Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:18 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема За човешките ПРАВА и тяхното ОТМЕНЯНЕ.......нови  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано05.12.06 22:25



Може би всеки завъртял се в този клуб по-дълго е установил, че това е "гнездо за раздори, конфликти и борби". Но едва ли някой е схванал къде е "коренът на злото". Ще се опитам още веднаж да го изкарам на показ - на дневен ред.

1.Виртуалното общуване е базирано основно и преди всичко на ДЕМОКРАТИЧНОТО ПРАВО на всеки юзър да има собствено и лично мнение по всички въпроси относно живота и....... свободно ДА ГИ ИЗРАЗЯВА във виртуала.

2.Веднага възниква въпроса: - Как ще се сложи някакъв ред, след като ....."колкото хора - толкова мнения" и неминуемо конфликти и стълкновения?

3.Отговорът е ясен и гласи:

Всеки има право на собствено мнения - НО НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА НАПАДА, ОБОРВА И ОТРИЧА НИЧИЕ ЧУЖДО МНЕНИЕ! Може да го оспорва и дискутира С ПЪЛНОТО НАЛИЧИЕ НА УВАЖЕНИЕ И ЗАЧИТАНЕ на личноста на другия.


Във виртуала е пренаселено от личности обсебени от всякакви мании. Най-вече такива страдащи от "мания за Величие" или "целият свят е крив - аз съм винаги най-прав". Те са първосигнални и с елементарна психика юзъри, КОИТО НАХЪЛТВАТ НАВСЯКЪДЕ ......ЗА ДА НАЛОЖАТ СВОЕТО МНЕНИЕ И ДА ОТРЕЧАТ ВСЯКО ЧУЖДО ТАКОВА. Те се нахвърлят и почват да окалват, оплюват, подиграват, пускат дезинформации и инсинуации и пред нищо не се спират /освен воденето на един аргументиран базиран на факти спор/ докато не СЪСИПЯТ И СМАЖАТ "един противник" - само защото не мисли като тях.

Това драги ми клубари се нарича в прав текст:

ОТНЕМАНЕ НА ПРАВОТО НА ГЛАС И СОБСТВЕНО МНЕНИЕ.

И мирише на......."ДИКТАТУРА". Това са тоталитарни методи, които някои се опитват да приложат във демократичния свят на виртуала.


Аз вече около година се опитвам да вменя на зомбясаният, обсебен от диктаторски бяс юзър Юли Железаров - самоназвал се "Браман" - т.е. Бог Всемогъщи, ДА ЗАПОЧНЕ ДА СПАЗВА РЕГЛАМЕНТА ГАРАНТИРАЩ РАВНИ ПРАВА ЗА ИЗЯВА НА ВСИЧКИ И......ДА ПРЕСТАНЕ ДА ОТНЕМА ПО НАЙ-БЕЗАПЕЛАЦИОНЕН НАЧИН ПРАВОТО НА ВСЕКИ ДА ИМА ПО-РАЗЛИЧНО ОТ НЕГОВОТО МНЕНИЕ И ВИЖДАНЕ НА НЕЩАТА В ЖИВОТА.

Не и не!
Този юзър е сериозно психически болен и грандоман. Той от носа си по-далеч не може да види. Всичко, което той си мисли за верно и правилно ИСКА ДА НАБИЕ В ГАВАНКИТЕ НА ВСИЧКИ КАТО......"ЕДИНСТВЕНАТА И НАЙ-ВЪРХОВНА ИСТИНА" и дори и на ум не му минава, че ВСЯКО НЕГОВО МНЕНИЕ И СХВАЩАНЕ НЕ СА НИЩО ПОВЕЧЕ ОТ ЕДНО МОМЕНТНО ЗАБЛУЖДЕНИЕ, КОЕТО В СЛЕДВАЩИЯ МОМЕНТ ЩЕ БЪДЕ ЗАМЕНЕНО С НОВО И ПО-ПРОГРЕСИВНО, ПО-ДОБРО И ПО-ВЕРНО.

