Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:13 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Тема за административни въпросинови  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано04.12.06 20:31



Моля, ако има някакви предложения във връзка с правилника или нещо подобно за обсъждане от организацията на клуба, да пишете тук.
За да не се пълни клуба с теми, всички подобни теми или мнения ще бъдат премествани в тази тема.

Правилата за цивилизовано поведение важат и тук, затова бъдете такива.





Тема Re: Тема за административни въпросинови [re: huanji]  
Автор vitaminko ()
Публикувано04.12.06 23:28



Уважаеми Хуанджи моля да ме извините, но ето

и не са обсъждани конкретните правила, по които ще функционира клуба, а само общи насоки. На какво основание към т. нар. общи насоки пришивате доколкото виждам почти старите правила (както виждам спорната т.9 е отпаднала)? Как решихте еднолично точно тези да са правилата?
Въпрос на възпитание е да се обърнете към аудиторията на клуба и да кажете, че според Вас при така гласуваните насоки тези правила биха били подходящи и искате да научите какво мислят другите и какви са техните предложения.
Съвсем друг е въпросът, че според мен се хвърли доста енергия за гласуване на насоки с разтегливо съдържание и никакво практично приложение вместо усилията да се насочат към конкретни правила на поведение и санкции.
Според мен Вие разводнихте вота.
Въз основа на кое правило решихте, че трябва да има тема за административни въпроси и допитахте ли се затова до аудиторията на клуба?

********************************************************************************

Редактирано от vitaminko на 04.12.06 23:35.



Тема Re: Тема за административни въпросинови [re: huanji]  
Автор vitaminko ()
Публикувано04.12.06 23:49



Мисля, че пропуснахте да заявите по недвусмислен начин, че отново влизате в ролята на модератор.

********************************************************************************


Тема Ще правим ли частен клуб?нови [re: vitaminko]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано05.12.06 00:20



Първо няма смисъл да му гововриш на "Вие" тъй като самият той не МОЖЕ да говори на "Вие" дори към тези които са по възрастни от него, които имат повече знания от него, и които имат титли и т.н., и които самите те държат да им се говори на вие, и те самите говорят на вие. Той дори си позволява да се оправдава пред тях, че "имал специално основание" за да говори на "ти". Свиня от кладенчева вода не разбира. Така че не се обръщай към него с учтивото Вие! Няма смисъл.

Хуанджи не е пропуснал нищо, просто иска да си продължи модераторските васани, да си задоволява желането за модератор. Избра се една точка с която доста хора не се съгласиха. Но въпреки всичко смята да я налага и то лично.

Как смята да я прилага на практика тази точка? Как смята да я налага на хората, на тези които не са съгласни с него? Всичко това си е негова работа, както той си реши. Когато си иска ще изчезват постинги, когато си реши ще банва хора и т.н.

Кой кога и т.н. той ще решава. Дали ще има пристрастие или не, кой му харесва и кой не, кои са негови хора и кои не, кои заслужават да бъдат в клуба и кои не, кого ще изрита напълно и кой не, всичко това остава да си го решава той лично.

Демокрацията отива на кино. Ако той е имал разправия с Миро, значи Миро трябва да е вън. Ако е имал разправия с Раджа, значи Раджа трябва да е вън. Един вид кавгаждиите нямат место във форума. Тези които са гласували за него, за тях може. Тези които са му помогнали да стане модератор, като Черният Вълк например, за тях може по толерантно отношение.

Онова което аз предлагам е Хуанджи да бъде свален от модераторският престол. Да се избере друг модератор. Човека който бъде избран трябва да ПРЕДСТАВЯ общото мнение на хората тук. Щом има слабост към 5 точка, значи ще бъде 5 точка. Как ще бъде изпълнявана пета точка е друг въпрос, да се реши за в бъдеще. Може да се изгради една система от правила но постепенно. Например ако някой наруши правилото на клуба, се поставя под въпрос какво точно да се прави със нарушителя и неговият постинг. Нека да се изкажат и другите хора. Мисля че банването и триенето на постингите не трябва да става освен ако няма поне едно 90 процента от хората против.

И така ще продължим ли с дискусията за модератора? Мисля, че за сега това трябва да се остави на страна. Нека хората да си починат. В момента няма толкова глупости и неприятности. Най добре е Хуанджи да си прави пас, и да си мълчи. Когато стане нещо неприятно, едва тогава може да се повдигне въпрос, как да се справим със ситуацията? И тъй като ИМА МОДЕРАТОР, той ще направи това което повечето хора искат да се направи.



Тема Re: Малко Offtopicнови [re: Brahman_]  
Автор vitaminko ()
Публикувано05.12.06 01:59



Сетих се как Хуанджи Ви изтри мнението за практиката за наули и после го

без да Ви споменава името. Възниква въпросът ако сте имали бан, как въобще сте го написали? Доколкото разбирам бан е техническа възбрана да се пише каквото и да е, т.е. ако в момента на писане сте имали бан Вие въобще не би трябвало да имате възможност да публикувате мнение. Следователно след като мнението Ви се е появило Вие не сте имали бан. Това, което Вие написахте не противоречеше на правилата, следователно въобще не е трябвало да бъде изтривано. Реабилитацията на това Ваше мнение трябваше ясно да съдържа и Вашето име. Доста грешки от страна на Хуанджи само в едно негово действие.

********************************************************************************

Редактирано от vitaminko на 05.12.06 02:02.



Тема Re: Тема за административни въпросинови [re: huanji]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано05.12.06 09:31



Добре е да обърнеш повече внимание на правописа си също!

