Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:34 20.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
Тема Re: Наслаждавате ли се?нови [re: Brahman_]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано29.12.06 18:32



Слушай, драги, ко не друго, аз барем ти обръщам внимание. Другите определено са те отсвирили.
А цаливай ръка и припкай да играеш на йога.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Наслаждавате ли се?нови [re: Brahman_]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано29.12.06 20:17



Съобразяват се някои хора. Други не се съобразяват и само ти помагат да разваляш хубавата иначе, атмосфера в клуба.
Хич не разбрах защо зазлобя, че са се събрали няколко човека, които не са се виждали от много време? И какво ти пречим на великата йога?

Щяли сме да се караме, нам си кво. Това си е наша работа. Не мислиш ли?





Тема Туй-онуй по принцип - за разни хоранови [re: Brahman_]  
Автор Anon (минаващ)
Публикувано29.12.06 21:47



Здравей Brahman_,

Съмнявам се това което ще напиша по-долу да промени нещо в теб, но все пак ще го напиша, повече за другите, отколкото за теб. Знам кои ще ме разберат, и знам какво ще почувстват



> ... Гледам покрай мохабетите участниците ...
> За Хуанджи специално - хммм.. вижда се кои са ти приятелите, кои те подкрепят и гласуват за теб.

Добре, първо нещо за моя милост.

С йога започнах да се занимавам някъде през 1981 г., когато бях на 14 години и излезе книгата на Венцеслав Евтимов. Доста време се занимавах. Сега не мога да кажа че съм йога, през последните години други вълни ме носят, свързано е с чакрите и други неща, но не е йога в традиционния смисъл.

За Хуанджи - подкрепям го разбира се, както подкрепям всички смислени хора. Недостатъчно ги подкрепям даже
Което не значи, че съм гласувал при избора ви на модератор. Знаех за това гласуване, и макар да съм писал доста по тия клубове, в последните 2 години не се чувствам "гражданин" тук и затова не сметнах за редно да гласувам. Не е гласувала и жена ми, която също писа вчера в тая тема. За останалите не знам.

Бях поканен вчера в тази тема, дойдох на гости така да се каже (отдавна не го бях правил), и не си позволявам да изляза от нея, каквото пиша, пиша го само тук.

Не знам дали ме помниш, може би последния път когато писах повечко в клубовете беше точно тук и дискутирахме разни неща около Веданта с теб. Хубава приказка беше, смислена и добронамерена, в две теми може би, не помня вече точно. Бях пуснал и една тема със стихове тогава. Ти още май беше с нерегистриран ник.

Със съжаление забелязах, че в много от останалите теми поведението ти съвсем не беше същото. И това сякаш ескалираше. Днес виждам, че промяна към по-добро в това поведение още няма (забележи, не говоря за теб, а за поведението ти тук).

> Ако ви оставя за два дни ще ви свърши всичко което имате да си казвате и на третия ден няма да може да се понасяте един други и ще се избиете сами по между си. По съвсем хлапашки маниер. След седмица само няма до може да се понасяте защото всичко което имате да си кажете вече сте си го казали

Не се кахъри, с тия хора сме си говорили в клубовете с години, без да си омръзнем. Срещали сме се наживо. Войни сме водили помежду си. Може би всеки с всеки е "воювал" в даден момент. Надживяли сме го. Дошли сме тук, и сме приятели. Всичко е простено. Можеш ли да разбереш това?

Дискутирано е някога това (и не веднъж), какво се случва и какъв е смисълът да се пишат уж празни работи в такива теми. Смисъл има само за участниците. И най вече в момента, в който "тече" това. На другия ден не можеш да го разбереш. Четеш някакъв текст, но другото го няма.

И може би трябва да завърша с това, с което започнах. А дали ще е колело, или спирала, ще видим

Здравей Брахман



Тема Re: По едни подобни дни,нови [re: Xaнa.]  
Автор Anon (минаващ)
Публикувано29.12.06 21:54



Здравей Лельо Хана



(надявам се да не ми се разсърдиш за това обръщение , все едно дете го казва, а то си е и тъй де, аз съм си дете още, както беше споменато тука от друг човек )

Не сме съвсем комшии вече, но почти всяка седмица наобикалям нашия край

Драго ми е да те видя

P.S. Сега съм комшия на ДартВейдър, ако той не е забягнал междувременно на другаде

Редактирано от Anon на 29.12.06 22:43.



Тема Re: Ей, ние забавяме, но не забравяме...нови [re: Изrpeв]  
Автор Anon (минаващ)
Публикувано29.12.06 21:56



Вярно си е, не сме се отчели


Ще трябва да я изчистим тая карма някой път

А знаеш ли, направо не е за вярване, но наша Яна се роди на рождения ден на Хуанджи, както разбрахме впоследствие



Тема Re: Туй-онуй по принцип - за разни хоранови [re: Anon]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано29.12.06 21:58



Ма къде е писал, че ще се изпотрепем бе?!?
Тоя ептен перхоляса, това Имаго му влияе зле. Преди да се познават, се понасяха поотделно.
Сега откак се събраха и дяволът им влезе в тамаса.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: По едни подобни дни,нови [re: Xaнa.]  
Автор RedQueen (съмнителна)
Публикувано29.12.06 22:08



Здравей, Хана, и аз се радвам



Хич не се кахъря, имам кастанедианска школовка аз.




Тема Re: сезон 3 "завръщането на йогата"нови [re: Kaily]  
Автор Anon (минаващ)
Публикувано29.12.06 22:10



Това за постигането, е малко въпрос на терминология


Айде да се пробвам да го обясня аз някакси по моему

Стремежът за "постигане" обикновено включва амбиция. А амбицията е излишен елемент, който главно до бели води. Ето един пример.

Докато висях на една спирка преди години в моя роден град, гледах една игра - футболен мач - в един училищен двор. Запечатал ми се е в главата тоя момент, явно нещо съм видял.

Играеха млади (и не толкова млади) мъже, не ученици, беше почивен ден. Квартала е смесен, българо-цигански, такива бяха и двата отбора, смесени. На никой не му правеше впечатление. Наоколу са едни нанадолнища, гледаха да не ритат много високо топката по края, да не отиде отатък оградата и т.н.
Доста време чаках рейс оная неделя, и погледах. Нямаше караници, никой никого не ритна. Играеха си хората, подвикваха си, това беше всичко. Познаваха се някак кой от кой отбор е, макар да бяха доста и всеки - облечен с каквото му падне.

Каква е разликата между тоя мач и мачовете на професионалистите?
Няма я амбицията, постигането. И като махнеш тоя излишен елемен - амбицията - хората престават да се ритат. Не им трябва съдия. Не се псуват.



Тема Re: Туй-онуй по принцип - за разни хоранови [re: Kaily]  
Автор Anon (минаващ)
Публикувано29.12.06 22:12



> Ма къде е писал, че ще се изпотрепем бе?!?

В друг пост тука, позволих си да коментирам всичко на едно място.
Той не знае че ние вече сме се изпотрепали, това сега е живот след смъртта





Тема Re: сезон 3 "завръщането на йогата"нови [re: Anon]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано29.12.06 22:23



И като не се бият, как се забавляват?



Не знам, аз напоследък съм се замислила, че най-много бели правят претенциите
Докато няма претенции, всичко върви мирно и тихо и равномерно, появят ли се претенции, винаги става малък ад.
Какво е претенцията-да считаш, че заслужаваш нещо, което нямаш.
Не да имаш амбицията да го имаш, а да считаш, че просто го заслужаваш, ма несправедливо са ти го отнели.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.