Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:09 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Предложения за промяна в правилата на клуба  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано15.11.06 16:11



Недоволните вече се изказаха, смятам, че сега е време да се изкажат конкретни мнения за правилника. Всяко едно ще се гласува.



Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клубанови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано15.11.06 17:21



1. Общи пложения

Правилата са за това да има съгласие по тях, да са гласувани с мнозинство, да се спазват доброволно от участниците в клуба и да бъдат променяни, когато това е необходимо.

Задължение на всеки участник е да спазва приетите правила и да не създава предпоставки - с провокации и недобронамереност за тяхното нарушаване.

Спазването на правилата е доброволен ангажимент и е израз на уважение и зачитане на участниците един към друг.

2. Правила на участниците

2.1 Участниците доброволно се задължават да спазват правилата на дир.бг (линк);

2.2 Поради спецификата на клуба участниците доброволно се задължават:

- да не употребяват нецензурни изрази и обидни квалификации както към личността на пишещите в клуба така и към свещенни за тях обекти - Учител, Гуру, свещени книги и вярвания;

- да се регистрират - като чрез това се създава в клуба атмосфера на доверие необходимо за добрата и ползотворна комуникация;

- да се въздържат от реклама;

- да не изнасят лична информация;

3. Задължения на модератора

- да почиства клуба от спам и реклами;
- да следи спазването на правилата от потребителите.

4. Ограничаване ползването на клуба от модератора

- заключват се конфликтни теми, които са в разрез с правилата на клуба;
- трие се лична информация, редактира се чрез триене нецензурни изрази и квалификации и теми на нерегестрирани потребители;

- спира достъпът до клуба на потребители, които са системни нарушители на правилата на клуба след гласуване с обикновено мнозинство от участниците в клуба;

5. Гласувания и избори

Модераторът пуска тема за гласуване и с отделен пост всеки участник дава своя глас.

Модераторът следи да не гласува един и същ участник с няколко ника както и такива, които не са редовни участници в клуба.

Модераторът трие всички постове, които не са свързани с гласуването в темата за гласуване.

След края на гласуването темата се заключва.


***

Аз съм противик на модерирането и бих искала да се проведе гласуване за или против модератор.

всеки миг всичко започва и свършва

Редактирано от Drona на 15.11.06 17:33.



Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клубанови [re: Drona]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано15.11.06 17:37



Добре, тук виждам няколко добавки към старите правила.

Само не вждам как ще обединим всички предложения. Но ще се опитам да го направя накрая.





Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клубанови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано15.11.06 17:39



това не е добавка към старите правила, а проект за нови правила



Старите товарят модератора с излишни отговорности.

всеки миг всичко започва и свършва

Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клубанови [re: Drona]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано15.11.06 17:45



Добре тогава, после ще добавя някои общи положения, които по принцип не са обект на спорове.





Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клубанови [re: Drona]  
Автор BrandofAmber (непознат)
Публикувано15.11.06 17:48



Не разбирам нещо.
Защо да няма реклами, че и дори да се трият периодично?
Струва ми се много по удачно да се сложи огромна тема" реклами" или обяви, събития или каквото и да било, но в което да може да се намери информация за реално ставащи неща.

Тъпо е ако искам да се запиша за йога например, да не мога да намеря никаква информация в клуб йога, защото поради някаква причина пишещите там са против рекламата и всякаква реална информация се трие периодично, да не би случайно четящите да могат да отидат на реални курсове вместо само да обсъждат.

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho


Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клубанови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (член)
Публикувано15.11.06 17:51



Съобразно точка 1 от сега действащия правилник

- всяка тема, която не съответства на тематиката, да се заключва. Например имаше теми от рода: "Къде отиде Миро?" и "Можете ли да си целунете лакътя?" - бяха си излишно разводняване според мен. Теми, които нямат за цел сериозна дискусия, а само празен чат, тип "хихихахо", "ко стаа" и т.н. нямат място тук.



Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клубанови [re: BrandofAmber]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано15.11.06 17:53



А, чакай, такива реклами ще има като отделен раздел в заглавната тема. Просто търся все още човек, който да се заеме с намиране на информацията, както и мисля за вариант по който да се развие тази подточка в темата.
Ще се трият реклами то рода - "Елате при нас да получите просветление" и пр.

Няма да е отделна тема според мен, понеже има много неща кандидати за отделни теми и ще я задръстим първата страница. Но ми идва идея, да сложа линк към тази тема в заглавната и да не я правя статична, а да си е плаваща и да се извиква при нужда.



Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клубанови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано15.11.06 17:55



Зависи, ако приемем, че ще бъде клуб само за сериозни дискусии е така, но дали е нужно? Все пак тези теми не пречат и може да послужат като отдушник понякога.





Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клубанови [re: huanji]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано15.11.06 21:07



Предлагам един ден в седмицата всеки да има право да пише из всички теми каквото си иска.
Обаче от 00.00 до 00.00.
Който прескочи срока, бан.
Примерно сега съм се скарала с Хуанджи, той ме е провокирал да му тегля една, обаче става 00.00 и аз трябва да чакам следващата седмица да му дръпна една.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клубанови [re: Kaily]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано15.11.06 22:29



Добре де, това и сега можеш да го направиш по всяко време в темата без модератор.

Много ще усложним нещата по този начин...



Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клубанови [re: бeзпътeн]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Freakiest Show)
Публикувано15.11.06 23:28



Ти са к'во? и в манастир ли искаш да ме поставиш????????

Ако искаш чистота и тематичност иди в ашрам или в собствена килия.



Абе ти да не си фен на Оро и неговите пътища бе?

YES!



Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клубанови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано15.11.06 23:33



Споко де, това са само предложения и предстои да се гласуват, за да влязат в сила.





Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клубанови [re: huanji]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Freakiest Show)
Публикувано15.11.06 23:38



така де, но трябва ясно да заявим пред себе си, че няма да ставаме сухи теоретици, защото това би довело до смърт на форума или до голяма скука (което е равнозначно на първото)



YES!


Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клубанови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор бeзпътeн (член)
Публикувано15.11.06 23:40



Ай сега, бях пуснал тема за ашрамите... не съм им привърженик в никакъв случай.

Споко. Просто да се пише по темата, а да не се прекалява с: "ооо", "охооо", "как смеее", "хихихиии" и т.н. чист спам - нали си има бележки затова.

Иначе и смешни теми нека има, стига да са с вкус и във връзка с темата донякъде, а това "можете ли да си целунете лакътя" и т.н. си е някакво женско лиготене.



Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клубанови [re: бeзпътeн]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Freakiest Show)
Публикувано15.11.06 23:42



добре, тогас съм да кажем съгласен



YES!


Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клубанови [re: huanji]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано16.11.06 02:09



"Дали целта е, клубът да е място за среща на хора с интереси в духовното развитие и по-специално йога?"

Ето какво пише в правилата: "Клубът е място за срещи, разисквания и обмен на информация."
Т.е. Кръчма или Механа.

Мога да предложа следното:
"Клубът е място за срещи, разисквания и обмен на информация на хора с интереси в духовното развитие и по- специално йога".
Ето към това се придържам до сега. И ако някой не иска да го превръща в клуб от типа на Градинаровите форуми, то можем да преразгледаме регламента за участие и да видим, кой, какво го притеснява.

Но това е принципно, ако ще се предлага и гласува точка по точка, вече е време да се върнем в нашият си клуб и там да проведем разискванията.


Ако направиш тази промяна в регламента - това е първата стъпка към ЯСНОТА - за какво е този клуб и кой може да пише в него. /всички могат да четат/

Следващата стъпка е да се наложи ЗАБРАНА да се отменят теми, постинги и мнения и да се прилагат НАПАДКИ /без обосновка и подплатени с факти/ ПОДИГРАВКИ, ОПЛЮВАНИЯ И ....ОТРИЧАНЕ НА МНЕНИЯТА НА КОГОТО И ДА БИЛО - ако са тематични разбира се. Тази точка е особено актуална за противниците на всяко духовно начало и "божественост" - атеистите-материалисти Пишман Браман, Dirt Vader /твой личен хавер/ който не е пуснал нито една тема от една година поне, която поне да намирисва на "Йога" ,
но систематически задръства клуба с оплювания и инсинуации. Личности като индианеца-ловец овълчен неандерталец - естествено нямат работа в този клуб, защото той самият нееднократно е заявил че е враг на йога, на индийците, на Индия и на всички йоги и учения.. Нито другият ти хавер - който РЕКЛАМИРА във всеки постинг /за самостоятелна тема по същноста на клуба и дума да не става....../ извратените си снимки на наркомани и други..... Рекламата е забранена, нали. На никого досега не можеше да му се гарантира от теб, че ако пусне една снимка.....само една снимка на своя Учител, че няма да е репресиран, оплют и подигран.....но твоят хавер си пуска безнаказано ВЪВ ВСЕКИ ЧАТ-ПОСТИНГ СВОИТЕ РЕКЛАМИ НА КРЕТЕНИ РАЗНИ. Това е двоен модераторски морал.....



Ако съумееш да сложиш "влака на релсите" т.е. клубът да тръгне в правилна насока.....Той ще си върви сам и ще има Благословията на Бога. И вместо баламбурници тук ще дойдат хора с духовни интереси и такива, КОИТО МОГАТ ДА ДАДАТ НА ВСИЧКИ НЕЩО ПОВЕЧЕ ОТ....СЕИР И ЗАЯЖДАНИЯ. Сегашния "състав" не дава нищо......

Като мод след като има ясен регламент без вратички за изнизване и неспазване..... твоята работа може да се опрости безкрайно като си направиш напр. 5 изречения и ги прилагаш към нарушителите.
Напр.


