Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:22 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Онова за което гласувамнови [re: Brahman_]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Freakiest Show)
Публикувано18.11.06 13:50



Мой ред е да не те разбера. Аз говоря на Ауейкън. Не на теб.

Мушморочества не съм правил.

Единственото, което правя уж "неприятно" за оро са сигнатурите ми, защото той е опериран от естетика и се мисли наистина за кандидат гуру с висок морал.

YES!



Тема Re: Онова за което гласувамнови [re: Awaken]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано18.11.06 14:11



Не знам какво да обърна

Виждам желание за нормален диалог с теб. За точките които ти си писал ще дам малко по късно коментар. Първо искам да ми кажеш: Ако ти беше модератор, ако зависише от теб, щеше ли да ми позволиш да критикувам, или да давам по различно мнение, или да започвам диалог и спор за истиноста на едно или друго твърдение?

И ако мислиш че ще е позволено как в каква форма мога да изкаже мнение което е по различно, или да изразя несъгласие с дадена практика?

Изобщо дай ми някакви насоки в това отношение.

ПП И се опитай да си държиш езика зад зъбите и да не плюеш по другите хора. Нямам предвид мене си, имам предвид други хора и то не един и двама. При това те не са започвали първи, ти започваш, и ти продължаваш!

Що се отнася до мен, може да продължиш да си употребяваш каквито си искаш епитети, няма ограничение! Дори ако гласуваш за мен за модератор, ще ти оставя една тема на първо место в която да ме ругаеш на воля Така, че не се заблуждавай да гласуваш за други??!!!



Тема Re: Предлагам формулировкатанови [re: Xaнa.]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано18.11.06 14:13



"Клубът е място за срещи, разисквания и обмен на информация на хора с интереси в духовното развитие и по- специално йога, практикуващи и интересуващи се /да практикуват/."

Това предложих аз. Хуанджи написа:

"Клубът е място за срещи, разисквания и обмен на информация на хора с интереси в духовното развитие и по- специално йога, практикуващи и не практикуващи."

Аз написах:

"Непрактикуващите или тези които нямат интереси към йога - са спамерите и навлеците-интриганти."


Българистан е една страна на.....Анархия, Корупция и Хаос. Манталитета на българистанеца през вековете се е оформял именно в тази насока - да няма правила и ред и закони а всеки да си прави каквото му падне на ум.....
"Никой не може да ми каже какво да правя - ша си прая квот си ща! Толкуз!"
И резултата е налице - Българистан е страната с най-нисък жизнен стандарт в Европа. Страните в които се зачитат правилата и законите процъфтяват и се развиват правилно. И са обект за емигриране на българистанците. Аз свърших тази работа преди 27 год и от тогава живея в една от най-демократичните страни в света - Норвегия. Когато говоря за ред и законност аз не си фантазирам разни утопии, като "мода" на този клуб и други българистанци. Аз говоря от личен опит. Дисциплина! Това е необходимо. Тук цари ред и дисциплина навсякъде и на всяко ниво. Всичко тик-така по часовник. Но знаеш ли колко усилия коства на органите на реда да поддържат този ред и дисциплина. Желязна безкомпромисна власт и полиция. Никаква прошка. Всеки нарушител си получава заслуженото.



А в този клуб?
Ако трябва да си сложат ръката на сърцето следните юзъри:
Black Wolf
Dirt Vader
оня с дългия ник и досадните си снимки на наркомани и рокаджии
витаминко
и ...... всички навлеци
и се запитат насаме: "Защо съм в този клуб? Имам ли някакви интереси наистина да ставам йога или...... да постигам "СебеПознанието" или "СебеРеализацията" ? Отговора ще бъде - Не разбира се! Тогава, за какво съм тук? Отговорът е ясен - За да правя интриги и се гавря с йогите и гуровците им.

Те доброволно няма да напуснат клуба, защото са заинатени българистанци. "Ша си прая квот си искам!" ..... Тогава? Единственото, което ще помогне е всеки път като почнат да дрискат и плямпат и словоблудстват спам - да бъдат санкционирани. Твърдо, безусловно и безкомпромисно.



Но за българистанеца тези понятия "ред", "дисциплина", "самоконтрол"
"самонаблюдение" не са популярни......

А Йога е базирана именно на тях.



Когато отвратените напуснат, кои ще останат? Отвратителните!

Тема Re: Онова за което гласувамнови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано18.11.06 14:14



Ааааа извинявам се!! Сега ако имаше модератор на место, щях сам да го помоля да ми изтрие напълно постинга!

