Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:52 28.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Не разбирамнови [re: Drona]  
Автор Aelan ()
Публикувано10.01.07 14:45



Не зная защо се получава така. Понякога ме е страх че след време може да съжалявам за това че не съм "изживявала" живота напълно интензивно и хубавите моменти и лошите. Друг път си мисля че така е по-добре а останалото прилича на безсмислено гонене на "опашката"

. Сложна работа.



Тема Re: Не разбирамнови [re: Aelan]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано10.01.07 14:56



моите наблюдения са, че не се накърнява способността да се чувства и преживява. Действително докато тече практиката нещата стават все по-приглушени до степен на пълно отдръпване .... но в последствие има възможност много по-концентрирано и безрезервно да се преживява ...

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Re: Не разбирамнови [re: Aelan]  
Автор BrandofAmber (минаващ)
Публикувано10.01.07 16:26



Ами мисля че доста хора имат усещането за по-бързо течене на нещата, има го и научно изкарано като количество натрупана информация. Вече се натрупва толкова бързо, че от няколко години доколкото знам дори не могат да я въвеждат достатъчно бързо за да разберат колко точно пъти се е забързало.

Идеята ми е че има различни типове фокус.
Ако менталния ти фокус например се намира на ниво на което при повечето хора са емоциите доста трудно ще можеш да изкараш смислено изречение. Обаче хората ще те разбират, защото ще предаваш емоции.
Съответно ако емоционалния ти фокус е на нивото на което трябва да е менталния всички емоции ще са приглушени.

Всичко останало което описваш според мене е по-скоро готино, но приглушаването на емоциите не е нужно за останалите неща. Лично мнение -разбира се.

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho


Тема Re: Справяне със стресанови [re: Drona]  
Автор vsn (непознат )
Публикувано11.01.07 09:40



Drona,

ако е удобно, остави някакъв начин за връзка с този психолог.



Тема Re: Медитациянови [re: _siddhartha]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано11.01.07 22:41



абсолютно :)))

Прости любопитството, но освен с йога с какво се занимаваш? Прави ми впечатление, че мисленето ти е доста по-различно от фона тук. Може ли да поговорим на бележки?

Spirit Horse, ride for me


Тема Re: Медитациянови [re: diwa_orhideq]  
Автор siddha (_siddhartha_)
Публикувано12.01.07 02:15



може, що не! имам обаче нов акаунт. Старият нещо изчезна.



Тема Re: Медитациянови [re: siddha]  
Автор diwa_orhideq ()
Публикувано12.01.07 11:05



ще изчезне разбира се, някой прибързано те беше взел за призрак :)))

Spirit Horse, ride for me


Тема Re: Медитациянови [re: bluntt]  
Автор titiksha_ (Narayana das)
Публикувано12.01.07 11:27



Аз не бих Ви препоръчал веднага с медитация. Ако не се изчистят нещата около стреса и напрежението медитацията даже може да задълбочи проблема. Раздвижете, балансирайте и хармонизирайте енергията си с хатха йога(асани и пранаяма). Или дори само увеличете физическото натоварване(спорт, повече сред природата) ако не Ви се занимава с хатха йога.

Успех!

ОМ НАМО НАРАЯНАЯ - Мантрата на Двапара Юга ;)


Тема Re: Справяне със стресанови [re: vsn]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано12.01.07 11:59



Добре, на бележка ще ти пусна неговия сайт да разгледаш ....

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Re: Медитациянови [re: bluntt]  
Автор Aelan ()
Публикувано12.01.07 15:07



Пробвай тоя сайт с безплатни уроци по медитация.



Също така можеш да пробваш една друга техника --отново е изложена безплатно тук.
За нея има и тема малко по-надолу тук от BrandofAmber.

Специално за стрес преди дни гледах една реклама на книга тук но не съм я чела така че не мога да я препоръчам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.