Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:53 17.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема дайте идеинови  
Автор чepитa (непознаваема)
Публикувано14.12.06 18:10



и рецепти за постни гозби за Бъдни Вечер.





Тема Защо не опиташ......нови [re: чepитa]  
Автор abettor (чисто нов)
Публикувано14.12.06 21:26



.....в клуб "Готварски рецепти"?





Тема Re: дайте идеинови [re: чepитa]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано14.12.06 22:35



Мога да ти предложа една бобена крем-супа. Не знам как е оригиналната рецепта, по принцип за такова елементарно нещо, не съм правил сверка.

Накисваш доволно количество по- едър бобец от вечерта във вода. На другият ден, зърната са доволно набъбнали и ги обелваш. Ако всичко е наред, люспата се маха много лесно и отнема 20-25 минути цялата процедура. Е, повечко е, но пък кулинарията е средство за развиване на любов и творчесто.



След това боба се сварява заедно с морков, червена чушка(задължително червена, защото дава сладост. Слага се цяла и после се вади за да се обели) лук, домат(Някои не обичат домат на боб. Трябва само да се каже, че домата поради киселинността си, може да забави увирането и може да се сложи по- накрая). Подправките се слагат в специална решетчица за подправки или просто в торбичка. Става дума за дивисил, джоджен, чубрица. Повечето хора по нашият край(и аз включително) слагат още копър, целина и пр. След като бобът уври, водата се прецежда, а твърдата част се пасира добре. Твърдата част на подправките се изхвърля, подправките вече са пуснали аромата в чорбата. Трябва да се прецени така, че да стане относително гъста супа след пасирането. Боба е продукт, който лесно дава плътност, така, че може да се добавя на порции към течността, за да не се прекали. По правило, след пасирането го връщам на котлона и добавям малко краве масло и 1-2 скилитки добре пасиран чесън.
Сервира се топъл с поръсен пресен магданоз. Важно е да се изяде веднага, защото като престой аромата губи ефирност. Маслото и чесъна на фона на боба, дават божествено уханиеи аромат. :)

Гонощисва се с леко киселка салатка и чаша отлежало вино - Розе. Изисква комания на ценители и таферни хора, за да не се развали магията и плода на кулинарната медитация.

А ручайте сега и споменувайте Дедо ви Балканджи.



Тема Re: дайте идеинови [re: huanji]  
Автор чepитa (непознаваема)
Публикувано14.12.06 22:42



жив и здрав да си дедо Балканжи!

с огромно желание ще медитирам над рецептата докато се получи божествена крем супа! аз мислех бобена салата да направя, но такава рецепта не е за изпускане. а за салата какво ще ми препоръчаш? а ако имаш и някоя рецепта за десерт - цена няма да имаш!



Тема Re: дайте идеинови [re: чepитa]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано14.12.06 23:37



Вълча салатка? Прави се с луканка.



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: дайте идеинови [re: чepитa]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано14.12.06 23:40



Рекох да ти извадя рецептата за инжир-баклава, но не сполучих. Навместо нея обаче, попаднах виж на какво:

