Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:51 27.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: ...нови [re: Kaily]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано05.01.07 23:10



Има проблясъци, когато пейства (или в най-добрия случай преразказва) взето от другаде знание. Иначе си е бош-лаф моабет.



Тема Re: ...нови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано05.01.07 23:13



Хубаво е, че взимаш дейно отношение. Така имам възможност да кажа:

Приятели, ако смятате, че някой прекалява с някоя тема или въобще с нещо, просто му го кажете. Нека да разбере, че хората не одобряват.

На мен ли? Ами пука ми, или поне ми е пукало. Но пък това ми е било повод за осъзнаване.

Несериозното на вид отношение, може да бъде начин за по- добра комуникация и по- лесно предаване на информацията. Най- доброто усвояване на знанието е подсъзнателното. Джао Бичън ме е научил на това.



Тема Re: ...нови [re: бeзпътeн]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано05.01.07 23:13



Моабета се пак е нещо.
Разговор, конверсейшън, изисква да чуеш другия и да му отговориш адекватно.
Сигурен ли си, че прави моабет?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Наречен... ????нови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано05.01.07 23:15



Е добре, рекох само да проверя.







Тема Re: ...нови [re: Kaily]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано05.01.07 23:15



Може и в такъв случай да не е моабет, знам ли... Би могло да е някакво бълнуване (в смисъл да сънува, че го вземат насериозно).



Тема Re: ...нови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано05.01.07 23:17



Има нещо вярно в това, което пишеш. Хубаво е също човек да умее да сменя от сериозно на "несериозно" и обратно, но това става естествено - когато и отговорите са спонтанни, а не обусловени от някакви мотиви.



Тема Re: ...нови [re: бeзпътeн]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано05.01.07 23:18



ЧСЗ просто.
Що е ЧСЗ-в Кастанеда ще те светнат, освен ако не ти светят маслото преди това.



Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Ехоо...нови [re: huanji]  
Автор Xaнa. (време е)
Публикувано05.01.07 23:19



Колко просто нали - "Ако е в лошо настроение, по- добре да се поразвесели малко". Ако ставаше така депресирани изобщо нямаше да има на света, щото щяха да се развеселяват. Е ми такава му била съдбата на питащия- да пита в клуб, където нищо не могат да му кажат и не могат да му помогнат.



Но ти разбираш, че работата не е толкова до питащия, колкото до отговарящите. За какво е цялата тази йога, ако на един човек в нужда не може с прости думи да се кажат няколко изречения, да се насочи или пък да се посъветва? Или хората тук са над тия ежедневни неща и имат великата цел Нирвана, където ще се слеят с Великото Божествено Цяло и ще усетят връзката на всичко. Обаче простичко да окажат помощ на питащ не могат.
Барахмана ходи и кълве като кокошка зрънца след всеки който напише нещо, но сам да даде някакво зрънце не може. Каква е тая велика глупост?
Мислиш ли че всеки оттук ако бъде попитан в личен разговор същото нещо ще изсипе точно по този начин и точно същите неща? Щото ако е така става страшно.
Чудя се от какво са водени йогите в комуникациите си с хората? Можеш ли да ми кажеш, че наистина не зная. Ние в Кастанеда сме лесни - просто трябва да постъпваме безупречно и всяко нещо което правим да го правим с мисълта, че може да е последното ни дело на тази земя и след него да умрем. Мислиш ли че човек може да сипе толкова излишни глупости пред лицето на неизбежната смърт?

И в Кастанеда се е случвало да доде някой страничен със житейски проблеми. Никой не му приписва преглед, неправене и пр. Съвсем човешки се опитват да му помогнат, с думи прости и с разбиране. И сигурно и във клуб извън тази директория така ще направят, че човека наистина да има някаква реална помощ.

п.п. Моя близка наскоро посети едни начален йога курс. Не знам точно какъв, но са ги учили да дишат, да релаксират, да осъзнават, и някакви съвсем прости техники. Тя не знаеше нищо за йога, и едва след курса потърси литература да чете. Може би ще поеме по този път, не зтам. Та затова и предложих на питащия да се запише в някакъв такъв курс.

п.п.2 Аз на твое място бих изтрила всичката тази плява от темата и ще оставя само конкретните съвети към питащия, така че като влезе в темата и прочете да не се ошашави, а да има избор какво да предприеме.



Тема Re: Преди да лапнеш кокала, премери си го на дупето:)нови [re: Brahman_]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано05.01.07 23:19



Бас държа, че ще разчита не стомашни сокове.





Тема Re: ...нови [re: Kaily]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано05.01.07 23:21



Да, от Кастанеда не разбирам... Дори не знам какво е ЧСЗ.

Там такива ли са опасни войни, че може да "светят маслото" на човек?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.