Той биейки се в гърдите, че е йога и то от най-напредналите не може да схване ЧЕ НЕ ТРЯБВА ДА НОСИ В СЕБЕ СИ НИКАКВО ОТРЕЧЕНИЕ, НИКАКВО ОСЪЖДАНЕ, НИКАКВА НЕГАТИВНА ЕНЕРГИЯ с/у НИКОЕ УЧЕНИЕ, УЧИТЕЛ-ГУРУ И НИКОЙ УЧЕНИК. ЧЕ СЪЩЕСТВУВАТ БЕЗБРОЙ ФОРМИ НА ИЗЯВА НА БОГА И ЗА ВСЕКИГО СПОРЕД НИВОТО МУ НА ЕВОЛЮЦИЯ СА ОСИГУРЕНИ "ПОМОЩНИ СРЕДСТВА" - УЧЕНИЯ, УЧИТЕЛИ, ИНСТРУКТОРИ и т.н. И че НЕ Е НЕГОВА РАБОТА КОЙ КАКВО УЧЕНИЕ Е ИЗБРАЛ ЗА СЕБЕ СИ.
ЧЕ АКО ТИ СИ ИЗБРАЛ ДА НЕ СЛЕДВАШ НИКОЕ УЧЕНИЕ/УЧИТЕЛ - ТОЗИ ИЗБОР Е ТВОЙ ЛИЧЕН И НЯМАШ ПРАВО ДА ГО НАЛАГАШ НИКОМУ.


Юли Железаров води безумна и крайно досадна война с/у всеки гуру /жив или умрял отдавна/ наричайки всички "тарикати", "мошеници", "измамници", и т.н. и т.н.

Той отказва да приеме демократичните права на всекиго ДА ПРАВИ СВОЙ ЛИЧЕН ИЗБОР В СВОЯ ЛИЧЕН ЖИВОТ. И иска НА ВСЯКА ЦЕНА ДА НАЛОЖИ НА ВСИЧКИ СВОЯТ ЛИЧЕН ИЗБОР НА АТЕИСТ И МАТЕРИАЛИСТ.

Неговото демонстрирано нон-стоп мото е:
"Всички ще мислите като мен! Ще мразите всички гуру и учения! Ще бъдете атеисти и матералисти като мен! Ще четете древните книги и ще се просвещавате до Просветлението!

Попитан: "- Тези твои методи доведоха ли тебе лично или когото и да било по света до Просветлението? Просветлените/Реализирани души на планетата чрез твоите методи ли постигнаха СебеРеализацията или......нещо не си на прав път..... Ти си обсебен от злоба, завист, невежество, осъждания и отричания и диктаторски амбиции а всички тези сатви са обект на покоряване овладяване дори и за един начинаещ йога. Ти не си покорил ума си и неговите първобитни и гадни игри....... За какво се бориш обзет от егоцентризъм и себелюбие?"

Не би могъл да отговори. Но неговият Гуру Цар Ум веднага ще изфабрикува една пледоария.....свят да ви се завие..... Словоблудства и дрънкане на празни думи без съдържание и смисъл......


Този път не ще се ровя в темите и постингите на този зомби, за да потвърдя всяка казана от мен дума с примери и цитати на неговите изказвания и поведение.

Сега се обяви и против санкционирането на нарушителите на демократичните права на всеки да пише за своя учител, учения и опит в областа на Духовната Еволюция и Духовният Път към СебеРеализацията.
Значи: "Не признавам никакви наказания - ще си пиша квот си искам и квот ми продиктува моят Гуру Цар Ум и никой не може да ме наказва......"




Много тежък случай е този навлязъл в критичната възраст, пубертясал дъртофелник и комплексар - Юли Железаров.




Когато отвратените напуснат, кои ще останат? Отвратителните!