"Имало едно време, едно царство, на средата между небето и земъта. То било мерожовидно, почти интернетно. Из него се разождали като изоглавени, некви търсещи, какво и що – историята мълчи. Собраа се сите, па решиа да скочат на балканско, на последната кончина на праслака, на дедо Балканджия. Яхнаа влакове, рейсовйе и разна подръчна предвижваща техника. Криво-ляво добраа се до дедо Балканджи, па влезнаа и зафатха. По план артисаа само сестри Кушлеви, по прякор – Йони мудра и Астартини мудра.
- О-оо, сабалароусун, айде джаз, влаайте! - посрещна ги дедо Балканджи.
Най- отпреде се завтече Камарафто Ханъм:
- Чекай да та фана изкъсо…дорде не са ма изпопребили, че нали съм шило-загазило и скочи та префасонира дедо Балканджи. Влазнаа и другите па наседаа по миндерите. На огнището се препичаше връз една плоча, едно бакърено джезве, да се позатопли така, за рахат на ракийката вътре. Таман в това време, сливовият елексир, тръгна да си търси стопанина, което дойде добър знак да се разлее из чешите. Па викнаа сите – Ашколсуун! …и запретнаа ръкаве по отношение на гуцито, което дремеше в кочината. Изопнал жили, най- отпред се курдиса Суджук Сууклук и запасал наджака в пояса, се отправи към местото. Другите се наредиа на влакче и тръгнаха подире. В кочината блаженно се изтягаше праслака и се надяваше на Намерението да го размине. Няколко чифта кръвясали очи се надвесиха бащински отгоре и рекоха, че скоро ще е. По едно време, навалицата беше изръгана и некой се намъкна отпред:
- Недей бе Суджук Сууклук, рече Зеленчук Будала – дай да пуснем прасето, да си походи из горите да се порадва на тревичките, да се порадва на животинките, на вълчетата…
Га, че ли не фана ред, понеже прасето бърже предаде дух и се озова разфасовано, да рече човек да му намери частите, не ще сколаса цял ден. Едни се пражеха в дебел тиган на котлона, други бяха по други места, но по- интересно беше около тези части на котлона. Какво толкоз стана, че се стигна до тук. Доволно, даже отлично се справиха със задачата, Суджук Сууклук, дедо Балканджи, Скърцар Ефенди и Сервитор Бабаит. Асистенстваше им Морафет Кибик с едно канче топла вода, като само повтаряше: - А, ще му седнам ние най- накрая, па ще му тропнем и хорце, па вино, па… Покрай нея припкаше Алтън Кичара и викаше: - Много еротично, много еротично. – завалийката в захласа, се оказа, подменила романтично с еротично, но това се подразбра. Та, седнаа в мазата, облечена с дърво, дека по нашему викаме механа, та да е по- джепанийско, да предполага. Заформи се софра, разле се рикия, върла и гореща…като неоправена булка. Помълча се малко време в нравствено усамотение, всеки насаме със себе си…и с ракията. Това си е заучено положение, да се насочиш навътре, да се заласнеш в дебрите на съзнанието и други такива работи, но те не са за пред ора. Дедо Балканджи, изплакна очи в бюста на ССоня, която така и не си намери прякор, та присъстваше с име, след което взе думата:
- А, добър закач! Преборихме прасето, добре е това. Така както сме почнали и просветлението ще преборим, въпрос на сливова…двойнопрепечена…
В този момент, вратата изкърца и се чу:
- Дебел ти бахур Майсторе! (Дебел ти бахур е традиционно коледно поздравление с интердисциплинарен смисъл, предимно визиращо сорта кървавица известен като - бахур) На вратата целият в скреж, полепнал чак от Москва седеше Брахман Ортак. В това време си появи и Корназ Ханъм, което предизвика кратко словестно единоборство с Камарафто Ханъм. В последният момент, Корназ Ханъм влезе в информационният канал на Камарафто Ханъм и стана тихо като в … Никой не е очаквал, че може такова нещо да се получи, куче и котка да се заобичат, но с какво ли не е пълен този свят. Първа от вцепенението се отърси Буkвар Цитат и подхвана лакардията:
