Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:55 17.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Аз също предпочитам науката.нови [re: ***AГAPTA***]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 21:07



Повечето от фантазиите на ПУРАНИТЕ, повечето от нещата които са си мечтаели древните индийци и са ги писали в техните писания са си чиста измислица. Това че на повечето хора им се иска тези неща да са верни това е друг въпрос. Дори и на мен ми се иска подобни неща да са истина но... за съжаление поне до сега няма потвърждение. Все пак ако беше истина, въпросният гуру можеше да го докаже лесно. Но той никога не е доказвал тази си своя способност, само е демонстрирал пред хората които му вярват. Защо? Защото ако можеше да го докаже щеше да го докаже. Просто това е един ловък трик по всяка вероятност и нищо повече. Но е възможно дори да не е трик, просто се е снимал с едната ръка във въздуха и толкова



Ако не иска да докаже, тогава поне да не го демонстрира нали?



Тема Съгласна...:)нови [re: Brahman_]  
Автор ***AГAPTA*** (оммммммммм.....)
Публикувано09.01.07 21:23



Не съм му светила на Чинмой.Аз говоря по принцип.И на мен ми се иска да е вярно, но за едно си прав - не можем да твърдим нещо , което не знаем със сигурност.


Да е жив и здрав Чинмой.Може пък изпод трънката, заек да изскочи.



.............................

Тема Re: Аз също предпочитам науката.нови [re: Brahman_]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано09.01.07 21:35



аз упорито продължавам да вярвам в "чудеса"



evolve if you can!


Тема Re: Съгласна...:)нови [re: ***AГAPTA***]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 21:39



Съжалявам но не съм съгласен с теб

Прекалено дълго съм имал работа с този вид хора, гурувци, знам ги какво представляват. Просто няма как да вярвам на един и да пренебрегна другите. А като ги знам какви са

Някой пък ще разправя за два подобни случая.

Както и да е мисля че не трябва да им се дава зелена улица, а по скоро да им се отдрежат квитанциите, защото доста хора си губят времето само с тях, някой дори си залагат парите и дори живота и ... накрая разочарование само

Мисля че ако някой трябва да прави пари, поне да го прави честно, в смисъл да спазва законите на обществото, а не за сметка на лековерието и доверчивоста на другите.



Тема Стискам ти ръката, събеседнико.нови [re: Brahman_]  
Автор ***AГAPTA*** (оммммммммм.....)
Публикувано09.01.07 21:45



Поприказвахме си:Благодаря.
Аз оставам с прекрасното си мнение за Пепси, и почти без мнение за Чинмой.





.............................

Тема Re: Стискам ти ръката, събеседнико.нови [re: ***AГAPTA***]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 21:47



Благодаря и на теб!



Какъвто и да е Пепси, какъвто и да е Чинмой, все едно и също, отношението ми е еднакво!

Приятна вечер



Тема Re: Аз също предпочитам науката.нови [re: Brahman_]  
Автор Anon (минаващ)
Публикувано09.01.07 22:12



Брахмане, насилих се да изчета цялата тема и видях на 1000 места категорични декларации за неща, които не си проверил и не знаеш.

Аз съм гледал тия работи с Шри Чинмой на видео, не само на снимки.
Преди да оплюваш в характерния си (за съжаление) злостен стил всичко и всеки, който не пасва на представите ти за действителността, се пробвай да провериш фактите в конкретния случай. Въпроса не е "ти ВЯРВАШ ли че може да вдигне 7 тона" и т.н. Вярата няма нищо общо тук. Тия неща са документирани.

Та за какво става дума. Има известно недоуточняване или ако щеш преувеличаване в рекламата. Но не в теглото. Той не ги вдига подобно на щангистите, ако това си представяш. Поставени са на подпори, освобождават тежестта и той я държи. Това е статично натоварване.
В други случаи дърпаше камион и малък самолет, ако не ме лъже паметта. И става въпрос за човек към 75 годишен, който иначе ходи трудно, заради някакво заболяване в последните години (че ходи трудно го видях наживо, на концерта му в София преди време).

В тоя момент сигурно си готов да я подкараш на тема видеомонтажи и т.н. Само че тия неща са вписани в Гинес. Правил ги е пред тяхна комисия, и не веднъж. От Гинес няма да почнат да регистрират подобни неща ако са фокуси, за да ти угодят на тезите, нали?

Негови ученици (включително някои в доста напреднала възраст) също са демонстрирали чудовищна издръжливост в различни маратони по бягане, например дни наред практически без прекъсване.

Срещал съм се с негови ученици (не с тия от маратоните), и някои от тях са изключително приятни и одухотворени хора.

Колкото до общата ти предпоставка за липсата на чудеса, зависи какво ти е разбирането за чудо. Ако малко се понапънеш да провериш литературата (нямам предвид художествената или легендите), освен дето си говорил с хора в Индия и те дали вярвали дали не вярвали, лесно можеш да научиш за някои доста категорично установени неща, в престижни лаборатории. Статистически неоспоримо е доказано, че пси феномените съществуват, чрез опити с голям брой хора. Например ако се пробва да се познае ези или тура, резултатът при достатъчно голям брой опити винаги е не 50:50, а примерно 52:48 в полза на позналите. При групи от специално подбрани лица този резултат става още по-красноречив, нараствайки с няколко процента.

Установено е включително, че хората могат да влияят на генератори на случайни числа, базирани на скоростта на ядрен разпад. В съвременната физика не е известен процес, можещ да промени тази скорост. Но чисто мисловно случайно подбрани деца, на които се казва какво да си представят, променят случайния характер на такъв генератор, в статистически значими граници.



Тема Re: Аз също предпочитам науката.нови [re: Anon]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 22:20



Анон писа:
В тоя момент сигурно си готов да я подкараш на тема видеомонтажи и т.н. Само че тия неща са вписани в Гинес. Правил ги е пред тяхна комисия, и не веднъж. От Гинес няма да почнат да регистрират подобни неща ако са фокуси, за да ти угодят на тезите, нали?

Абсолютно верно е че в Гинес няма да пишат подобни глупости. Затова в Гинес има споменато само един рекорд на Чинмой. Рекорда е за подарък за най много рози на рожденият му ден. Цифрата е огромна, докарани са от цял свят и на огромна цена. Хмм... такъв рекорд има само на негово име в Гинес. Всичко друго ти си го измисляш





Тема Re: Аз също предпочитам науката.нови [re: Brahman_]  
Автор Anon (минаващ)
Публикувано09.01.07 23:21



И как провери това, като в сайта на Гинес в нета е публикувана само малка част от рекордите?



Тема Re: Аз също предпочитам науката.нови [re: Anon]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 23:29



Ами щом като искаш да знаеш проверих на няколко места, и на всякъде е писано само едно единствено нещо за този рекорд, в уикипедията, в някой критични сайтове и в самият сайт на самия свами РЕКОРДЬОР. Щом самият той не е писал за другите си рекорди че са писани във Гинес, значи наистина не са писани там.

А ти от къде си измисли това което ти изтърси тук






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.