1.Обръщам ти вниманието че с написаното от теб наруши т.5 /напр/и се налага да те санкционирам ако повторно нарушиш правилника.
2.Ти наруши отново правилника по т."едикоя си" и затова премествам темата/постинга ти в "Тема без мод"
3.Това което написа не отговаря на тематиката на клуба и съответно влиза в категорията "спам" - затова го изтривам без предупреждение.
4.Това, което пусна по темата на "еди кой си" излиза от рамките на едно интелигентно общуване. Ти се опитваш да оплюеш и подиграеш автора на мнението без да се обосновеш на какво основание ти мислиш по-иначе. В този клуб можеш да изказваш мнения и становища - но не е разрешено да отменяш ничии мнения становища, ако са в сферата на тематиката на клуба.


Това е което ми хрумна спонтанно и може да се дооформи, така че да стане ясно за всички...и за първосигналните и на по-ниско интелектуално ниво също.

И после - при нарушение на регламента взимаш едно от тези готови изречения и просто ги пействаш към нарушителя заедно със санкцията. За да узнае всеки къде е нарушил регламента и се предпазва от това в бъдеще.. Проста работа.



Когато отвратените напуснат, кои ще останат? Отвратителните!

Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клубанови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано16.11.06 02:16



"така де, но трябва ясно да заявим пред себе си, че няма да ставаме сухи теоретици, защото това би довело до смърт на форума или до голяма скука (което е равнозначно на първото"

Клубът и сега е мъртав.... благодарение на теоретици като Пишман Браман.

В клуба има нужда да нахлуят "практици" а не словоблудци и интриганти.

Ти практикуваш ли йога напр. ?
Или практикуваш незаконна реклама на разни кретени и наркомани /снимки/във всеки свой постинг, който е спам също.



Когато отвратените напуснат, кои ще останат? Отвратителните!

Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клубанови [re: Kaily]  
Автор BrandofAmber (непознат)
Публикувано16.11.06 08:16



Звучи много готино. Пък по лесно възмутимите могат този ден да не влизат. Малко повече работа за модератора става така, но мисля че ще го преживее.

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho


Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клубанови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано16.11.06 09:26



Някои обяснения относно мотивите да предложа нещата така:

1. Защо е необходима промяна в правилата:

- защото досегашните не са приети публично от клуба ;

- защото натоварват модератора с тежки и на моменти абсурди отговорности - да редактира, цензурира, лично преценява и т.н. постингите на пишещите тук. Къде е тогава отговорността на самите пишещи? В крайна сметки всеки е свободен да се излага колкото си иска и не е работа на никой да му придава по-приличен вид отколкото заслужава.

- защото от моя гледна точка се прекалява от страна на сегашния модератор с триенето - една заключена тема говори много повече за автора си от изтритата;

- темата без модератор е унизителна и ограничава свободното общуване между клубарите на каквито теми ги вълнуват и е в разрез с познаването на човешката психология.

Най-добрият начин за справяне с агресивността е като от една страна не се обръща внимание на агресивно поведение без при това самият човек да бъде остракиран - т.е. когато пише нещо смислено да се подкрепя, а когато пише нещо в разрез с приетите норми - да не му се обръща внимание ....

За поече информация по темата -



всеки миг всичко започва и свършва

Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клубанови [re: Awaken]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Freakiest Show)
Публикувано16.11.06 11:54



ХахаххахахахаххХХАХАХА! С теб, Оро, никога няма да излезем на глава. Аз хора като теб никак не обичам. Но пък Безпътни е прав, ти си забавен и ставаш за клоун на клуба, както и за поука на истинските, но и нормални (дет се вика със всичкия си) практикуващи йога, какви не трябва да стават.





Практикувам йога и медитация и то в много форми, благодаря за въпроса.


а ти какво практикуваш, освен кавгаджийство?

YES!


Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клубанови [re: Drona]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Freakiest Show)
Публикувано16.11.06 12:00



Мен пък точно темата без модератор ми се струва най-свежарската идея, която може да се направи за един клуб, останалите регламенти са просто административна и скучна бумащина, без която може би не може, но е ясна и не е нужно да се дискутира.

Дори смятам да направя такава тема без мод и в моя форум.

точно както в големите фирми си имат стая за разтуха, където можеш да смажеш кукленската мутра на шефа, да крещиш и псуваш на воля за да не задържаш гняв, защото обратното би довело до неприятни здравословни последици.

Хвала на Хуанджи!

YES!



Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клубанови [re: Drona]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Freakiest Show)
Публикувано16.11.06 12:07



Още нещо, драга Дрона, модератора е единственият, на когото е дадена възможността да дава "бан", това е най-съществената му функция и по мое разбиране единствената (останалите с чистене на теми, които "ама не били за тук, ама еди кво си , ама еди що си" са допълнителни функции за разглезените форумни потребители.


Агресора трябва да бъде баннат, първо за назидание, при повтаряне и потретване - завинаги!

Ако трябва и по IP

трбябват Драконови закони за престъпниците, но само когато покажат асоциалното си и безпардонно поведение.

YES!



Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клубанови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.11.06 12:13



Не може ли един път да минем без разправии...



Тема Сериозен диалог, аргументи и етиканови [re: Drona]  
Автор бeзпътeн (член)
Публикувано16.11.06 12:17



"Къде е тогава отговорността на самите пишещи? В крайна сметки всеки е свободен да се излага колкото си иска и не е работа на никой да му придава по-приличен вид отколкото заслужава."

Да, вярно е. Но донякъде. Има различни начини за общуване. Интелигентният човек може да общува просташки (това всеки го може, но съвсем не всички интелигентни и нормални хора го предпочитат), но може и да общува и културно. Простият човек може да общува само просташки - ако му дадеш възможност да каже същото аргументирано, ще се провали пред аргументите на срещуположната страна.

В случая разбирам хуанджи, а това е и позицията на Оро. Те са за сериозен и аргументиран диалог - както протича в научните среди. Където е налице спазване на някаква етика. И където инфантилните изблици на хора, които не могат да се аргументират (или могат, но ги е страх да го правят поради страха, че концепциите и вярванията им няма да издържат на безпристрастните доводи и затова се "крият" зад простотията) не доминират. Аз подкрепям тази позиция напълно. Защото мога да пиша напълно сериозно и аргументирано. Да видим колко други хора могат да го правят.

Но мога да пиша и простотии. Правил съм го. И не се страхувам и от простотиите, ама никак. Например пиша в няколко немодерирани клуба - никъде не търся конфликти, но няма човек, който да се e заял с мен и да не съм го направил на нищо. А в ситуации без модератор съм "цар". Мога да си направя колкото си искам никове и да манипулирам общуването, както си искам. Без дори някой да забелязва, че някой го прави умишлено. Но трябва ли да се стига до там - да се надпреварвам по простотия с простаците, да се надпсувам с тях и т.н. Мога да затапя отвсякъде всеки, който не се аргументира правилно, в т.ч. и с "ругатни", удава ми се. Но трябва ли наистина клуб "Йога" да се превръща в състезание по псувни - има си клуб за попържни - който не е доволен от живота, да ходи там да си излива мъката.

Грешно е да мислим също, че ще се справим с "агресията", ако не обръщаме внимание на простотиите и инфантилните неаргументирани подмятания. Ако не обръщаме внимание - авторите на последните тържествуват като "победители" и "дерибеи". Като не им обръщаме внимание и не ги поставяме на място, по този начин им осигуряваме идеално поле да се разрастват. И тук разбирам също Оро - защо използва такъв пиперлив речник. Ако се оставят простотиите да заемат прекалено голямо място, те придобиват и някаква манипулативна сила - а това трябва ли да става? Целта на авторите на простотии е точно да манипулират незапознатата аудитория с елементарни прийоми.

Та - поддържането на добър и аргументиран диалог не предполага нито лицемерие, нито "диктатура", нито "стерилна обстановка" - нищо от този род, което Миро изтъква и което ти донякъде споделяш. Това всъщност е тест - да се види кой може да пише интелигентни и аргументирани неща и кой ще се изнесе при неспособността си да се справи с тази задача.

Не че съм против свободата - напротив. Но йога е нещо твърде сериозно, за да се оставя да злоупотребяват със свободата недорасли и вътрешно объркани индивиди (нека не ги изброявам, не са чак толкова много). Да - йога е нещо твърде сериозно...

Редактирано от бeзпътeн на 16.11.06 16:07.



Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клубанови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.11.06 12:22



Това значи,че сегашните правила ги приемаш като правилни, така ли да разбирам, понеже те са категорични за нарушителите. Тя и Дрон не казва нещо по- различно с нейните предложения, просто ги допълва, какот и Оро. Той пък даде интересно предложение за бланкови намеци за нарушаване на правилата, което ще бъде записано според мен. И като изчистиш заяждането, може да дава ценни съвети.

темата на недоволните в Ошо, понеже не пожелха да дискутират тук в съответното място. Трябва да се прочете от всички според мен.



Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клубанови [re: huanji]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Freakiest Show)
Публикувано16.11.06 12:25



Можем, живеем във вселена, в която има свободна воля, но и може да се направи абсолютно всичко.


Има и ултиматен лек за кавгаджийството - бан, който аз подкрепям с две ръце.

ако заслужа бан, моля те, банни ме без да се замислиш (разбира се с прилежащото обяснение), но същото трябва да важи и за всички останали от форума, включително и за Ауейкън или Оро.
Все пак всички сме равни пред правилата на клуба и мъдрото решение на модератора. Аз поощрявам твърдата ръка, когато е нужна.


П.С. Според мен Оро е човек, който никога няма да си вземе поука за нищо от това, което става тук и ще бъде абсолютно винаги на определени периди (разбира се) асоциален, вулгарен и досадно морализаторски настроен да поучава другите потребители - спорд мен едно поведение, което във форум като нашия не бива в никакъв случай да се толерира. Ние трябва да поощряваме Свободата във всичко (разбира се не свободията) и да осъжаме (по-скоро "осъждаме") тесногърдието и прекаленото самочуствие на някои, че са достойни да ни поучават и се смятат за по-висши, напреднали или по-морални от останалите, което е крайно нейогистко и нехуманно като цяло.
За това и го нарекох Ауейкън, пример за това, в което не бива да се превръщаме.
Инак нямам нищо против него и той Атман носи.