- Истината е в чистото съзнание, вие сте!, какво ви спира да бъдете. А, питам аз и отговор не искам!
- Ти не искаш, ама аз да си кажа. – рече Камарафто Ханъм. Чистото съзнание, трябва да се изстрада, да се заслужи, болка си требе, юруш, гризби, бахър и салгън.
- Вай, вай! Дека са ти нозете, тя наща мама е добре, ама мамата на просветлението проплака. – апострофира Валсудараджи Нехуяджи.
- Господа - пак настоя Буквар Цитат, чистото съзнание, Дънов..
- Чекай, чекай малко – рече Осъмски Ерген, да го пресметнем, не може да няма дроб за това.
В този момент, насъбрал спортна злоба се изправи като исполин пред миньонче-цепеняк, Урсуз Челеби и тропна по масата:
- Писна ми от вас ба, бесове ма хванаха, спортна злоба настоява от гърдите ми…много работи още, но са лични. Ела, дедо Балканджи, приятелю, ако мога така да са израза, дай да те прегърна, може да ти мине сомодоволството.
Дедо Балканджи, отмести с недоверие очи чорнае от пазвата на…къкто и да е и вика с очи вперени в абсолюта на сливовицата нашеницата:
- Требе да зафатим упражнения.
- Бегай па ти с тизе упражнения.- втърка се PиRаNя. В адвайта йок упражнявиници, само си клечиш - като положението от кама сутра - само стоиш и дишаш.
Вратата пак изскърца, като стар скрин и се чу някой да развява байрака на трезвеността по нашенски..щото закъснялите се отличават. Сестри Кушлеви се добрали с три превоза, на по два пъти всеки, понеже да им е за кадем. Водеа с тях и Незнайнус, да го ползват да внимава цяла нощ, понеже нали са последни и са тавряз, докато се напоят доволно, ще съмне, а той държи на слушане…
- Скинах се от липсата на намерение – над сите се бе разперила, като тъща Сербез Вуйна, требе ясна и точна визия, да е сигур работата. Питайте Амон, той знае деветнайсе философски подхода. Амон, не заслухтя баш, че беше потънал в тъжните очи на първата си наложница – Кармаза Чуру. Мааше с ръце над главата й, после й наля вино. Нещо се печеше, но не можа да се доопече, че го сръга Руми Дъновинди:
- Кажи бе Амоне, кажи за изобилният живот.
- О-о-ооооо, живот майка, изобилно, нема лабаво, о-о-ооо - па засука мустак.
- Ще ви попея приятели, когато ми е тъжно певам, като славей-птица…то сега не ми е тъжно, ама нали требе да звучи парадоксално. И зафати да пева нещо от Преподавателя, но видно беше, не се поръси с небесен авторитет тази тема и скоро беше пренасочена та запе “И да имам сто живота”. Това нале масло у огиня, освен едно вино от сорта Любовчийско и скочиа та се скъсаа от игране, сите, даже и Башка Керевиз, дето се правеше, че я няма, щото а я види Камарафто ханъм, а я е изкълвала като кьораво пиле патладжан. Па що рипаа, като бесни зайци. Измориаа се, та им се не виде. Чифте Пиниз, стоеше ехидно в ъгала на масата и викаше с цяло гърло:
- Вие сте илюзии, вас ви няма…и к’во от това. И ти ма, Шамбало, к’во като си берекет пазва и теб те няма. Ха-аа. Аааааааааа.
Шамбала се фръцна:
- Мен пък ма аресват, нека ти е зор.
Сестра Дундураджи се премести на другият ред – Ох, не мога да гледам кървища.
- Голям фестивал настана, изпотепаа се да играт, певат, пият, апват и пр. После се биха, огладнеа и пак едоха да им дойдат сили, пиха и айде отначало. На сутринта, дедо Балканджи дремеше на масата като кон на празни ясли. По едно време нещо се стресна и извика: - Сууклуци, сууклуци! Само от ъгъла се чу: - И жени и жени, беше Сервитор Бабаит.
Рекламите по телевизията, май аберират много…надигна се за миг Камарафто Ханъм и легна пак.
В ъгъла Блясък в Кафата , беше притиснала Незнайнус и му говореше – Една мисъл на Ваклуш ми прикова вниманието…Незнайнус държеше картите, а Фастък Ханъм, му ги подменяше…той стана сънувач…на яве…от зор…

