Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:56 17.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема До Имаго – за ОРОвските проблеминови  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано29.11.06 11:27



Всеки човек си има по един Оро в себе си, който трябва да се държи строго. Тук във форума си имаме и едно живо превъплощение



Проблемите на Оро са ОРОските проблеми на България.

Ей го човека завършил някакъв незначителен музикален институт в Пловдив, едно съвсем невзрачно заведение което преди 30 години не беше на нивото дори и на средно музикално училище!!! Днес вече не е така. Днес е реномирано учебно заведение, но преди 30 години.....

Та „завършил” човека и започнал да се прочува. Уж били писали за него по вестници и списания и т.н. и в чужбина. Хвали се сам, но дори не е показал една единствена статия за него, не е показал една изрезка от вестник. Всичко е само в болното му въображение. Известен музикант хехехеехе ... Срам го е, стеснява се, скромност един вид.

Както и да е. Чул преди 30 години за някакъв новоизлюпен хипарски гуру на име Прем Рават и със птичия си мозък веднага се присъединил към сектата за да „практикува” йога. И каква му е била практиката? Да целува краката на някакъв си Сат Гуру. За тридесет години единствената му практика е била да си бърка с езика в носа от вътре, и да мижи с очите. Дребни незначителни практики на Хата Йога при това изопачени и опростени. За тридесет години не е успял дори да научи какво е това СЕБЕРЕАЛИЗАЦИЯ. Тълкува понятието по начин по който Людмила Живкова едно време го разбираше погрешно. Да се РЕАЛИЗИРА човек според него било да се „задоволяват все по пълно духовните и материални потребности”. Добре, че прочете тук във форума да му се отворят очите за какво става дума.

Сега бай Оро продължава да се учи. В момента се опитваме да му налеем в главата, какво означава ПРАКТИКА по йога. Опитваме се да му обясним че две мудри от Хата Йога не са практика! Те не са практика дори и в Хата Йога. За да бъде Хата Йогин, човек трябва да се научи на поне десетина азани, на пранаяма и т.н. А бай Оро дори не може да си върже връзките на обувките, а камо ли да седне на земята по турски. Той е толкова далеч от Хата Йога, колкото изобщо е възможно за един човек. Но той се пише ПРАКТИК!! Със две изопачени и неправилно изпълнени мудри!

Опитваме се да му обясним на Оро че практиката на йога, това означава преди всичко практика на контрол на ума и мислите. Но той дори не може да вдене за какво става въпрос. Вярва си в глупостите че някой си Сат Гуру ще му свърши цялата работа, вместо него. Бай Оро, слушай внимателно! Ако ти се ходи до тоалетната, може ли Сат Гуру да ти свърши работата вместо теб? Същото е и с Йога. Ти сам трябва да се научиш да контролираш ума и мислите си. Но какво да ти говоря. Ти дори не знаеш че това е целта на йога. Дори на разбираш в каква посока трябва да се движиш. За теб йога е да седнеш и да се молиш на някой си Сат Гуру който да се изходи по голяма нужда вместо теб.

Сат Гуру е за децата, да ги държи за ръка и да не се изгубят докато пораснат. Ти си станал на 85 години и още искаш да се държиш за ръката на някой "Сат Гуру". Но това не е само твой проблем, в Индия е пълно с такива като теб. Така че спокойно. Поне да беше избрал някой свестен гуру а то кой??... Прем Рават.

С тази богата и дългогодишна „практика” нашият Оро е тръгнал да дава съвети, да поучава и критикува. Гледа там някой който е успял да завърши московският университет (това е учебно заведение което е на уважение в Оксфорд и Кембридж и абсолютно на всякъде по света!!), успял е да напише трудове, и т.н. и от завист бърза да критикува с богатите си знания и практика.

Бай Оро, първо кажи ти какво си постигнал! Кои азани можеш да правиш? Кои очистителни упражнения? Каква пранаяма? Прочел ли си поне една свястна книга? Май не! Защото дори не знаеш каква е целта на йога. Не знаеш в каква посока да се движиш. Не знаеш дори какво е това ПРАКТИКА ПО ЙОГА! Ама хич хабер си нямаш дори от това.

Прочети малко повече. Да видиш че има различни школи, различни течения. Прочети да видиш коя школа какво учи, какви са разликите и след това ела да критикуваш.