Така че, ако аз заслужавам бан, приемам го с готовност.

YES!



Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клубанови [re: huanji]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Freakiest Show)
Публикувано16.11.06 12:28



Имено заяждането е онова, което трябва да изчисти той и трябва да го направи ако иска да е в добри отношения с всеки нормален уважаващ себе си човек.
Това е негова ПЪРВА грижа като социално същество, което се опитва да комуникира с други такива.

Клуб Йога не е универстиет за забавени в етичното и комуникативното си развитие създания, а клуб Йога.


Инак аз със всякакви рационални правила съм съгласен.

YES!



Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клубанови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.11.06 12:32



Става дума, докато тече дискусията за правилата, иначе по принцип правилата до сега са били прилгани, даже за това е цялата шумотевица, защото са били прилагани.



А, че има хора, които са достатъчно интелигентни, за да ми е неудобно да ги модерирам е друг въпрос. И винаги ще търся начин да се оправят нещата без бан. Досега получилите го, беха предупредени и нарочно продължиха, което си е просене. Именно, девалвацията на дисциплината поражда всеки да си мисли,че ще мине номера и ако е по-упорит ще надделе и ще си прави каквото поиска. Става дума за 2-3 човека, не за хората като цяло.
Това със самоконтрола,важ за по-голямата част от клубарите, но за съжаление не за агресивните.



Тема За правилника предложен от Дрона и мое предложениенови [re: Drona]  
Автор Mиpo ()
Публикувано16.11.06 12:34



Напълно подкрепям идеята на правилна предложен от Дрона и ми се струва много по-демократичен и кореспондиращ на един духовен клуб в сравнение със сегашния правилник. Най-важното му достойнство е, че той, както и всички важни неща в клуба, ще бъде обсъждани, променяни и приемани от ВСИЧКИ членове на клуба (чрез допитване/гласуване), а не от един човек само (който и да е било той).

Преди да се приеме правилника струва ми се важно, хората да споделят какво според тях трябва да е нивото на котролируемост в клуба, защото правилникът ще бъде негова функция. Ето

(който иска може да я допълни с още нива) и предлагам на всички да споделят накратко и конкретно мнението си (тук или в другата тема, няма значение), както го направиха вече няколко човека.



Тема Re: За правилника предложен от Дрона и мое предложениенови [re: Mиpo]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.11.06 12:40



Подвеждащо е, понеже модератора сега не трие по свое усмотрение, а според правилата. После, това веднъж или дваж е доста завоалирано. Можеш да се подиграваш колкото си искаш с някого без да употребиш обидни квалификции... Можеш дори да го изгониш от клуба, без да повиш тон.

Нещата са доста разтегливи и нива на достъп е трудно з априлагане, всеки ще се измъква, че не бил казал за първи или втори път еди какво си и т.н.



Тема Re: За правилника предложен от Дрона и мое предложениенови [re: Mиpo]  
Автор бeзпътeн (член)
Публикувано16.11.06 12:46



Миро, в предложенията, които си дал по принцип са приемливи за мен всички от А1 до В2. Но най-важното в случая е гарантирането на среда, в която да протича сериозен и аргументиран диалог - нещо много важно! Нека видим ако се толерира предимно такъв диалог (и се ограничава всякакъв спам), кой ще е способен да се справи.

От друга гл.т. винаги можеш да кажеш, че е налице вариант Г1 - защото всяко действие съдържа някакъв субективизъм, винаги е възможно да има недоволни, винаги може да има и субективизъм в тълкуването на действието на модератора.

Важното е да се спазва същественото - среда за нормален диалог с ограничаване на спама. А как и колко ще се ограничава - работа е на модератора, но не е болка за умиране (или аргумент да се сменя модератора), ако повече или по-малко спам се чисти (е, аз предпочитам повече спам да се чисти, но спам!). Най-важното е да не се допуска спамът, инфантилните и неаргументираните подмятания да обсебят общуването.



Тема Re: Сериозен диалог, аргументи и етиканови [re: бeзпътeн]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано16.11.06 12:56



Това, което казваш е така, ако клубът беше кой да е клуб в някоя друга директория на дир-а.

Предполага се че практикуващите йога са постигнали някакъв минимум себевладеене и самоконтрол иначе да твърдиш че практикуваш, а да имаш поведение като че никога не си чувал за етичните принципи ..... ами аз на подобни автори на теми не им обръщам внимание - хора без покритие.

Защото какво излиза? - пишем високопарни теми пълни с високи истини, а като опре да приложим тези истини в поведението и живота си или когато изпаднем в конфликтна ситуация опа... балона се оказва спукан ....

Ми не се надпреварвай с простаците .... кое те кара да им обръщаш внимание? Ето това е по-важния въпрос, отколкото че някой си нещо си ....

Тука всеки се оправдава с другия ..... "държа се просташки защото еди кой си се държи така с мен" и т.н. и т.п. Ако сме стриктни в своето поведение така не се създава почва просташко поведение .... Повечето тук имат Учител или Гуру - ами задайте си въпроса - моят гуру как ще постъпи в подобна ситуация ....

свободата е преди всичко лична отговорност.

А това, че ти дойде в Ошо за да напишеш че еди кой си е психически неуравновесен го оставям без коментар.

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Re: За правилника предложен от Дрона и мое предложениенови [re: huanji]  
Автор smokche (хвъркато)
Публикувано16.11.06 13:02



И аз мислих за това, но щом човекът успее да се подиграва, без да употребява обидни квалификации, браво. Това е изкуство. Дали е уместно или не, не би трябвало да е наш проблем. В крайна сметка не можем, а и не е нужно да се цензурират мислите, иначе не би се получил диалог и развитие, ако всички от самото начало сме абсолютно идеални.



Тема Re: Сериозен диалог, аргументи и етиканови [re: Drona]  
Автор бeзпътeн (член)
Публикувано16.11.06 13:08



Дрона, виждам, че не си разбрала какво съм ти писал. Не става дума за "постигналите някакво себевладеене и самоконтрол". Работата е там, че в клуба пишат не само такива, но също и хора, които не са дорасли за неща като йога и осъзнаване. И се опитват да манипулират с елементарни прийоми. Мен лично това ме дразни. Нека се аргументират.



Другото - не съди за "самоконтрола" (всъщност смятам за по-удачно да използвам в случая не "самоконтрол", а вътрешно равновесие) по външни действия. Мога да пиша и най-големи цинизми, без ни най-малко да нарушавам вътрешното равновесие. Външно може и да изглежда, че се нервирам, но ако си до мен - на компютъра, ще видиш, че само леко се усмихвам.

Но това е друг въпрос - тук посланието ми е - да се общува културно и аргументирано, без спам, инфантилизъм и елементарни подмятания. Без евтини опити за манипулация чрез използване на елементарни прийоми. Защото може да има (всъщност има) хора, които влизат за пръв път в клуба, не са запознати с йога и искат да научат нещо. И стават свидетели на какво? На простотии, спам и инфантилизъм. Така се създава неадекватна информационна (всъщност дезинформационна) среда!



Тема Re: За правилника предложен от Дрона и мое предложениенови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано16.11.06 13:11



Дай пример затакова поведсение с някоя тема от архива за да добия представа какво конкретно имаш предвид.

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Злобните подигравки да се трият...нови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (член)
Публикувано16.11.06 13:17



Ако така да се каже, "тонът" на подиграването е злобен, може да се усети. И да се изтрие веднага.

Да дам един пример. Лятото влизаше един потребител с ник "бонзай". Човекът споделяше свои възгледи относно йога и т.н. Съвсем културно. Но беше писал в профила си, че практикува ТМ. И Брахман веднага се включи: "Ооо, ама ти от ТМ-ците ли си? Хихихихихии, мушморок, летиш ли и т.н." глупости в стил Брахман. Човекът от тогава спря да пише.

Ето как една подигравка, в която си личи злобата и простотията, може да изгони един потребител.



Тема За настоящия модераторанови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано16.11.06 13:17



Правилникът си го направил по ТВОЕ усмотрение (даже не си се и замислил да го поставиш за дискусия, което е елементарната коректност). Т.е. модерираш чисто субективно по ТВОЕ усмотрение.

Но даже и по твоя правилник, какво обидно има във въпрос "К'во от това?". Коя ОБЕКТИВНА точка от твоя правилник нарушава? Аналогично и за темата за на Брахман за стерилността в клуба.

Настоящата тема "законна" ли е по твоя правилник или не? Аз и Брахман като ги пускахме преди 2 седмици ти ги изтри и не им обърна внимание. Докато сега по ТВОЕ усмотрение реши, че може да си дискутира в Йога. Защо не дискутираш всичко това в темата "Без модератор" както е по твоя правилник"?

Ако човек вижда навсякъде около себе си скандали и най-малката критика ще му се вижда повод за скандал, както е в горните случаи. И ще прилага СУБЕКТИВНИ критерии. Докато аз (виждам и Дрона) просто предлагаме да има ЯСНИ ОБЕКТИВНИ критерии.



Тема Re: За правилника предложен от Дрона и мое предложениенови [re: smokche]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.11.06 13:20



Не говоря за цензура на мисли, а за постъпателно поведение. Както и това не вкючва шеги и леки неща. Но ти смяташ ли, че един обигран човек не може да изгони всички, които не им се разправя. Затова, първо трябва да започнем с насоката на клуба, а не с нивата. Затова, който и да е, няма реални критерии.Да с епита клуба за всяко нещо, при положение, че хората това не ги вълнува много и им е безинтересно е неудачно. Пък и ще се превърнем в клуб за допитвания а не за йога.

Ако клуба ще бъде уютно място за почитатели на йога и ще се гради приятелска атмосфера е едно, но ако ще бъде клуб за съревнования е друго, трето ако ще е специализиран форум за научни изследвания. Аз лично се придържам към първото, дори с лек примес на флейм, щом е повод за добро настроение.



