и да е Чинмой, все едно и също, отношението ми е еднакво!

Приятна вечер



Тема Re: Аз също предпочитам науката.нови [re: Brahman_]  
Автор Anon (минаващ)
Публикувано09.01.07 22:12



Брахмане, насилих се да изчета цялата тема и видях на 1000 места категорични декларации за неща, които не си проверил и не знаеш.

Аз съм гледал тия работи с Шри Чинмой на видео, не само на снимки.
Преди да оплюваш в характерния си (за съжаление) злостен стил всичко и всеки, който не пасва на представите ти за действителността, се пробвай да провериш фактите в конкретния случай. Въпроса не е "ти ВЯРВАШ ли че може да вдигне 7 тона" и т.н. Вярата няма нищо общо тук. Тия неща са документирани.

Та за какво става дума. Има известно недоуточняване или ако щеш преувеличаване в рекламата. Но не в теглото. Той не ги вдига подобно на щангистите, ако това си представяш. Поставени са на подпори, освобождават тежестта и той я държи. Това е статично натоварване.
В други случаи дърпаше камион и малък самолет, ако не ме лъже паметта. И става въпрос за човек към 75 годишен, който иначе ходи трудно, заради някакво заболяване в последните години (че ходи трудно го видях наживо, на концерта му в София преди време).

В тоя момент сигурно си готов да я подкараш на тема видеомонтажи и т.н. Само че тия неща са вписани в Гинес. Правил ги е пред тяхна комисия, и не веднъж. От Гинес няма да почнат да регистрират подобни неща ако са фокуси, за да ти угодят на тезите, нали?

Негови ученици (включително някои в доста напреднала възраст) също са демонстрирали чудовищна издръжливост в различни маратони по бягане, например дни наред практически без прекъсване.

Срещал съм се с негови ученици (не с тия от маратоните), и някои от тях са изключително приятни и одухотворени хора.

Колкото до общата ти предпоставка за липсата на чудеса, зависи какво ти е разбирането за чудо. Ако малко се понапънеш да провериш литературата (нямам предвид художествената или легендите), освен дето си говорил с хора в Индия и те дали вярвали дали не вярвали, лесно можеш да научиш за някои доста категорично установени неща, в престижни лаборатории. Статистически неоспоримо е доказано, че пси феномените съществуват, чрез опити с голям брой хора. Например ако се пробва да се познае ези или тура, резултатът при достатъчно голям брой опити винаги е не 50:50, а примерно 52:48 в полза на позналите. При групи от специално подбрани лица този резултат става още по-красноречив, нараствайки с няколко процента.

Установено е включително, че хората могат да влияят на генератори на случайни числа, базирани на скоростта на ядрен разпад. В съвременната физика не е известен процес, можещ да промени тази скорост. Но чисто мисловно случайно подбрани деца, на които се казва какво да си представят, променят случайния характер на такъв генератор, в статистически значими граници.



Тема Re: Аз също предпочитам науката.нови [re: Anon]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 22:20



Анон писа:
В тоя момент сигурно си готов да я подкараш на тема видеомонтажи и т.н. Само че тия неща са вписани в Гинес. Правил ги е пред тяхна комисия, и не веднъж. От Гинес няма да почнат да регистрират подобни неща ако са фокуси, за да ти угодят на тезите, нали?

Абсолютно верно е че в Гинес няма да пишат подобни глупости. Затова в Гинес има споменато само един рекорд на Чинмой. Рекорда е за подарък за най много рози на рожденият му ден. Цифрата е огромна, докарани са от цял свят и на огромна цена. Хмм... такъв рекорд има само на негово име в Гинес. Всичко друго ти си го измисляш





Тема Re: Аз също предпочитам науката.нови [re: Brahman_]  
Автор Anon (минаващ)
Публикувано09.01.07 23:21



И как провери това, като в сайта на Гинес в нета е публикувана само малка част от рекордите?



Тема Re: Аз също предпочитам науката.нови [re: Anon]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 23:29



Ами щом като искаш да знаеш проверих на няколко места, и на всякъде е писано само едно единствено нещо за този рекорд, в уикипедията, в някой критични сайтове и в самият сайт на самия свами РЕКОРДЬОР. Щом самият той не е писал за другите си рекорди че са писани във Гинес, значи наистина не са писани там.

А ти от къде си измисли това което ти изтърси тук





Тема Re: Шри Чинмойнови [re: lmago]  
Автор Red.Buddha (непознат)
Публикувано10.01.07 06:03



витавинко има чувство за хумор и затова хуанджи го трие понякога
а и защото не му прави четки





Тема Re: Имаго все се каня да ви питам....нови [re: Brahman_]  
Автор Red.Buddha (непознат)
Публикувано10.01.07 06:06



и да пишеш, никой не го чете!

а вие завиждате на Шибендо, защото знанието му не е книжно, а от вътрешен опит
той също си има противници, защото ги назовава с истинските им имена и те му посвещават сойтове


но Шибендо е над всичко това
и не е за този клуб (за болшинството "мава" с промити мозъци и книжни плъхове с надуто его!)



Тема Re: Шри Чинмойнови [re: lmago]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано10.01.07 09:20



Всичко е някъде по средата.

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Re: Шри Чинмойнови [re: Red.Buddha]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано10.01.07 09:57



Айде, Витаминко е от последните дедо се е налагало да ги трия. Само един път, се сещам. И нямам лошо мнение за него, не се опитвай да ни скараш.

А-а-а





Тема За Red.Buddha и Brahmanнови [re: Red.Buddha]  
Автор titiksha_ (Narayana das)
Публикувано10.01.07 10:06



Според мен е проява на лош вкус и грубо(и липса на елементарно възпитание- предпочитам да не използвам по силни думи) да се говори за сестрата на някой, който не присиства. И ми е странно че това се случва в клуб Йога. А може би не би трябвало да се изненадвам....



ОМ НАМО НАРАЯНАЯ - Мантрата на Двапара Юга ;)


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.