Тема Въпрос към бай Оронови [re: Awaken]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано05.12.06 22:58



Бай Оро писа:

освен воденето на един аргументиран базиран на факти спор

Бай Оро всеки може да греши, и аз също греша. Но въпреки това мисля че имам право да изкажа мнение, да изкажа съмнение. Имам право да запитам, да проверя. Това може да стане по най различни начини. Сега аз имам доста опит, и във спорове, и практически опит, далеч повече от теб! И въз основа на този опит съм категоречен в някой мои твърдения. Но виждам че това те дразни, тази категоричност не ти понася.

Въпроса ми към теб е следният. Кажи как мога да изказвам мнението си, в каква форма, с какви думи, така че да не те обижда това и да изглежда като нормален диалог в който е позволена критиката. Все пак трябва да има демокрация и всички мнения в една демокрация трябва да се зачитат.

Пак те питам: Как мога да се изкажа, че аз се съмнявам в Прем Рават и неговите учения, без да се обиждаш от това, без да имаш против това. С какви думи, по каква форма. Дай пример ако обичаш.





Тема Re: Въпрос към бай Оронови [re: Brahman_]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано06.12.06 01:12



Хайде да се "подведа" по миролюбивият ти тон и повярвам за миг, че ме питаш с искренното желание да получиш отговор на въпросите си......който да приложиш на практика и се промениш.

И така:
1.Аз не съм ти никакъв бай Оро !!!
Не съм ти от селото от родата ти и от твоята черга. Нито съм ти връстник.
Това е първата стъпка, която трябва да направиш - ДА СЕ ОТКАЖЕШ ОТ ОБИДНИТЕ ЕПИТЕТИ, ИЗОПАЧЕНИ НАЗВАНИЯ И ПОДИГРАВАТЕЛЕН ТОН ИЗДАВАЩ САМОЧУВСТВИЕ НА ДИКТАТОР ПРЕД КОГОТО ИМА ТЪЛПА НЕВЕЖИ ГЛУПАЦИ, НА КОИТО Е ПРИЗВАН ДА ОБЯСНЯВА ЖИВОТА И НЕГОВИТЕ МЕХАНИЗМИ И ВСИЧКО СВЪРЗАНО С ЙОГА, ЧОВЕШКИЯ ДУХ И БОГА..

2.Ти написа:
"Бай Оро всеки може да греши, и аз също греша. Но въпреки това мисля че имам право да изкажа мнение, да изкажа съмнение. Имам право да запитам, да проверя. Това може да стане по най различни начини."

Твоят проблем е в това, че ти НИТО ИЗКАЗВАШ СЪМНЕНИЯ !!! /съмнение се изказва така напр: "- Много се съмнявам в така изразеното ти мнение по въпроса/темата....... и имам следните възражения базирани на моя личен опит и разбиране по въпроса." И тук следват твоите аргументи и основания базирани на някаква фактология А НЕ ИЗМИСЛИЦИ, ИНСИНУАЦИИ И КУРВЕНСКИ ЛЪЖИ с които ти си служиш нон-стоп/
Ти НЕ ЗАПИТВАШ! Ти се нахвърляш по най-брутален начин, нападаш, отричаш, осъждаш и НАЛАГАШ НЯКАКВИ СИ ТВОИ ПОСТУЛАТИ И "ИСТИНИ" В КОИТО СИ ВЯРВАШ СЛЯПО И ФАНАТИЧНО. И НАСТОЯВАШ ВСИЧКИ ДА ГИ ПРИЕМАТ !!!
Твоите нападки, отричания и оплювания и дезинформация НЕ СА БАЗИРАНИ НА ПРОВЕРЕНИ ФАКТИ. ВСИЧКО Е ИЗМИСЛЕНО ОТ БОЛНИЯ ТИ ЕГОЦЕНТРИЧЕН МОЗЪК И НЕ Е ПОДПЛАТЕНО С НИКАКВИ ДОКАЗАТЕЛСТВА.