Тема Re: Злобните подигравки да се трият...нови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.11.06 13:21



Ето пример за Дрона, ако трябва ще търся още.



Тема Re: За настоящия модераторанови [re: Mиpo]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.11.06 13:27



Витаминко сам ти каза, че е искал да се заяде, значи правилно съм постъпил.

Сега тук, обсъждаме правилата, които да бъдат приети. Очаквам още конкретни предложения. Темата е отворена по конкретна цел и това е упоменато. Вие с Брахман не постъпихте правилно и действията са според правилника.



Тема Re: Сериозен диалог, аргументи и етиканови [re: бeзпътeн]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано16.11.06 13:27



Култивирането на определен изказ е част от практиката и има отношение към избора на речник и чрез това на пренасочване на мислите в определена посока .... какво общо имат тези принципи на раджа йога с факта че пишеш цинизми с лекота??? (тука се заяждам с теб, но взе да ми дотяга да чета за твоите способности - вече два поста поред)

Дискусията за това какво е клубът Йога и какво може или не може да се очаква от него изобщо не е подхващана .....

Ми такива сме - инфантилни, раздразнители и с голямо самочувствие ....



всеки миг всичко започва и свършва

Тема Re: За правилника предложен от Дрона и мое предложениенови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.11.06 13:30



Като например - "Разни Шибендовци,Прем Раватовци и пр.", когато се дава пример за негативизъм от един юзър, както беше до сега и после, какво толкова било казано. По презумция се смята, че те са лъжци и мошенници.

Това като пример за Дрона.



Тема Re: Сериозен диалог, аргументи и етиканови [re: Drona]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.11.06 13:32



Повечето хора, които познавам са надничали само в клуба и веднага са си разкарвали задниците. Става дума, че всеки нормален човек въобще не се занимава с такива "задушевни обстановки",понеже му е ясно, че е губене на време.



Тема Re: Сериозен диалог, аргументи и етиканови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано16.11.06 13:37



Когато Брахман и Имаго пускаха сериозни теоретични теми - доста хора в това число и аз реагирахме негативно.

За това въпросът е открит и виси - какво е клуб Йога? За мен средище за контакт и запознанство на хора със сходни интереси с които евентуално бих могла да коментирам конкретни проблеми от практиката си; да получа информация или да ида да пия по едно...

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Re: Сериозен диалог, аргументи и етиканови [re: Drona]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.11.06 13:46



Ей, как ми пасна определениетоо ти за клуба, супер е.



Но защо трябва да реагираш лошо към сериозните теми, те имат своето място.



Тема Re: Сериозен диалог, аргументи и етиканови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано16.11.06 13:48



е няма начин просто ...



всеки миг всичко започва и свършва

Тема Гласуване за насоката на клубанови [re: huanji]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.11.06 14:39



За да влезам в конструктивната част, нека да започнем с предназначението на клуба, какъв искаме да бъде и към какво да го ориентираме. Засега се сетих за три насоки на ориентация. Да гласуваме първо за това и после да продължим с другите неща.

1. Клуба да е място за среща на интересуващи се и практикуващи йога, като се дава акцент на общуването и непринудените разговори в отделни теми, при наличието на сериозна част в други теми.

2. Клуба да е ориентиран към сериозната и научната част на йога без странични разговори.

3. Клуба да е без правила и е позволено всичко.



Тема Re: Гласуване за насоката на клубанови [re: huanji]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.11.06 14:45



За да избегнем недоразуменията, право на глас имат хора, които са регистрирани преди датата на пускане на темата за модератора в клуб "Ошо", както и писали в последните 6 месеца. Като непознатите и еднодневни никове, също остават спорни и могат да бъдат елиминирани ако не се докаже, че са на конкретни хора.

Остава да определим срок за гласуване,понеже за един ден няма да влязат достатъчно хора в клуба, за да вземат отношение. Да кажем 3 дена.



Тема Re: Гласуване за насоката на клубанови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (член)
Публикувано16.11.06 14:53



От твоите варианти подкрепям т.1, но и т.2 е добра - може на мястото на "странични разговори" да се сложи "спам" и тогава тя става приемлива.

Мога да предложа и свой вариант (който е близък до т.1):

Клубът е място за общуване на практикуващи йога и на непрактикуващи, но интересуващи се от йога.

Толкова за насочеността на клуба. От там нататък кое разводнява, кое е спам - дефинирано е в правилника и модераторът трябва да го трие (в случай, че е налице спам). Не че съм против "несериозните разговори", просто според мен не е нужно да се разрастват прекалено много и да доминират из темите и в клуба. Всъщност би могло да се пусне тема: "Несериозни разговори..." и всяка несериозна тема (т.е. спам) да се мести като постинг там. Що се отнася до другия спам - инфантилните простотии и нападки - те трябва да се трият навсякъде. Това е, ако искаме да имаме сериозен диалог с добри аргументи и етика в общуването.

Редактирано от бeзпътeн на 16.11.06 14:55.



Тема Re: Гласуване за насоката на клубанови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.11.06 15:49



О'к, дефинициите ще ги направим впоследствие, нека уточним насоката. Щото от нея произтича всичко останало.

Аз също съм за т.1



Тема Re: Гласуване за насоката на клубанови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано16.11.06 15:59



t.1

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клубанови [re: Awaken]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано16.11.06 17:07



Хуанджи, направи една отделна тема за Оро и Брамана и там да си пишат дългите постинги, но където видиш нещо по-дълго от 1/3 от този постинг, на който съм отговорил, го трий без даже да го четеш! По този начин ще спестиш доста време и нерви да избягват тази тема и да четат разпенявения dirty Oro и теоретика Браман. Нека си имат една темичка двамата, но не я заковавай отгоре, а просто като им дойде вдъхновението за простотия да си я намират и да си я повдигат сами. Аз обещавам, че няма да им я вдигам...



Иначе идеята за списък със часовете и местата на заниманията с йога е добре да е в заглавната тема в съответния раздел и всеки интересуващ се и нов потребител първо там ще прочете и ще се запознае както с правлата, така и с местата, където може да види на практика какво е йога.

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клубанови [re: Darth_Vader™]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.11.06 17:13



Да, за заглавната тема говорех. Ще трябва да посъберем информация и ще я кача. Раджа в сайта си имаше доста налична, но му загубих адреса или не се отваряше, нещо такова.

Щом е нужно тема ще направим, но нека сега да завършим по- съществените насоки.



Тема Re: Гласуване за насоката на клубанови [re: huanji]  
Автор titiksha_ (Narayana das)
Публикувано16.11.06 17:59



Аз съм за първа точка:

"
1. Клуба да е място за среща на интересуващи се и практикуващи йога, като се дава акцент на общуването и непринудените разговори в отделни теми, при наличието на сериозна част в други теми."

ОМ НАМО НАРАЯНАЯ - Мантрата на Двапара Юга ;)


Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клубанови [re: huanji]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано16.11.06 18:02



И едно процедурно предложение - почни да правиш извадка с предложенията, че стана много претрупано и не ми се четат емоционални мнения, че да търся стойностното зрънце между тях, а предполагам, че и доста други юзъри са отегчени от таи многословност.

P.S.
Нека темата си продължава така, но ти периодично отбирай предложенията и давай резюме! Може и в някоя заключена тема. Щом си модератор ще се помъчиш малко повечко за общото благо!



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клубанови [re: Darth_Vader™]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.11.06 18:09



Това си мислех и аз.





Тема Re: Гласуване за насоката на клубанови [re: huanji]  
Автор Цap Изpoд (Велики)
Публикувано16.11.06 20:03



Точка едно, но ако се модифицира така:

1. Клуба да е място за среща на интересуващи се и практикуващи йога, като се дава акцент на общуването и непринудените разговори особено когато се разискват аспектите на йога. Теми на разговор извън спецификата на клуба се допускат само доколкото спомагат за по-доброто настроение и подобряват общуването между юзърите, без да се накърнавя чуството за достойнство на никой участник в общоприетите граници.


Под "общоприети" разбирам това, което е прието като "културно поведение" в едно цивилизовано общество (значи не става въпрос за гараджийска кръчма). Но тази точка ще бъде спорна во веки веков... какво да се прави.

Не знам какво означава това "сериозно", но не виждам как и защо трябва да се говори за йога "сериозно". Ще излезе едва ли не, че йога е нещо неприятно, защото се създава леко негативна асоциация със "сериозен разговор".



Ха ха, и един поздрав,



хо хо



Тема Гласувамнови [re: huanji]  
Автор Mинyтa (60 секунди)
Публикувано16.11.06 20:14



за Т. 1 "1. Клуба да е място за среща на интересуващи се и практикуващи йога, като се дава акцент на общуването и непринудените разговори в отделни теми, при наличието на сериозна част в други теми"

Мразим да пишем, но обичаме да четем

, че по лесно !

It's time for change

Тема Re: Гласуване за насоката на клубанови [re: Цap Изpoд]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.11.06 20:22



Ами да, аз специално не виждам разлика. Идеята е по- скоро в насоката, но мисля, че схващам твоята. Крайното формулиране на текста предстои.

Ако сериозни теми свързани с йога имаш предвид, то става дума за разработки от типа на Имаго и Брахман или касаещи конкретно и научно някои неща. Самата материя е доста сложна и затова казвам - сериозна.

Мерси.





Тема Re: Гласуване за насоката на клубанови [re: Цap Изpoд]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано16.11.06 21:11



А "Сериозния" по задрав ме подтикна да си представя Хуанджи като Ерих Хонекер

И Цар Изрод носещ вятъра на промяната (на третия райх)

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема ех, къденови [re: Darth_Vader™]  
Автор Цap Изpoд (Велики)
Публикувано16.11.06 21:21



"тогава, тогава предричам такъв живот, че само си викам дано."