По добре е ако се опиташ на стари години сега поне да научиш нещо в твоята специалност там, за музиката. Поне там да постигнеш нещо. Нали това ти е свадхармата? Поне там се опитай да се проявиш. Оровските проблеми са проблеми на България. Отива „музиканта” при адвокат и му казва как да си води делата. Отива „музиканта” при доктора и му казва как да прави операциите. Отива „музиканта” при йогите и започва да ги учи на йога. И забравя, че все още се държи за ръчичка. Забравя, че все още не е станал самостоятелен, независим, все още като малко дете срича и иска да му бършат дупето. На 85 години човек, ама....

Редактирано от Brahman_ на 29.11.06 13:33.



Тема Re: До Имаго – за ОРОвските проблеминови [re: Brahman_]  
Автор lmago (йоговед)
Публикувано29.11.06 20:34



Оро си е много добре и съвсем на място. Май ние двамата не сме твърде у ред, като напъваме да внасяме съзнание в широките форумни маси под формата на аутентична Йога-сутра.

P.S. Аутентична идва от английската дума out.

Преди 15-ина години една учена дама от Института по история на естествознанието (Москва), ме убеждаваше, че Прашастапада (основен коментатор на Вайшешика-сутра) стоял "извън традицията", защото във всички английски книги за него се говорело като за outstanding.



А за практиката, колкото йоги, толкова и практики. Затова практиката е относителна категория и може да се разглежда като случайно обстоятелство и странично средство за постигане основната цел на Йога. Това, което за хатха-йога е практика, за будизма, джняна-йога и бхакти-йога е безсмислено разтягане на крайниците или в най-добрия случай художествена гимнастика.

Веданта, прочее, е велика система не защото проповядва абсолютeн монизъм, а защото предлага на всеки човек специално пригодена за него йога. Но всички те са упадеша (пропедевтика) към върховната и ненадмината (ануттара) йога, която е самадхи.

Ако не в този живот, то в някое от бекрайната поредица следващи прераждания всеки ще разбере това.

Остава само наистина да има прераждане. Шуменският архимандрит Павел, например, твърди, че вярващите в прераждането са сектанти и извратители на учението Христово, например Петър Дънов.





Тема Re: До Имаго – за ОРОвските проблеминови [re: Brahman_]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано30.11.06 00:34



Хайде да не разводняваме другата тема. Бай Оро писа:
Значи какво стана?
Отива хата-йога циркаджията в света на музиката и почва да раздава и там мнения и критики........


Не си спомням да съм давал мнение за музиката някъде. Не съм специалист и не разбирам. Онова което разбирам и което зная са няколко известни истина за пловдивският музикален институт.

Бай Оро писа:
Оро е първата генерация студенти там и когато го откриха от София пристигаха ЕЛИТА НА БЪЛГАРСКАТА МУЗИКАЛНА ПЕДАГОГИКА да преподават!


Хехехееее ще ме скъсаш от смях. За информация на форумците, когато откриха Пловдивския Музикален Институт, не можаха да съберат студенти!! Търсиха студенти по улицата, ходеха дори и в Шекер Махала (циганската махала) да съберат бройката. Дори хора бе средно образование ги приемаха за студенти там, само и само да изпее две ноти по тоновата стълбица и беше достатъчно. И само който не е влезнал там, само той не го е завършил. Децата от музикалното училище в Пловдив и от Широка Лъка отказваха да ходят там. Казваха, че всеки който е влезнал в института забравя още на първата година да свири. За три години забравя дори кой клавиш на пианото е тонът „до”. Не се шегувам.

Вярно е че от София идваха в Пловдив от време на време добри музиканти, но това беше по задължени, няма как, нареждат им от горе. Ако не бяха идвали от София, трябваше да го затворят още на вторият месец. Така, че първите години на института са черните години, когато не се знаеше дали ще просъществува или не.

В следващите години успяха да го спасят благодарение на това че се оформи като главен профил да се развива в областта на музикалната педагогика и хоровото пеене.

От къде ги знам тези работи? Хммм имам роднини които работят там!! Ща не ща покрай тях и аз научавам по нещо което не ми е в работата.

