Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:43 01.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Тема Що е "добро настроение" от йогийска гледна точка?  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано16.12.06 11:22



Извинявам се че ви развалям "доброто настроение" по празниците - базирано на кулинарни и др. "разврати".... но тъй като сме все пак в Клуб Йога и след като прочетох това от мода:

"А, нарушаването на правилата се надявам да ни го простиш, защото поне го правим с добро настроение и се забавляваме. Така или иначе, по празниците не ми се занимава с модериране, щото недоволни все ще има, а настроението е по -важно.
"


реших да направя една анкета и допитване към всички:



"Що е "добро настроение" от йогийска гледна точка?"



Когато отвратените напуснат, кои ще останат? Отвратителните!

Тема Re: Що е "добро настроение" от йогийска гледна точка?нови [re: Awaken]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано16.12.06 13:30



Който се занимава с йога си е постоянно в добро настроение. Ако е отвратен от нещо, е по-вероятно самият той да е отвратителен, а не йога...



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Що е "добро настроение" от йогийска гледна точка?нови [re: Awaken]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано17.12.06 16:59



Eдин истински йога не може да има настроения!
Още по-малко базирани на кулинарни и купонджийски основи.

Настроенията принадлежат и са атрибути на Света на великата Илюзия - Мая. Светът на дуализма.

Истинския йоги може да слива ума/съзнанието си с това на Вселенния Разум и
да изпита Изживяването на Единството. В света в който няма противоречия и дуализъм а САМО ЕДНО. Вечна Радост и Щастие и Мир.



Когато отвратените напуснат, кои ще останат? Отвратителните!

Тема Re: Що е "добро настроение" от йогийска гледна точка?нови [re: Awaken]  
Автор koбpaO8 (зеленочерна)
Публикувано08.02.07 09:10



"В светс в който, няма противоречие и дуализъм е само ЕДНО
Вечна Радост и Щастие и Мир."
Това не Е ли застой?
Покой на самият субект иии живота му -
живее в паралелен негов си начин
възприеман от околните като "луд"
/отнесен/ и колкото и да живее в Мир,Щастие и вечна Радост
субекта е "нещастен", защото този начин на живот
е бягство от заобикалящата го действителност.
Няма я борбата на противоположностите /внушавайки си че е в Мир със себе си/ скъсвайки /загръбвайки/ "конфилктните" ситуации създадени /породени/
от/ следствие на/от реала.
Така, че реално всичко изброено за доброто настроение и произтичащите следствиа от това е относително и малотрайно.
Не в важно да си щастлив, радостен и в мир със себе си и околните -важното е да се смяташ за такъв=ето я илюзията , коята също поражда противоречиви
не зависещи привидно от субекта житейски ситуации, от тук и следствието;
Вместо да изпишеш вежди, изваждаш очи все в името на хармонията с/за околните индивиди.





Тема Re: Що е "добро настроение" от йогийска гледна точка?нови [re: koбpaO8]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано08.02.07 14:06



Благодаря за интереса.....

В друг момент бих се спрял и отговорил на всяко твое изречение, но в момента нямам това време.... Пък и чувствам, че отвътре /не от главата/ ми идва следната сентенция:

Има въпроси на които няма отговори - във вербална форма!

Ето ти примери на въпроси и отговори:

Въпроси: Отговори:
глад - ситост
жажда - напиване
умора - почивка
търсене - намиране
мрак - светлина
незнаене - узнаване
незадоволство - задоволство
празнота - изпълненост
недостиг - изобилие
и т. н. ..........

Дали човек го e узнал и осъзнал и приел или не, но Факта е, че в цялото Творение съществуват закони и закономерности управлявани от някакъв Висш Разум или Интелект - свръх нашият човешкият. Кой каква дума ще употреби - е без значение. За някои това е "Бог", "Творец", "Аллах" "Буда" "Брама" и ....безброй други имена на всякакви езици и наречия.....

Преди около 40 год се бях юрнал /както може би всеки пубер по света/ да търся отговор на въпроса:
КАК Е СЪЗДАДЕН СВЕТА? КАК СЕ Е ПОЧНАЛО ВСИЧКО?
И стигнах.... до Риг Веда - едно от най-древните писания на света, където на едно място се говореше как "ТО" - Създателя на Вселената си съществувал/а/о
в пълно Единство със Себе си. В абсолютна Хармония и Блаженство. И как в един момент станало нещо и ..... хоп! Възникнала Вселената, планетите, галактиките и всичко съществуващо днес. И....естествено и нашата планетка. А хората са един от последните Творения на тази планета. Има животни като костенурките, крокодилите, хипопотами, носорози, хлебарки и много други, които са съществували много милиони години преди човека.
Науката нарича възникването на Вселената с думите "Голямата Експлозия" и подобни изрази.

Но, това всеки го знае.

Тези, които са чели повече йогийски книги сигурно са открили, че Брама или Създателя е създал Вселената и нас...... само с една нищожна частица от Себе си. Светът в който живеем е наричан Мая - свят на Голямата Илюзия или Маха-Лила на Твореца. Т.е. Главната Игра на същия. И какъв е смисъла на тази Игра?
Много прост и по детински наивен дори.


Твореца казал /това са мои интерпретации а не цитат/

Човече, създавам те и вграждам в тебе елементи от Себе си:
Творчество
Интелект
Право на свободен Избор /единствено право в целия животински свят!!!/
Осигурявам ти въздух, вода и всевъзможна храна.
Отнемам ти съзнанието за това КОЙ СИ ТИ и ОТ КЪДЕ СИ ТРЪГНАЛ и вграждам в теб Неутолимото с нищо Вечно Желание ДА ТЪРСИШ СВОЯТА ИСТИНСКА ПРИРОДА - т.е. АЗ - твоят Творец. За да се завърнеш там от където си тръгнал.
И докато не се завърнеш в своят Истински Дом - АЗ, нищо на този свят няма да е в състояние да задоволи вечната ти нужда от Радост, Щастие, Любов и Изпълненост - качества присъщи единствено на Моята Личност.


Някой, някъде да е прочел "Механизма" на Творението и Смисъла на Живота обяснени с толкова малко думи, които ми дойдоха в момента спонтанно, без да мисля /спрял съм си ума/ ???

Но - за мен ТОВА Е ПОЛОЖЕНИЕТО.

Добре, благодарение на систематическото практикуване на "СебеПознанието" Ключът за което получих от Прем Рават - Живият Учител на милиони по света днес, аз постигнах това състояние, което е описвано от най-дълбока древност и от най-стари писания. То..... е неописуемо с думи и по никакъв начин. Толкова е Божествено и Величествено и Великолепно и Съвършено.....
Умът и интелекта не могат да си го обяснят. Както е казано:


"Истината е скрита зад плътната завеса на.....мислите. Когато умът спре своят непрестанен бяг и да произвежда мисли.... тази завеса се вдига и пред човека блясва Истината с цялото си неповторимо и уникално Великолепие!"







Когато отвратените напуснат, кои ще останат? Отвратителните!

Тема Re: Що е "добро настроение" от йогийска гледна точнови [re: Awaken]  
Автор Darth_Vader (killer)
Публикувано08.02.07 14:40



Мале, Оро, като гледам как пишеш, когато нямаш време, направо страх ме хваща, когато ще миаш време...



Тема Re: Що е "добро настроение" от йогийска гледна точнови [re: Darth_Vader]  
Автор koбpaO8 (зеленочерна)
Публикувано08.02.07 16:09



Немците са педантично точни и лаконични,
особено в монолога.
Благодаря за информацията.






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.