Колко пъти те конфронтирах относно Прем Рават и те изобличих в Лъжа и Изопачения, но ти не вдяна и си продължаваш да водиш война с/у него като "тарикат", "мошеник" и "лъжец" ?????

Хайде пак:

1.Прем Рават не е взел и не пита никого да плати 1 стотинка, за да получи СебеПознанието.

Ти разпространяваш като обсебен точно обратното .- БЕЗ ДА ИМАШ НИТО ЕДИН ФАКТ И ОСНОВАНИЕ.
2.ВЪВ ВСИЧКИ ИСТИНСКИ САЙТОВЕ ЗА СЕБЕПОЗНАНИЕТО СА ИЗЛОЖЕНИ ПРЕДЕЛНО ЯСНО И БЕЗ ЗАДКУЛИСНИ ИГРИ ЦЕЛИТЕ И ДЕЙНОСТТА НА ФОНДАЦИЯТА.
В твоите очи на материалист всичко с което се занимава Прем Рават е .....трупане на милиони, купуване на имоти и дворци и самолети......
3.Безброй пъти обясних, че дейноста на Фондацията е субсидирана и спонсорирана от доброволни дарения и от всякакви други организации и дори правителства. Прем Рават има една скромна едноетажна къща в Малибу и толкоз. Никакви дворци и палати.получи един самолет на старо купен от доброволните дарения на Неговите ученици по света /аз не съм дал една стотинка/ за да може да не зависи от обществения транспорт и пътува повече и се среща със своите ЛЮБЯЩИ ГО ученици.
Тук отново си дойдохме на думата:
- Има ли будали по света /както ти вярваш/ които хем да им вземат парите, хем да са влюбени в своя Учител...... защото им дрънкал някакви глупости и ги заблуждавал......

Най-големият заблуден и будала СИ ТИ САМИЯТ - Роб на твоя Гуру Цар Ум.



4."Въпроса ми към теб е следният. Кажи как мога да изказвам мнението си, в каква форма, с какви думи, така че да не те обижда това и да изглежда като нормален диалог в който е позволена критиката. Все пак трябва да има демокрация и всички мнения в една демокрация трябва да се зачитат. "

Формата за изказване идва...... от твоето състояние на ума и съзнанието.
От първите 7 год и домашното възпитание. Ако ти, който си прочел толкова вехти и мъдри книги по йога и ОЩЕ НЕ СИ СХВАНАЛ ОСНОВНАТА ИСТИНА, ЧЕ ВСЕКИ ВИЖДА СВЕТЪТ ПРЕЧУПЕН ПРЕЗ ПРИЗМАТА НА СОБСТВЕНОТО СИ СЪЗНАНИЕ И...... ЧЕ НИЧИЕ ВИЖДАНЕ НЕ Е ПО-ДОБРО ИЛИ ПО-ЛОШО ОТ ТОВА НА ДРУГИТЕ. ВСЯКО ВИЖДАНЕ И УБЕЖДЕНИЕ Е САМО ЕДНА ЧАСТИЦА, ЕДИН ФРАГМЕНТ ОТ ЦЯЛОТО.
Значи първото нещо, с което трябва да се заемеш / и това трябваше да си постигнал преди няколко десетилетия щом от тогава се занимаваш с йога!!!/ е
ДА СИ СМИРИШ ЕГОТО И ОВЛАДЕЕШ СВОЯТ ГУРУ ЦАР УМ, КОЙТО СИ ПРАВИ ЛОШИ ШЕГИ С ТЕБЕ......ЗАЩОТО ТОЙ КОМАНДВА В ТВОЯ ЖИВОТ. ТОЙ и ДОЛНИТЕ ЧОВЕШКИ СТРАСТИ И АМБИЦИИ...... И всеки път като твоят Гуру Ум ти произведе една егоцентрична картина на Диктатор над тълпата - Всезнаещ и Всеможещ и......единствено прав.... Да го "хванеш за гушата" и му заповядаш:
- Shut up! Не желая да ме подвеждаш повече...... Аз не съм постигнал Просветлението ЕДИНСТВЕНО ЗАРАДИ ТЕБЕ И ТВОИТЕ НАПЪТСТВИЯ, КОИТО СА АБСОЛЮТНО НЕПРАВИЛНИ И ПОДВЕЖДАЩИ !!!
Да ама, за да постигнеш този контрол драги са необходими други методи и действия. И те не са в четенето на книги и воденето на битки във виртуала с водещите фигури в духовното развитие на човечеството днес.
Този контрол над ума мой човек се постига ЕДИНСТВЕНО С ПОМОЩТА НА САТГУРУ И С ДЪЛГОГОДИШНИ ПРАКТИКИ..... не словоблудстване и спорове.