Ти Бай Оро много скромничиш, абе дай някой линк да видим какви постижения имаш в областта на музиката. Умееш да критикуваш, говориш приказки на вятъра. Сега аз не защитавам тук Имаго. Имаго може сам да се защитава. Но само посочвам колко ти е извратено разбирането. Човека е завършил Московският университет. Това е учебно заведение което е на хиляди светлини години напред от нещастният пловдивски институт. Има големи традиции във индуизма и будизма, нещо което е признато навсякъде на запад и дори в Индия! Но.. според твоите изчисления пловдивския музикален институт е къде по голяма работа.

Имаго има и титли, има и трудове, специализирал в Индия, издава книги и т.н. И си казва човека, това и това, така и така.

А сега да те видим и теб какво може да кажеш ти?? Къде е писано за теб, какво си направил?



Тема Re: До Имаго – за ОРОвските проблеминови [re: Brahman_]  
Автор titiksha_ (Narayana das)
Публикувано30.11.06 00:53



В отговор на:

Имаго писа:
Обсъждай тезата на опонента, а не личността му.

Това е основно правило в трансакционият анализ, и то се отнася не само за форумите, но изобщо навсякъде в живота. Но е добре да се приложи и във форумите, съгласен съм.




Отново ме озадачаваш. След като си съгласен с горното защо е това просторно обсъждане на образованието Орово и на неговата личност?

ОМ НАМО НАРАЯНАЯ - Мантрата на Двапара Юга ;)

Тема Re: До Имаго – за ОРОвските проблеминови [re: titiksha_]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано30.11.06 06:00



Всяка дума на този пубертясал дъртофелник на 56 год е спам, интриги и демонстрация на един разюздан, необуздан нечистоплътен Гуру Цар Ум.

Веднаж споменах м/у другото че съм завършил този институт в Пд и този посерко се насра да се гаври и прави интриги и сее дезинформация..... Всяка дума, която написа за института Е ДОЛНА ЛЪЖА.!!!! Понеже наистина нямаше преподаватели от София идваха НАЙ-ДОБРИТЕ ПРЕПОДАВАТЕЛИ ОТ КОНСЕРВАТОРИЯТА на хонорар /някои изброих вече - все утвърдени имена и светила в българската музика - професори, заслужили артисти и лауреати написали трудове, изкомпозирали музика, която се свиреше по радиото всеки ден и тн./
За тях бе добре дошло - допълнителни доходи, а за нас студентите - радост да научим от светилата по нещо.


Наглостта на този психопат зомбясан е в това ЧЕ МИ ОБЯСНЯВА НА МЕН КОЙТО СЪМ БИЛ ВЪТРЕ В ТОЗИ ИНСТИТУТ КАК СА СТОЯЛИ НЕЩАТА. От позицията на "най-висша инстанция". Същото прави относно всичко друго.
Безскрупулно пичлеме е тоя гьонсурат. Той ми обяснява и набива в главата "Кой и какъв е Прем Рават". Той - аутсайдера и слепеца ми говори на мен - Неговият ученик, който знам всяка крачка на Прем Рават от 27 год вече..


Какво значение има кой какво е завършил?
Може изобщо да не съм завършил нищо, нали? Че съм свирил с най-известните български музиканти и звезди на естрадата като Лили, Богдана, Емил, Йорданка, и др. по концерти и ТВ - това са факти, които това мекере иска да отрече и се гаври, защото е болен мозък. Че са писали във вестниците тук в Норвегия за мен и то не веднаж - това са факти и аз няма нужда да представям писменни доказателства на някакъв залупен селянин интригант.

НЕКА ТОЙ ПРЕДСТАВИ ДОКАЗАТЕЛСТВА ЧЕ Е ЖИВЯЛ В ИНДИЯ И УЧИЛ В ВЕДАНТА АКАДЕМИЯ. ХАЙДЕ ДЕ!




Този клуб има нужда от "желязната ръка" на един мод, който да трие и баннва такива посерковци-интриганти и да изчисти клуба от смет и смрад.
Тоя гьонсурат сам няма да се вразуми......


И той се обявява за йога и сколар.






