Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:07 16.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Шри Чинмойнови [re: huanji]  
Автор Цap Изpoд (Велики)
Публикувано09.01.07 14:42



"Неговият път не е моят път" - Значи га идеш в Варна да му изпееш:

"Моят път не е твоя, нека сам да вървя!
Нека с риск да пропадна, поне за миг полетя!"





Тема Re: Въпрос към Агартанови [re: Brahman_]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано09.01.07 14:42



ТИ! - Разбралият всичко!



не ме карай да се напикавам от смях, драги ми брамине, вземи си тояжката и иди да медитираш под някое сенчесто дърво. Направи услуга на всички ни и най-вече на себе си.

evolve if you can!


Тема Re: Въпрос към Агартанови [re: Wasserbundlei*Ustenh]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 15:01



Ти наистина ли си вампирясал талъсъм с китап от софийският университет по индология ??????????????????????????

ЛЕЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ Ако наистина е така

Ти тогава не си добре бе момче! Иди се прегледай на доктор



Тема Re: Въпрос към Агартанови [re: Brahman_]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано09.01.07 15:07



не, не съм, бъркаш ме с мои приятели, аз имам други специалности.

но продължавам да си държа на съвета - медитацията ще ти се отрази добре!

аз често я практикувам!



evolve if you can!


Тема Re: Въпрос към Агартанови [re: Wasserbundlei*Ustenh]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 15:12



Е виждам че знаеш много и си специалист. Аз вече съм писал какво е медитация според мен и според моите учители. Явно е че имаме различия, та ти обясни каква е ТВОЯТА МЕДИТАЦИ. Дай ми един урок





Тема Re: Шри Чинмойнови [re: Цap Изpoд]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано09.01.07 15:42



Ха-ха, ще го пропуснем пеенето.





Тема Re: Въпрос към Агартанови [re: Brahman_]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано09.01.07 15:44



първото, което трявба да се разбере е, че тя е изключително лесна

второто, е че се постига във състояние на покой

и третото е, че се характеризира със запазване на съзнанието и умножаването му по време на процеса.

но всеки знае да медитира, въпроса е колко често го прави и запазва ли медитативното си състояние колкото се може по-дълго след медитация и по време на ежедневните дейности.

Кажи ми ти правиш ли я често и оставаш ли спокоен колкото се може по-дълго през деня?
ако не, бягай да медитираш, джнана йога не изключва раджа йога



evolve if you can!


Тема Re: Въпрос към Агартанови [re: Wasserbundlei*Ustenh]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано09.01.07 15:51



Ами нищо не каза, и нищо не можеш и да кажеш.

Медитацията е чужда дума за теб. Както и думите като Раджа йога, и Джнана Йога. Хич хабер си нямаш нито от едното нито от другото.

Проверих между другото и видях, че си вампирясал таласъм, на години може да си пораснал, ама на ум си още на нивото на 3 годишно хлапе. Да отидеш да си хвърлиш дипломата по Индология на буклука, и да не разправяш на никой че изобщо си имал подобна диплома. Ще ти се смеят и децата



Тема Re: Въпрос към Агартанови [re: Brahman_]  
Автор Wasserbundlei*Ustenheim (combine coming)
Публикувано09.01.07 15:55



казах ти, че не е индология

и не съм казал нищо, понеже много неща са казвани в книги, от учители и така нататък.


стига сме обсъжали опитите на другите, да кажем нещо за себе си.

ти брамине, си сухар и не си медитирал въобще, по отношението ти към нещата, което виждам.


evolve if you can!



Тема Re: Въпрос към Агарта - отговарям на Брахманнови [re: Brahman_]  
Автор ***AГAPTA*** (оммммммммм.....)
Публикувано09.01.07 17:04



Виж сега, в чудеса аз не вярвам.И знам, че истинския учител - не ги прави наяве.Един мой Любим - Беинса Дуно никога не е правил подобни неща например, а е можел.И не само той.
По принцип при много тренирана концентрация може би пък и това да е възможно - да вдигнеш 7 тона.Защо не?!Само че, никой истински учител няма да парадилра с това.Не знам защо го е направил Чинмой.
Аз обаче имам мнение за Пепси.И то е от най-добрите.Грешиш, като мислиш, че Пепси е ласкател - не е така.Просто у него се съзира изумително смирение.Такова, каквото много рядко се среща.Той разговаря непринудено, няма ласкателства.Много земен човек.
Спомням си, как на Рила той разговаряше с другите, и някой го попита, спазвал ли е Чинмой вегетариански режим.
Пепси,който е непоправим шегаджия му каза:"Една вечер, ставам аз късно през нощта и какво да видя?!Моя учител лапа торта!"
(Тази торта му я донесли през деня някакви хора.)
Всички прихнаха в смях и стана много задушевно.
Това е единственото, което съм чула въобще от него по адрес на учителя си.
Пепси е земен човек.И същевременно, изпреварил околните в духовното си развитие.
Относно дишането - какво да ти кажа.Аз не мога да кажа , че съм йога.По-скоро симпатизирам на йога.Но смятам, от мои наблюдения, че всичко е ИНДИВИДУАЛНО.
Може би на Пепси това дишане му пасва, а на теб - не.Аз не усещам дишането си когато медитирам, но това съм аз.А Пепси е друг свят, ти - също.

Така че, пак ти повтарям: Не знам много за Чинмой.Но знам за Пепси, който е бил 12 години при него.Знам го от преки впечатления.





.............................


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.