5."Пак те питам: Как мога да се изкажа, че аз се съмнявам в Прем Рават и неговите учения, без да се обиждаш от това, без да имаш против това. С какви думи, по каква форма. Дай пример ако обичаш. "

1.Първото нещо което трябва да направиш е ДА ПРОЧЕТЕШ ПО-ЗЪДЪЛБОЧЕНО ЗА КАКВО СТАВА ДУМА когато е намесено името на Прем Рават.
Да прочетеш от истинските сайтове а не от тези пуснати от баламбурници като тебе - черни станции и интриганти.
Тогава ще разбереш най-сетне ЧЕ ТОВА НЕ Е НОВА ИЛИ СТАРА РЕЛИГИЯ, СЕКТА, УЧЕНИЕ, ДОГМИ, ФИЛОСОФИИ и т.н. и т.н.

На мен вече пяна ми излезна на устата да ти отварям очите за ФАКТИТЕ ОКОЛО ПРЕМ РАВАТ. И ЧЕ ТОВА Е НАПЪЛНО НОВ И УНИКАЛЕН МЕТОД ЗА
ВСЕКИГО ДА ОТКРИЕ ТОЗИ ТЪЙ ЖЕЛАН ВЪТРЕШЕН МИР И ИЗПЪЛНЕНОСТ.

Защото всички правителства говорят и се "борят за мир" по света.

НО МИРЪТ НА ТАЗИ ПЛАНЕТА ЩЕ НАСТЪПИ, ЕДИНСТВЕНО КОГАТО ВСЕКИ ИНДИВИД НАМЕРИ СВОЯТ МИР В СЕБЕ СИ.......А НЕ ЧРЕЗ КОЛЕКТИВНИ МЕРКИ.

Прем Рават е обявен и награждаван по света като ВОДЕЩА ФИГУРА В ДВИЖЕНИЕТО ЗА МИР В СВЕТА.

Кой си ти - да го отричаш и се гавриш с фактите пръдльо?


Ако имаш съмнения или опасения - НИКОЙ НЕ ТИ Е ДАЛ ПРАВОТО ДА ГИ РАЗПРОСТРАНЯВАШ И НАЛАГАШ НА ВСИЧКИ ПО КУРВЕНСКИТЕ ТИ НАЧИНИ !!!




http://inspire.contactinfo.net/v3_i111/060421NEWYORKmk056v.gif

http://inspire.contactinfo.net/v3_i102/Maharaji_in_Montreal.gif

http://inspire.contactinfo.net/v3_i101/Maharaji_in_Barcelona.gif

http://inspire.contactinfo.net/v3_i107/story_2.htm



Когато отвратените напуснат, кои ще останат? Отвратителните!

Тема Re: За човешките ПРАВА и тяхното ОТМЕНЯНЕ.......нови [re: Awaken]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано06.12.06 01:22



Конфликтът атеисти-вярващи в Духа и духовното не е от вчера. Той е в основата на всички конфликти и в този клуб.