Това, което виждате тук е един животински вид преродил се за първи път в човешка форма. Атеист-материалист, анти-йога, анти-гуру и с най-примитивната възможна психика. Клуб "Йога" е окупиран от няколко броя от този тип. Доста прераждания трябва да се извършат, за да могат и те да се събудят за някаква духовност и йога и търсене на Истината.

Когато отвратените напуснат, кои ще останат? Отвратителните!

Тема Re: До Имаго – за ОРОвските проблеми [re: Awaken]  
Автор mian (новак)
Публикувано30.11.06 07:34



Хей, ОРО, ти четеш ли си постингите, които пускаш?

Досега плъзгах мишката през твоите постиги и ги преминавах като разглеждах различното им оцветяване. А сега като прочетох поне един, се уверих, че това мое действие е било възможно най-правилното.
Писаниците ти са едно дрискане на човек, който има неотложна нужда от тоалетна.

Ако не си четеш постигите, за да се усетиш, то не се заблуждавай, че ти ги четат мнозина.



Тема Петият монахнови [re: titiksha_]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано30.11.06 12:18



Титикаш писа:
Отново ме озадачаваш. След като си съгласен с горното защо е това просторно обсъждане на образованието Орово и на неговата личност?

ОМ НАМО НАРАЯНАЯ - Мантрата на Двапара Юга ;)


Ако прегледаш назад постингите ще видиш че Оро е писал първи за Имаго, плюл е не един и два пъти, без Имаго изобщо да е споменавал нещо за него. Сега той е човек който все пак има нужда от авторитет. Ако не за друго то поне защото е известен издател в България. Доста книги има от него нали? Та той може би има право малко поне да отговори лично. Да се намесиш обаче ти, трябва да има специална причина за това?? Каква е?? Ти си знаеш



Спомням си една приказка.... Петима монаси решили да прекарат една вечер в пълно мълчание и молитва. Седнали около масата, запалили една свещ и притихнали. По едно време свещта изгаснала.

Първият монах казал:
- Свещта изгоря.

Вторият монах казал:
- Ще отида да взема нова.

Третият монах казал:
- Свещи няма утре ще отида на пазара да взема нови.

Четвъртият монах казал:
- Нали се уговорихме че ще пазим пълно мълчание. Защо говорите?

Петият монах казал:
- Аз единствено пазя мълчание!!

Най ми е симпатичен петият монах.

Това се казва пълно въвличане в собствените си мисли. При него липса каквато и да е будност. Финият интелект - СУКШМА БУДХИ - е този който санкционира мислите, който различава състоянието между мисловност и безмисловност.

При първите четири монаси, все пак има някакъв шнас, да има будност по отношение на това какво правят, какво става в главата им. Има шанс да осъзнаят грешката си. За петият монах няма абсолютно никакъв шанс!!

Това с монасите е подобно на това което сме ние тук в този клуб. Нали? Важното е да не изпадаме до положението на петият монах



Тема Re: До Имаго – за ОРОвските проблеминови [re: lmago]  
Автор dharmabum (непознат )
Публикувано30.11.06 12:28



E, тогава мерси за музиката.
Пожелавам Ви да си намерите по-добра публика.
Всъщност влакът се движи и може да се окаже, че само сте сменили купето.



Тема Ако бях по млад щях да стана дъновистнови [re: lmago]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано30.11.06 12:36



Забавен постинг благодаря!



А това накрая беше десерт!
Имаго писа:
Остава само наистина да има прераждане. Шуменският архимандрит Павел, например, твърди, че вярващите в прераждането са сектанти и извратители на учението Христово, например Петър Дънов.


Това от къде е взаимствал Дънов не е добре известно сред дъновистите!! Добре е да прочетат малко повече по този въпрос, да направят едно разучване и да знаят кое от къде идва.

Най много ме изкефи това: цитирам ахимандрита!

Той отхвърля съпружеската вярност и призовава за пълна сексуално разкрепостяване на личността.

Как да не стане човек дъновист Жалко че не съм по млад

Ако има дъновисти, биха ли си дали едно критично мнение за въпросната статия?