Тема Re: ех, къденови [re: Цap Изpoд]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.11.06 21:26



Викаш...падаш си по живота, а? Никъв живот, йога и аскетизъм до посиняване на венците. Или както казват, бой, глад, стригане и никва бира... Базик, че остава само да тръгнеш пак по клубовете...





Тема Какво му е "сериозното"?нови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (член)
Публикувано16.11.06 21:26



Всеки аспект на Ащанга Йога е твърде сериозен.

Всъщност например християнството (в своя съвременен "библейски" вариант) стига само до Яма и Няма и останалото е филисофски интерпретации върху Яма и Няма. Това са първите две стъпки. А йога стига до 8 - Яма, Няма, Асана, Пранаяма, Пратяхара, Дхарана, Дхиана, Самадхи. И така от обикновена религия (или философия) йога се превръща в "сериозна" практическа система, наука за транформация на съзнанието.

Особено "сериозни" са последните три стъпки - Дхарана, Дхиана, Самадхи (а основа на тези три са предишните пет).



Тема Re: ех, къденови [re: huanji]  
Автор Цap Изpoд (Велики)
Публикувано16.11.06 21:31



Свети Патрик, дет се вика, бос и дрипав, само с една четирилистна детелина в ръка обикаляйки е християнизирал цела една Ирландия...



Абе, пачанга!



Тема Re: Какво му е "сериозното"?нови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.11.06 21:33



Затова и предлагам, когато сме сериозни да сме сериозни, а когато се кудошим, да се кудошим.



За Християнството не си прав. Мой приятел е навътре с нещата и си има и духовното излъчване, та покрай него знам доста неща. Но не ми е работа, нито му е мястото.



Тема Re: Какво му е "сериозното"?нови [re: бeзпътeн]  
Автор Цap Изpoд (Велики)
Публикувано16.11.06 21:37



Радвай се поне, че християнстовто познава "Яма" и "Няма", защото едно друго големо духовно учение - социализъмът - познаваше само "Няма".





Тема Re: Гласуване за насоката на клубанови [re: Цap Изpoд]  
Автор бeзпътeн (член)
Публикувано16.11.06 21:37



Много добър поздрав, съответства на духа на "инициативата".





Тема Re: Гласуване за насоката на клубанови [re: бeзпътeн]  
Автор Цap Изpoд (Велики)
Публикувано16.11.06 21:38



Е как че ви оставим на произвола на съдбата в такъв труден исторически момент?



Тема Re: Какво му е "сериозното"?нови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (член)
Публикувано16.11.06 21:47



Имах предвид библейския вариант (да го определим по този начин), който реално си е предопределен от политиката, ако трябва да вярваме на историята (имам предвид Никейския събор и т.н.). Върху четири (а са съществували много повече) от евангелията са плеснали и Стария Завет и интерпретациите на Павел и какво ли още не.

Ако обаче дори само разгледаме апокрифното Евангелие на Тома - можем да видим много елементи на едно сериозно недуалистично учение, твърде близко до йога. Твърде възможно е учението на Исус всъщност да е крайно изопачено. От недуалистично учение към дуалистичен култ, изпълнен със суеверия и морални поучения. Така че си прав, зависи как разглеждаме нещата, затова и уточних - "библейски" вариант на християнството (в самото начало е имало много различни интерпретации, а се е наложила политически изгодната - тази, чрез която лесно биха се манипулирали масите).



Тема Re: Какво му е "сериозното"?нови [re: Цap Изpoд]  
Автор бeзпътeн (член)
Публикувано16.11.06 21:51



О, да - т.нар. "комунизъм" реши за по-лесно да се освободи дори от Яма, нали "целта оправдава средствата".





Тема Re: Какво му е "сериозното"?нови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.11.06 21:54



Ами има стотици томове литература, свързана с богословието, ходи да се снабдява най- вече от Русия. Та из тези книги има и доста за вътрешната страна на нещата, без да се отделят от платформата на православието. Но е много четене, иначе трактатите на някои от светите отци са си сериозни.

Обаче, друг път ще отворим тази тема.



Тема Re: Какво му е "сериозното"?нови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.11.06 21:56



Не се е освободил и сега даже не сме се освободили...от ямите по пътищата.





Тема Re: Какво му е "сериозното"?нови [re: huanji]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано16.11.06 22:43



имаше едни много интересни молитви на исихастите, свързани с ритъма на сърцето. Ама съвременното християнство май вече е доста различно...

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Какво му е "сериозното"?нови [re: Darth_Vader™]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.11.06 22:51



E да, сега е малко различно, но са отключвали и те нещата, като има и сега отделни хора...както навсякъде. Аха, исихастите са имали много сериозни практики.





Тема Re: Гласуване за насоката на клубанови [re: huanji]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано16.11.06 23:03



Вече се стигна до някои конструктивни предложения и това е радостно!!!



Аз съм ЗА точка 1 /първа/ и повече ми хареса формулировката на "безпътен"

1."Клубът е място за общуване на практикуващи йога и на непрактикуващи, но интересуващи се от йога. "

Кратко, ясно и разбираемо.....

По точка 2 /втора/ имам следното предложение:
Да се отворят 2 /два/ форума и се заковат най-отгоре:
а/ Теория и теоретици по йога
б/ Практикуващи йога и разни видове медитации.
В първия форум хора като Пишман-Браман и др. могат да преписват и пускат разни вековни мъдрости и цитати от писания - всичко преведено на български.
Във втория - хора практикуващи една или друга техника на медитация да могат да споделят своят Личен Опит и Изживявания и разказват за своя жив Гуру и дейността му по света. /без да бъдат оплювани и подигравани!!!/
Може да има и трети форум:
в/ хата йога.
Тук могат да пишат практикуващи хата-йога и те няма нужда да имат нито гуру, нито да медитират.Да си говорят за разни азани и т.н. очистителни техники и др.

3.Нека да има и такава точка: "Разменяй, а не отменяй мнения в клуба!"

В пуснатото предложение има резон и е съвсем намясто - за да се разграничи този клуб от всеки друг в дира, където се събират на чашка и лаф-моабет и интриги.


Показателен е факта, че двамата най-големи спамаджии и лаладжии, които не са допринесли на йота за оформянето на клуба като "Йога" клуб - Dirt Vader и онзи с вечните реклами на снимки на наркомани и др. психопати-сатанисти и др. не гласуваха изобщо!!!Ето какво пусна единият от тях:

Re: Предложения за промяна в правилата на клуба [re: Awaken]
Автор Coorhagen*Willendorf (Freakiest Show)
Публикувано 16.11.06 11:54


ХахаххахахахаххХХАХАХА! С теб, Оро, никога няма да излезем на глава. Аз хора като теб никак не обичам. Но пък Безпътни е прав, ти си забавен и ставаш за клоун на клуба, както и за поука на истинските, но и нормални (дет се вика със всичкия си) практикуващи йога, какви не трябва да стават.

Практикувам йога и медитация и то в много форми, благодаря за въпроса.


Всеки може да каже "Аз практикувам йога" но един практикуващ йога не може да пише в разни клубове като "Сатанизъм" и да набива в главите на всички своите снимки на наркомани и др. психари-сатанисти.... Нека да отговори този юзър на въпроса: "Какъв е твоят принос за разпространяването на йога в клуба и в БГ" ? Верният отговор е: - Никакъв. Тоя поне не напада и не се гаври като другия личен хавер на "мода" - Dirt Vader.
Тоя е атеист и анти-гуро и материалист като Пишман Браман и не е написал нито една тема по тематиката в клуба - но систематически напада и се бори с/у всеки опит в този клуб да се говори за Гуру, за себереализацията и за
каквато и да било Духовност...... той не гласува като гореспоменатия за регламента - ЗА ДА СИ ЗАПАЗЯТ И ДВАМАТА ПРАВОТО ДА НЕ ГО СПАЗВАТ И ЗА НАПРЕД. Тоя бе залепен като пиявица за Оро месеци наред и тъй и не можа да схване, че Оро както всеки юзър има ДЕМОКРАТИЧНОТО ПРАВО ДА НЕ ОТГОВАРЯ НА ЗАЯЖДАНИЯ И ПРОСТОТИИ и поради простотията си следваше своя Гуру Цар Ум който му заповядваше: - С този юзър трябва да влезнеш в спор и да спориш нон-стоп с него. Да го вбесяваш и правиш всякакви интриги с/у него. Tоя макар и хавер на "мода" бе трит от последния, но не се промени изобщо. И тук той дава акъл и нареждания на "мода" какво да прави - вместо да гласува за правилника:


"Re: Предложения за промяна в правилата на клуба [re: Awaken]
Автор Darth_Vader™ (power)

Публикувано 16.11.06 17:07

Хуанджи, направи една отделна тема за Оро и Брамана и там да си пишат дългите постинги, но където видиш нещо по-дълго от 1/3 от този постинг, на който съм отговорил, го трий без даже да го четеш! По този начин ще спестиш доста време и нерви да избягват тази тема и да четат разпенявения dirty Oro и теоретика Браман. Нека си имат една темичка двамата, но не я заковавай отгоре, а просто като им дойде вдъхновението за простотия да си я намират и да си я повдигат сами. Аз обещавам, че няма да им я вдигам"


Ако всички приемат тази поправка в стария регламент и точка първа бъде приета въпреки навлеците-досадни интриганти лаф-моабетаджии в клуба и
АКО МОДА СЕ ЗАЕМЕ ДА СПАЗВА ТАЗИ ТОЧКА И БЪДЕ БЕЗКОМПРОМИСЕН КЪМ ВСИЧКИ .......аз лично не виждам какво ще правят в този клуб:
Black Wolf
Dirt Vader
Coorhagen*Willendorf (Freakiest Show)


Хуанджи се оказа отворен за предложението ми - Да се направят 3-5 изречения - формулирани пределно кратко, които той ще прилага като санкционира един или друг нарушител на регламента - за да бъдат всички наясно за какво са наказани и да няма оплаквания за задкулисност.