All the best





Тема Re: Предлагам формулировкатанови [re: Awaken]  
Автор Xaнa. (време е)
Публикувано18.11.06 14:18



...но не ми отговори на въпроса.





Тема Re: Онова за което гласувамнови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (член)
Публикувано18.11.06 14:30



Да, съгласен съм с това решение. Дефинирането на тематичната насоченост на клуба е добре да бъде максимално кратко и ясно.

Относно "страничните разговори", "офф-топиците" и т.н. - имам още едно предложение - досега ме е дразнило не тяхното наличие, нито ме е дразнило съдържанието им - дразнило ме е количеството им - когато станат прекалено много, те разводняват напр. първата страница. Тогава се превръщат в спам според мен. Затова мисля, че може би количеството теми "офф-топици" трябва да се регулира, за да не нарасне прекалено много за сметка на сериозните теми и по този начин да измести акцента върху последните в клубните дискусии.



Тема Re: Сещам се за нововъведениенови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (член)
Публикувано18.11.06 14:45



Относно различни събития в областта на йога - като например предстояща лекция на даден учител, конференции, семинари, организиране на курсове, уроци и т.н. - не виждам лошо да се пускат отделни теми.

Прав си, че може да се елиминира единствено "рекламния" момент в обявата - какъвто бе наскоро случаят относно Пепси (и ти го редактира).



Тема Re: Онова за което гласувамнови [re: Brahman_]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Freakiest Show)
Публикувано18.11.06 15:06



Не му се притеснявай пък ти, щом нямаме размяна на обиди и недостойни слова, няма нужда от триене и санкции.


Санкциите са за троловете, нали така



YES!


Тема Re: Онова за което гласувамнови [re: Brahman_]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано18.11.06 15:45



"Не знам какво да обърна Виждам желание за нормален диалог с теб. За точките които ти си писал ще дам малко по късно коментар. Първо искам да ми кажеш: Ако ти беше модератор, ако зависише от теб, щеше ли да ми позволиш да критикувам, или да давам по различно мнение, или да започвам диалог и спор за истиноста на едно или друго твърдение?"


Ето как стоят нещата за мен:
1.Всеки вижда нещата и събитията ПРЕЧУПЕНИ през призмата на собственото си виждане. Няма двама души на тоя свят, които да имат еднакво виждане на всичко. Може би само на отделни неща. Малките деца са най-настоятелни да стане това, което те искат. Както на тях им изглеждат нещата. С възрастта се разширява мирогледа и те стават по-толерантни.....
2.В своята еволюция човек преминава през няколко стадия или нива:
материализъм-атеизъм
събуждане на духовни интереси
поемане на Пътя към СебеРеализацията
постигането и

Атеистите-материалисти не са дорасли духовно да си представят дори, че може да съществува някакъв друг Свят отвъд видимия и осезаемия с 5-те сетива. Те са първосигнални все още. При тях въображението не е развито още. Защото за да приемеш, че има една Висша Сила или Висш Интелект и Разум, които са над твоя ум и разум и че с помощта на ума си и интелекта си не можеш да узнаеш тази Висша Сила..... се изисква определено психическо и духовно ниво.
Атеистите-материалисти /като тебе/ се мъчат да си обяснят всичко сами - с ума си. С четене на древни книги.
Но както е казано от памти века:

"Истината е скрита зад плътната завеса на мислите. Когато ума спре да произвежда мисли - тя Истината блясва с цялата си Красота"

Йога е Път на Отречението! Отречение от дребните човешки страсти: заяждане, интригантство, оплюване, нападане, лъжесвидетелство, завист, умраза и осъждане. / ти не си се отрекъл от нито едно от изброените/

Йога е Път на Дисциплина и Дискриминация! Да правиш ясно разграничаване м/у илюзиите и Реалността.

Йога е Път на Будност и СебеКонтрол! Да бъдеш буден всеки миг - НЕ ЗА ТОВА КОЕТО СТАВА ПО СВЕТА ОТВЪН.......А ЗА ТАЗИ ВИСША СИЛА, КОЯТО ОБИТАВА В ТЕБЕ. ОТ НЕЯ ДА ЧЕРПИШ И МЪДРОСТ И СИЛА. СебеКонтрол над мислите и думите и делата.
КАКВОТО МИСЛИШ - ТОВА ДА ГОВОРИШ И ТОВА ДА ВЪРШИШ СЪЩО.
/ти си един типичен двуличник и говориш и проповядваш едно а в следния миг вършиш точно обратното. Нечистоплътноста на мислите ти е фрапираща./

Йога не преследва никакви цели във външния свят - да командва, да се налага, да диктаторства и търси признание и похвала.
/ти го правиш - защото не си йога/

Йога означава Съюз! Съюз с не какво да е? Не с ума и интелекта.... Не, не! А с тази Висша Сила в тебе. С Истинското Себе си в теб.
Един човек постигнал този Съюз или Обединение или Сливане получава отвътре проникновения и мъдрости, които не може да опише с думи на никого. Но такъв човек почва да гледа света с други очи.......


