Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:21 26.04.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Предложения за промяна в правилата на клуба  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано15.11.06 16:11



Недоволните вече се изказаха, смятам, че сега е време да се изкажат конкретни мнения за правилника. Всяко едно ще се гласува.



Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клуба [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано15.11.06 17:21



1. Общи пложения

Правилата са за това да има съгласие по тях, да са гласувани с мнозинство, да се спазват доброволно от участниците в клуба и да бъдат променяни, когато това е необходимо.

Задължение на всеки участник е да спазва приетите правила и да не създава предпоставки - с провокации и недобронамереност за тяхното нарушаване.

Спазването на правилата е доброволен ангажимент и е израз на уважение и зачитане на участниците един към друг.

2. Правила на участниците

2.1 Участниците доброволно се задължават да спазват правилата на дир.бг (линк);

2.2 Поради спецификата на клуба участниците доброволно се задължават:

- да не употребяват нецензурни изрази и обидни квалификации както към личността на пишещите в клуба така и към свещенни за тях обекти - Учител, Гуру, свещени книги и вярвания;

- да се регистрират - като чрез това се създава в клуба атмосфера на доверие необходимо за добрата и ползотворна комуникация;

- да се въздържат от реклама;

- да не изнасят лична информация;

3. Задължения на модератора

- да почиства клуба от спам и реклами;
- да следи спазването на правилата от потребителите.

4. Ограничаване ползването на клуба от модератора

- заключват се конфликтни теми, които са в разрез с правилата на клуба;
- трие се лична информация, редактира се чрез триене нецензурни изрази и квалификации и теми на нерегестрирани потребители;

- спира достъпът до клуба на потребители, които са системни нарушители на правилата на клуба след гласуване с обикновено мнозинство от участниците в клуба;

5. Гласувания и избори

Модераторът пуска тема за гласуване и с отделен пост всеки участник дава своя глас.

Модераторът следи да не гласува един и същ участник с няколко ника както и такива, които не са редовни участници в клуба.

Модераторът трие всички постове, които не са свързани с гласуването в темата за гласуване.

След края на гласуването темата се заключва.


***

Аз съм противик на модерирането и бих искала да се проведе гласуване за или против модератор.

всеки миг всичко започва и свършва

Редактирано от Drona на 15.11.06 17:33.



Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клуба [re: Drona]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано15.11.06 17:37



Добре, тук виждам няколко добавки към старите правила.

Само не вждам как ще обединим всички предложения. Но ще се опитам да го направя накрая.





Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клуба [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано15.11.06 17:39



това не е добавка към старите правила, а проект за нови правила



Старите товарят модератора с излишни отговорности.

всеки миг всичко започва и свършва

Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клуба [re: Drona]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано15.11.06 17:45



Добре тогава, после ще добавя някои общи положения, които по принцип не са обект на спорове.





Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клуба [re: Drona]  
Автор BrandofAmber (непознат)
Публикувано15.11.06 17:48



Не разбирам нещо.
Защо да няма реклами, че и дори да се трият периодично?
Струва ми се много по удачно да се сложи огромна тема" реклами" или обяви, събития или каквото и да било, но в което да може да се намери информация за реално ставащи неща.

Тъпо е ако искам да се запиша за йога например, да не мога да намеря никаква информация в клуб йога, защото поради някаква причина пишещите там са против рекламата и всякаква реална информация се трие периодично, да не би случайно четящите да могат да отидат на реални курсове вместо само да обсъждат.

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho


Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клуба [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (член)
Публикувано15.11.06 17:51



Съобразно точка 1 от сега действащия правилник

- всяка тема, която не съответства на тематиката, да се заключва. Например имаше теми от рода: "Къде отиде Миро?" и "Можете ли да си целунете лакътя?" - бяха си излишно разводняване според мен. Теми, които нямат за цел сериозна дискусия, а само празен чат, тип "хихихахо", "ко стаа" и т.н. нямат място тук.



Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клуба [re: BrandofAmber]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано15.11.06 17:53



А, чакай, такива реклами ще има като отделен раздел в заглавната тема. Просто търся все още човек, който да се заеме с намиране на информацията, както и мисля за вариант по който да се развие тази подточка в темата.
Ще се трият реклами то рода - "Елате при нас да получите просветление" и пр.

Няма да е отделна тема според мен, понеже има много неща кандидати за отделни теми и ще я задръстим първата страница. Но ми идва идея, да сложа линк към тази тема в заглавната и да не я правя статична, а да си е плаваща и да се извиква при нужда.



Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клуба [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано15.11.06 17:55



Зависи, ако приемем, че ще бъде клуб само за сериозни дискусии е така, но дали е нужно? Все пак тези теми не пречат и може да послужат като отдушник понякога.





Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клуба [re: huanji]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано15.11.06 21:07



Предлагам един ден в седмицата всеки да има право да пише из всички теми каквото си иска.
Обаче от 00.00 до 00.00.
Който прескочи срока, бан.
Примерно сега съм се скарала с Хуанджи, той ме е провокирал да му тегля една, обаче става 00.00 и аз трябва да чакам следващата седмица да му дръпна една.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.