Ето я по долу тук копирам я за да се чете:

Може би най-известната и разпространена секта, създадена на българска почва е дъновизмът. Неин основател е Петър Дънов, който е роден на 11 юли (по стар стил 29 юни, Петровден) 1864 г. в с. Николаевка (Хатърджа), Варненско. Баща му Константин Дъновски е първият български духовник в погърчената Варна. Проблемите около Петър започват от най-ранно детство. До шестгодишната си възраст е ням. Има слабо телосложение, често боледува, обича да се усамотява и с часове се фиксира в една точка. След като завършва основно образование във Варна, Петър продължава да учи в американското протестантско училище в Свищов. Завършва го през 1886 г. Една година е учител в русенското село Хотанца. Освободен е от армията поради лошо здравословно състояние.

Дънов заминава за САЩ, където учи богословие в университета “Дрю”, а след това записва и медицина. Написва дисертация “Наука и възпитание” и изпада под силно окултно влияние. По това време Америка е световен център на нашумели нехристиянски религиозни движения като трансцендентализма, спиритизма и теософията, основана през 1875 г. След завръщането си в България Дънов отказва да приеме предлаганата му пасторска длъжност в методистската църква в Ямбол. От 1895 до 1900 г. той прекарва в уединение и посвещава времето изключително на своето духовно развитие. Дънов твърди, че в с. Тетово, Русенско, на 7 март 1897 г. бил получил “просветление” за своята мисия на земята като “Божи пратеник”.

През 1900 г. той завършва един от капиталните си трудове “Седемте разговора”, в които оформя своите специфични мистично-окултни идеи. Той започва да обикаля страната и да изнася популярни сказки из областта на френологията и хиромантията. Измерва черепите на някои от присъстващите и въз основа на това гадае за тяхната личностна характеристика. През 1900 г. Дънов организира среща с трима свои последователи – Пеньо Киров, Тодор Стоименов и д-р Георги Миркович във Варна, и основават “верига”, а от 1912 г. – “Бяло братство”. През следващите години съборите стават традиционни и се провеждат в различни градове на страната. Дънов от отлъчен от Православната църква през 1913 г.

Еретическото “семе” на Дънов пада във възприемчива почва. След първата национална катастрофа България се намира в пълна криза и много хора се лутат без ориентир в живота. Последователите на Дънов тогава наброяват приблизително 15 000 души, от които в градовете живеят 10 000 и в селата 5 000. В Бялото братство има хора от различни вероизповедания - християни, евреи, мюсюлмани. Последователите напускат традиционните си религии и избират новия самозван Учител. Сектата разполага с обилни парични източници, главно от богатите дарения на някои членове. Средствата се набират главно и от сказките, които държал Дънов. Те са публични в неделя преди обяд и тайни всеки четвъртък вечер след 19 часа. Той говори като автомат и общо произнася около 7000 беседи. Сектантите също печелят от литературата, която разпространяват - сказките на Дънов и много книги по окултната наука. Издават вестник “Анхира” и списание “Всемирна летопис”. Бялото братство организира много вечеринки, на които пее хор и се свири окултна музика.

Важен момент в организационната дейност на движението е изграждането на селището Изгрева в южната част на Борисовата градина в София. В него отношенията са братски, с обща трапеза. През 1928 г. е построен салон с горница за Дънов и той се премества да живее там и да провежда три беседи седмично. Всяка сутрин от 22 март до 22 септември, когато се вярва, че е времето на “космическия прилив на енергия”, се играе окултният танц паневритмия. Дънов го заимства от антропософа Рудолф Щайнер и го представя за свое “откровение”. Орган на Бялото братство от 1924 до 1944 г. е сп. “Житно зърно”.

Влиянието на Дънов надхвърля границите на България. През 1930 г. Пампоров - философ от студентската група на Дънов, посещава редица страни в Европа, където успоредно с курсове по есперанто изнася лекции за учението на Дънов. През 1937 г. друг последовател - Михаил Иванов, заминава за Франция и основава клон на Бялото братство, духовен център Изгрев, ваканционно селище в Алпите, лагер в Париж. След Втората световна война той е осъден на затвор за прелъстяване на своите последователки. Окултисти, последователи на Дънов, се срещат дори в Япония.