Ето една приказка по този повод:
Един човек бил много куцузлия и постоянно му се случвали разни нещастия и страдал и страдал и.....почнал да отправя молитви и оплаквания към Бога:
- Боже, защо си ми дал този живот, само да се мъча? Защо си направил света толкова зъл и отвратителен? Всеки ме напада и наранява без да съм виновен за нищо...... Защо живея?
И една нощ сънувал един чуден сън в който чул Глас от небето:

- Виж, моето Творение с Моите очи! Колко е красиво и прекрасно. Защото ако го гледаш с твоите несъвършени очи - всичко което ще видиш ще бъде несъвършенно и криво и изопачено..... И този човек почнал да търси някой, който да му отвори очите за Красотата. И понеже бил готов за това, Гуру го намерил и му дал Ключът към Истината или Бога в него. И от този миг усмивка грейнала на лицето на този нещастник и той започнал да вижда цялата Красота около себе си..... всеки ден и всеки миг. И станал най-щастливия на света...."


Когато на един човек му е отворено това Око за божественото в света, той престава да осъжда и категоризира. Той вижда навсякъде Божията Умисъл и Пръст. Когато чуе за някое учение или гуру - той не се нахвърля да ги отрича и нарича този учител "мошеник" "тарикат" "измамник" и всички негови ученици "будали" и "глупаци" а остава спокоен и си мисли:
"Неведоми са пътищата Господни. Сигурно Бог иска чрез този учител-гуру да помогне на определена категория хора.... Кой съм аз да съдя и отсъждам кое как е? Всичко, което виждам аз и си представям за Абсолютна Истина ..... не е нищо повече от една силно изопачена, пречупена през призмата на моя мироглед и заблуди картина.

Но ако човек не е дорасъл още да признае съществуването на тази Висша Сила - отвъд ума и интелекта човешки и отвъд науката също..... такъв човек е все още в оковите на Мая и илюзиите и заблудите и вярванията и концепциите и много лесно може да се възкачи на Трона на Браман и да се провъзгласи за "просветен" и да си самоизмисли мисия - ДА ПРЕДПАЗВА ЗАБЛУДЕНИТЕ ОТ ЛЪЖЕ-ГУРОВЦИТЕ. Все игри на Гуру-Цар Ум и все в сферата на Незнанието, на Аджана, Виарка, Химса и др. санскритски думички, с които обичаш да си служиш.

Аз срещнах много описания в разни клубове на гуру, учения и какво ли не. И много от тях от пръв поглед ми стана ясно, че са чисто губене на време.....мантри, и незнам си какво. НО НИКОГА НЕ РЕАГИРАХ КАТО ТЕБЕ с/у Прем Рават и тази Сахаджи на Джаго. Защо? Защото си казах - не е твоя работа ДА ОТРИЧАШ И ОТХВЪРЛЯШ....... Ако искаш да помогнеш: Говори за това, което НАИСТИНА МОЖЕ ДА ПОМОГНЕ НА ХОРАТА и......е помогнало на милиони по света......

Значи: Не на Отрицанието
Да на Утвърждаването.

И това тук дава отговор на въпроса ти:

"Ако ти беше модератор, ако зависише от теб, щеше ли да ми позволиш да критикувам, или да давам по различно мнение, или да започвам диалог и спор за истиноста на едно или друго твърдение?"

Ти питаш:

"И ако мислиш че ще е позволено как в каква форма мога да изкаже мнение което е по различно, или да изразя несъгласие с дадена практика?

Изобщо дай ми някакви насоки в това отношение. "


В каква форма? Във всяка форма, която изключва ОТРИЧАНЕ на казаното от другия. Оплюване и подигравки. Да липсва "Ти си пълен глупак бе. Слушай сега мене и се поучавай!" Ти неведнаж си набивал в гаванките на хората"Чети ме! И научавай от мен неща, които не знаеш!" На мен си писал подобни идиотщини не веднаж. Защо? Защото си зомбясан и си "болен мозък"
затова. Защото си егоцентрик и си вярваш, че понеже си бил в Индия и си преписал няколко книги и си се издигнал до нивото на Браман и дори си се самоназвал с това име.

