Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:24 07.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Хей че бавно вдяваш....нови [re: Brahman_]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано06.01.07 15:24



Предлагам ти направо да го преведеш и да си направиш коментарите, пък аз ще ги прочета след това. Все пак не съм на курс при теб, така че не ми давай задачки.





Тема Re: Медитация - съветнови [re: huanji]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано06.01.07 15:28



Аз това с дишането много го не тача, сигурно щото съм пушач и ми се бърка въздухот.
Обаче с визуализации смятам, че се постига най-много.
Примерно като се отпусне, може да помисли и как е обвит в златна светлина, златни светещи фотони се въртят около него и изчистват стреса и напрежението.
Може да са сини, може да са кристали.
Може да си мисли как отива до брега на поточе и изхвърля стреса от тялото си във водата, или да го зарови в гората.
Изобщо техники дал господ-ама на мен помагат едни, на него сигурно други.

А ако не може да спре да мисли, което е съвсем естествено, да прехвърля мисълта си бързо от един предмет на друг.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: В паузатанови [re: lmago]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано06.01.07 15:29



Моля, айде не се опитвай да обсебиш и тоя клуб и да се опитваш да изгониш всички с различно от твоето мнение, както вече го направи във "форума" си (ако може изобщо да се използва тази дума в случаи, за които става въпрос за еднолично налагане на мнението от страна на някакъв даскал, а не за свобода за изразяване на такова).

Няма да се оттегля, защото разбирам йога, а ти не (язък ти за д.ф.н.-то).





Тема Re: Медитация - съвет ВНИМАНИЕ ГРЕШКА НА ХУАНДЖИнови [re: Brahman_]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано06.01.07 15:32



Ей, галфон, човеко пита как да се освободи от стреса, не пита какво е медитация според древните брамини в Южен Уелс.



Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Хей че бавно вдяваш....нови [re: бeзпътeн]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано06.01.07 15:33



Предлагам ти направо да го преведеш и да си направиш коментарите, пък аз ще ги прочета след това. Все пак не съм на курс при теб, така че не ми давай задачки.

Е така може, от къде на къде ще ти давам задачи, просто ти предложих да работим заедно, на направим нещо съвместно. Като не искаш прав ти път, продължавай да се заяждаш на дребно, да говориш глупости и т.н. Аз не бих си правил труда да превеждам и да пускам нищо в повече, освен ако има подходящ модератор и подходяща публика. Хора които са специалисти в Ню Ейдж, в момента са на власт тук в този клуб и не си заслужава да си хабя труда. Може би по нататък живот и здраве ще видим. Пък и гледам че Имаго вече е пуснал линка на превода, който се интерисува ще го прочете така или иначе





Тема Не обръщай внимание и на такива като BlackWolfнови [re: bluntt]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано06.01.07 15:35



Човекът не е тъп, но не разбира нищо от йога. Идва да критикува тук източните учения от позицията на... представи си "българин-индианец". Да съществуват и такива индивиди - "българо-индианци", колкото и странно и нелепо да звучи такова определение. Та този любител на карнавалите, който се облича като палячо и си внушава, че е "индианец" и "вълк", "критикува" йога и медитацията и въбоще учения, които не разбира.

Но за сметка на това "разбира", че е "българин-индианец" и "вълк". Странно наистина. Абе всякакви индивиди бродят в интернет.

Редактирано от бeзпътeн на 06.01.07 16:51.



Тема Re: ...нови [re: vitaminko]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано06.01.07 15:38



Ако ти можеш да си купиш хляб от хлебозавода за 40 стотинки, но предпочиташ да го купиш от магазина до блока ти за 50 стотинки, от което търговецът печели 5 стотинки чисто, значи ли, че търговецът те е прецакал ужасно и защо тогава ти не ходиш до хлебозавода?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Йога-сутра IV.35нови [re: lmago]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано06.01.07 15:40



...и значи Бръмчо е просветлен, защото е идиот...ясно



Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Медитация - съвет ВНИМАНИЕ ГРЕШКА НА ХУАНДЖИнови [re: Kaily]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано06.01.07 15:40



Ей, галфон, човеко пита как да се освободи от стреса, не пита какво е медитация според древните брамини в Южен Уелс.

Хехе много ме обичкаш. Усещам те как съм ти станал симпатичен и ми се радваш като ме четеш и видиш



Както и да, аз му казвам да отиде на доктор или пък да отиде при теб да му направиш един масаж. Това сигурно ще му помогне доста. Ама като се замислих, масажа моще и да не му помогне. Ако си много дърта и грозна, както пишеш и се изразяваш, май с масаж повече ще го стресираш



Тема Re: В паузатанови [re: бeзпътeн]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано06.01.07 15:43



Няма да се оттегля, защото разбирам йога, а ти не (язък ти за д.ф.н.-то).

Хем си ревльо хем си завистливко






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.