През 30-те и 40-те години на ХХ в. дъновистката секта се стреми да намери място в обществено-политическия живот на страната. В лагерите край седемте рилски езера и центъра в квартал Изгрева започват да идват и видни държавници. Един от най-приближените ученици на Дънов е Любомир Лулчев, съветник на цар Борис ІІІ. В своите мемоари (2004) Константин Муравиев твърди, че министър-председателят Иван Багрянов и министрите Сапов и Недев били дъновисти. Ученици на Дънов са лечителят Петър Димков и журналистът Трифон Кунев. След комунистическият преврат на 9 септември 1944 г. Дънов е арестуван поради връзките си с царя. Той умира на 27 декември с. г. в Изгрева.

Какво е учението на Дънов? Под влияние на теософията, която е плод на индуизма, Петър Дънов схваща Бог в пантеистичен смисъл, като безличен Дух, който съдържа всичко в себе си и е център на цялото битие. Той отрича учението за Св. Троица, като го тълкува в чисто алегоричен план. За него Бог Отец е учението за Божията мъдрост, Бог Син – учението за Божията любов, а Бог Св. Дух – учението за еволюцията на човека. Според този еретик Христос не е Божи Син, а само велик окултен Учител. Той отхвърля и Божия промисъл, защото постоянно се позовава на басните на астрологията.

Дънов отрича както християнската догматика, така и християнската етика. Той проповядва самообожествяване чрез духовна еволюция. Учениците му трябва да скъсат е любовта и дълга към Отечеството. Патриотизмът според него е отживелица, който ще разруши света. Втори враг според Дънов, който пречи за щастливия живот на хората е семейството. Той отхвърля съпружеската вярност и призовава за пълна сексуално разкрепостяване на личността. Отношението на Дънов към тези проблеми повлиява отрицателно на много семейства, като дава тласък и оправдание за разтрогване на много бракове. Друг предразсъдък, който според Дънов спъва развитието на обществото е частната собственост. С тези свои твърдения той се явява носител на утопичните комунистически идеи за равно разпределение на благата, независимо от заслугите.

Дънов учи, че човек се преражда – учение, което е съвсем чуждо на Библията. [w1] По този начин той отрича покаянието, което е в сърцевината на християнското учение. Той оспорва и бъдещия Страшен съд, като казва, че всъщност това ще бъде установяването на “нова епоха” на земята с висша шеста раса (дъновистите). Дънов се представя за пратеник на Бога и Негов заместник на земята, който “направлява” целия Космос и всичко съществуващо. Същевременно той не е направил нито едно чудо.

Петър Дънов усвоява хибридната езотерична “мъдрост” на Америка, която пренася на българска почва. От ексцентрик, който скита из страната и гадае за характера по човешките черепи, той се превръща след катастрофата на Първата световна война във водач на нова религия и противник на християнството. Той изисква от почитателите си божествени почести.

Ученици на Дънов разказват, че когато умирал, дошъл посетител от провинцията, който искал непременно да го види. Дънов го отпратил с думите: “Концертът свърши…” Докога ще просъществува дъновистката секта ще покаже бъдещето. Кой днес си спомня за древните ересиарси като Арий, Македоний, Несторий, Диоскор и пр.? Можем само да съжаляваме хората, които попадат в мрежата на дъновизма. И не само да ги съжаляваме, но да се молим за тях и да ги призоваваме да познаят единствения Спасител – Исус Христос, Който е “пътят, истината и животът” (Йоан 14:6).




Тема HAIL OROнови [re: mian]  
Автор бeзпътeн (ентусиаст)
Публикувано30.11.06 12:39



AC/DC имат една песен от 1995г. - Hail Caesar, която може да се преименува съобразно ситуацията тук на Hail Oro!



А сега виж как е започнала темата - Брамана напада Оро във връзка с образованието му и т.н. - това какво общо има с тематиката? Да не говорим за инфантилните подмятания на Брамана за учителя на Оро. Браман не се аргументира никак качествено според мен, просто си личи, че обсъжда и оплюва учения без въобще да е запознат с тях, което е грозно и просташко. И Орко реагира по един наистина атрактивен начин, но в случая Оро е нападнатият.

Иначе съм съгласен - в един сериозен форум подобни конфликти (и конфликтни теми) нямат никакво място, разводняват, създават грозно и просташко отношение и излишно привличат вниманието. Трябва да се трият. Затова и подкрепям т.5 и действията на Хуанджи като модератор - някои индивиди са толкова нагли, арогантни и изпълнени с агресия, че не се усещат как с простотията си обсебват цялото общуване.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.