и че всички без изключение са балъци и тъпаци и си нямат и хабер от йога.
Хей, б/ч/д Оро е най-възрастния не само в този клуб но може би в Дира. Ти можеш да се мъчиш да ме шашкаш с преписани мъдрости от вехти книги и със санскритски термини и думи.......НО ЗНАЙ ЕДНО НЕЩО ОТ МЕН:
Б/ч/д Оро има Ключът към СебеПознанието и може да прескача "на отвъдния бряг" когато си поиска. Нещо до което ти не си се добрал въпреки всичките книги и преписвания. Оро може да говори от СОБСТВЕНИЯ СИ ОПИТ и ДА КАЖЕ НЕЩА, КОИТО ИМАТ СТОЙНОСТА НА БИБЛИЯТА И ТЕЗИ ДРЕВНИ КНИГИ ОТ КОИТО ПРЕПИСВАШ ТИ. Защото, когато умът спре своя бяг започва да се манифестира Висшият Разум и Божествената мъдрост. А те оцеляват през вековете.

Преди да почнеш да критикуваш оплюваш и отричаш когото и да било....спри за миг и си кажи: - Всичко, което ще кажа и напиша е само едно изкривено отражение на действителноста пречупено през моята призма и възгледи за нещата. Има и други гледни точки и аз....може би не съм дорасъл още да ги схващам и разбирам. Защо да се нахвърлям на човека и го правя на "бъзе и коприва". Кой съм аз да съдя и присъждам?
Не са ли те учили в ашрамите именно на това.......
Това в което си убеден до фанатизъм днес......може утре да ти се стори пълна глупост.....


Ти написа:
ПП И се опитай да си държиш езика зад зъбите и да не плюеш по другите хора. Нямам предвид мене си, имам предвид други хора и то не един и двама. При това те не са започвали първи, ти започваш, и ти продължаваш!

Не е имало ПОНЕ ЕДИН СЛУЧАЙ Оро да нападне пръв когото и да било в цялата история на Дир-а!!! Всичко е било при САМОЗАЩИТА !!!

Когато влязох преди около година в този клуб аз пуснах нещо за СебеРеализацията и ти се нахвърли като бясно псе да ми обясняваш какво значело "Реализация" на английски /хей и аз съм превел някои книги от английски и си служа с....8 езика - но не се пъча като тебе/ и да оспорваш всяка моя дума. Беше отвратителен и жалък. Дали си се променил.......едва ли. Ти не практикуваш йога и въздържание от долни страсти...... вълците и Dirt Vader също ме нападнаха първи - ЗАЩОТО ПИШЕХ ЗА НЕЩА ЗА КОИТО НЕ СА ДОРАСЛИ ОЩЕ !!!


"Що се отнася до мен, може да продължиш да си употребяваш каквито си искаш епитети, няма ограничение! Дори ако гласуваш за мен за модератор, ще ти оставя една тема на първо место в която да ме ругаеш на воля Така, че не се заблуждавай да гласуваш за други??!!! "

Ааа започна усилена предизборна пропаганда и обещания.....Ха-ха-ха какво жалко комунистическо мекере си ти.......

Когато отвратените напуснат, кои ще останат? Отвратителните!

Тема Re: Онова за което гласувамнови [re: Awaken]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано18.11.06 15:58



Би ли дал списък на тези гурувци, които не са лъжегуровци, като започнеш със Кришна, Буда, Христос, Мохамед, и т.н. и завършиш естествено с Прем



Да знам с кого да се съобразявам.

И един въпрос, как знаеш, че те са прави а аз не?

ПП Моето мнение е точно обратното на твоето. Религиите и религиозното мислене са знак за примитивен ум. Това са предразсъдъци, когато човек не е в състояние да обясни света около себе си, и няма желание да направи това по пътя на труда, и научното изследване, тогава възникват глупавите религиозни суеверия. На религиите им е минало времето. Изпели са си песента. Днес те са спирачка за прогреса на човечеството. Но няколко десетки хилядолетия религиозни заблуждения не се премахват лесно. Ще мине още доста време докато религиите станат само история. В днешно време религиите и религиозните водачи, водят двуличен живот, разправят едно и вършат друго, облагодетелстват се за сметка на баламите. Аз нямам нищо против това. Не е луд този който яде баницата, а този който му я дава. Важното е това че религиите все повече и повече забавят прогреса на човечеството!

Знаеш ли че във САЩ има доста училища, в които е забранено да се учи теорията на Дарвин? Хммм... Това какво е според теб?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.