Хрумна ми една идея, един пример за да разберат всички основата на проблемите:

До неотдавна в света на компютрите имаше само...... DOS, нали?
Оперативна система, която беше само текстова. Никакви картинки, никакъв звук.... никакви мултимедийни средства, които донесе Windows.


Сега представете си атеистите-материалисти като компютри които имат качени само "DOS" а всички по-еволюирали стъпали на Пътя на Духовното и СебеРеализацията - като компютри със зареден "Windows", стерео и всевъзможни модерни програми/софтуер за Уйндовс, които се упгрейдват ежедневно.......


Как може един атеист-материалист с DOS да разбере тези с Уйндовс?



Когато отвратените напуснат, кои ще останат? Отвратителните!

Тема Re: Въпрос към бай Оронови [re: Awaken]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано06.12.06 02:41



Бай Оро писа:
1.Аз не съм ти никакъв бай Оро !!!

Ами не знам как да се обръщам към теб, но и ти не казваш

Кажи как искаш и ще се обръщам така както ти се иска. Няма проблеми

Ще опитам сега с едно единствено нещо от всичките които съм писал, като се опитам да го подкрепя с един два факта.

Аз съм посещавал сбирките на местната група към Прем Рават не един и два пъти. Имам там една позната която ме заведе на тези сбирки когато се върнах от Индия. Посещавал съм от време на време в продължение на повече от две години. Дори ми предложиха да ми дадат „знанието” на Прем Рават само и само да продължа да ходя при тях. Повечето от хората в групата ми са добри приятели и обичат да говорят с мен. Нямам с тях никакви противоречия. Ръководителя на групата е един индиец от Манчестер. С него също сме в добри отношения.

Аз престанах да ходя там защото се разочаровах от много неща. Както и да е имам доста знания за това какво е „учението” на Махараджи.

Сега за парите. Махараджи събира пари от това което се събира по групите. При всяко събиране, се дават пари за „салон” и за „касета”. Това е единият от приходите му. Все пак парите които се дават за салон, са винаги ПО МАЛКО от събраните пари. Какво става с излишъка? Връща се обратно на хората? Или водещият на групата си го слага в джоба? Не, дава се директно на фондацията на Махараджи.

Далеч повече пари се събират от дарения. В който и сайт на Прем Рават да отидеш, ще видиш че „Великият Цар” (той сам се нарича така, не е моя измишльотина!!) не пропуска да подметне, че даренията са добре дошли. Колко са един господ знае, и не ми е това работата. Но не са малко. Според този сайт по долу личното му богатството му сега е повече 75 милиона долара. Това не включва разходите, които се поемат изцяло от фондацията му, която се води като благотворителна организация. Тези 75 милиона са си съвсем отделно, един вид джобни пари. С тях той НЕ си е купил например тази супермодерна яхта:



Парите за яхтата са от фондацията му.
Но тъй като получавал морска болест, той решил да я продаде.

Както и да е ето му къщичката, съвсем скромна както се вижда, на цена едва 25 милиона. Тези 25 милиона за къщата му също не влизат в 75 те милиона които има в банката – джобните пари имам предвид. На снимката се вижда ясно къде е площадката където се приземява частният му хеликоптер!!!! Защото ДАА той си има и частен хеликоптер!!



Махараши е имал няколко самолета. Той ги сменя така, както някой хора си сменят ностните кърпи. За последният му самолет който той кара сега не се знаят все още подробности. Купен е съвсем на скоро.



Пред последният му самолет е струвал само 40 милиона долара:




В допълнение горкият Махараджи имал и хеликоптер Bell 430

За повече информация за това колко бедно си живее Великият Цар Прем Рават, проверете по долу на тези линкове:





ПП Бай Оро писа:
1.Прем Рават не е взел и не пита никого да плати 1 стотинка, за да получи СебеПознанието.
Ти разпространяваш като обсебен точно обратното .- БЕЗ ДА ИМАШ НИТО ЕДИН ФАКТ И ОСНОВАНИЕ.