Напр:
1.Това, което пуснахте като тема/постинг няма допирни точки с тематиката на клуба и нарушава т. /еди коя си/ от регламента и влиза съответно в категорията "спам" за този клуб. Това налага заключването/изтриването/ преместването на написаното.
2.Езикът ви излиза от общоприетите норми за интелигентно общуване и нарушава т./еди коя си/ която гласи: "Разменяй а не отменяй мнения!"
/и съответните мерки...../
3.......
4........


Хайде на работа!!!

Когато отвратените напуснат, кои ще останат? Отвратителните!

Тема За следващия вот....нови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано16.11.06 23:56



Извинете ме, но този вот е смешен и абсурден. Никой не е поставял на въпрос в клуба да е без правила и да е позволено всичко (т.3), нито пък да се разглежда само научно йога (т.2), все едно, че клубът е пълен със специалисти учени по йога. За последното само Оро малко настояваше, но виждам, че и той е за ОЧИВИДНОТО за един клуб в ДИРа. Така, че не нужно да се гласува дали Земята е кръгла (освен, ако не се възприема като тренировка за гласуване).

Въпросът за дискутиране и гласуване е до каква степен тези непринудени срещи и общуване трябва бъдат ОГРАНИЧЕНИ и КОНТРОЛИРАНИ и доколко ОБЕКТИВНИ ще са съответните критерии, ако ги има. Т.е. дали непринуденото общуване, за което всички гласувате, ще се окаже малко, повече или много повече принудено. Както и доколко всеки член в клуба е готов да съжителства с хора интересуващи се от същата тематика, но с РАЗЛИЧНИ възгледи (примерно, забелязвам хора в клуба, които проявят нетърпимост към различните от тях).



Тема Никакво Гласуване!!!нови [re: Awaken]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Freakiest Show)
Публикувано17.11.06 00:03



Първо, ти отдавна ревеш кански за бан

Второ, не окачвам снимки на наркомани - осведоми се за иситината преди да ръсиш лъжи.

Трето, клуб йога не е дискос на цъкрва, в който да пускам някакви приношения за да се зачета като "почетен и заслужил юзър на клуба", а е просто обикновен клуб за писане в обикновен форум на обикновен сървър. Вие всичките се правите на много важни (начело с теб ОРО) като си мислите, че вашите правила значат нещо за света или за отношението ви към самите вас или между вас си.
Единственото правило, което е важно според мен да се спазва аз го спазвам, останалото както казах са бумащини и НЕ ВИЖДАМ СМИСЪЛ ДА ГЛАСУВАМ В БЕЗСМИСЛЕНАТА ВИ ПСЕВДО ДЕМОКРАТИЧНА ИГРА, защото правила клуба вече от около месец си ИМА!

Четвърто, какъв е моят акаунт и какъв съм аз, теб не те интересува и ще си мълчиш, защото не е твоя работа и никога няма да бъде!


и Пето, ако ще и да влизам в клуб "Педофилия и Некрофилия" това не изключва възможността да съм практикуващ и вярващ йога и съответно не ми отнема правото да влизам и пиша в клуб Йога, както не би ми отнело същото право и вероятността никога да не съм чувал за йога.
Йога не е твой клуб, нито на когото и да било от тези пишещи тук! Тук сме само минаващи и отвреме навреме пишещи.

Тесногърдите и ограничените, които потъпкват най-елементарната свобода въобще не са за клуб наречен Йога. Те дори не са и за системата Йога, камо ли за почетното звание "Защитници на Йога".


и най-сетне, аз съм за твърд Модератор, който да банва онези, които агресират със слова и всяват раздори, Всички други правила са измислени, безсмислени, в голяма степен глупави и абсолютно ненужни в един форум на ДУШИ ТЪРСЕЩИ ОСВОБОЖДЕНИЕ и доказва колко несвободни всъщност желаем да си останем.


Затова няма да гласувам. Защото аз вече съм приел едни правила в предишните теми на Хуанджи и не виждам думи от алинеи, запетайки, членчета и всякакви такива условни нововъведения, които надробяват клуба и го правят с твърде много профили и подпрофили - най-малкото е ненужна суетня.

Ние знаем добре какъв е проблема на клуба - препирните между юзърите, а не флуда, спама или нещо друго. Всичко това (флуда, спама и другото) са онези неща, които са нормални за един обществен форум, препирните обаче са вредители, които трябва да се отсекат с мощната гилотина на МОДЕРАТОРА. Подстрекателите на тез кавги трябва да бъдат БЕЗМИЛОСТНО ОТСЕЧЕНИ от клубната администрация!

Това е било, остава и ще бъде моето становище по този въпрос!

YES!

Редактирано от Coorhagen*Willendorf на 17.11.06 00:06.



Тема Re: За следващия вот....нови [re: Mиpo]  
Автор бeзпътeн (член)
Публикувано17.11.06 00:07



Вотът не е "смешен и абсурден". В момента се гласува най-същественото на един клуб - определяне на неговата тематична насоченост, или по-точно начинът, по който тя ще бъде дефинирана в правилника. Колкото и просто и ясно да е за теб (а и не само), през това трябва да се мине, като нещо основополагащо на всичко останало.

Така че, ако обичаш, гласувай, дай си мнението относно малко по-подробното дефиниране на тематичната насоченост, предложението по конкретния въпрос и стига поучава, назидава останалите. Престани да се опитваш да се налагаш и ти да определяш правилата и посоката на гласуване, след като вече достатъчно хора тръгнаха да обсъждат и гласуват в посоката, дадена от хуанджи, която не е лоша и не предполага ограничаване. Включи се и ти.



Тема Re: Гласуване за насоката на клубанови [re: Awaken]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано17.11.06 00:11



Dirty Oрko(да не се бърка с дъртия Орко) за теб е ясно че нямаш нищо общо не само с йога ами и със здравия разум!


Но пък за това виждам какво ще правиш в клуба - това, кето си правел и досега - ще бъдеш селския(клубен идиот) защото дори и в тази тема не се сдържа и продължаваш да пишеш традиционните си глупости в традиционния си просташко-арогантен стил. Това че си приел моята идея да има една тема за твоите идиотизми и една тема за теоретичните постановки и виждания на браман е хобаво, но това, ч само първите няколко реда от постинга ти имат нещо общо с йога и всичко останоло е dity като теб можеше да го спестиш поне тук в тази тема.

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: За следващия вот....нови [re: бeзпътeн]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Freakiest Show)
Публикувано17.11.06 00:13



Абсолютно съм съгласен с Миро че е смешна темата.


ТА Това е просто обикновен форум за обикновени хора, нямаме нужда от два тома правилник за да пуснем едно мнение от две изречения или една тема преписана от книга или интернет сайт!!!

Ние да не сме тъпаци!!???


Безсмислена бумащина, в която всеки от пишман-гласуващите се пише законодател, а всъщност си реже собствената свобода, за да оформи едно недоносче.

YES!



Тема Re: За следващия вот....нови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор бeзпътeн (член)
Публикувано17.11.06 00:33



Не става въпрос за "два тома правилник", дори смятам, че колкото по-кратък и ясен е правилникът, толкова по-добре. Тук просто се гласува за някои от спорните въпроси. В момента тече "вот" за дефиниране тематичната насоченост на клуба - това е съвсем кратка дефиниция, но точно тя всъщност предопределя пусканите теми и мнения, както и действията на модератора. С други думи - правилникът и неговото прилагане се базират на това, което се гласува (или по което се исказват мнения в момента). Иначе споделям мнението ти - правилникът трябва да е максимално кратък и съдържателен. На мен сегашният ми харесва, но не се харесваше на "недоволните", затова се предприе и ново гласуване... Сега обаче "недоволният" Миро е недоволен и от новото гласуване. Явно иска той да командва всяка стъпка.



Тема Re: За следващия вот....нови [re: бeзпътeн]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Freakiest Show)
Публикувано17.11.06 00:50



......разбирам......


е аз поне съм лесен - искам да няма конфронтация между потебители и съм за твърди и регламентирани санкции.

останалото вече оставям на по-компетентните.

YES!



Тема Re: За следващия вот.... Брахман?нови [re: бeзпътeн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.11.06 01:40



Стига .... Престани .... - Виждаш ли как ти е трудно да приемаш другомислещите и това е съществното за дискутиране в клуба. На мен ми е смешен вота, но не забранявам на никого да гласува. Просто, изразявам своята позиция и аргументи, забележи БЕЗ да ги налагам силово.

Тематиката на клуб е ясно изразена в заглавието му: това е клуб Йога (в ДИРа). И не виждам защо трябва да се гласува за нещо, което е очевидно и резултатите от гласуването го показват.

Що се отнася до конкретни предложиния, отдавна се включих.

Към модератора: вярно ли е, че Брахман или някой друг са все още баннати и не могат да пишат тук? Ако да, поне аз ще продължва дискусията в Ошо.



Тема Re: За следващия вот.... Брахман?нови [re: Mиpo]  
Автор бeзпътeн (член)
Публикувано17.11.06 01:52



Само да вметна, че покрай цитираните от теб "Стига .... Престани ...." бях писал:

"...стига поучава, назидава останалите. Престани да се опитваш да се налагаш и ти да определяш правилата и посоката на гласуване..."

Както и да е. И аз съм за дискусия с ползотворен резултат, без самоцелни опити за налагане. Покрай "това е клуб Йога" може да се оформи например следната дефиниция на тематичната насоченост на клуба (която да бъде основа за по-нататъшния правилник и поради това вотът според мен не е "смешен" - той съдържа в себе си философията на прилагане на правилника, самата основа на нещата):

"Клубът е място за общуване на практикуващи йога и на непрактикуващи, но интересуващи се от йога. "

Това беше моето предложение, т.е. леко видоизменен и съкратен вариант на т.1.

Лека вечер.