Напр.
2. Клубът е с вободна зона............




Когато отвратените напуснат, кои ще останат? Отвратителните!

Тема Re: Малко Offtopicнови [re: vitaminko]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано05.12.06 11:50



Струва ми се малко приповдигнато да си говорим на "Вие" но щом като желаете така, ще си пишем така с Вас. Струва ми се приповдигнато и изкуствено защото се отнасяме един към друг с никове а не с фамилните си имена. Както и да е на Вашият въпрос:

Възниква въпросът ако сте имали бан, как въобще сте го написали?

Положението беше такова. Първо Хуанджи ме банва за малко, за кратко време и каза че ако не "слушкам" ще ми дърпа ушите. След което му дойде някакво вдъхновение и ми писа че ми маха бана предварително. Един вид според неговите предвиждания, аз би трябвало да си взема бележка. Веднага продължих да си пускам постингите за които той ме банва. Той отново ми сложи бан. И така продължи в следващите няколко дни. Ту сложи бан, то го махва. При това той триеше безразборно всичко което пиша.

Мисля че това беше вид подигравка. И то много лоша подигравка. Един вид махам ти бана, и след това като си губя времето да пиша разни постинги той да го изтрие. Разбирате ли ме Витамнико? Да се напише нещо изисква време, труд, и след това то се изтрива.

Специално за този постинг за Наули. Изглежда съвеста е започнала да го човърка от вътре и той е разбрал че прекалява със триенето. Не може така човек да започне да трие абсолютно всичко, само и само за да НАКАЖЕ, да се НАЛОЖИ, да СТАНЕ НА НЕГОВОТО. Подобна реакция е характерна за човек който е изпаднал в бяс и иска на всяка цена да наложи своето собствено мнение, независимо от това дали е прав или не.

Това е реакцията на нашите баби и дядовци от турско време още. В същност това е било прийом често прилаган от християнската църква! Когато детето не слуша, те му налагат наказание което се простира дори там където няма нужда. Детето бива наказвано да не се храни например затова че е счупило ваза. Разибирате ли? Храненето няма нищо общо с вазата. Двете са съвсем различни неща. На детето му забраняват да прави дори това което би трябвало да му е позволено да прави.

Днес подобни методи се отричат от съвремената психология например в Трансакционият Анализ. Там вече не се обръща внимание на "наказанието" а на "осъзнаването" на грешката, и да се коригира личноста така че да не се повтаря. Ако детето е проявило немарливост, то трябва да се насочи вниманието му именно в тази посока. Да му се помогне да разбере че немарливоста не е хубаво нещо. А не да му се забрани да се храни за наказание. Забраната води само до обратни резултати.

По принцип всяко наказание е грешка за правилното възпитание. Наказанието е само за да се УЛЕСНИ работата на възрастният, който вместо да си помисли как да обясни на детето че немарливоста е лошо нещо, си "свършва работата" с един два плесника. Родителите от мързел или незнание и невежество си служат с наказания.

Държававите също си служат с наказания. Но там причината е друга. Просто нямат достатъчно средства които да се използват и да се наемат опитни психолози които да "поправят" онова което е станало в главите на някой престъпници.

Едно сравнение. Да се служи с наказание е подобно на положението един опитен програмист да започне да рита компютрите с надежда да се оправят сами. Така тази работа не става. Нужно е да се види коя е причината поради която компютъра не работи, да се поправи софтуера, да се сложи нов. Човек е САМОПРОГРАМИРАЩ се компютър. Понякога става, по някога не става. Да се рита кутията с цел сама да се оправи не винаги върши работа. По добре е да се действа разумно, да се види къде точно е грешката, какви са причините и тогава да се види какво може да се направи.



Тема Re: Малко Offtopicнови [re: Brahman_]  
Автор Coorhagen*Willendorf (apple/microsoft)
Публикувано05.12.06 14:10



Aйдеее, пак почнахме с проблемите.... бе не вили писна бе хора?



Тема Re: Малко Offtopicнови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано05.12.06 14:32



Виж какво на теб не ти е писнало, защото си приятел с Хуанджи и нямате разногласия с него. Всичко е така както на теб ти се иска да бъде.

С мен положението е по различно. Ако Хуанджи продължи да бъде модератор, това означава за мен на практика да не мога да пиша повече тук. Затова до толкова до колкот се отнася до мен, ПРОБЛЕМИТЕ НЕ СА СВЪРШИЛИ. Не че не мога да се коригирам, не че не мога да говоря безпристрастно, но не мога да спра да изказвам своето мнение, своите разбирания своите убеждения. Затова пиша тук, защото мога свободно да ги изказвам. Готов съм да сменя формата, готов съм да спра да говоря за Нирмала Деви като за "дебеланата"

Но не съм готов да спра да изказвам несъгласието си с нейното учение, и с това което тя проповядва и върши.

Разбираш ли?



Тема Въпроснови [re: huanji]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано05.12.06 15:05



Защо беше заключена темата




Мисля че трябва да се заключват теми с които се злоупотребява, с които се спами, с които има желание само да се правят реклами, да се разводнява форума. Може би някой все пак иска да добави още нещо във темата? Може би все още има мнения? Заключването на тема по този начин става едно ограничение наложено от собственият кеф на модератора, без да има каквато и да е реална причина. Ако темата се е изхабила напълно, тя по естествен начин ще си отиде в архив.

Редактирано от Brahman_ на 05.12.06 15:09.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.