Има една хубава приказка на български, ТАЗИ ШИЯ НЕ Е ОТ ТРУШИЯ!!


Бай Оро, моля те да ме коригираш където сметнеш че съм нарушил правила и т.н. за да се поправя

ПП ПП Списък на някой притежания на Махараджи!!


--His home, a US$ 25 million mansion at 31334 Anacapa View Drive, Malibu Beach, California (which replaced an earlier one on the same site). The mansion was re- built (chiefly by premies) in the late 1990s. Rawat owns nine other land titles in Los Angeles, with total land values in 2000 of more than $US 2 million.

---His Australian mansion is on 5 acres at 236 Jesmond Road in the Brisbane suburb of Fig Tree Pocket.

---He also has mansions in Reigate, Surrey (UK), Mauritius and Delhi, and a luxury apartment in South America.

---A Grumman Gulfstream G5, at US$ 45 million the world's most expensive executive jet. Rawat's G5 is 'dry leased', and requires expenditures exceeding US$ 300,000 a month in leasing and maintenance costs.

---Numerous luxury vehicles (including a Jaguar with the Californian license plate ENTELECHY).

---A Stemme S10-VT aircraft (value in 2000: US$ 175,000).

---A G103 Twin II glider.

---A Bell 206L helicopter.

---A 106-foot mega yacht, Serenity, valued at US$ 7 million, but sold in 2004 for something less that $US 4 million.


Ох не ми се превежда!! Това са имения къде ли не по света, това са самолети, яхти, хеликоптери и т.н.

Редактирано от Brahman_ на 06.12.06 03:10.



Тема Хайде да преведем :)нови [re: Brahman_]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано06.12.06 11:03



--His home, a US$ 25 million mansion at 31334 Anacapa View Drive, Malibu Beach, California (which replaced an earlier one on the same site). The mansion was re- built (chiefly by premies) in the late 1990s. Rawat owns nine other land titles in Los Angeles, with total land values in 2000 of more than $US 2 million.

---His Australian mansion is on 5 acres at 236 Jesmond Road in the Brisbane suburb of Fig Tree Pocket.

---He also has mansions in Reigate, Surrey (UK), Mauritius and Delhi, and a luxury apartment in South America.

---A Grumman Gulfstream G5, at US$ 45 million the world's most expensive executive jet. Rawat's G5 is 'dry leased', and requires expenditures exceeding US$ 300,000 a month in leasing and maintenance costs.

---Numerous luxury vehicles (including a Jaguar with the Californian license plate ENTELECHY).

---A Stemme S10-VT aircraft (value in 2000: US$ 175,000).

---A G103 Twin II glider.

---A Bell 206L helicopter.

---A 106-foot mega yacht, Serenity, valued at US$ 7 million, but sold in 2004 for something less that $US 4 million.

Хайде да преведем:

--Неговият дом, едно огромно представително жилище струващо 25 милиона се намира на адрес
31334 Anacapa View Drive,
Malibu Beach,
California
(то е построено на местото на неговото предишно жилище намиращо са на същото место) Жилището е било престроено отново в края на 1990 те години. Рават притежава 9 други имения в Лос Анжелис, само земята на които струва повече от 2 милиона долара.

--Неговата австралийска огромна къща на 5 ейкърй (малко повече от 20 декара!!) се намира на адрес
236 Jesmond Road
Brisbane
Fig Tree Pocket


--- Той има огромни къщи (на английски се казва Маншън, не знам на български как е?) в Англия във Сърей, в Мавритания, в Делхи, и луксозен апартамент в Южна Америка (Бразилия)



-- Притежава най скъпият реактивен самолет в света – един 45 милионен Grumman Gulfstream G5. За поддръжката на самолета били нужни 300 000 долара на месец!