Тема Re: Гласуване за насоката на клубанови [re: huanji]  
Автор The White Rider ()
Публикувано17.11.06 02:01



Тъй като е тема за гласуване ще направя точно това: гласувам за точка 1, но с едно ограничение за спирането на потребители или техните изяви, които са изцяло тролски. За справка какво е трол, гугъл и уикипедия са вашите приятели. Лично за мен колкото повече стойностни теми има за йога, толкова по-малко пиша, а повече чета. Правилата би трябвало да ограничават единствено троловете, флейма и спама. А разликата им с последователните и изчерпателни статии за йога (vs трол), по-емоционалните изказвания (vs флейм) или съобщенията за срещи, сбирки, мероприятия (vs спам) оставям на вътрешната преценка и обмислянето от страна на модератора.
Интересите ми към йога са чисто синтезаторски, а не в сферата на спекулациите с думи или проследяването на нечия лична история, която само леко гравитира към йога, личната ненавист и разчистването на сметки или сектанските истории.
Истинската свобода може да съществува в изчистено пространство, така че е необходимо доста неща да си отидат, за да вирее стойностния разговор.

Never mind, Light happens


Тема Re: Гласуване за насоката на клубанови [re: huanji]  
Автор пoлъx from...Eternity (invisible)
Публикувано17.11.06 05:29



За т.1



Тема Re: За следващия вот.... Брахман?нови [re: Mиpo]  
Автор пoлъx from...Eternity (invisible)
Публикувано17.11.06 05:44



"Тематиката на клуб е ясно изразена в заглавието му: това е клуб Йога (в ДИРа). И не виждам защо трябва да се гласува за нещо, което е очевидно и резултатите от гласуването го показват. "

Ако тематиката на клуба, която е ясно изразена се спазваше от всички - нямаше да има нужда от гласуване.

Сега, когато всички са съгласни с т.1 и спазването на тематиката на клуба
се превърне в доброволно прието положение от болшинствто юзъри, мода ще има основание да трие и заключва всичко извън тематиката и никой не ще има основание да протестира. Вкл тези, които отказаха да гласуват.





Тема Re: За следващия вот....нови [re: Mиpo]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано17.11.06 09:41



Нека не смесваме нещата. Сега трябва да уточним насоката, а после доколко строго ще се следи за прилагането на правилата. Затова не избързвай.



Тема Re: Гласуване за насоката на клубанови [re: пoлъx from...Eternit]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано17.11.06 09:44



Не с два ника, моля.





Тема Re: Предложения...нови [re: huanji]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано17.11.06 09:47



Изказаха се мнения, че щом е клуб "Йога", то трябва да се говорят само положителни неща за това явление. Според мен не само за йога но и за всяко нещо могат да се изказват както положителни, така и отрицателни мнения.
В случая клубът се казва "Йога", а не "Славословия за йога", нали? Според мен е логично да пишат както привъэрженици, така и противници на йога...

Е, добре - може да се постави изискване анти-йогическите изказвания да се правят със спокоен тон, без обиди и псувни, и да имат все пак някакво основание.

Или вие, скъпи йоги, сте като християните, които не зачитат никакво друго мнение?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: За следващия вот.... Брахман?нови [re: Mиpo]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано17.11.06 09:50



Напротив, най- важна е насоката, понеже тя определя и голяма част от правилата. А има гласове и за научен форум, поне бях чувал и т.н.

На Брахман му казах да пише, значи няма да го трия. Преди веднага извади други профили, сега не иска да ги ползва. Сървара не ще да му свали един бан, не зависи от мен. Но ще потърся админа да помогне.

Не е имало други.



Тема Re: Предложения...нови [re: BlackWolf]  
Автор бeзпътeн (член)
Публикувано17.11.06 10:21



Според мен важното е да се спазва някаква етика и да се пише във връзка с тематичната насоченост на клуба. След това - ако се дадат и аргументи, няма лошо. Всеки има право на мнение разбира се - положително или отрицателно - по дадена тема. Въпросът е как може да го представи и аргументира сред културни и интелигентни хора.

Инфантилните подмятания с расова нетърпимост обаче трябва да се трият - защото са несериозни, неаргументирани и излишно привличат вниманието. С други думи явяват се чист спам.



Тема Re: Предложения...нови [re: бeзпътeн]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Freakiest Show)
Публикувано17.11.06 11:28



чудно мие как уж културни хора като нас не могат да решат нещо толкова просто толкова дълго време.... направо смешна картинка.



не мислиш ли?

YES!


Тема Re: Предложения...нови [re: BlackWolf]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано17.11.06 11:35



Е, за това не ща модератор ....



всеки миг всичко започва и свършва

Тема Re: За правилника предложен от Дрона и мое предложениенови [re: huanji]  
Автор smokche (хвъркато)
Публикувано17.11.06 11:37



да, за насоката съм съгласна.

може да изглежда смешно всичко и на никой да не му се занимава, но ако не бъде поне веднъж направено, винаги ще има хора, които ще казват - ама защо изтри това, защо онова и да се ядосват и т.н. Тогава може да им се каже - ето, тук хората гласуваха за това, длъжен съм да уважавам желанието им, дори и да не ти харесва. Дори и да е против йога. Правилата отразяват моментното сборно състояние на клуба. Това не е лошо. Усилията на недоволните би трябвало да се насочат после към вдигане на нивото, отколкото към смяна на правилата. Щом всички заедно се повдигнем и правилата ще се променят, без дори да се усетим. Така мисля...



Тема Re: Гласуване за насоката на клубанови [re: huanji]  
Автор smokche (хвъркато)
Публикувано17.11.06 12:02



т.1



Тема Re: За правилника предложен от Дрона и мое предложениенови [re: smokche]  
Автор ha! (член)
Публикувано17.11.06 12:03



хората гласуваха за това, длъжен съм да уважавам желанието им, дори и да не ти харесва. Дори и да е против йога. Правилата отразяват моментното сборно състояние на клуба. Това не е лошо Дори и да е против йога.
Дори и да е против йога.Дори и да е против йога.Дори и да е против йога.

чалга

прекрасна - ужасна ... все тая ... резултатът е съсипващ


Тема Re: За правилника предложен от Дрона и мое предложениенови [re: ha!]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано17.11.06 12:10



Това опира до модератора - дали поставя на първо място модераторството или Йога ....



А, това е съвсем зен - задачка : ако модерираш въпреки Йога значи не си йога и мястото ти не е тук ...ако е Йога - значи не си модератор ..... хаха .... много кефско....не може да си едновременно модератор и йога .....

ох, много се накефих .....

всеки миг всичко започва и свършва

Тема Re: За правилника предложен от Дрона и мое предложениенови [re: ha!]  
Автор smokche (хвъркато)
Публикувано17.11.06 12:28



точно така

дори не съм се изразила съвсем ясно. Трябваше да кажа - дори и да е против моите възгледи за йога.

Щото ако питаш мен, всичко е Йога. Дори това, дори мнимото вървене против Йога.

А човек се опитва да прави само правилни движения, то той не би мръднал. По-добре да тръгне нанякъде, накъдето той сам прецени според разбиранията си (гледам желанията на клуба като цяло), дори и да е грешно според други с повече опит. Но така, той ще разбере нещо, ще се научи, ще получи опита, от който има нужда. А ти, ако си наистина разбиращ, трябва да го оставиш да сгреши. По тази логика, можеш спокойно да модерираш "против Йога"



Тема Тухолскинови [re: Drona]  
Автор smokche (хвъркато)
Публикувано17.11.06 12:35



Виж това от Курт/Кърт Тухолски, за съжаление не го намирам на български, но ето го оригинала на немски и на

...много му се кефя..

An das Publikum

O hochverehrtes Publikum,
sag mal: Bist du wirklich so dumm,
wie uns das an allen Tagen
alle Unternehmer sagen?
Jeder Direktor mit dickem Popo
spricht: "Das Publikum will es so!"
Jeder Filmfritze sagt: "Was soll ich machen?
Das Publikum wünscht diese zuckrigen Sachen!"
Jeder Verleger zuckt die Achseln und spricht:
"Gute Bücher gehn eben nicht!"
Sag mal, verehrtes Publikum:
Bist du wirklich so dumm?
So dumm, daß in Zeitungen, früh und spät,
immer weniger zu lesen steht?
Aus lauter Furcht, du könntest verletzt sein;
aus lauter Angst, es soll niemand verhetzt sein;
aus lauter Besorgnis, Müller und Cohn
könnten mit Abbestellung drohn?
Aus Bangigkeit, es käme am Ende
einer der zahllosen Reichsverbände
und protestierte und denunzierte
und demonstrierte und prozessierte...
Sag mal, verehrtes Publikum:
Bist du wirklich so dumm?
Ja dann...
Es lastet auf dieser Zeit
der Fluch der Mittelmässigkeit.
Hast du so einen schwachen Magen?
Kannst du keine Wahrheit vertragen?
Bist also nur ein Griesbrei-Fresser-?
Ja, dann...
Ja, dann verdienst dus nicht besser
(Kurt Tucholsky)

На български звучи нещо такова:

Към публиката

О, многоуважавана публико,
кажи ми, наистина ли си толкова тъпа,
както постоянно всички ни разправят?

Всеки директор с голям задник,
разправя, ами публиката така иска,
всеки филмов продуцент вика - че какво да направя,
публиката иска тези захаросани неща!
Всеки издател вдига рамене и казва -
хубавите книги просто не вървят!
Кажи ми, уважавана публико,
Наистина ли си толкова тъпа?
Толкова тъпа, че във вестниците
по всяко време, все по-малко за четене има,
заради опасения, че можеш да бъдеш наранен,
заради страха, някой да не бъде подгонен,
заради загрижеността, че Мюлер и ко.
могат да заплашат с уволнения?
От уплахата, че може накрая
да дойде някой от безбройните държавни служители
и ще протестират и ще доносничат
и ще демонстрират и ще съдят..
Кажи ми, уважавана публико,
наистина ли си толкова тъпа?
Ами тогава...
Тегне над днешното време
проклятието на посредствеността,
Наистина ли са ви толкова слаби стомасите?
Наистина ли не можете да понесете истината?
Значи ядете само попара?
Ами тогава..
Тогава не заслужавате по-добро.