Дека дружно се живее у нашите ясли, ората маат пръжки, понеже и те са ора. Ядоа, ядоа се и помежду си, нема начин, нали сме ора. Сега чакаме да втасаме, чунким се нагиздим с духовност, да си я носим по купони, ей закачена на реверо, да се види отдалече. Ама купона си е купон…и махмурлука си е махмурлук. Само просветлението го няма, щъркела дето го носел, вместо него донесъл бебе, даже две, ама няма да ви кажа на кой. Сега чакаме, следващият курс, може да сколаса за догодина.
Айде олан!"


Помниш ли го този пост, от далечното минало? Всички участници са тогавашни клубари и всяко нещо с изключение на прасето, е от живота на клубовете взето. Незнам дали ще ги познаеш само, хи-хи.


И любовчийското вино го има. Нека ти е за поздрав от доброто старо време.

А, щъркела верно донесе бебе...даже две, на таз коппания.



Тема Re: дайте идеинови [re: huanji]  
Автор чepитa (мурафет кибик)
Публикувано15.12.06 00:20



спомням си, че беше голям кеф едно време, но си признавам позабравила я бях

, обаче докато я четох закачката и разпознах някои клубари, включително и моя милост. дори реших да си сменя титлата по случая!

да са живи и здрави бебетата и още да има!


ашколсуун, дедо Балканджи! дар слово имаш в изобилие, както и умение да създаваш добро настроение. надявам се да драскаш по-често и все така весело. поклон!




а рецептата за баклавата съм си я запазила на компа. ето я:

Инжир баклавата се прави по друг начин, не се използват кори. Мога да ти дам рецептата, много е проста, но нещо малко хора могат да я улучат. Гъстотата на тестото, се определя на око и ако не е точната консистенция, може да стане на подметка, или да се пръсне, като се полее със сиропа.
Това е един истински сууклук.
Като дрънеш две баклави и ставаш турбо-дизел, то сладко та дрънка.

Много е проста:
Един жълтък на една пакетче краве масло(излизат около шест баклави). Та разбиват се добре, като маслото е добре да е предварително отпуснато на стайна температура. Добавя се и малко пудра захар, около лъжица общо и пак се бърка. После започва да се добавя брашно. Тука вече доза няма, гледа се консистенцията. На вид и пипане не е плътна, мекичко е. Правят се кръгли баклавички(в средата с пръст се прави ямичка) и се пекат в умерена фурна, приблизително 20 минути. Получават лек златист цвят. Като изтинат добре се заливат със захарен сироп в съотношение 1:1. Вари се около половин час, пробва се като се сложи какпа от сиропа върху нокета и да се задържи. После се залива баклавата с него. Има принцип - едното винаги трябва да е студено, а другото топло. Оставя се да поеме, отнема часове...и накрая се яде та пушек се вдига.
Ако е гъсто тестото, т.е. с много брашно, баклавите стават на подметка и сиропа не може да поеме. Ако брашното е малко, се разпадат. При първия път, се прави по- рядък сироп, при втория по- гъст...макар, че ако се объркат, сиропа едва ли може да спаси работата.



Тема Re: дайте идеинови [re: BlackWolf]  
Автор чepитa (мурафет кибик)
Публикувано15.12.06 00:21



идеална е за Коледната трапеза!





Тема Re: дайте идеинови [re: BlackWolf]  
Автор killing_machine (непознат)
Публикувано15.12.06 00:36



Ей, ти нали май беше фен на идианците? Знаеш ли случайно някъде в България да продават бизонска пастърма? Не се шегувам! Ял съм го това нещо, но не съм виждал да се продава у нас... а е много арно!

I got no place, no name, I'm just a killing machine


Тема Re: дайте идеинови [re: чepитa]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано15.12.06 07:08



Срамота!

Един живеещ от 30 год. навън да ви отваря очите.......



Когато отвратените напуснат, кои ще останат? Отвратителните!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.