--- Няколко луксозни превозни средства (включително Ягуар с калифорнийски номер ENTELECHY) (пояснение – хората които имат пари, могат да си купят специален номер, който в същност не е номер а някаква дума. В случая номера на колата му е ENTELECHY )

--- Притежава един малък самолет Stemme S10-VT на цена 175 хиляди долара само!
.
-- Притежава един безмоторен самолет G103 Twin II glider

--- Един хеликоптер Bell 206L

--- Една 106 фута яхта (около 30 метрова яхта) на име Serenity – Сиренити (Безоблачност Ведрина) на цена 7 милиона долара, но продадена през 2004 година за по малко от 4 милиона долара.

Причината била че яхтата не била достатъчно голяма и Махараджито хващал морска болест на нея. Сега имал планове да си вземе една ГОЛЯМА ????? яхта. Хммм??

Бай Оро защо не му изпратиш дарение? Човека има нужда, но... няма пари да си свържи двата края!

От такава духовност започва да ми се повръща





Тема Да подчертаем дебелонови [re: Brahman_]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано06.12.06 12:15



Бай Оро писа:
Прем Рават има една скромна едноетажна къща в Малибу и толкоз. Никакви дворци и палати.получи един самолет на старо купен от доброволните дарения на Неговите ученици по света /аз не съм дал една стотинка/ за да може да не зависи от обществения транспорт и пътува повече и се среща със своите ЛЮБЯЩИ ГО ученици.


Коментара е излишен. Ще добавим само че бай Оро е много добре инфрмиран, бил е последовател на Махараджи в продължение на 27 години, и знае ВСИЧКО



Една скромна къщичка, едноетажна, с плувен басейн, тенис корт, хеликоптер който да го закара до летището за да си кара самолета... и още няколко съвсем скромни имения по различните краища на света





Тема Re: Да подчертаем дебелонови [re: Brahman_]  
Автор dharmabum (непознат )
Публикувано06.12.06 13:20



Явно този гуру е от великите. Всъщност той се бори с главозамайващи и непосилни за нас изкушения, и ни показва, че не е важно какво притежаваш, важното е да си непривързан.

Един дзен-учител споменал: Преди да започна да практикувам реките си бяха реки, и планините- планини. След време нито реките бяха реки, нито планините-планини. Сега отново реките са си реки и планините- планини.

Не зная Прем Рават от коя страна на това чудо се намира.



Тема Re: Да подчертаем дебелонови [re: Brahman_]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано06.12.06 13:36



Стой във фактите. Прем Рават има това и това - факти... Останалото са си твои коментари и нищо повече, да не ги бъркаме с фактите.

Иначе относно тематиката на клуба - не мисля, че съответства на тематиката обсъждането на имотите и богатството на даден учител. Трябва да се коментира учението, а не това кой колко има, какви къщи има, в какви самолети се вози. Следователно постингите ти се явяват спам... Прекалено голямо внимание се обръща на тези детайли и се отклоняваме от духа на тематиката на клуба.

Каква стойност на аргументи имат фактите, касаещи богатството на Прем Рават или на когото и да било относно това какво в действителност представлява учението? Нулева...



Тема Re: Да подчертаем дебелонови [re: бeзпътeн]  
Автор dharmabum (непознат )
Публикувано06.12.06 14:00



Извинявам се за намесата, но фактите са тези. Само ще Ви напомня, че трика с липсата на имущество на свое име, и маса имущество на името на Фондацията, Роднините е добре познат навсякъде по света. Даже нашите бизнесмени, с едва завършено първоначално образование, го използват.
Според мене постинга не е спам. Просто тази информация ни показва един наистина находчив човек, който е успял да натрупа всичко това. Хубаво е, че използва неща от Йога в тези си усилия. Какви са му мотивите- той си знае, хайде да не се залъгваме, че винаги има съответствие между мисли и слова.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.