Курт Тухолски (1931)

Редактирано от smokche на 17.11.06 13:10.



Тема Re: За правилника предложен от Дрона и мое предложениенови [re: smokche]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано17.11.06 12:58



да, бе да....



Защо се прави разлика между "разбиране" и "действие" ... То е като вегетарианец да работи в кланица или борец против смъртното наказание да изпълнява смъртни присъди .....

Нали именно чрез действието ние въплъщаваме своето разбиране ....

всеки миг всичко започва и свършва

Тема Re: За правилника предложен от Дрона и мое предложениенови [re: Drona]  
Автор smokche (хвъркато)
Публикувано17.11.06 13:18



леле, че си бърза
аз тук докато се мъча с превода, дето исках да си поправя предния постинг и вече си ми отговорила



така е, но разбирането може да се разпростира по-далеч, от това, което се вижда на пръв поглед. Примерът ти ми се струва затова не особено удачен, но сега нямам време да пиша. Ще помисля пак довечера.



Тема Re: За правилника предложен от Дрона и мое предложениенови [re: smokche]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано17.11.06 13:29



добре. За разлика от днес ще мога да го прочета и да ти отговоря чак в понеделник и по този повод - приятна почивка в събота и неделя

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Противоречия има, ама няма :)нови [re: Drona]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано17.11.06 14:56



хората гласуваха за това, длъжен съм да уважавам желанието им, дори и да не ти харесва. Дори и да е против йога. Правилата отразяват моментното сборно състояние на клуба. Това не е лошо

Дрона писа по този повод:
Това опира до модератора - дали поставя на първо място модераторството или Йога ....

А, това е съвсем зен - задачка : ако модерираш въпреки Йога значи не си йога и мястото ти не е тук ...ако е Йога - значи не си модератор ..... хаха .... много кефско....не може да си едновременно модератор и йога .....

ох, много се накефих .....


Йога е стремеж към истината, както абсолютната така и относителната.

Абсолютната истина това е Брахман - Единото, Общо, Неделимо, Необусловено Съзнание.

Всичко друго е относителна истина, тоест нещо променливо и моментно. Модератора, правилата, клуба, всичко е "Хавел Хавелим" както казват евреите в библията - "вятър работа" Днес го има утре го няма.

Правилата на клуба могат да се менят. Щом клуба се мени, и правилата се менят. Те не са нещо постояно. Модератора и клубарите не трябва да проявяват бюрократичен инат и да се придържат към точката която е против йога, против истината. Щом се налага сменят се точките, сменя се модератора, сменя се всичко. Йога остава. Йога е стремеж към Истината!

Дали ще може да забележим, че има противоречие между йога и модератроството е отново въпрос на йога. Дрона и Смоукчето са прави, всичко е йога. Щом премахнем противоречието между модератора и йога значи сме направили йога.

Пък и има още нещо. От абсолютна гледна точка нищо не може да бъде в противоречие с йога. Всичко си е съсвсем нормално. Защото от абсолютна гледна точка всичко е илюзорно, дори и противоречията дори и самата йога, всичко е илюзия. От относителна гледна точка противоречията са ни нещо необходимо, нещо в реда на нещата. Приемаме си ги като необходимост. Важно е как ще се отнасяме към тях.

Дали може да ги разрешаваме, или не? Дали ги преоодоляваме или не.

Редактирано от Brahman_ на 17.11.06 15:00.



Тема Re: Предложения...нови [re: бeзпътeн]  
Автор lndragopa (непознат)
Публикувано17.11.06 15:51



Това е много добре казано!
Не трябва клуба да се превръща в клуб по тесногръдие, както и не трябва да се толерират твърде тамастичните изяви, които не са на място.



Тема Re: Предложения...нови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор lndragopa (непознат)
Публикувано17.11.06 15:54



Именно тук възниква въпросът дали ние сме културни хора или хора които просто се имат за културни :)



Тема Re: Гласуване за насоката на клубанови [re: huanji]  
Автор lndragopa (непознат)
Публикувано17.11.06 15:57



На пръв поглед точка първа ми се струва най-удачна тъй като не стеснява рамките и предоставя място за регулация :)



Тема Re: Предложения...нови [re: Coorhagen*Willendorf]  
Автор бeзпътeн (член)
Публикувано17.11.06 16:35



Да, свободата да се правим на идиоти... ни изкушава наистина да се правим на идиоти понякога.





Тема Ниво на контрол!нови [re: Mиpo]  
Автор Brahman_ (:))
Публикувано17.11.06 17:18



Миро писа:
Относно степента на котролируемост/ограниченост в клуба предлагам участниците в клуба да изберат като по-долу съм разслоил различни възможности, които варират от "Без никакав контрол" (ниво А), през "Минимален контрол" (ниво Б), "Среден Контрол "(ниво В) до "Висок контрол/ограничесност (ниво Г и следващи):


Колкото по уважавана личност има, колкото повече някой е утвърден в йога и другите го признават в това, толково повече и по голям контрол може да има.

В случая с нашият форум няма такава личност, всеки дърпа чергата към себе си, всеки се счита за гуру и знаещ. Няма такива които да се смятат и признават за знаещи авторитети и на които останалите членове да им вярват. Затова мисля че нивото на контрол трябва да бъде възможно най ниското в клуба. Трябва да се контролират само някой дребни неща, с които всички сме съгласни.



Тема Темата просто е абсурднанови [re: бeзпътeн]  
Автор Coorhagen*Willendorf (Freakiest Show)
Публикувано17.11.06 19:47



само си усложнихме писането в този клуб......


това се казва от трън на глог.


Аз казвам да оставим Хуанджи да си модерира както пожелае, защото аз съм монархист и вярвам в централизираната власт, а не в псевдодемокрацията, която в момента е умопобъркана анархия.

Хуанджи се справя прекрасно и не смятам, че очевидно безсмислените диспути (както виждаме цялата страница е обсипана с некадърни предложения за правила) ще му помогнат да осъществи контрол за най-доброто на клуба.
Още смятам, че така - правейки нелепи предложения, юзърите просто показват колко недостойни са за добър и съвестен модератор и за клуб, в който да пишат.

YES!



Тема Re: За правилника предложен от Дрона и мое предложениенови [re: smokche]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано17.11.06 20:22



Съгласен.



Когато говорим от името на Йога обаче, трябва да отбележим, че не за йога става дума и тя проблем на никого не е създала. Нещата са доста по- тривиални и опират най- вече до отношения...и възпитание.



Тема Re: За правилника предложен от Дрона и мое предложениенови [re: Drona]  
Автор smokche (хвъркато)
Публикувано19.11.06 17:47



мерси Дрона, само дето никак не мога да обясня. Не ми е изкристализирало още в главата, а и доста се откъснах от темата. Та можем да приемем, че е така както ти казваш, до доказаване на противното


Приятна седмица и на теб.



Тема Re: Противоречия има, ама няма :)нови [re: Brahman_]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано20.11.06 11:18



T.e ако префразирам казаното от смокче с твоето уточнение:

"Дори когато модератора действа против истината (т.е. йога), но според правилата на клуба" и т.н. нататък ....





всеки миг всичко започва и свършва

Тема Re: За правилника предложен от Дрона и мое предложениенови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано20.11.06 11:24



Йога са и принципи ..... тук преди всичко коментираме това.

Правя това уточнение защото като се хлъзгаме с оправданията за нечие възпитание излиза че нашите принципи за следствие на нечие възпитание .....

Аз не съм от чтеците на Ошо, но веднъж в книжарницата се зачетох в задната корица, която презентираше някакви изказвания на Ошо за Буда .... и коментарът на Ошо, който съм запомнила - колко е безпощаден Буда защото казва нещата без да се интересува от аудиторията и т.н.

Модераторът се интересува от аудиторията, но йога не е функция на аудиторията .....

Така че принцпипно възразявам срещу от една лековатото - "те сами са си виновни" и от друго - "ами това могат горките" ...

Балнаса между двете е някъде във всеки от нас

всеки миг всичко започва и свършва


Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клубанови [re: huanji]  
Автор ayтcaйдep ()
Публикувано02.02.07 12:58



хуанджи


кво ще речеш да преименуваме клуба в: "Благоденствие и Просперитет" например.................




Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клубанови [re: huanji]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано03.02.07 13:24



Отново темата е: ТЕМАТИКАТА на този клуб!!!!
Не е лошо в правилника да се направи една по-обширна дефиниция на понятието "Йога" изхождайки напр. от моите определения и тези на Имаго, Алекс, пишман "Браман", безпътен и Википедия. За да няма недоразумения.







Когато отвратените напуснат, кои ще останат? Отвратителните!

Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клубанови [re: Awaken]  
Автор Solemn*DirgeМодератор (славний*V*)
Публикувано03.02.07 13:42



Aуейкън, моля спри да връщаш стари теми. Така се объркват потребителите.



Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клубанови [re: Solemn*Dirge]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано03.02.07 13:48



Тази тема вдигна "аутсайдера" ако направиш справка!!!

И аз се обърках че е актуалната тема за предложения и писах в нея....

Заключи тази тема!


Когато отвратените напуснат, кои ще останат? Отвратителните!

Тема Re: Предложения за промяна в правилата на клубанови [re: Solemn*Dirge]  
Автор Aлekc (ПроГностик)
Публикувано03.02.07 15:47



Предлагам да се гласува и следното правило:

След изтичането на 90 дни от написването на последния постинг по дадена тема в този клуб, тя се заключва и остава достъпна единствено като архив.

Не е необходимо въже, когато хората сами се обвързват.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.